[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 634
113
Ezt most nem értem.
Volt egy határidő, addig kaptak repkedést. Utána újra meg kell hosszabbítani, ami nem történt meg, így három hónapig nincs repkedés. Hogy ez most olyan, mint amikor lemaradtál vmiről és csak a bünti után tudsz ismét hosszabbítani vagy olyan, mint a fociban az igazolások elqurása, passz, de elvileg három hónapig nincs repkedés. Hogy mi van ha közben van hosszabbítás? Passz. Török magánügy. Pont jön a nyár, de akkor is.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 634
113
Az USA megkezdte Ukrajna MLRS-rendszerekkel történő ellátását
És mivel viszik oda? Ford Transitokkal? Mert ha vasúton, akkor ...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 634
113
Figyelj a törtenelem, kb. 50 éves távlatát nézve, akar hogy is lesz, idő kérdése és Ukrajna nem lesz érdek, de az orosz marad.
És nézve az usa bel/külpolitikáját, gazdaságát lehet ez előb lesz mint gondolnánk....
Minden csoda 3 napig tart.
Ez lehet 5 év lesz, de egyre csökkenő támogatással. Már ma sem, 2 hónap után sem egységesek a szankciók sem... ugye a teljes Eu már elfogadta, hogy úgy szankcionálják az orosz energiahordozókat, hogy kifizetik.
Bidenékkel kb. le fogja szarni az USA Ukrajnát, sőt, szerintem a keleti NATO országokat is. Max. fegyvert ad el nekik, de látva pl. mi kitől vásárolunk, másnál is adott lesz ez a lehetőség, amint nem "Sorosista" kormányok fogják vezetni KEUT! Most alakítják ki a "Sorosistáknál" a függést, a kormánybukta után meg jön a fizetés, ami után újabb bukta, és kezdődik minden előlről. Mi csináljuk jól, na! Ismét.
 
  • Tetszik
Reactions: paul64 and dkes

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 196
29 224
113
Ukrajna oroszok általi elfoglalása esetén nyugat nem csak az arcát veszíti el, hanem az ukriknak kiutalt hiteleket is.
Ha csak részben szűnik meg ukrajna, akkor is ugrik a kölcsön, mert egy megfelezett, végtelenül legyengült ukrajnát tovább nyúzni az egyenlő annak teljes elvesztésével (nyugat ellenség, éhséglázadások, szb.).
Ha Ukrajnát teljes egészében az oroszok elfoglalnák és magukhoz csatolnák, kb csak akkor látna a Nyugat valamennyit a pénzből, ha elismernék, h akkor Ukrajna Oroszország egyik tartománya. Biztos őszinte lenne Ursula néni mosolya, amikor ezt bejelenti.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Számold már össze a nato/eu meg az eur gazd szöv/csto csatlakozásra jelentkezőket!
Nem ez a lényeg, hanem hogy kinél van a nyersanyag, meg a valós ipar, és a munkaképes korú és keményen dolgozni hajlandó lakosság.

Oroszország-Kína-India-Pakisztán-Szaúdiak ez az öt ország önmagában meg tudja térdeltetni a nyugatot ha durvul a gazdasági világháború. S ŐK tovább fogják bírni Apple cuccok meg Sturbucks kávézók, meg fancy nyugati kozmetikumok és szoftverek nélkül, mint a mi szövetségi rendszerünk olaj, gáz, meg az iparban nélkülözhetetlen nyersanyagok + a roppant mód elhanyagolható műtrágya/gabona nélkül.

Kapjatok már a fejetekhez, ezt már nem a GDP-k összesítésével kell lemérni, hogy kinek hosszabb a répája! Itt az amcsi kutyapszichológus által megtermelt magas GDP lófaszt nem ér egy orosz bányász munkájával összevetve!

Komolyan nem értem hogy melyik adást nézi itt az emberek egy része, de vége van az eddigi világrendszernek, hello!
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 100
24 754
113
Mint írtam, a petro dollár bedöntéséhez ennyi nem elég.
miért szerinted mi elég hozzá ?? nem elég az hozzá,hogy eddig kizárólag dollárban kereskedtek az olajbizniszben = petrodollár most meg fordul a folyamat mert már nem kizárólag csak dollárban kereskednek az olajbizniszben = más pénznem/pénznemek is elfogadhatóak lesznek nem csak a dollár.

elmondod akkor hogy ha ez a folyamat beindult,az miképpen erősíti meg a petrodollárt ? erre igazán kíváncsi leszek ..

de hogy még érthetőbb legyen ..

egyedül neked van pékséged az országban,így tőled vesz mindenki kenyeret (petrodollár) ,ez a trend megy mondjuk 40 éve,aztán bejönnek az albánok és rád nyitnak egy pékséget akkor a te pékséged addigi hegemóniája nem kerül veszélybe ? el tudod magyarázni hogy miért jó neked az albán pékség ?
pláne úgy,hogy mondjuk a törökök,kínaiak (két itt lakó kajást üzemeltető népet írtam direkt) is elkezdenek az albánok példájára pékségeket nyitni.

miért jó ez neked,mi ebben számodra a biznisz ? nem kerül-e veszélybe a pékséged ? nem a bedőlés első jelei ezek ?
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Nem tartod cikinek, hogy egy nappal korábban ugyan ezen helyről kiraksz egy buli Fanta csajok videót. Most meg ezt, dontsd már propi Huszár, hogy akkor most jó ott lent vagy nem, vagy csak a vedőknek jó ott , de a civileket nem engedik el a buliból?
Elvagy egy kicsit tévedve. Találtam két ilyen - amúgy számomra is érthetetlen videót - és beraktam. Mindenki vonja le maga a következtetést.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
W

Wilson

Guest
Hát ok, de mi az arány? Mennyibe fáj a nyugatnak (ide értve az ellopott értéket a segélyekből/kölcsönökből, ergo esett harcértéket) és az orosznak?
Mert ahogy nézem az EU nem kívánja tömni azt a szemétdombot, most is látszik, hogy kényszer alatt teszi. A végén kinek kerül majd többe? Mert Afganisztán vagy Irak is pénzbe került és ott igazából hegyeket lőttek, nem ellenséget...
És az az én nagy bajom, hogy az EUval valahogy kifizettetik majd ezt a trágyadombot - vagyis fizethetünk egy magyargyűlölő rezsimet.
Egy Covid és egy szankciók miatti rogyadozó gazdasággal.
Nem mi fogunk itt vidámkodni a végén hidd el - mert pl. ha a nyugaton nem tudják majd a muszlim/niggereknek fizetni a védelmi pénzt (segíjt), akkor azok felgyújtják a városokat. És ahogy áll a helyzet nem fogják. És szerinted abdul ha nem tud fűteni majd télen mivel fog tüzelni? Hát vannak ötleteim...

Katonailag tekintve az oroszok meg közel harcolnak (logisztikai költség sehol ahhoz képest, ha a fél világot átrepülöd), magas a hazai támogatottság és ami az én vizsgálódásaim lényege - a légierejük lényegében uralja a légteret. Ami pedig döntő, mert az ukrán légierőt nem lehet pótolni, mert légierejük nem kap nyugati gépet, mert ugye orosz gyártmányok, átfegyverzésre meg esély sincs. Vagyis ez így is marad. A légvédelem MANPADS alapon marad - nagy hatótávolságút dettó bukták. Erőforrás légierő/légvédelem ellen innentől klasszisokkal kevesebb megy el.
Sehol sem látom hogy ne tudnák az oroszok X:2-3X-re kihozni a maguk irányába az anyagháborút, egyszerűen mert övék a légtér és a szomszédban harcolnak.
Már az invázió első napjaiban leírtam, hogy ebben a háborúban csak az USA fog nyerni mindenki más veszíteni fog, nekem sem tetszik ez a helyzet nagyon nem, de Putyin beleugrott ebbe az invázióba és elindultak a folyamatok,az ukri államszervezet nem omlott össze, mint ahogy azt még az amerikai tábornokok is várták és kialakult egy anyaghaború ahol a lényegesen nagyobb gazdasági és katonai potenciál az ukrikat támogató nyugati hatalmak oldalán van, egyetlen problémája van csak, hogy
békeidős állapotban van, és időbe kerül míg felpörög.
Az ukrán haderô számára viszont az jelenti a legnagyobb problémát, hogy idő kell a nyugati nehéz technika alkalmazásához.

Az orosz légierő legnagyobb problémája szerintem az, hogy hiába alakít ki légifölényt, a precíziós fegyverzet nagyfokú hiánya miatt pl a donbaszi offenzíva orosz hadmozdulatainak támogatását csak az ukri Manpads-k hatótávolságán belül tudják végrehajtani, ami nagyban rontja a hatékonyságukat.

Az ukrik számára a legnagyobb problémát szerintem nem az orosz légierő jelenti hanem az orosz cirkàlórakéták, az oroszok lenyűgöző mennyiségben lőtték eddig is cirkálórakétákat az ukrán célpontokra az ukrán haderő hátországára, és ez ellen nem tudnak hatékonyan védekezni az ukránok, ez lenne számukra a legsürgősebb, hogy hatékony nyugati légvédelmi rakétarendszereket kapjanak, de ha most adnának is nekik még akkor is hosszú időbe kerülne az, hogy alkalmazni tudják őket
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
ezt azért vitatnám,hiszen az oroszok köztudottan EW-téren igen csak élenjárók,még ha máshol nem is .. de itt igen,és nem a Donald Cook incidensről van szó,ami lehet meg sem történt,hanem arról hogy a nyugatiak elég sokat panaszkodtak Szíria kapcsán hogy nem müködik se a GPS,se a kommunikáció egyéb formái,bezavarták az AWACS-okat a ruszkik,és pont ezért tiltakoztak az oroszoknál,hogy emiatt veszélybe kerültek a katonáik és a katonai akcióik.
ebből most az Ukrán háborúban mennyi és mi látszik???
 
  • Tetszik
Reactions: Robur and Catles

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
miért szerinted mi elég hozzá ?? nem elég az hozzá,hogy eddig kizárólag dollárban kereskedtek az olajbizniszben = petrodollár most meg fordul a folyamat mert már nem kizárólag csak dollárban kereskednek az olajbizniszben = más pénznem/pénznemek is elfogadhatóak lesznek nem csak a dollár.

elmondod akkor hogy ha ez a folyamat beindult,az miképpen erősíti meg a petrodollárt ? erre igazán kíváncsi leszek ..

de hogy még érthetőbb legyen ..

egyedül neked van pékséged az országban,így tőled vesz mindenki kenyeret (petrodollár) ,ez a trend megy mondjuk 40 éve,aztán bejönnek az albánok és rád nyitnak egy pékséget akkor a te pékséged addigi hegemóniája nem kerül veszélybe ? el tudod magyarázni hogy miért jó neked az albán pékség ?
pláne úgy,hogy mondjuk a törökök,kínaiak (két itt lakó kajást üzemeltető népet írtam direkt) is elkezdenek az albánok példájára pékségeket nyitni.

miért jó ez neked,mi ebben számodra a biznisz ? nem kerül-e veszélybe a pékséged ? nem a bedőlés első jelei ezek ?
Főleg úgy, hogy a legnagyobb lisztet eladó eddig hozzád full hűséges malmot sem sikerült meggyőznöd, hogy ne adjon el lisztet az albánoknak, hanem kiröhögnek, hogy de csoki, az albánok többet vesznek ám mint TE, ők viszik egyedül majdnem a harmadát a lisztnek, úgyhogy kussojjá'. (Szaudiak a malom, Kínaiak az albánok szerepében az analógiában).

Majd a nagy vevőket is körbejárod, meg is próbálod megfenyegetni mondjuk az egyiket hogy meg ne próbálja hogy az ellenfeledtől vesz neked nem tetsző módon(Rubelért), és az is elhajt hogy anyád dolgába ugassál bele, de ne az övébe! (Ez meg mondjuk legyen India...).

Amúgy minden fasza az USA-ban, nem fáj a dodónak semmi, csak olyan infláció van hogy pislognak az üres polcok mellett a megdrágult üzemanyag és kaja mellett nem egy videóban a neten.

Amennyire benézték az oroszok a hadi cselekményeket az elején, pont annyira elszámította magát az USA is a gazdasági fronton szerintem!
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 772
9 187
113
És Hitler sem lehetett náci, hiszen egy zsidó katonatársa megmentéséért kapott kitüntetést az I. VH-ban.
Amúgy engem meglep hogy ti tényleg elhiszitek a náci narratívát. Annyira nyilvánvalóan politikai érdekből nyomatják az oroszok, ugye egyből össze is kapcsolják így a nagy honvédő háborúval. Meg hát orosz szempontból nagyon kényelmes a birodalmukat bomlasztó minden nacionalizmusra nácizmusként hivatkozni, de a kettő megint nem ugyanaz. Az ukránok alapvetően klasszikus nacionalisták akik most vívják a 48-as szabadságharcukat amiben el akarnak szakadni egy birodalomtól és nemzetállamot akarnak létrehozni.

A másik ami nekem érthetetlen hogy az oroszbarát magyar széljobb is átvette a náci Ukrajna narratívát, akikről pontosan tudom hogy nem áll tőlük messze a náci ideológia. Legalábbis az összes problémájukért a zsidókat okolják és a nácikról romantikáznak.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ez az UR-77 hogy működik? Azt láttam amikor direkt figyeltem a videóban, hogy húzza maga után a fonalat, de mi történik utána?
A rakéta húz magával egy vastagabb részt, ami töltettel van teli. Alapvetően műszaki akadályokon, aknamezőkön átjáró nyitására lett kitalálva. De másra is jó.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Ez az UR-77 hogy működik? Azt láttam amikor direkt figyeltem a videóban, hogy húzza maga után a fonalat, de mi történik utána?
A fonál az kikúrt sok robbanóanyag, és arra van gyárilag hogy kibasszák egy szép nagy szakaszon, és a saját robbanásával megnyit egy zászlóaljnak kb. egy szép széles sávot, mert elrobbant minden aknát. Itt házrombolásra használták, gyakorlatilag rávetették a robbanóanyagot a megerődittett házra, és berobbantották.