[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Mikor Waterloonál már minden elveszett, akkor a francia egységek elkezdtek megtörni. Kivéve az Öreg Gárda ezrede. Annyira kemények voltak, hogy a velük szemben álló orosz tábornok nagyon előnyös, és nem megalázó fegyverletételre adott ajánlatot. A válasz erre az volt, hogy a gárda nem adja meg magát. Az orosz tábornok ezt követően hitetlenkedve leirja, hogy a gárda nem törődve a rájuk mért tűzérségi tűzzel, rendezetten és nem túl gyors tempóban visszavonulásba kezdett. Ezt hivják tökösségnek. Azt hogy beugatok, majd válaszul kiröhögnek, én meg utána eldobom a fegyveremet harc nélkül, és megadom magam, az nem tökösség. Utána meg egyik kezemben a ruszkiktól kapott ásványvizzel, másikban meg a szintén tőlük kapott uzsonnás csomaggal felszállok a kisbuszba, mert kint hideg van. Ez sem tökösség. Bár ha jól tudom valami Ukrajna hőse kitüntetést megért, meg bélyeget a hősies (megadásukról) beszólásukról.
"a velük szemben álló orosz tábornok nagyon előnyös..." Wow. Már Waterloo-nál is az oroszok voltak,mi? :D

Nem harc nélkül dobálták el. A szigetet teljesen szétbombázta a Moskva (muhhaha :D )
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 300
113
Moldovának volt katonai reptere és MIG-29-ese? Azt hittem a szakadárok vittek mindent.
Volt, csak eladtak vagy 30 eve az amerikaiaknak. Eleg sok mindent bevasaroltak a jenkik meg zsakmanyoltak hogy megismerjek a ruszki technikat. Aztan a nemetektol, meg a kozep europaiaktol az olukbe hullott szinte minden vasarlas nelkul is. 2000-re kb ez mar okafogyott biznisz lett. Azota mar inkabb a Nato kartarsaik technikai ellen gyakorlatoznak.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 616
44 979
113
Az LPR csapatai a Harkov terület és a köztársaság határán egyesültek,

ellenőrzés alá vonták az ezeket a területeket összekötő útszakaszt.
/RIAN/
t.me/RVvoenkor
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 923
16 951
113

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 100
24 764
113
Nem tudom , hogy kinek hogy jön le de nekem az, hogy az ukránok sem szuperhősök ők is emberek mint bárki más , csak van egy lényeges motiváció tényezö az ukránok nagy többsége számára ez egy honvédő háború...
"Az ukrán hadsereg eddig sem arról volt híres, hogy megadnak magukat, vagy lázadoznanak" pedig ezt te írtad nem én :D

na de ugorjunk erről,ne szemeteljük tele a topicot
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 616
44 979
113
Matthew Lynn, a The Telegraph brit lap rovatvezetője szankciókat követelt Németország ellen, amiért továbbra is orosz gázt vásárol.

"Ha Németország nem hagy fel az orosz gáz vásárlásával, akkor neki is szankciókkal kell szembenéznie."

A szerző úgy véli, hogy "aki most német árut vásárol, az valójában Putyin háborúját finanszírozza.

" A világ gazdaságai, képesek leszünk lecserélni áruit: autókat importálunk Franciaországból és Japánból, vegyszereket Dél-Koreából vagy az Egyesült Államokból. .

Nos, mit mondjak - nagyon boldogok vagyunk, és győzelmet kívánunk a folyamat minden résztvevőjének

@OpenUkraine
:D:D:D
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Javelin, Stinger, NLAW, Mistral, Starstreak, Panzerfaust3, AT4, etc etc csupa csupa bóvli gagyi kacat szar, jah...

Szerinted egy hadsereghez ez kell? Nem kell harckocsi? Tüzérség? Gyalogsági harcjármúvek? Légierő? Szerinted csak kézifegyverek kellenek egy teljes értékű hadsereghez? :)
 
W

Wilson

Guest
Kicsit bővebben....

A Szergej Sojgu védelmi miniszterrel folytatott megbeszélésen, amelyet az orosz televízió közvetített, az orosz elnök azt mondta:

"Az Azovstal ipari övezet javasolt ostromát ésszerűtlennek tartom. Elrendelem a törlését.

Ez egy olyan eset, amikor gondolkodnunk kell - úgy értem, mindig gondolkodnunk kell, de ebben az esetben még inkább - katonáink és tisztjeink életének és egészségének megőrzéséről.

Nem kell bemenni ezekbe a katakombákba, és a föld alatt kúszni ezeken az ipari létesítményeken keresztül. Zárják le ezt az ipari területet, hogy ne repüljön át rajta egyetlen légy sem."

"Értettem" - válaszolta Shoigu.

"Hívjátok fel még egyszer mindazokat, akik még nem tették le a fegyvert, hogy tegyék meg. Az orosz fél garantálja életüket és méltóságteljes bánásmódot biztosít számukra a vonatkozó nemzetközi jogi eszközökkel összhangban. Mindazok, akik megsebesültek, szakszerű orvosi segítséget kapnak"

- mondta Putyin.
Az orosz elnök a védelmi miniszterrel folytatott megbeszélésen szintén úgy nyilatkozott.

"a Mariupol felszabadítására irányuló harci műveletek befejezése sikeresnek tekinthető.

Gratulálok. Adja át a hála szavait a csapatoknak. Kérjük, nyújtsanak be javaslatokat kiváló katonáink állami kitüntetéssel való jutalmazására. Nyilvánvaló, hogy ilyen esetekben nincs más út, ezek különböző díjak, de szeretném, ha mindannyian tudnák: a mi értelmezésünkben mindannyian hősök, egész Oroszország értelmezésében. Mindannyian hősök.

Putyin azt mondta, hogy "egyedi esetekben is gondolnunk kell arra, hogy megemlékezzünk azokról a bajtársainkról, akik igazi hősiességről tettek tanúbizonyságot, és életüket áldozták népünk békés életéért Donbászban, valamint magának Oroszországnak, hazánk békés életének és létének biztosításáért. Ezek az emberek tettükkel és az esküjükhöz való hozzáállásukkal megérdemelték"

(idézetek a Kreml honlapjáról).
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 651
7 158
113
20april2022_Eastern_Ukraine_map.jpg
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Mikor Waterloonál már minden elveszett, akkor a francia egységek elkezdtek megtörni. Kivéve az Öreg Gárda ezrede. Annyira kemények voltak, hogy a velük szemben álló orosz tábornok nagyon előnyös, és nem megalázó fegyverletételre adott ajánlatot. A válasz erre az volt, hogy a gárda nem adja meg magát. Az orosz tábornok ezt követően hitetlenkedve leirja, hogy a gárda nem törődve a rájuk mért tűzérségi tűzzel, rendezetten és nem túl gyors tempóban visszavonulásba kezdett. Ezt hivják tökösségnek. Azt hogy beugatok, majd válaszul kiröhögnek, én meg utána eldobom a fegyveremet harc nélkül, és megadom magam, az nem tökösség. Utána meg egyik kezemben a ruszkiktól kapott ásványvizzel, másikban meg a szintén tőlük kapott uzsonnás csomaggal felszállok a kisbuszba, mert kint hideg van. Ez sem tökösség. Bár ha jól tudom valami Ukrajna hőse kitüntetést megért, meg bélyeget a hősies (megadásukról) beszólásukról.
Tökösség, mert a válaszra jöhetett volna csapás is. Tökösség, mert embereket motivált a harcra.
Meg van az eredménye - a hajó amit elküldtek a f@szba jelenleg a fekete tenger fenekén csücsül a legénysége jelentős részével együtt.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 651
7 158
113
Tegnap esti orosz helyzetkép...

Röviden Ukrajnáról. 2022.04.20

10. Odessza.
Nincs jelentős változás. Jelentések szerint további csapatok vonulnak be Nyugat-Ukrajnából a városba. Vannak jelentések NATO-szállítmányok bejuttatásáról is. Várhatóan hajóelhárító rakéták is érkeznek, amelyek akadályozni fogják az oroszok fekete-tengeri műveleteit a Fekete-tenger nyugati részén.

Colonelcassad
Nem értem, hogy miért hagyják Odesszát megerősíteni. Ezekre gondolok:
  • Nem kell nekik
  • Olyan dolog van Azovstal alatt, amiért bármit kérhetnek
 
W

Wilson

Guest
Nem értem, hogy miért hagyják Odesszát megerősíteni. Ezekre gondolok:
  • Nem kell nekik
  • Olyan dolog van Azovstal alatt, amiért bármit kérhetnek
Kellene nekik de amíg nem végeznek Mariupollal és keleten addig nem gondolhatnak arra, hogy megtámadják, (szerintem kicsi az esélye Odessza megtámadásának).

Szerintem az Azovstalban nem sok minden van az oroszok számára.
 
W

Wilson

Guest

Az Orosz Föderáció Védelmi Minisztériumának reggeli tájékoztatója

  • Az Orosz Fegyveres Erők egységei és az LPR népi milíciája teljes ellenőrzés alá vonták Kremennaya falut. „A roham osztagok gyors és jól összehangolt fellépésének eredményeként sikerült elkerülni a városi infrastruktúra és a lakóépületek súlyos tönkretételét.”
  • A légierő az éjszaka folyamán 20 olyan területet sújtott, ahol élőerő és az ukrán katonai felszerelések koncentrálódtak Shnurki, Novonikolaevka, Oleksandrivka településeken.
  • A rakétacsapatok és a tüzérség egy nap alatt 1001 ukrán katonai létesítményre mért csapást.
  • 13 ukrán pilóta nélküli légijárművet semmisítettek meg a légvédelem segítségével. Ezenkívül a Donyeck régióban a lelőttek egy "Tochka-U" ukrán taktikai rakétát
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Nem értem, hogy miért hagyják Odesszát megerősíteni. Ezekre gondolok:
  • Nem kell nekik
  • Olyan dolog van Azovstal alatt, amiért bármit kérhetnek
Mondjuk azért, mert azelőtt még be kéne venni Mikolajivet is, végre kéne hajtani vagy 3 komolyabb vízi átkelést, meg be kéne venni egy csomó falut úgy, hogy a végtelenségig nyújtódik az utánpótlási lánc, és a tengerről nem igazán segíthetnek be, mert a moszkva sorsára jutnak.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 300
113
Nem vagyok juhász , hogy tereljek,na de akkor ezek szerint bizony harcoltak sorkatonák a Ukrajnában az orosz haderőben és bizony nem voltak szerződésesek.Sőt mondok neked jobbat az elsűllyedt Moszkván is voltak bőven sorkatonák ,őket valahogy elfelejtették kivonni.
Ok orosz teruleten voltak, nem ukranban. A Moszkva fedelzete orosz felsegterulet.
 
W

Wilson

Guest

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 667
113

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
ezt értem,de mikor esik le az ukránoknak hogy ők vívják és ők pusztulnak a nyugat háborújában ?

most ne gyertek azzal a hülyeséggel,hogy ha annyira kellett volna Ukrajna területe Oroszországnak akkor nem megy be hamarabb,mert ha az orosz hadsereg romokban volt,hát az ukrán is !! (meg ha nagyon akarják ki se jönnek ex SZU)
Az ukranok sem hulyek, tudjak, hogy a nyugat kihasznalja oket, utalnak is rendesen mindent ami nyugatra van toluk, de ebbol meg nem kovetkezik, hogy abba kellene hagyniuk a harcot. Akar kihasznalja oket a nyugat akar nem, harcolniuk kell az oroszok ellen, ha ukranok akarnak maradni.