[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 599
32 116
113
Egy kis múlt idéző, hogyan fajultak az események a "különleges művelet"-et eredményezve.

"Az ukrán háború akkor kezdődött, amikor Ukrajna (egy hírhedten korrupt ország) demokratikusan megválasztott elnöke, aki elkötelezte magát amellett, hogy országa nemzetközileg semleges legyen (nem szövetségese sem Oroszországgal, sem az Egyesült Államokkal), személyesen találkozott Barack Obama amerikai elnökkel és miniszterrel.
Hillary Clinton államfő 2010-ben, röviddel a 2010-es ukrán elnökválasztás után; és mindkét alkalommal visszautasította Ukrajnának arra irányuló sürgetését, hogy szövetségre lépjen az Egyesült Államokkal szomszédos országa, Oroszország ellen. Ezt azért sürgették, hogy Amerika elhelyezhesse nukleáris rakétáit az orosz és ukrajnai határhoz, kevesebb mint ötperces ütőtávolságra a moszkvai Kreml eltalálásától."
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
⚡️Az RT vagy a SputnikNews anyagainak megosztása mostantól 50 000 eurós bírsággal sújtható. Egy új osztrák törvény értelmében.
Ez a médiára és a civil emberekre egyaránt vonatkozik.

Éljen és virágozzék a megbonthatatlan nyugati "függetlenobijektív" szólásszabadság! Ja, nem! :)

Hetes cikkej most nem játszik? :D
Azért ez már bírság összeg.
Nyilván a maximum kiszabásához kellenes súlyosító körülmények pl. visszatérő eset stb. de csak azért mert nyugatabbra vannak mint mi.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 100
24 772
113
Mintha a szerbek is kaptak volna fegyvereket.
Ingyen.
Kitől is?....
Ja, a Putyintól!
;)
Akkor ugye megvan ki ássa alá Európa biztonságát.
Régóta. Tervezetten. Aljas indokból.
A szerb és orosz "testvériség" nem új a nap alatt,viszont gondolom az is megvan akkor hogyan jött létre Koszovó mint önálló entitás,félre ne érts engem nem háborít fel ha angol fegyverek mennek Koszovóba,remélem téged sem ha orosz fegyverek mennek az LNR/DNR kezébe, végül is egyforma dolog ez,csak a térképen van némi távolság.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 522
113
Én nem foglaltam állást egyik oldal mellett sem,feltettem egy kérdést amire most írtál választ

Látod ugrottál mint légy a szarra ..kíváncsi voltam ki lesz az első retard aki nem veszi észre a csapdát,és belesétál. (hoholista)

a magadfajta mit szólna egy olyan orosz megoldáshoz amit felvázoltál ? :D a túlnyomóan orosz ajkú részéből az ukránok költözzenek el,az ukrán többségű területre,akinek ez nem tetszik meneküljön nyugatra,esetleg álljon be az orosz hadseregbe,ha meg mélyebben lakik és netán partizánkodna majd az FSZB levadássza és kezelésbe veszi.

Jó tudom ezt nem veszi be a hohol gyomrod,így ne is válaszolj rá,csak arra szerettem volna rávilágítani,hogy mekkora egy mocsos náci tróger banda van ott Ukrajnában,akik veled hasonlóan kizárólag a kitelepítésben látnak megoldást,mint pl Benes anno vagy Hitler,esetleg Sztálin .. illusztris társaság vagytok,igazi EU érett brigád.
Nekem a hoholozás gyanús volt.
Én azt hittem azzal állást foglaltál....
Tévedhettem....
:)
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 529
20 621
113
1 hete ezt vetettem fel itt, hogy ezért is volt a kijevi kanyar:

Radioaktív tárgyakat vittek magukkal az oroszok Csernobilból

Nem teljesen ördögtől való a feltételezés. Nem azért vitték el, mert szükségük volt rá, hanem azért, mert Zselének "nincs rá szüksége", és a világnak sem arra, hogy Zselének legyen ilyen. Persze ez csak feltételezés, de ebben a háborúban néhány konkrét ténytől eltekintve minden az!
 
K

Kopi2000

Guest
Őszinte részvétem :(
Koszi, mindenkinek.... Nem akartam kiirni ide, de volt, aki megkapargatott ez ugyben.... Ilyenkor latszik, lehet, nem mindenben ertunk egyet egymassal, de van, kell lenni kozos nevezonek.. Basszus, mi minden magyarok vagyunk... Ne feledjetek, nem szabad, hogy megosszon minket a politika... Lehetek en libsi, te meg akarki mas, nem ellened tevekenykedek....
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 522
113
A szerb és orosz "testvériség" nem új a nap alatt,viszont gondolom az is megvan akkor hogyan jött létre Koszovó mint önálló entitás,félre ne érts engem nem háborít fel ha angol fegyverek mennek Koszovóba,remélem téged sem ha orosz fegyverek mennek az LNR/DNR kezébe, végül is egyforma dolog ez,csak a térképen van némi távolság.
Persze, hogy nem hiszen az egyik csak védekezésre alkalmas fegyvereket kap, míg a másik meg harckocsikat, tüzérséget.

Persze. Itt mindenki hülye....
Mi nem látjuk jól, nyilván ha jól látnánk, nem haborodnánk fel.
Így nem háborút fel. Ha hülyének néznének az oroszok, na az felháborítana...
De így nem.
;)
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Nem teljesen ördögtől való a feltételezés. Nem azért vitték el, mert szükségük volt rá, hanem azért, mert Zselének "nincs rá szüksége", és a világnak sem arra, hogy Zselének legyen ilyen. Persze ez csak feltételezés, de ebben a háborúban néhány konkrét ténytől eltekintve minden az!
Az oroszok mindent visznek ami nincs lebetonozva. Látom ez neked még nem tűnt fel.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 522
113
Nem teljesen ördögtől való a feltételezés. Nem azért vitték el, mert szükségük volt rá, hanem azért, mert Zselének "nincs rá szüksége", és a világnak sem arra, hogy Zselének legyen ilyen. Persze ez csak feltételezés, de ebben a háborúban néhány konkrét ténytől eltekintve minden az!
Már csak másik 3 atomerőműben maradhatott olyan anyag, ami veszélyes lehet.
Akkor azokból majd a nyolcadik vagy kilencedik fázisban viszik el a cuccot.
Fenemód fondorlatos ez a Putyin.
Mindenre is gondolt.
:)
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Nem kétségbe vonva, hogy az oroszoknál nincs szólásszabadság, érdemes észrevenni, hogy gyakorlatilag máshol sincs.

Elvben bármit mondhatsz, csak épp:
  • ha nem jelenik meg a fő médiában, akkor nincs igazi hatása,
  • a trendek és a trendeknek tetszeni akaró tőke nagyon erőteljesen befolyásolja mi jelenik meg,
  • elképesztő nyomás van a szerzőkön, hogy a fősodornak megfelelően, politikailag korrekten kommunikáljanak
Tudod: "a tolerancia eléri majd a szintet, ahol az intelligens emberek már nem beszélhetnek, hogy meg ne sértsék az idiótákat". Na, most épp itt vagyunk a dicső nyugaton.

Amit írsz az igaz. A balliberális véleménymonopóliumról írtál, hogy tiszta legyen. Konzervatívként nagyon is ellene vagyok. De ahogy anno Magyarországon a náci megszállást felváltotta a bolsevik megszállás, aminek hatására nem helyrebillent az egyensúly az országban, hanem még rosszabb lett a helyzet, ugyanúgy az hogy a balliberális véleménymonopóliumot felváltja az illiberális véleménymonopólium, ugyanúgy nem helyreáll az egyensúly, hanem még rosszabb lesz a helyzet. Lett a helyzet. Konzervatívként ez ellen is vagyok.
Ezenkívül a balliberális véleménymonopólium alapvetően rendszerhiba. Ezért is történhet változás alatta. A multikulti ideológiája is megbukott, pedig anno nagyon nyomták. Trump is tudott győzni olyan keretek között. Az illiberális véleménymonopólium viszont nem rendszerhiba, hanem maga a rendszer egyik alapja. És kifejezett célja, hogy ne is lehessen változás.
Egyébként a probléma onnan indult, hogy mit kezdjenek a közösségi médiák az álhírgyárakkal. Ha a szólásszabadságra hivatkozva engedik, akkor azok szétverik a közbeszédet. Lépéskényszerben vannak és olyan lépéseket tesznek, amik lehet hogy bizonyos értelemben szubjektívek, de még mindig objektívebb helyzetet eredményeznek, mint ami nélkülük lenne. Valahol ez i a kisebbik rossz helyzete.