[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 922
16 934
113
‼️Epikus pusztítást végeztek egy ukrán felderítőre egy ATGM rakétával

Egy AFU tűzfigyelő felmászott a magaslatra, de lelepleződött és megsemmisült. Még egy rakétát sem kíméltek tőle.
Az éjszakai megfigyelést az "Irony" optikai-elektronikus megfigyelőrendszer biztosította.
Helyszín: Yampil külvárosa, DNR

https://t.me/RVvoenkor/9430
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 909
113
Azovsztali ukran nepgyules, es csarnokbelso.

 

1valaki

Well-Known Member
2022. február 27.
437
3 300
93
Szépen megy a darálás. :)


A legfrissebb hírek Popasnából. Lépésről lépésre haladunk előre, a vasútállomás épületét már az Orosz Fegyveres Erők és az LNR felügyelete alatt tartják.

Az előrenyomulás nyugat felé folytatódik a vasútvonal mindkét oldalán. Délen a Zavodszkaja utca 73. szám alatt található, a Közlekedési Belügyi Osztály (LOVDT) vonalas részlegének elfoglalása megerősítést nyert. Északon, a helyi források szerint a Vokzalnaja utcai 20. gimnázium épületéért folynak a harcok.

A Popasnától északkeletre, a Bakhmut úton fekvő Novotoshkovskoje falu a szövetséges erők ellenőrzése alá került. Komoly, a 2014-es harcokból ismert, számozott ellenőrzőpontok vették körül, maga a falu pedig az Ukrán Fegyveres Erők erős bástyája volt. Novotoshkivske elfoglalása pozitív hatással volt az egész térség biztonsági helyzetére. Az AFU tüzérségi állásainak nyugatra történő visszavonása kizárta a lövések folytatását Donyeckben, amelynek lakossága nyolc éve kénytelen bombázások alatt élni.
Ez egy érdekes elemzés volt,tudom hogy nem te irtad,csak beraktad.Popasznatól észak-keletre nem találtam Novotoshkivske települést.Arról már nem is beszélve hogy Popászna környékéröl nem Donyecki területet löhetett a tüzérség,ugyanis Luganszkban van,hanem a pervomajszki agglomerációt.Csuszkák mozgatásával meg lehet találni Popásznát,jelenleg narancssárga,harci terület. https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/91/Map_of_the_war_in_Donbass.svg
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Mar a centi is USA gyartmany Ukrajnaban?

Amugy ez lehetett a kiindulasi cikk, 5 napos! Most meg latom hogy egy ebbol valami roviditett klonvaltozatot vagy egy tucat mainstreem forras hozott le ma delutan.

Persze "WW1 korabelinek" titulálni csak azért mert flechette oltári baromság. Nagyon jó cikk.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 909
113
Hallottam, hogy az oroszoknál még első világháborús torpedók is vannak raktáron, de őszintén voltak kétségeim... eddig ... most már úgy hiszem az valami másik világ, bármi lehetséges. Ha az ukránok elkezdenek kifutni munícióból, akkor tényleg nagy kísértés lesz a Cobasnai orosz fegyverraktár, kemény két és fél kilóméterre az ukrán határtól, Moldovában...
Egyébként már régóta vártam arra, hogy ki mikor, melyik háborúban fogja "újra felfedezni" a flechette-eket. Ennek is eljött a napja. Legutoljára amikor komolyan gondolkodtak rajta a golyóálló mellények leküzdésére jött szóba. Tartok tőle sok idő lesz mire kiderül most hogyan és mint is vetették be ezeket...
Izrael par eve bevetette mar, irtak a cikkben...
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Na, szerintem egy jó része el sem fog jutni ahogy mondtam a lőtávba, ami meg igen, az priorizált célpont lesz! Ezek a nyugati technikák mint egy PZH2000, AS90, CEASAR azért már nem Javelin - Stinger méret, ez látszik ám az oroszok drónjain, műholdfelvételein!

Végre a Ka-52-k/Szu-34-ek nekik való értékes célpontokat támadhatnak, meg meglesz ezek a nyugati tüzérségi eszközök, és a korszerű Orosz tüzérség pl. Koaliciják/Mistak közt egy korrekt tüzérségi párbaj.

Jelenleg nagyon komoly gond , hogy az Ukrán tüzérséget nem tudják érdemben hatástalanítani. Ezt nem lehet elbagatelizálni pár napja is volt video ahol egy kissebb menetoszlopot szórtak meg ukránok.

Vszeg az Ukrán tüzérség jelenlegi legnagyobb baja, hogy pár hónapon belűl tényleg kifogynak lőszerből. Ezért is fontos pár hónapos távon, hogy ezen eszközök megérkezzenek. Pár hónap pedig egy kezdetleges képzésre is elég ha azt megfelelően csinálják.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 909
113
DNR az Azovsztal portajan:

 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 456
79 466
113
Ez igaz, de két hónapja vadászik a RUAF az ukrán tüzérségre pl Donbaszban még is van az Ukránoknak tüzérsége.Mondom szerintem a RUAF legnagyobb baja az, hogy pl az ukrán tüzérségre az esetek
90-95% ban csak az ukrán Manpads-k hatótávolságán belül tud vadászni ezáltal csökken a hatékonysága.

Amúgy azért is kell átállni az Ukránoknak a nyugati 155 mm rendszerekre mert nem fog maradni a volt szovjet 152 mm tüzérségi eszközökhöz lőszerek, mivel Ukrajnának nincs tüzérségi lőszer gyártó kapacitása, és Európában egyedül Bulgária gyárt 152 mm lőszereket ő viszont nem hajlandó fegyvereket szállítani Ukrajnában így lőszert sem.
Azért kell nekik sürgősen egy hadosztálynak elegendő tüzérségi eszköz, mert olyan jól állnak vele...
Amiből elegendő van nekik az a kézifegyverek és már talán a legalább alapkiképzésen átesett katona, de nem vagyok benne biztos, hogy nincsenek létszámproblémáik.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 456
79 466
113
Katonai repülés hozzáértőitől kérdezem:

Miért nincsen nagyszámű légicsapás nyugati részeken? Pl ukrán-lengyel határon átkelők/hidak/vasút? Vagy kijevben kormányzati épületek sokasága ellen?

Nem ilyen géppárral rápróbálunk és ha egyet lelőnek, akkor iszkolunk, hanem egyszerre 10-20 géppel támadni, mint izrael osirakra pl. És mondjuk éjjel. Ha van is aktív, működőképes légvédelem ott, és ha okozna is veszteséget, a kötelék többi tagja egyből semlegesíthetné is, vagy nem?

Képesség vagy akarat hiányzik, vagy mindkettő?

Ha képesség, akkor mi az a képesség, ami hiányzik? Mert az, hogy leszednek hetente 1-2 kalibr-t, meg néha 1-1 gépet, az 1 dolog, de mondjuk 20 géppel végrehajtani egy kijev elleni támadást éjjel 20 géppel, az nem kivitelezhető? 5 célpont : pl rada, SZBU székház, belügyminisztérium, rendőrségi központ, hadügy minisztérium.
Másnap ugyanez, csak más célok, célonként legalább 2 géppár, és alternatív célok, ha az elsődleges cél nem lenne elérhető, vagy azt azt azelőtt megsemmisítenék, hogy a többi gép támadott volna.

Ha akarat, akkor miért nincs ilyen akarat, és mi az elképzelés? Mert az, hogy a Rada nincs legalább bekalibrálva, az nem képesség kérdése.
Ukrajna nagyon nagy, nincs elég gép.
 
W

Wilson

Guest
Azért kell nekik sürgősen egy hadosztálynak elegendő tüzérségi eszköz, mert olyan jól állnak vele...
Amiből elegendő van nekik az a kézifegyverek és már talán a legalább alapkiképzésen átesett katona, de nem vagyok benne biztos, hogy nincsenek létszámproblémáik.
Biztos vannak veszteségeik de szerintem nagyobb probléma, hogy kezdenek kifogyni a 152 mm lőszerből az ukriknál nincs gyártás és Európában csak Bulgáriában van gyártás,ôk pedig nem szállítanak fegyvert és lőszert Ukrajnába.
Így marad a 155 mm technika.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 458
7 267
113
Biztos vannak veszteségeik de szerintem nagyobb probléma, hogy kezdenek kifogyni a 152 mm lőszerből az ukriknál nincs gyártás és Európában csak Bulgáriában van gyártás,ôk pedig nem szállítanak fegyvert és lőszert Ukrajnába.
tennap volt valahol egy link egy ukrán an-124-re ami bulgáriából ment rzeszovba
 
  • Tetszik
Reactions: paul64

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Nem kell nekik minden, csak nehéz technika (talán képzett ember már nem), ennek csak egy oka lehet: abból fogytak ki.


Én úgy látom Oroszországgal háborúznak és simán lehet, hogy a háború el fog húzódni. Szóval de. Max van ami jobban.

Két napja néztem utoljára videokat akkor nem úgy tűnt mindha kifogytak volna.
 
W

Wilson

Guest

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 905
15 178
113
A józan ész szerint, ha megütköznek nehézfegyverzettel az Orosz erőkkel, nagyon rábasznak. Amit eddig csináltak, az nekik a legjobb stratégia. Nem értem azokat akik várják a csodát pár tucat AS-90-től, 15 PZH-2000-től, 15 CEASART-tól, amerikai VONTATOTT tüzérségtől még ha 100-as darabszámban is küldik majd. Nem lesz más mint jól látható célpont. De ők tudják... Nincs felettük légierő, nem tudnak mit csinálni rétegzett légvédelem híján a Kalibr-M ekkel, ha lenne akkor se tudnának mit csinálni ABM rakéták híján az Iszkanderekkel, Khinzallal, egyszerűen nem egy liga a két ország!

Illúzió és kellemetlenkedés ment 2 hónapig, gyakorlatilag a saját városaikban mint gerilla harccal, de ez más lesz. Itt nagyon meg lesznek csinálva szárazon, recsegősen kettesbe. Komolyan azt gondolom hogy hülyék hogy beleállnak...
Jó ez így !
Igenis legyenek csak kiégett, ronccsá vált Ceasar-ok, Pzh-k, stb,stb. a videókban, képeken. Másképp a nép és a sejkek képesek azt hinni, hogy azok a csodálatos nyugati fegyverek szentek és sérthetetlenek. Továbbá időt , pénzt és energiát takarítanak majd meg az oroszoknak az újabb fejlesztésekhez.
Anélkül is megvan a maguk esze, mindig meg is volt, de talán nem megy ez még a kreativitás kárára.
Én mindenesetre nagyon várom az anyagot !
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 905
15 178
113
Lehet, volt már...
Mariupol.
Közeledik az Állambiztonsági Minisztérium és a DPR Belügyminisztériumának hadereje, az orosz tengerészgyalogság Azovstal bomba óvóhelyek. Nincs menetrend vagy sietség. Közeledtek, az ellenség tüze alá estek, és ne adj isten, veszteségeket szenvedtek - vissza. A tüzérség ellenállási pontokat talál. Amint a felderítő berendezés nem rögzíti az ellenség tevékenységét, a csoportok ismét előremennek, beszivárognak a romok közé. Finoman, "gyerünk, gyerünk" nélkül. "Sladkov+"