[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
AZ ELLENSÉGTŐL 200 MÉTERRE



Akkor még egyikünk sem tudta, hogy Moszkvában néhány óra múlva megszületik a legracionálisabb döntés: blokkolják a nácikat az Azovból a pincéikben – hadd igyanak maguk alól és egyenek kannibálkutyákat [собак-людоедов], megérdemlik. Vagy feladják. A Mariupolért vívott csata olyan volt, mint Szíria városaiban - Homszban, Aleppóban vagy Damaszkusz külvárosában vívott csatái. Persze a Közel-Kelet még csak nem is álmodott a tüzérség és a repülés ilyen tömeges használatáról. De van elég általános részlet. Például ebben az ipari metropoliszban a mozgás csak a falak résein keresztül történik. A mozdulatokat rohamcsoportok hajtották végre kalapács és robbanóanyag vagy lövedék segítségével az ágyúzás során. A sarokban lévő résen keresztül beugrottunk a „mi” házunkba. Tovább feljebb egy lépcső maradványai voltak – egy keskeny betoncsík, nem szélesebb egy cigarettásdoboznál, a korlát még sértetlen. Nem akartam lenézni. Fent, valami irodai széken ült harcosunk, lábánál pedig egy géppuska. Biztatta a hegymászó újságírót, és javasolta, hova érdemes betenni a lábát, és mibe kapaszkodni.

Az egyetlen biztonságos hely ebben az épületben a folyosó 20 méteres szakasza, ajtók és ablakok nélkül. A rohamcsoport minden tagja ott gyűlt össze, kivéve az őrszemeket. Görnyedve rohantunk át az ajtónyílásokon, de az épület másik oldalán már ott volt a hátországunk. Ott kezdett működni egy „mezei konyha” – a konzerveket felmelegítették. Erős huzat terjesztett füstöt a padlón, zörgött a törött ablakok, becsapta az ajtókat. Időben érkeztem a művelet második szakaszához - a "végsöpréshez". Parancsnokunk, egy mosolygós „Erdő” [Лес] hívójelű harcos elmondja, „hol akadtunk el”:

- Tőlünk balra 600 méterre van az ellenség, elméletileg át tud lőni azon a folyosón, ahol mi ülünk.

„Erdő” szavai nem szorultak magyarázatra. A tarackok végtelen röpködéséből ítélve a bal oldali ellenség nem rajtunk múlott. Már valami égett, robbant, robbant. „Erdő” folytatta:

- De az épületünk homlokzatán már csak 200 méterre van az ellenség. Most rohamcsoportok kezdenek ott dolgozni, a mi feladatunk, hogy ne engedjük ki az ellenséget ebből a hangárból.

A hangár lenyűgöző volt, gigantikus. "Erdő" mutatott egy titkos térképet - 100 méter széles és 300 méter hosszú. A „felderítő csövön” keresztül nézek rá, az ajtóból kitárva a periszkópot. Csak egy szürke tetőt látok, magát a épületet bokrok rejtik el, amelyen már elkezdtek áttörni az első levelek.

Nem értettem azonnal, hogy „Erdő” miért áraszt ilyen magabiztosságot. Kiderült, hogy a Vostok rohamcsoport tagjaként 17 napot töltött teljes bekerítésben Mariupol külvárosában, egy kilencemeletes épületben. Táplálásukat kábellel látták el, amelyet egy kvadrokopterrel felfüggesztettek. „Erdő” mondja:

- Hú, még életemben nem fáztam ennyire! - beszélgetőtársam ezekre a szavakra még össze is borzong, és ökölbe szorítja a kezét, az izomreakciók megmaradnak, bár már majdnem egy hónap telt el.

- Honnan vetted a vizet?

- WC-csészében és vízmelegítőben. 20-an voltunk és 15 civil. Túléltük...



"AZOV" VÍZISZONY



Egy harcos közeledik a parancsnokhoz:

- „Erdő”, a pincénket nem irtották ki, nem vizsgálták át és nem barikádozták. Nem világos, mi történik a pihenő zónával, van egy holttest, talán iratokkal, talán elaknázták ...

Gyorsan összegyűlik a pincét kitakarítani hajlandó emberek csoportja, körülbelül öt ember. A bejáratnál valóban egy holttest van a Metinvest overálban, a lábakat megették a kutyák, fej nincs. Lefelé megyünk. Még mindig nem értem, miért vannak ekkora pincék? A tömlöc üres, csak a padlón egy vadonatúj overall, rajta pedig egy emberi állkapocs. Megint kannibál kutyák... A pince sarkában találjuk amit keresünk - egy kis ajtót, mögötte pedig egy szoba hatalmas acél tartállyal, tele van ipari vízzel. A tartály felett egy szellőzőakna található, amelyen keresztül besüt a távoli nap. A tartályhoz fa létra van rögzítve. „Erdő” összefoglalja:

- Minden világos, férfiak, itt barangoltak vízért. Itt mindent elbarikádozunk és kibányászunk.

A srácok régi óriásplakátokat és pénzváltók jeleit hurcolják a pincébe. A garázs ajtaja acél, belülről kalapáccsal zárjuk. Lehet szusszanni.

Zsanérjaitól leszakadt ajtót hozok, néhány pulóvert és egy kanapét. Mélyebbre nyomom a sisakot, betakarom a térdemet és elkezdek bemelegíteni. Az épület teljesen ki van hűlve, a huzat elfújja a meleget. Viccelődve lefekszem a kanapéra: "Most már igazi katonai kanapészakértő vagyok!"

A házunk félkörben áll, az ellenséges állásokat megállás nélkül bombázzák, és ha a földön fekve végignézünk a falon, láthatjuk, hogy rázkódik, sőt hajlik is. Feldobok a srácoknak egy csomag karamellt. Ki látta volna ezt az örömöt és ébredést az édességosztás során! Mindenki kapott kettőt. Csak egy komor és magas balaklavás srác kérdezi tőlem:

- Nincs kenyér?

Mindenki más rajta nevet:

- No, Serjózsa, te igazi mariupoli polgár vagy, minden beszélgetést kenyérrel kezdesz!

A srác tényleg Mariupolból származik. Nyolc éve harcol édesapjával. Zavarban érzem magam, és hogy valahogy elsimítsam a katona tréfáit, azt mondom:

- Tegnap hoztam egy egész csomag kenyeret Mariupolba és egy zacskó zseblámpát. A háború előtt nem értették, mi az érték - kenyér és fény. Vannak rokonok a városban? Régóta jársz ott?

Szergej mosolyog.

- Tessék, lassan Mariupolba költözöm... Nyolc éve nem voltam. Nagymamát kivitték, más nem maradt, a lakás leégett. Miért harcolok? Minden egyszerű – vagy mi leszünk ezen a földön, vagy ők. És nem tudom elmagyarázni, ahogyan a tévében…

OROSZOK VS OROSZOK

Amikor az ellenséget különösen keményen kezdik kalapálni, megjelenik egy mesterlövész pár a csoportunkból - jöttek konzervet melegíteni. Azta! Kiderült, hogy a mesterlövészekhez illően mindvégig csendben ültek, mint az egerek lesben. A hol? Az katonai titok.



"Erdő" nyugtalan, folyamatosan zaklatják a hangok. Az őrszemek folyamatosan jelentenek; bár kívülről úgy tűnik, hogy csoportunk „elpihent”, karamellázva.

Két tank kúszik az épületünk körül, körbe járnak és tüzelnek, majd megnyugszanak és leállítják a motorokat. A tőlünk 200 méterre lévő hangárban, a kerítésen át, elkezdődik a lövöldözős csata, majd alábbhagy. Ráadásul nem csak automata lövöldözés van, hanem nehézgéppuskák is. Csend, ágyúzás, ismét lövöldözős csata. Egy walkie-talkie elkezd dolgozni „Erdő” mellkasán: „Két 300-as és egy 200-as, mikor ér ide a mentő? Húsz perc? Gyorsan kivisszük a bejárathoz...".

„Harcolnak a gonosszal, tudják, hogyan kell harcolni” – mondják a harcosok. Hangosan felidézem Igor Strelkov meglepően pontos mondatát 2014 szeptemberében - megkérdeztem tőle: „Miért nem tudjuk ilyen sokáig elfoglalni a donyecki repülőteret?” Sztrelkov váratlanul válaszolt: "Mert ott az oroszok egymás ellen harcolnak." Ezekre a szavakra reagálva az egyik harcos elővesz egy szemeteszsákból egy kis könyvet (üres boltokat raknak bele, de a harcosok mindenféle érdekes, de nem különösebben szükséges apróságot gyűjtenek. - Auth.) Egy kis könyvet, egy kicsit több, mint egy tenyér. Azt mondja, egy közeli épületben vette fel. A könyv drága kiadásban, angol nyelven jelent meg. Ez a 2014-15-ben elesett ukrán katonák "emlékezetalbuma". Lapozgatjuk, átadjuk egymásnak. Én beszélek:

- Bármelyik könyv elképzelhető a csoportunkban, az arcok ugyanazok, a felszerelés ugyanaz ...

További megjegyzések:

- Csak egy másik fejben.

- G... de a fejben! - fejezi be valaki a parancsnoknak, az általános nevetésre.



Az aknavetőink parancsnoka már felvesz a sötétben, és a zászlóaljbázisra visz. A lövöldözős csaták véget értek. A hangár, amelyre napközben egy tucat vagon lőszert dobtak, csak félig ürült ki. Harcosaim szerint az Azovstal ipari övezetét csak egy-két héten belül lehet teljesen megtisztítani. Szerintem érdemes meghallgatni ezeket a srácokat. De abban az időben, amikor ezt a jelentést írtam, a Kreml meghozta a legracionálisabb döntést: nincs harc az „Azovval” ezekben a kazamatákban. Nincs, aki felmentse őket. Hadd üljenek és gondolkodjanak el, vajon helyesen élték-e az életüket, és hol hibáztak? Ezért Putyin kijelentése után azonnal elcsendesedett Mariupol.

Két hónap után először.

Igyekeztem magyarosítani. Képek a cikkben. Forrás:WWW.KP.RU oldalon: https://www.kp.ru/daily/27382/4576431/
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
AZ ELLENSÉGTŐL 200 MÉTERRE



Akkor még egyikünk sem tudta, hogy Moszkvában néhány óra múlva megszületik a legracionálisabb döntés: blokkolják a nácikat az Azovból a pincéikben – hadd igyanak maguk alól és egyenek kannibálkutyákat [собак-людоедов], megérdemlik. Vagy feladják. A Mariupolért vívott csata olyan volt, mint Szíria városaiban - Homszban, Aleppóban vagy Damaszkusz külvárosában vívott csatái. Persze a Közel-Kelet még csak nem is álmodott a tüzérség és a repülés ilyen tömeges használatáról. De van elég általános részlet. Például ebben az ipari metropoliszban a mozgás csak a falak résein keresztül történik. A mozdulatokat rohamcsoportok hajtották végre kalapács és robbanóanyag vagy lövedék segítségével az ágyúzás során. A sarokban lévő résen keresztül beugrottunk a „mi” házunkba. Tovább feljebb egy lépcső maradványai voltak – egy keskeny betoncsík, nem szélesebb egy cigarettásdoboznál, a korlát még sértetlen. Nem akartam lenézni. Fent, valami irodai széken ült harcosunk, lábánál pedig egy géppuska. Biztatta a hegymászó újságírót, és javasolta, hova érdemes betenni a lábát, és mibe kapaszkodni.

Az egyetlen biztonságos hely ebben az épületben a folyosó 20 méteres szakasza, ajtók és ablakok nélkül. A rohamcsoport minden tagja ott gyűlt össze, kivéve az őrszemeket. Görnyedve rohantunk át az ajtónyílásokon, de az épület másik oldalán már ott volt a hátországunk. Ott kezdett működni egy „mezei konyha” – a konzerveket felmelegítették. Erős huzat terjesztett füstöt a padlón, zörgött a törött ablakok, becsapta az ajtókat. Időben érkeztem a művelet második szakaszához - a "végsöpréshez". Parancsnokunk, egy mosolygós „Erdő” [Лес] hívójelű harcos elmondja, „hol akadtunk el”:

- Tőlünk balra 600 méterre van az ellenség, elméletileg át tud lőni azon a folyosón, ahol mi ülünk.

„Erdő” szavai nem szorultak magyarázatra. A tarackok végtelen röpködéséből ítélve a bal oldali ellenség nem rajtunk múlott. Már valami égett, robbant, robbant. „Erdő” folytatta:

- De az épületünk homlokzatán már csak 200 méterre van az ellenség. Most rohamcsoportok kezdenek ott dolgozni, a mi feladatunk, hogy ne engedjük ki az ellenséget ebből a hangárból.

A hangár lenyűgöző volt, gigantikus. "Erdő" mutatott egy titkos térképet - 100 méter széles és 300 méter hosszú. A „felderítő csövön” keresztül nézek rá, az ajtóból kitárva a periszkópot. Csak egy szürke tetőt látok, magát a épületet bokrok rejtik el, amelyen már elkezdtek áttörni az első levelek.

Nem értettem azonnal, hogy „Erdő” miért áraszt ilyen magabiztosságot. Kiderült, hogy a Vostok rohamcsoport tagjaként 17 napot töltött teljes bekerítésben Mariupol külvárosában, egy kilencemeletes épületben. Táplálásukat kábellel látták el, amelyet egy kvadrokopterrel felfüggesztettek. „Erdő” mondja:

- Hú, még életemben nem fáztam ennyire! - beszélgetőtársam ezekre a szavakra még össze is borzong, és ökölbe szorítja a kezét, az izomreakciók megmaradnak, bár már majdnem egy hónap telt el.

- Honnan vetted a vizet?

- WC-csészében és vízmelegítőben. 20-an voltunk és 15 civil. Túléltük...



"AZOV" VÍZISZONY



Egy harcos közeledik a parancsnokhoz:

- „Erdő”, a pincénket nem irtották ki, nem vizsgálták át és nem barikádozták. Nem világos, mi történik a pihenő zónával, van egy holttest, talán iratokkal, talán elaknázták ...

Gyorsan összegyűlik a pincét kitakarítani hajlandó emberek csoportja, körülbelül öt ember. A bejáratnál valóban egy holttest van a Metinvest overálban, a lábakat megették a kutyák, fej nincs. Lefelé megyünk. Még mindig nem értem, miért vannak ekkora pincék? A tömlöc üres, csak a padlón egy vadonatúj overall, rajta pedig egy emberi állkapocs. Megint kannibál kutyák... A pince sarkában találjuk amit keresünk - egy kis ajtót, mögötte pedig egy szoba hatalmas acél tartállyal, tele van ipari vízzel. A tartály felett egy szellőzőakna található, amelyen keresztül besüt a távoli nap. A tartályhoz fa létra van rögzítve. „Erdő” összefoglalja:

- Minden világos, férfiak, itt barangoltak vízért. Itt mindent elbarikádozunk és kibányászunk.

A srácok régi óriásplakátokat és pénzváltók jeleit hurcolják a pincébe. A garázs ajtaja acél, belülről kalapáccsal zárjuk. Lehet szusszanni.

Zsanérjaitól leszakadt ajtót hozok, néhány pulóvert és egy kanapét. Mélyebbre nyomom a sisakot, betakarom a térdemet és elkezdek bemelegíteni. Az épület teljesen ki van hűlve, a huzat elfújja a meleget. Viccelődve lefekszem a kanapéra: "Most már igazi katonai kanapészakértő vagyok!"

A házunk félkörben áll, az ellenséges állásokat megállás nélkül bombázzák, és ha a földön fekve végignézünk a falon, láthatjuk, hogy rázkódik, sőt hajlik is. Feldobok a srácoknak egy csomag karamellt. Ki látta volna ezt az örömöt és ébredést az édességosztás során! Mindenki kapott kettőt. Csak egy komor és magas balaklavás srác kérdezi tőlem:

- Nincs kenyér?

Mindenki más rajta nevet:

- No, Serjózsa, te igazi mariupoli polgár vagy, minden beszélgetést kenyérrel kezdesz!

A srác tényleg Mariupolból származik. Nyolc éve harcol édesapjával. Zavarban érzem magam, és hogy valahogy elsimítsam a katona tréfáit, azt mondom:

- Tegnap hoztam egy egész csomag kenyeret Mariupolba és egy zacskó zseblámpát. A háború előtt nem értették, mi az érték - kenyér és fény. Vannak rokonok a városban? Régóta jársz ott?

Szergej mosolyog.

- Tessék, lassan Mariupolba költözöm... Nyolc éve nem voltam. Nagymamát kivitték, más nem maradt, a lakás leégett. Miért harcolok? Minden egyszerű – vagy mi leszünk ezen a földön, vagy ők. És nem tudom elmagyarázni, ahogyan a tévében…

OROSZOK VS OROSZOK

Amikor az ellenséget különösen keményen kezdik kalapálni, megjelenik egy mesterlövész pár a csoportunkból - jöttek konzervet melegíteni. Azta! Kiderült, hogy a mesterlövészekhez illően mindvégig csendben ültek, mint az egerek lesben. A hol? Az katonai titok.



"Erdő" nyugtalan, folyamatosan zaklatják a hangok. Az őrszemek folyamatosan jelentenek; bár kívülről úgy tűnik, hogy csoportunk „elpihent”, karamellázva.

Két tank kúszik az épületünk körül, körbe járnak és tüzelnek, majd megnyugszanak és leállítják a motorokat. A tőlünk 200 méterre lévő hangárban, a kerítésen át, elkezdődik a lövöldözős csata, majd alábbhagy. Ráadásul nem csak automata lövöldözés van, hanem nehézgéppuskák is. Csend, ágyúzás, ismét lövöldözős csata. Egy walkie-talkie elkezd dolgozni „Erdő” mellkasán: „Két 300-as és egy 200-as, mikor ér ide a mentő? Húsz perc? Gyorsan kivisszük a bejárathoz...".

„Harcolnak a gonosszal, tudják, hogyan kell harcolni” – mondják a harcosok. Hangosan felidézem Igor Strelkov meglepően pontos mondatát 2014 szeptemberében - megkérdeztem tőle: „Miért nem tudjuk ilyen sokáig elfoglalni a donyecki repülőteret?” Sztrelkov váratlanul válaszolt: "Mert ott az oroszok egymás ellen harcolnak." Ezekre a szavakra reagálva az egyik harcos elővesz egy szemeteszsákból egy kis könyvet (üres boltokat raknak bele, de a harcosok mindenféle érdekes, de nem különösebben szükséges apróságot gyűjtenek. - Auth.) Egy kis könyvet, egy kicsit több, mint egy tenyér. Azt mondja, egy közeli épületben vette fel. A könyv drága kiadásban, angol nyelven jelent meg. Ez a 2014-15-ben elesett ukrán katonák "emlékezetalbuma". Lapozgatjuk, átadjuk egymásnak. Én beszélek:

- Bármelyik könyv elképzelhető a csoportunkban, az arcok ugyanazok, a felszerelés ugyanaz ...

További megjegyzések:

- Csak egy másik fejben.

- G... de a fejben! - fejezi be valaki a parancsnoknak, az általános nevetésre.



Az aknavetőink parancsnoka már felvesz a sötétben, és a zászlóaljbázisra visz. A lövöldözős csaták véget értek. A hangár, amelyre napközben egy tucat vagon lőszert dobtak, csak félig ürült ki. Harcosaim szerint az Azovstal ipari övezetét csak egy-két héten belül lehet teljesen megtisztítani. Szerintem érdemes meghallgatni ezeket a srácokat. De abban az időben, amikor ezt a jelentést írtam, a Kreml meghozta a legracionálisabb döntést: nincs harc az „Azovval” ezekben a kazamatákban. Nincs, aki felmentse őket. Hadd üljenek és gondolkodjanak el, vajon helyesen élték-e az életüket, és hol hibáztak? Ezért Putyin kijelentése után azonnal elcsendesedett Mariupol.

Két hónap után először.

Igyekeztem magyarosítani. Képek a cikkben. Forrás:WWW.KP.RU oldalon: https://www.kp.ru/daily/27382/4576431/
Videó a cikkben:

Rég láttuk a Vosztokot.
 

dragonman

Well-Known Member
2013. április 3.
537
2 498
93

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
45 198
113
Járok rendszeresen Ukrajnába (az invázió óta nem voltam) nem csak Kárpátaljára hanem az előző munkahelyem miatt voltam jó pár alkalommal Zaporizzsjában és környékén is.

És nem egyszer engem is lehúztak jó párszor az ukrán rendőrök, de az átlag ukrán emberek akikkel kapcsolatba kerültem mind nagyon normálisak voltak ugyanúgy szerették a családjukat, ugyanúgy csak békében és boldogan akartak élni mint bárki más.A magyar gyűlöletet nem az átlag ukrán emberek szítják hanem az ukrán nacionalista politikai erők,és most ezek az ukrán átlagemberek kockáztatják az életüket a szeretteikért a hazájukért, én ezekkel az átlag ukrán emberekkel szimpatizálok ebben a háborúban nem az ukrán állammal.

Ahogy nem tartom bűnösnek ezért a testvérháborúért az orosz népet az orosz átlagembereket hanem egyedül Putyint és azokat akik támogatták támogatták és megvalósítottak ezt az inváziót.
Megint a tényszerűségért!

Az átlag ukrán emberrel nekem sincs semmi bajom, sőt aktívan segítem őket most is! A helyzet az hogy ez a csótány Zelenszkij azzal nyerte meg a választást Poroschenkóval szemben, hogy békülékenyebb hangnemet, kiegyezést ígért az oroszokkal, így lett és főleg ezért megválasztva!

Aztán jött az hogy durvábban beleszállt az oroszokba, mint bármelyik Ukrán elnök előtte!

Putyin meg bármennyire is fura, most hogy megindította a háborút, népszerűbb mint valaha, szóval az orosz átlag polgárok nagy többsége támogatja.
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 047
5 505
113
Az orosz hadseregnek a "különleges hadművelet" második szakaszában teljes ellenőrzése alá kell vonnia a Donyec-medencét és Dél-Ukrajnát - jelentette ki Rusztam Minnyekajev vezérőrnagy, az orosz központi katonai körzet megbízott parancsnokhelyettese szerdán, a Szverdlovszk megyei hadiipari szövetség éves ülésén.

"A különleges művelet második szakaszának kezdete óta, amely most kezdődött, szó szerint két nappal ezelőtt, az orosz hadsereg egyik feladata, hogy megvalósítsa a teljes ellenőrzést a Donyec-medence és Dél-Ukrajna felett" - mondta Minnyekajev a jekatyerinburgi tanácskozáson.

A tábornok, aki az első hivatalos személy orosz részről, aki nyilvánosan megnevezte az invázió második fázisának céljait, elmondta, hogy a Donyec-medence feletti ellenőrzés szárazföldi folyosót nyit a Krím felé, és érinti az ukrán hadsereg létfontosságú létesítményeit, valamint az ukrán agrár- és kohászati export jó részét megvalósító Fekete-tengeri kikötőket. A Dél-Ukrajna feletti ellenőrzés kijáratot biztosítana az orosz fegyveres erők számára a moldovai Dnyeszter-mentéhez, ahol szerinte "az oroszajkú lakosság elnyomására utaló jelek mutatkoznak".

"Úgy tűnik, most az egész világ ellen harcolunk, csakúgy mint a nagy honvédő háborúban, amikor egész Európa, az egész világ ellenünk volt. És ez most is így van, ők soha nem szerették Oroszországot" - hangoztatta a tábornok.


Forrás: https://kuruc.info/r/4/242661/
 
W

Wilson

Guest

Phoenix Ghost: Milyen drónokat adnak át az Egyesült Államoknak új segélycsomagban..​


Az Ukrajna új katonai segélycsomagjában szereplő Phoenix Ghost drónok nagy valószínűséggel kamikaze drónok.

Erről a Militarny számolt be az Amerika Hangjára hivatkozva .

A Pentagon szerint a drónokat célpontok elpusztítására tervezték, és eldobhatóak. A Pentagon szóvivője, John Kirby elmondta, hogy a Phoenix Ghost használatára vonatkozó képzés hasonló lesz az ukrán hadsereg által már elsajátított és kapott
Switchblade-hez.

Kirby azt is megjegyezte, hogy az új drónok műszaki jellemzői " nagyon pontosan megfelelnek annak, amire a Donbassban élő ukránoknak jelenleg szükségük van ". A Pentagon kifejtette, hogy jól illeszkednek Donbass sík terepéhez.

Az Aviation Week szerkesztője, Brian Everstein Twitteren azt írta, hogy a drónt az AEVEX Aerospace fejlesztette ki az Egyesült Államok légierejének együttműködésében. A cég honlapján egyelőre nincs információ a drónról. Valószínűleg nemrég hozták létre.

Emlékeztetünk arra, hogy április 21-én Joe Biden új katonai segélycsomagot jelentett be Ukrajnának.

121 Phoenix Ghost drónt tartalmaz majd
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz