[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Az oroszok beakarják húzni Donbaszt csak azután akarnak tárgyalni bármiről is.
Így van, erre utaltam én is. Aztán szerintem ha meg lesz Donbassz az orosznak, utána meglátjuk hogy miről hajlandóak tárgyalni tovább a felek, de én élek a gyanúval hogy ott már csak egyszer hibázhat Zelenszkij ezzel a hozzáállással, hogy "nem engedünk egy km2-t sem az ukrán földből"!
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 762
113
A NATO erő ha beleavatkozik, akkor kurva betyár világ lesz, mindenkinek. Nekem ennyit nem ér Ukrajna, sem senki!
A kitörés nem egészen elképzelhetetlen. Olyan Big Escape (Steve McQueen!) módra. De honnan jönnének oda Nato csapatok? És hogyan vonulnának onnan vissza?
Vizi repülővel? Tengóval? :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
A kitörés nem egészen elképzelhetetlen. Olyan Big Escape (Steve McQueen!) módra. De honnan jönnének oda Nato csapatok? És hogyan vonulnának onnan vissza?
Vizi repülővel? Tengóval? :)
III. VH. Nem kell ezt túlgondolni, ami odamegy, azt meg fogják próbálni lelőni az oroszok. Az onnan nagyon gyorsan eszkaláció! Én ezt kihagynám!
 
W

Wilson

Guest
NYILVÁN!

Aki 2 hónapja még Deltás volt, most meg "kontraktor", az nem fáj az USA-nak, tuti... Ja, hivatalosan és de jure MÁR nem amerikai elitkatona, csak de facto...
Ha arra gondolsz, hogy csak papíron szereltek le, abban semmilyen logika nincs. Amerika vagy bárki más miért küldené be az évekig kiképzett elit katonáit meghalni Mariupolba miközben az ukrán katonákat, a saját hadvezetésük is leírta...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Ha arra gondolsz, hogy csak papíron szereltek le, abban semmilyen logika nincs. Amerika vagy bárki más miért küldené be az évekig kiképzett elit katonáit meghalni Mariupolba miközben az ukrán katonákat, a saját hadvezetésük is leírta...
Mert ott voltak már korábban is, és nem tudtak kijönni a gyűrűből, oda vonultak vissza várva valamilyen lelőtt helikoptert mint kimenekítési lehetőséget, csak nem jött össze?

Biztos vagyok benne hogy nem úgy tervezték, hanem így alakult...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 762
113
Leo1-t ha most kapnák meg, még akkor sem tudnák bevetni Donbaszban.
A lengyelektől csehektől kapott T-72-t Bmp-t és esetleg (a ma bejelentett) Szlovén M-84-t ,tudják bevetni Donbaszba.Az ukrán vezetés ragaszkodik Donbaszhoz mert szerintük attól a csatától offenzíváról függ a tárgyalási pozíciójuk Oroszországnak szemben.
És ezen segitene pl 100 M-84 és 100 T-72? Nem hinném.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
Az elfoglalni nem azt jelenti, hogy kivonulok "Győztem" felkiáltással úgy, hogy még több ezer ellenséges katona van a városban.

Körbe vannak zárva. A város, vár körbezárását, kiéheztetését évezredek óta csinálják ha nincs szükseg gyors győzelemre. Mongoloktól a törökökön át Hunyadi Mátyásig sokszor csinálták. Működhet ha jól van leszervezve.
ha ,, még a légy sem repül be"
 
W

Wilson

Guest
Mert ott voltak már korábban is, és nem tudtak kijönni a gyűrűből, oda vonultak vissza várva valamilyen lelőtt helikoptert mint kimenekítési lehetőséget, csak nem jött össze?

Biztos vagyok benne hogy nem úgy tervezték, hanem így alakult...
De miért várták volna meg,hogy körülzárják Mariupolt? Ha volt is ott bármilyen nyugati különleges egység az még a gyűrű bezárása előtt lelépett onnan.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 026
113
Honnan tudod, hogy nem indítanak?
Az ukrik hülyék lennének bármit is megosztani a megmaradt nagy hatótávolságú légvédelmi rakétarendszereik működéséről a nyilvánossággal.

Szoval inditanak? Nem latszik az eredmenye. Semmi video, semmi emlites. Ez van a szlovak rendszerrel: semmi, semmive lett. Szerintem.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
De miért várták volna meg,hogy körülzárják Mariupolt? Ha volt is ott bármilyen nyugati különleges egység az még a gyűrű bezárása előtt lelépett onnan.
Mert azt hitték hogy tudják tartani? Mert ami kivitte volna őket ismétlem - lelőtték/kilőtték?

Tök jó az hogy az embernek van egy terve, csak néha nem úgy alakul a helyzet mint ahogy eltervezted. Ezeket az SF katonákat akikből én azt olvastam több forrásból hogy nem 1-2 ember van ott, hanem ezres - tízezres tételben, bármilyen meglepő de harcolni küldték oda. Persze hivatalosan nem küldték, hanem érezték hogy menniük kell! Szépen le is szereltek tömött sorokban mondjuk a Royal Marine-tól, és mentek HARCOLNI. Na már most Mariupol az egyik legmegerősítettebb stratégiai fontosságú kikötőváros. Biztos hogy sokan voltak közülük, és aki tudott az nem ragadt be a gyűrűbe, csak hát lehet hogy sokan meg akaratuk ellenére igen.

Szerinted miért kuncsorgott a nyugat Macronostul mindenestül tűzszünetért, meg humanitárius folyosóért, fogolycseréért?! Ja, meg hát azért már eddig is lett bemutatva élve elfogott "veterán önkéntes" itt ott.

Na mindegy, idővel ha hagyják, kiderül majd ez is.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
A tobb ezer ellenséges katona nem a városban van hanem korbezárva a fold alatt egy "rezervátumban" ahonnét még hívó szóra sem hajlandóak kijonni.Defakto fogságban csak orizni kell a kijártokat:D
Amúgy nem hívogatni kellene őket hanem betemetni az összes bejáratot aztán 2 hónap múlva letelefonálni, hogy mi az ügy? Szerintem akkor már hajlandóak lennének tárgyalni a feljövetelről.
 
W

Wilson

Guest
Mert azt hitték hogy tudják tartani? Mert ami kivitte volna őket ismétlem - lelőtték/kilőtték?

Tök jó az hogy az embernek van egy terve, csak néha nem úgy alakul a helyzet mint ahogy eltervezted. Ezeket az SF katonákat akikből én azt olvastam több forrásból hogy nem 1-2 ember van ott, hanem ezres - tízezres tételben, bármilyen meglepő de harcolni küldték oda. Persze hivatalosan nem küldték, hanem érezték hogy menniük kell! Szépen le is szereltek tömött sorokban mondjuk a Royal Marine-tól, és mentek HARCOLNI. Na már most Mariupol az egyik legmegerősítettebb stratégiai fontosságú kikötőváros. Biztos hogy sokan voltak közülük, és aki tudott az nem ragadt be a gyűrűbe, csak hát lehet hogy sokan meg akaratuk ellenére igen.

Szerinted miért kuncsorgott a nyugat Macronostul mindenestül tűzszünetért, meg humanitárius folyosóért, fogolycseréért?! Ja, meg hát azért már eddig is lett bemutatva élve elfogott "veterán önkéntes" itt ott.

Na mindegy, idővel ha hagyják, kiderül majd ez is.
Szerintem pontosan látták, hogy az ukrán hadsereg nem fogja megtartani Mariupolt és fel sem tudják szabadítani, a nyugati elemzők de még azok a katonák is akik kiképezték az ukrán hadsereget azt mondták,hogy 5 nap alatt elfoglalják az oroszok Kijevet.

Szerintem legkésőbb az invázió megindulása napján (ha volt valamilyen nyugati különleges egység Mariupolban) leléptek Mariupolból.