[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 133
113
A területvédelmi egységeket alkotják ukrán civilek, amelyekhez az invázió kezdete óta 100.000 ukrán civil csatlakozott.
Gondolom csupa orosz származású, Mariupolból, meg Harkovból, még véletlenül sem a közép ukrán területekről, és lettek odaszállítva, igaz?

Mi lesz a következő veretes állítás, az Azov meg a csalódott orosz nácikból/Lokomtiv Moszkva keménymagból van verbuválva, akik otthon nem tudták elsöpörni tüntin Putyint?
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
581
2 880
93
A területvédelmi egységeket alkotják ukrán civilek, amelyekhez az invázió kezdete óta 100.000 ukrán civil csatlakozott.
A területvédelmi ezred a majdani magyar Szittya és a hajdani OMM Honvéd megfelelője. Nem része a hivatásos hadseregnek, de a hadszervezetnek része. Ott harcol ahova küldik. Isonzónál is nehéz lett volna azt mondani, hogy az olaszok harcoltak a kormányuk ellen. Pedig honvédalakulatok is részt vettek a harcokban.
 
W

Wilson

Guest
Várjunk még azért ezzel, nehogy majd jöjjenek onnan is olyan felvételek mint Mariupolból.

Vagy azt is tagadod, hogy ott ilyen történt volna? Minden túlélő hazudik, orosz propaganda az egész? A panelek ahol tetőn - felső szinteken ukránok vannak, alul meg a civilek és a kijáratot megint blokkolják pusztán kitaláció szerinted?

Én nézem mindkét oldalt, de messze nem azt látom amit TE.
Mariupolnál az Azovval kapcsolatban írtam is , hogy el tudom képzelni, hogy élő pajzsként használják az ott maradt lakosságot.
 
W

Wilson

Guest
Gondolom csupa orosz származású, Mariupolból, meg Harkovból, még véletlenül sem a közép ukrán területekről, és lettek odaszállítva, igaz?

Mi lesz a következő veretes állítás, az Azov meg a csalódott orosz nácikból/Lokomtiv Moszkva keménymagból van verbuválva, akik otthon nem tudták elsöpörni tüntin Putyint?
Honnan gondolod , hogy ahol területvédelmi egységek alakulnak az csak is úgy történhetett, hogy oda valahol nyugat Ukrajnából magyar és orosz nemzetiségek verén felnevelt tisztavérű ukrán gyilkoló gépeket hoznak?
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 999
30 871
113
Egy kis lazulás.

 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 133
113
Mariupolnál az Azovval kapcsolatban írtam is , hogy el tudom képzelni, hogy élő pajzsként használják az ott maradt lakosságot.
Na, ugyan azt fogjuk látni ebben biztos vagyok Harkovban is. A stratégia tök ugyan az ott is, mivel a lakosság túlnyomó része orosz/orosz ajkú.

Mariupolban meg én nem el tudom képzelni, hanem annyi ilyen videót, interjút láttam, hogy konkrétan ezt biztosra veszem. Harkovban sem a helyiek - a többségben lévő oroszok/orosz ajkúak - lesznek az ádáz védők, majd figyeld ki...

Nagyon azért ne lepődjön meg senki, ha jönnek majd onnan is az intenzív ostrom megindulása után a felvételek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 133
113
Honnan gondolod , hogy ahol területvédelmi egységek alakulnak az csak is úgy történhetett, hogy oda valahol nyugat Ukrajnából magyar és orosz nemzetiségek verén felnevelt tisztavérű ukrán gyilkoló gépeket hoznak?
Hmmm, józan ész?

Hogy ezért a sovén oroszgyűlölő ukrán kormányért nem hajlandó meghalni csillogó szemmel tömegével az oroszul beszélő orosz származású Harkovi többségi polgár, honnan vettem?

Komolyan remélem hogy ezt röhögés nélkül azért nem bírtad leírni még te sem, ezt a kérdést...
 
W

Wilson

Guest
Hmmm, józan ész?

Hogy ezért a sovén oroszgyűlölő ukrán kormányért nem hajlandó meghalni csillogó szemmel tömegével az oroszul beszélő orosz származású Harkovi többségi polgár, honnan vettem?

Komolyan remélem hogy ezt röhögés nélkül azért nem bírtad leírni még te sem, ezt a kérdést...

A józan ész azt mondja szerintem, hogy sok mindenki nem úgy gondolkodik az ukrán civilek közzül az ukrán kormányról mint te.
Máskülönben már rég orosz zászló lobogna Harkov felett..
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Igazad lehet!
Lássuk csak, kik bombázták porrá a fél országunkat a II. vh alatt?
Lásd még: kik alkalmazták a terrorstratégiai bombázást legtöbbször a történelemben?
Ha ezek Neked annulálják a SZU megszállást, 56-t és ami azzal járt :D
Mitől is rosszabb egyik, mint a másik, hogy amazt nem akarod észrevenni?

Persze nem számít, ami nerég volt de Svatopluk, na az nagy gci volt, h rhdjon meg. Így már OK lenne? :D
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra and Wilson

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 493
19 582
113
Ahogy Zelenszkijt is az ukrán lakosság nagy többsége támogatja, és mivel mint írtam az invázió előtt rendszeresen megfordultam Ukrajnában tudom, hogy az átlag ukránok jó része úgy vélte , hogy Donbasz Ukrajna része, és azt Ukrajnának vagy tárgyalásos úton vagy katonai erővel vissza kell szerezni, a Krím esetében már korántsem így gondolkoztak....
Van a Donbasszban néhány ismerősöm, és bizonyos tekintetben igazad van. Azt azonban nem szabad elfelejteni, hogy a donbassziak soha nem akartak volna kiszakadni Ukrajnából, ha nem kezdik el módszeresen kiirtani őket... (még a nyelvi korlátozásokat is lenyelte volna a többség, de a nacionalisták gyilkosságait már nem). A későbbi Minszk 2 megállapodást is elfogadták volna, és akkor simán ukrán maradt volna mindegyikük. Nem Ukrajnával volt bajuk, de van egy határ amit már nem lehet tolerálni...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 133
113
A józan ész azt mondja szerintem, hogy sok mindenki nem úgy gondolkodik az ukrán civilek közzül az ukrán kormányról mint te.
Máskülönben már rég orosz zászló lobogna Harkov felett..
HA nem lett volna ott elégséges nagyon elkötelezett ukrán katona/nemzeti gárdista, ez minden bizonnyal pontosan így lett volna. Ahogy Mariupolban is.

Nos azért az ukránok sem hülyék, ne nézzük le őket annyira, hogy nem voltak vele tisztában, hogy hova kell irányítani az erőiket!
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 462
8 761
113