[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 481
19 320
113
Tanulj meghelyesen irni, akkor talan komolyabvan vesznek. Amugy meg vallalom, ha varmilyrn hozzaszolasommal bearaztam magam. De bem arusitanam ki ezt az orszagot az oroszoknak, semmikepp...
A helyesen írásról kb. ennyit, no meg a magyar nyelv ékezeteket használ, elváló igekötőket stb... És egy picit az igényesség hiánya, ha ennyi elütésed van 2 sorban. :D Szóval ez a kritikád kissé öngól lett! :D
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Ezt irta Catles, aki gorogkatolikus:

Ezt valaszoltam en neki, amit o like-olt:

"Amiket most irsz azok mar nem allnak szoges ellentetben azzal ami en irok, eppen inkabb azzal all ellentetben amit boki illetve az a masik c-betus (nem emleksze ma nevere) ir.
Par pelda: en katolikuskent is szoktam borba aztatott szentseget kapni, ez templomfuggo nem felekezettol fugg. Nem en irtam, hogy akarmilyen nyelvu lenne a liturgia nalatok. En azt irtam, hogy a liturgia is elter, az egyhaz szervezet is, sajat egyhazmegyeitek vannak es ez mind igaz. A gorogkatolikus az bizony az az ortodox (vagy pravoszlav, amelyik megnevezes neked jobban tetszik) aki elismeri a papat, de egyebkent a keleti vilaghoz tartozik.
Az egesz abbol indult, hogy a gorogkatolikus ukranokat (akik az ortodox kulturkorbe tartoznak) boki rendszeresen osszemossa (tudatosan) a nyugati (romai)katolikusokkal. En csak pontositottam. Erre az ateistak olyanokat adtak a szamba, mintha en azt irtam volna, hogy a pravoszlav az nem kereszteny, pedig hitunk szerint eleve csak 'altalanos' keresztenynek lehet valakit keresztelni, nem lehet mondjuk kulon pravoszlavnak vagy katolikusnak. (Ebben mondjuk a protestansoknak mas a velemenye)"

Tehat ket kereszteny eleg hamar egyetertesre tudott jutni, de a kivulallok meg mindig jobban tudjak, akiknek hiretelen nekiallt szaporodni a kereszteny rokanaik szama, meg 2 post es te is az leszel, meg 3 es te leszel a papa. Aha.
Igazából nem értem a zavart támadásodat. Kristály tisztán ki lett fejtve, hogy ki-kicsoda, elmagyaráztam, nem találgatok, nincs bennem kérdés ez ügyben.
Az általad hivatkozott Catles pedig pont velem értett egyet, lapozz még vissza párat...
És felhívtam a rokonokat, megkérdeztem, hogy tényleg görög katolikusok-e csak mert egy lengyel-medik nevű elszabadult hajóágyú kétségbe vonta....
De azt mondták, hogy tudtukkal még azok.. bocs ha így van...
Szerintem lehet kihagytál pár hittan órát :)
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 095
10 281
113
m
Elméletileg vége az Azovstali történetnek....

Az Orosz Föderáció fegyveres erői április 19-én 14 órakor (egybeesik moszkvai idővel) humanitárius folyosót nyitottak az ukrán katonaság és a nacionalista alakulatok fegyveresei kivonulására, akik önként tettek le fegyvert a mariupoli Azovstal üzemből. Ezt Mihail Mizincev, az Orosz Föderáció Védelmi Ellenőrzési Központjának vezetője jelentette be.

Akkor most zelenszki megszabadult az azovtól??
 

skf

Well-Known Member
2019. április 25.
121
814
93
Pontosan ezért nem értem ebben mi bonyolult vagy megvalósíthatatlan, hogy az oroszok kezdeményezzék egy ilyen vizsgálóbizottság felállítását...

Pártatlan vizsgálatot sürget a bucsai mészárlással kapcsolatban a Kreml​

Moszkva szerint ez az ügy is hátráltatja az esetleges békemegállapodást.
2022.04.06 | Szerző: VG/MTI

Pártatlan és független vizsgálatot sürgetett az ukrajnai Bucsában meggyilkolt civilek ügyében Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője szerdán. Peszkov szerint az elmúlt években több olyan vizsgálatot is lefolytattak, amelyben Oroszország nem képviseltette magát, és amelyeket Moszkva nem tekint pártatlannak. A szóvivő nagyon fontosnak nevezte az ilyen helyzet elkerülését.
A kérdés az, hogy hol akad el a dolog...
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 481
19 320
113
Ukrajnanem Csecsrnfold. Kicsit nagyobb, kevesebb olajjal. Kadirov kvazi fuggetlen Moszkvatol.... Ez volt a II. Csecsen haboru becejezesenek az ara. Azr is eladta Putyib gyozelemkent, bar a muszlimai csak a pillanatot varjak, amikor meg tudjak enni az oroszokat... A kibaiakkal egyutt...
Lassan már olvasni sem lehet, nem próbálnád meg kicsit figyelmesebben? Ez így nagyon gáz!
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 377
8 998
113

Az EU fedezi Ukrajna háború utáni újjáépítésének költségeinek nagy részét​

A Bloomberg forrásokra hivatkozva értesülései szerint erre szolidaritási vagyonkezelői alapot hoznak létre. Ez az alap beruházásokat és reformokat fog finanszírozni az ukrán kormánnyal egyetértésben.

Az alap teljes volumene még nem ismert, hiszen a háború még nem ért véget, de hozzávetőlegesen több százmilliárd euró is lehet.
Gondolom itt a Tanács 100%-os egyetértése szükséges?
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell and PFZ

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 427
7 022
113
Akkor most zelenszki megszabadult az azovtól??
voltak azovos hírek bucsa kapcsán és az kharkovi mészárosok is azovosok
hogy az össz azov létszámból mennyi ragadt be mariupolban az jó kérdés
és az is hogy hány hasonló ss hadosztály grasszál még ott ukrajnában, és ezen a teljes létszámon belül mennyi volt a mariupoli azovos
 

Aurél

Well-Known Member
2022. február 25.
590
4 482
93
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 934
30 725
113
Árulja már el vki, hogy ha a tényleges célokat a Dicsőséges Második Fázis fogja meghozni,
akkor mi a rákért kellett a teljesen fölösleges és fel is adott első? :D
Biztos az elején hiányoztál.
A hadgyakorlat ön résztvevő egységek támadtak először, sokszor sorozottak, mivel hirten döntést hoz a támadtak az oroszok, az ukránokat néhány nappal/héttel megelőzve. Eleinte reménykedtek a gyors sikerekben, a tömeges ukrán megadásban. De a kijevi akció nem okozta Zeliék elzavarását.
Tehát megérkeztek az első vonalas erők, a tűzérség és a bombázók. akik mára mindenhol sikereket érnek el, meg a csecsenek, akik bedarálják a nackó egységeket.
Fogytán az ukrán szufla, egyre többen adják meg magukat.
Átszálló? :eek:

Elbontották a munkácsi szovjet hősi emlékművet​

Keddre virradó éjszaka elbontották Munkács központjában a szovjet hősi emlékművet. Az obeliszket a helyi tanács tájékoztatása szerint a korábbi határozataiknak megfelelően bontották le, mivel a város lakossága már 2016-ban megszavazta, hogy számolják fel a városközpontban az emlékhelyet, és az ott eltemetett szovjet katonákat a városi temetőben temessék újra.
A múltat végképp eltörölni.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 973
113
És mennyi az esélye annak, hogy valótlant írsz?

Amúgy eddig tartott a dráma, hogy mégis visszatértél? Pedig milyen dirrel-durral léptél le....
Bakker!
Komolyan hozzáteszel az oldal rombolásához!
Pitiáner kötözködéssel el kell üldözni egy valós haditengerészt, egy eredendően hadtech fórumról...
Hát gratulálok...
Mindenkit ki kell csinálni aki ért is valamihez?
:(
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 934
30 725
113
A donbaszi hadműveletek kapcsán kérdezném a hozzáértőktől, hogy mióta szokás a céljainkat ennyivel előre bejenteni? Én teljesen abban a hitben voltam, hogy ez valamilyen elterelő hadművelet lesz és valójában meg fognak indulni Odessza felé.
Majd a donbasszi katlan után.