[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Megint a tényszerűségért!

Az átlag ukrán emberrel nekem sincs semmi bajom, sőt aktívan segítem őket most is! A helyzet az hogy ez a csótány Zelenszkij azzal nyerte meg a választást Poroschenkóval szemben, hogy békülékenyebb hangnemet, kiegyezést ígért az oroszokkal, így lett és főleg ezért megválasztva!

Aztán jött az hogy durvábban beleszállt az oroszokba, mint bármelyik Ukrán elnök előtte!

Putyin meg bármennyire is fura, most hogy megindította a háborút, népszerűbb mint valaha, szóval az orosz átlag polgárok nagy többsége támogatja.
Ahogy Zelenszkijt is az ukrán lakosság nagy többsége támogatja, és mivel mint írtam az invázió előtt rendszeresen megfordultam Ukrajnában tudom, hogy az átlag ukránok jó része úgy vélte , hogy Donbasz Ukrajna része, és azt Ukrajnának vagy tárgyalásos úton vagy katonai erővel vissza kell szerezni, a Krím esetében már korántsem így gondolkoztak....
 

Loki19

Well-Known Member
2019. március 21.
259
343
63
Azért az US se remekelt pl Afganisztánban. :)
Ahogy írtam is nem kicsit van elszállva a saját felsőbbrendűségüktől az amcsi exfőtiszt. :)

De több ilyen írást nem hozok, mert ha egy hadteches-hadtöris oldal ukrán katonai konfliktus topikjában azonnal törlendő off egy, a két hadsereg háborúra való felkészülésének - elsősorban kiképzési részének - szakember általi bemutatása, akkor részemről befejeztem.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 678
46 212
113
Ahogy Zelenszkijt is az ukrán lakosság nagy többsége támogatja, és mivel mint írtam az invázió előtt rendszeresen megfordultam Ukrajnában tudom, hogy az átlag ukránok jó része úgy vélte , hogy Donbasz Ukrajna része, és azt Ukrajnának vagy tárgyalásos úton vagy katonai erővel vissza kell szerezni, a Krím esetében már korántsem így gondolkoztak....
Mármint azok az ukránok, akik az Ukrán ukránok, közép Ukrajnában, milyen kár hogy azok az ukrán állampolgárok akik meg zömében orosz anyanyelvűek meg lettek félemlítve, elkergetve, azok akik meg konkrétan az érintett területen éltek és élnek, most éppen harcolnak Zelenszkij Ukrajnája ellen DPR és LNR zászló alatt!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 678
46 212
113
Az orosz hadseregnek a "különleges hadművelet" második szakaszában teljes ellenőrzése alá kell vonnia a Donyec-medencét és Dél-Ukrajnát - jelentette ki Rusztam Minnyekajev vezérőrnagy, az orosz központi katonai körzet megbízott parancsnokhelyettese szerdán, a Szverdlovszk megyei hadiipari szövetség éves ülésén.

"A különleges művelet második szakaszának kezdete óta, amely most kezdődött, szó szerint két nappal ezelőtt, az orosz hadsereg egyik feladata, hogy megvalósítsa a teljes ellenőrzést a Donyec-medence és Dél-Ukrajna felett" - mondta Minnyekajev a jekatyerinburgi tanácskozáson.

A tábornok, aki az első hivatalos személy orosz részről, aki nyilvánosan megnevezte az invázió második fázisának céljait, elmondta, hogy a Donyec-medence feletti ellenőrzés szárazföldi folyosót nyit a Krím felé, és érinti az ukrán hadsereg létfontosságú létesítményeit, valamint az ukrán agrár- és kohászati export jó részét megvalósító Fekete-tengeri kikötőket. A Dél-Ukrajna feletti ellenőrzés kijáratot biztosítana az orosz fegyveres erők számára a moldovai Dnyeszter-mentéhez, ahol szerinte "az oroszajkú lakosság elnyomására utaló jelek mutatkoznak".

"Úgy tűnik, most az egész világ ellen harcolunk, csakúgy mint a nagy honvédő háborúban, amikor egész Európa, az egész világ ellenünk volt. És ez most is így van, ők soha nem szerették Oroszországot" - hangoztatta a tábornok.


Forrás: https://kuruc.info/r/4/242661/
Nem tetszik ennek a kicsengése... No meg jobban örültem volna kevesebb kitűzött célnak, ebben kódolva van hogy még nagyon komoly háborúk lesznek, nem akarnak megállni ezek szerint sajnos a Dnyeszter jobb partján.

Észszerű kiegyezésre lenne szükség, minél hamarabb!
 
W

Wilson

Guest
9674349-motuzianyk-screenshot.jpg

ALEXANDER MOTUZYANYK,

Az orosz hadsereg vezetése befejezi a kelet-ukrajnai főbb csapások számára kedvező helyek meghatározását.

Forrás
: Olekszandr Motuzjanyk, a védelmi minisztérium szóvivője egy tájékoztatón – jelentette a minisztérium sajtószolgálata

"Az orosz hadsereg vezetése befejezi a fő csapások előnyös helyeinek meghatározását. Ezt bizonyítja a tűzmód, a harcforma, az ellenséges csapatok szétválasztása és a folyamatos támadó hadműveletek bizonyos területeken.

A megszállók legnagyobb aktivitása Izyum - Barvinkove irányában, a "Popasna" vasúti csomópont környékén, Szeverodonyeck városi körzetében, Mariupol városában és a Zaporozhye - Donyeck úton figyelhető meg.

 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 507
19 955
113
Aknanak akna lehetett, de hogy a lanctalp se jott le... A sofornek is kutya baja mert meg hatra is tolatott rogton...
A lánctalp lejött, nézd meg amikor kitolat a bal láncot elhagyja. Az viszont baromság, hogy rakéta volt, sima hk akna, láthatóan felfelé robban. A sok qrva törmelék között periszkópon át rohadtul nehéz észrevenni...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 678
46 212
113
Ahogy gondold, de ha azt hiszed, hogy Harkovban a civilek rettegve ülnek a pincékben miközben az ukrán nacionalisták egyfolytában terorizálva előpajzsnak használják őket akkor szerintem tévedsz.
Pont úgy van mint Mariupolban!

Aki tudott az elmenekült a picsába, ebben biztos vagyok már csak azért is mert innen származó gyerekeknek segítettem több tucatnak pár hete elég sokmindenben, összcsaládilag. Aki nem tudott, az szerencsétlen módon beszorult/leszorult a pincékbe amennyire hagyják nekik, leginkább túl akarják élni.
S harcolni igen, az ukrán nacionalisták harcolnak Harkovban/Harikivben az oroszok ellen úgy, hogy sokszor használják előszeretettel a lakóházak felsőbb emeleteit, tetőit, ezzel magukat élő pajzs/leginkább oroszul beszélő és orosz származású élő pajzs mögé/fölé rejtve.

Nem Harkov orosz lakossága küzd az orosz reguláris haderővel, bármennyire is szeretné ezt bárki elhitetni, erről szó nincs!
 
W

Wilson

Guest
Pont úgy van mint Mariupolban!

Aki tudott az elmenekült a picsába, ebben biztos vagyok már csak azért is mert innen származó gyerekeknek segítettem több tucatnak pár hete elég sokmindenben, összcsaládilag. Aki nem tudott, az szerencsétlen módon beszorult/leszorult a pincékbe amennyire hagyják nekik, leginkább túl akarják élni.
S harcolni igen, az ukrán nacionalisták harcolnak Harkovban/Harikivben az oroszok ellen úgy, hogy sokszor használják előszeretettel a lakóházak felsőbb emeleteit, tetőit, ezzel magukat élő pajzs/leginkább oroszul beszélő és orosz származású élő pajzs mögé/fölé rejtve.

Nem Harkov orosz lakossága küzd az orosz reguláris haderővel, bármennyire is szeretné ezt bárki elhitetni, erről szó nincs!
Te tudod, echte orosz gyökerekkel rendelkező Harkov mellől származó ukrán vendégmunkások mentek haza Ukrajnába harcolni az oroszok ellen az ismerősöm cégétől.
Harkovban nincs senki élő pajzsként használva aki akar az bármikor elhagyhatja a várost az ukrik naponta indítanak onnan evakuációs barátokat vasúton és közúton egyaránt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 678
46 212
113
Ahaaa, most jön az hogy mindenki aki a hazájáért harcol vagy fsz vagy náci.... :D
Nem, most az jön hogy a nép nagy része kurvára leszarja Ukrajnát, csak simán szeretne túlélni. Ez igaz minden normális emberre, ukrán-ukránra, orosz-ukránra, mindenkire.

Azért arra nagyon vigyáznak ám hogy nehogy felügyelet nélkül maradjanak az orosz többségű városok, ezt csak egy hülye nem látja/ismeri el!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 678
46 212
113
Te tudod, echte orosz gyökerekkel rendelkező Harkov mellől származó ukrán vendégmunkások mentek haza Ukrajnába harcolni az oroszok ellen az ismerősöm cégétől.
Harkovban nincs senki élő pajzsként használva aki akar az bármikor elhagyhatja a várost az ukrik naponta indítanak onnan evakuációs barátokat vasúton és közúton egyaránt.
Várjunk még azért ezzel, nehogy majd jöjjenek onnan is olyan felvételek mint Mariupolból.

Vagy azt is tagadod, hogy ott ilyen történt volna? Minden túlélő hazudik, orosz propaganda az egész? A panelek ahol tetőn - felső szinteken ukránok vannak, alul meg a civilek és a kijáratot megint blokkolják pusztán kitaláció szerinted?

Én nézem mindkét oldalt, de messze nem azt látom amit TE.