[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113

Moszkva nem tervezi a hatalomváltást Kijevben

Nem fogunk rendszert váltani Ukrajnában, sokszor beszéltünk erről. Azt akarjuk, hogy az ukránok maguk döntsék el, hogyan akarnak tovább élni. Azt akarjuk, hogy az embereknek meglegyen a választás szabadsága – fogalmazott.
VOLODIMIR ZELENSZKIJ UKRÁN ELNÖKKEL KAPCSOLATBAN AZT NYILATKOZTA, HOGY A NYUGAT „CSAK FELHASZNÁLTA OROSZORSZÁG ELLEN”.
Szerinte mindent megtettek annak érdekében, hogy Ukrajna figyelmen kívül hagyja a minszki megállapodásokat. „Mielőtt komolyan megvitathatnánk Zelenszkij elnök szavait, fel kell tennünk a kérdést, hogy ebben az emberben és csapatában meg lehet-e bízni” – mondta Lavrov, aki szerint ez nehéz kérdés, részben azért, mert „állandóan homlokegyenest ellenkező irányba változtatja a nézőpontját”.
Emlékeztetett arra, hogy Zelenszkij azt állította: Oroszország állítólag nukleáris fegyvert akar bevetni Ukrajna ellen, de az, hogy mit mond „attól függ, mit iszik vagy szív”.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 100
24 772
113
Nekem a hoholozás gyanús volt.
Én azt hittem azzal állást foglaltál....
Tévedhettem....
:)
na de a kilakoltatás sem lehet megoldás,tényleg nem tudom mit lehetne tenni .. akik ott élnek lassan 10 éve ölik egymást,senkit nem érdekel hogy ki kezdte,vagy miért kezdte .. ott úgy nő fel lassan egy generáció,hogy annyit lát hogy ezek az ellenségeink,mert lőnek ránk,megölték az anyámat,apámat,bátyámat,lerombolták a házunkat stb .. és teljesen mindegy melyik oldalról nézem ugyanazt látom.

szerintem (és ezt már sokadszor írom le) az Ukránoknak kellett volna ezt rendezni,az ő országuk,nekik lett volna megfelelő erejük arra hogy ezt rendezzék,területi és kulturális autonómiát is megadhatták volna nekik,de nem .. senki az ujját sem mozdította értük,szóval első sorban az ukránok hibája,másod sorban szerintem az EU hibája is,mert nem igaz,hogy ha mi itt értesülünk az eseményekről a szobánk falain belül az internetről (lásd ukrán topic) akkor ezek az infók Brüsszelbe nem jutnak el,és ott senki nincs aki azt mondja hogy álljunk már meg emberek !! Valami kurva nagy gáz van Ukrajnában és ha már az ukránok nem is de mi keressünk rá valami megoldást !! Az oroszok szerepe az ügyben is erősen vitatható,na de játszunk el a gondolattal,hogy ha mi lennénk egy Oo-hoz mérhető katonai hatalom és mondjuk Romániában a székelyeket és az ottani magyarokat elkezdenék módszeresen irtani a románok .. mi is ölbe tett kézzel néznénk ? mi nem küldenénk nekik mindent amit csak tudunk ? (akár fegyvert is a la MZP )
Én nem tartom magam megrögzött pacifistának mert akkor nem is lennék itt,de a háború az mindig a politikusok utolsó érve ,és ez nagyon nem jó .. marhára nem jó.
most is azt látnám a legsürgetőbb lépésnek,hogy üljenek le a tárgyalóasztalhoz,beszéljék meg,oldják meg .. az nem megoldás,hogy kitmömöm Ukrajnát annyi fegyverrel ami a világon nincs,mert mit nyerhet ezen Ukrajna ? semmit .. mit nyerne ? annyit fog ez hozni,hogy az orosz ha akarják,ha nem akarják lenyomja őket mint a bélyeget,közben a lakosságuk tetemes része lesz földönfutó,az infrastruktúrájuk romokban és rengeteg fiatal fog meghalni akiknek nem kellene meghalniuk. Az oroszok sem olyan hülyék mint itt gondolják sokan, a nyugat meg minden csak nem jóságos és igazságos,azt kellene megértenie az embereknek (itt is) hogy Amerikának nem érdeke,hogy béke legyen Európában,hiszen neki ez EU ugyanolyan gazdasági rivális mint pl Kína csak csak kisebb volumenben,tehát egyenlőre ellenfél még nem ellenség .. az Eu hibája szintén,hogy nem állítottak fel egy közös EU haderőt,nem ilyen gyors reagálású mézeskalácshuszárokat ,hanem egy komolyabb haderőt,aminek a vezetése mondjuk rotációs elvben működne 2 évenként más más tagország parancsnoklata által,lenne benne nehéz dandár,légierő stb stb .. így nem is kellene a kontinensen amerikai jelenlét mert okafogyottá válna,menjenek haza . kit érdekel mit csinálnak otthon ? NATO-t is feloszlatnám és létrehoznék pl egy ETO (European Treaty Organization) ahova meghívást kapnának az oroszok is .. lehetne még sorolni .. elnézést kicsit belelovaltam magam :)

de ez ami jelenleg van szerintem pont nem a jó megoldás,és azon is el kellene gondolkodni a sok vízfejűnek Európában,hogy ez hosszú távon hova fog vezetni,mert lehet hogy az oroszok most egy pária állam lettek .. de Ukrajna meg a földel lesz egyenlő,bár úgy tűnik Zselé úrfinak semmi sem drága.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 348
9 116
113
Mintha a szerbek is kaptak volna fegyvereket.
Ingyen.
Kitől is?....
Ja, a Putyintól!
;)
Akkor ugye megvan ki ássa alá Európa biztonságát.
Régóta. Tervezetten. Aljas indokból.
Akkor itt most az alaphelyzetet miszerint Koszovo, Szerbia része, el is felejtettük ugye. Na ezért nem szabad veletek vitázni.
 
  • Tetszik
Reactions: Renitens and Sniper

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 100
24 772
113
Persze, hogy nem hiszen az egyik csak védekezésre alkalmas fegyvereket kap, míg a másik meg harckocsikat, tüzérséget.

Persze. Itt mindenki hülye....
Mi nem látjuk jól, nyilván ha jól látnánk, nem haborodnánk fel.
Így nem háborút fel. Ha hülyének néznének az oroszok, na az felháborítana...
De így nem.
;)
oké az érvelés.. de ezt el tudod magyarázni egy szerbnek is ? hogy bocs basszus de mától Koszovó nem szerb ? mikor a 6-ik századtól élnek ott szlávok ?

ez a védekezésre alkalmas fegyver meg oltári nagy baromság,azt is megverném aki kitalálta ezt a megnevezést,hiszen a késsel is lehet kenyeret szelni,meg leszúrni vele valakit, az ember dönti el mire használja,és biztos vagyok benne hogy nem 5000 db tasert,meg könnygáz palackot kaptak. Védekezésre alkalmas eszköz,na az más kategória lásd pl ukránoknak szánt japán küldemények (sisakok,éjjellátók,mellények stb) szóval leírom megint engem nem háborít fel mit kapott Koszovó,de ők is jobban jártak volna egy még erősebb nemzetközi (EU) katonai jelenléttel,mint ezzel az olaj helyett kerozint a tűzre megoldássalamit Ukrajnában is előadnak a nyugatiak.(lásd fenti írásom)
 
  • Tetszik
Reactions: Xtreeem and cinikus

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Vonulnak már kifele?
Az az alvajáró szerintem Biden, utána a sorban a második asszem Trump lehet, az a kócos buflák...
:)
Várom a videókat, képeket én is nyugi.
Lehet nem mindenki jön ki.
Az eddigi videókon karon ülő gyerek az anyjával, tini, öreg, sebesült jött ki.
Katonát sem láttam még egyelőre.
 
W

Wilson

Guest
No comment..... @SirHiggins

A "lánc" elszakadt, a fiad a hajón maradt". Egy másik sorkatona is eltűnt a Moszkva elsüllyedése után..


A BBC megtudta a Moszkva cirkáló egy másik sorkatonájának nevét. Ő Szergej Grudinin, egy 21 éves, az Amur-vidékről származó férfi. A rokonai most próbálják kideríteni a sorsát. Édesanyja, Tamara Grudinina szerint az orosz védelmi minisztérium forródrótja szerint fia "él és jól van, és az első adandó alkalommal jelentkezni fog", míg a magát parancsnokként bemutatkozó emberek néhány nappal ezelőtt telefonon azt mondták neki, hogy fia meghalt.

124211246-photo-2022-04-19-16-39-53-jpg.webp


Grudinin Iljinovkában született, egy kevesebb mint 200 lakosú faluban az Amur-vidéken. Sorkatonaként belépett a hadseregbe. Kiképzése után azonnal a "Moszkva" cirkálóra osztották be. Grudinina szerint, amikor "ez a különleges művelet" elkezdődött, azt feltételezte, hogy a fiát, mint sorkatonát, biztonságos helyre küldték. "Nem, anya, mindannyian a hajón vagyunk - tájékoztatta a matróz. Szergej Grudinin nem írt alá szerződést.

Grudinin utoljára április 10-én vette fel a kapcsolatot a szüleivel. Általában kéthetente hívta fel vagy írt szeretteinek. "Azt mondta, hogy a tengerre megy, küldtünk neki pénzt a kártyájára. Én is megkérdeztem tőle: "Fiam, félelmetes ott? Megértem, hogy ez háború. Azt mondta: semmi, anya, semmi baj" - mondja a matróz édesanyja.

A Moszkva cirkálóval történt incidensről szóló hírek megjelenése után Grudinina azonnal felhívta a védelmi minisztérium forródrótját, ahol azt mondták neki, hogy fia él és jól van, és azt tanácsolták, hogy várjon a fiú hívására. "Én is megnyugodtam. Nem hazudhatnak, ez a védelmi minisztérium" - mondja.

Egy idő után Grudinin édesanyja telefonhívást kapott egy férfitól, aki Pavel Vakula néven mutatkozott be, a Moszkva cirkáló parancsnokhelyetteseként - jelentette a média. Egy másik sorkatona édesanyja, Irina Skrebets korábban újságíróknak elmondta, hogy a Moszkva egyik parancsnokát Pavel Boriszovics Vakulának hívták.

Vakula jelentette, hogy Szergej Grudinin eltűnt. Nem sokkal később egy férfi, aki szintén a tengerész parancsnokaként azonosította magát, felhívta Tamara Grudininát, és tájékoztatta fia haláláról.

"[A parancsnok] "láncon" vezette ki őket, a "lánc" elszakadt, és a fia a hajón maradt" - meséli a hallottakat. - Elsüllyedt a hajóval együtt."


A nő ismét felvette a kapcsolatot a védelmi minisztérium forródrótjával, hogy hivatalosan is megerősítést kapjon fia haláláról, de ugyanazt hallotta, mint az első alkalommal: Grudinin "él, jól van, és hamarosan jelentkezik".

Legutóbb is azt mondták neki, hogy a fia él és jól van, és a lehető leghamarabb hívni fogja, éppen a BBC tudósítójának hívása előtt. "Hogy hazudnak ilyen szemtelenül a Védelmi Minisztériumban?" - kiáltja a nő a telefonba.

A BBC megkeresést küldött az orosz védelmi minisztériumnak, amelyben felvilágosítást kért Szergej Grudinin sorsáról, és várja a választ.

Grudinin unokatestvére a maga részéről a blagovescsenszki katonai nyilvántartó és sorozási hivatalból próbált információt szerezni a tengerész sorsáról. Elmondása szerint ott sem tudtak tájékoztatást adni, és egy forródrótra küldték.

"Mondom [a parancsnoknak] Vaculának - folytatja Grudinina -, hogy lehet az, hogy rád bíztam a fiamat, hogy tehetted ezt , hogy élhetünk most? És azt mondta, hogy ő volt a hibás. És tudod, olyan hangon beszélnek, mintha azt mondanák: hagyjatok minket békén. Még csak nem is sajnáoják. Mintha valamiféle kutyák lennénk.

A Moszkva elsüllyedése és az eltűnt sorkatonák...

Április 14-én éjjel az orosz védelmi minisztérium bejelentette, hogy tűz ütött ki a Moszkva cirkálón, az orosz Fekete-tengeri Flotta zászlóshajóján. Az orosz hadsereg szerint a tűz lőszerrobbanást okozott, és a hajó súlyosan megrongálódott. Ezt megelőzően az odesszai regionális közigazgatás vezetője azt mondta, hogy rakétacsapást mértek a cirkálóra.

Az orosz védelmi minisztérium azt is állította, hogy a Moszkva legénységét evakuálták, míg maga a cirkáló a kikötőbe vontatás közben süllyedt el.

Április 17-én Dmitrij Skrebets, az elcsatolt Krímben lévő Jalta lakosa a VKontakte-on azt írta, hogy a katonai szolgálatra besorozott fia, Jegor Skrebets a Moszkván van. "A cirkáló közvetlen parancsnokaira" hivatkozva azt mondta, hogy fia nem szerepel a halottak és sebesültek között, és eltűntként van nyilvántartva.

Április 18-án, hétfőn Shkrebets azt írta, hogy több más család is felvette vele a kapcsolatot, "akiknek a gyermekei szintén eltűntek, szintén sorkatonák". Elmondta, hogy kérelmeket írtak a katonai sorozási hivatalnak, és választ kértek arra, hogy hol vannak a gyermekeik.

Az orosz védelmi minisztérium egyelőre semmit sem közölt a cirkáló legénységének létszámáról, sem az esetleges áldozatokról vagy sérültekről. A média azonban bizonyítékokat tett közzé arról, hogy vannak halottak és eltűntek is.

A BBC orosz szolgálata a 20 éves Nyikita Szjromjaszov és a 19 éves Andrej Csijov hozzátartozóival beszélt.

Szjromjaszov édesanyja, Olga Dubinina elmondta, hogy fiát 2021 júniusában sorozták be, majd a Moszkva cirkálóra osztották be közlegényként. A nő szerint a cirkáló elsülyedése után értesítették, hogy fia az eltűntek között van, de "a pozitív kimenetel szinte nulla", mert a tenger vízhőmérséklete nagyon alacsony.

Andrej Csijovnak, édesanyja, Julija szerint, még két és fél hónapja volt hátra a katonai szolgálat teljesítéséből. A nő a BBC-nek elmondta, hogy Szevasztopolba ment, ahol a parancsnokság közölte vele, hogy az eltűnt tengerészek felkutatására irányuló művelet még mindig folyamatban van. Az eltűntek listáján Tsyvova szerint több tucat ember szerepel.

A BBC megkérte az orosz védelmi minisztériumot, hogy nyilatkozzon Andrej Csijov, Nyikita Szjromjaszov és más sorkatonák jelenlétéről a Moszkva fedélzetén. A közzététel időpontjáig nem érkezett válasz.


 
  • Szomorú
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000 and Sniper

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 100
24 772
113
ok akkor innen az orosz hadsereg nalam = náci mert nácik is szolgálnak benne
okés .. legyen,biztosan hasonló arányban/létszámban vannak jelen és hivatalosan is be vannak integrálva a hadseregbe mint az ukránoknál,sőt ezek szerint nyíltan náci pártjuk is van a Dumában,mint pl a Svoboda a Rada-ban :D

én tudok az állításom mellett ,tényszerű példákat bemutatni akár a net segítségével is ,nem csak hogy beböfögök ide valamit .. veled mi a helyzet ?
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 524
113
oké az érvelés.. de ezt el tudod magyarázni egy szerbnek is ? hogy bocs basszus de mától Koszovó nem szerb ? mikor a 6-ik századtól élnek ott szlávok ?

ez a védekezésre alkalmas fegyver meg oltári nagy baromság,azt is megverném aki kitalálta ezt a megnevezést,hiszen a késsel is lehet kenyeret szelni,meg leszúrni vele valakit, az ember dönti el mire használja,és biztos vagyok benne hogy nem 5000 db tasert,meg könnygáz palackot kaptak. Védekezésre alkalmas eszköz,na az más kategória lásd pl ukránoknak szánt japán küldemények (sisakok,éjjellátók,mellények stb) szóval leírom megint engem nem háborít fel mit kapott Koszovó,de ők is jobban jártak volna egy még erősebb nemzetközi (EU) katonai jelenléttel,mint ezzel az olaj helyett kerozint a tűzre megoldássalamit Ukrajnában is előadnak a nyugatiak.(lásd fenti írásom)
Az utolsó gondolatoddal teljesen egyetértek. A védő/támadó fegyver magasabb szinten értelmezhető, mert azért ATGM-mel MANPAD-el nem tudsz rohamozni, de T-72 -vel igen.
A szerbek gondját megértem, úgy jártak, mint mi Erdéllyel.
Viszont a magyar érdek a koszovói történetben Szerbia gyengítése.
Ezért az empátián felül emelkedve kell szemlélni a történelmi eseményeket.
Ott van egy Mitrovica.....
;)
Ha a magyar politika jól sáfárkodna.....
Remélem érted mire célzok. Jó időben kell jó helyen lenni. De ez nem csak a szerencsén múlik, hanem nagyon alapos felkészülésen.
 
  • Tetszik
Reactions: Sniper and Wilson

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Lesz ott baj nem nemsokára!
Verd le a hamut a cigidröl és legalâbb a cimet ird hozzâ magyarul, kèrlek.
Akkor tudni fogjuk, mièrt lesz ott baj nemsokára. :)