[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem, az ukránok hajtottak végre lesállást, és kaptak egy puskagránátot maguk elé mikor rámozogtak a járművekre.
Ja, ez van írva; de nem vagyok benne biztos, hogy valóban ez is történt. Én még olyat nem nagyon láttam, hogy furgonokkal közelíti meg egyik fél a másikat közelre és az út közepén lesállásozik az erdőn-mezőn ellenségre.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 109
24 870
113
day-59-fullmap.png
azért érdekes mert kezd hasonlítani (és lehet ez a cél ??) az ukrán etnikai térképre https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Ukraine#/media/File:Ethnicukrainian2001.PNG
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 839
48 567
113
Ja, ez van írva; de nem vagyok benne biztos, hogy valóban ez is történt. Én még olyat nem nagyon láttam, hogy furgonokkal közelíti meg egyik fél a másikat közelre és az út közepén lesállásozik az erdőn-mezőn ellenségre.
Furgonnal mentek az ukránok, rajtuk ütöttek, elhagyták a járműveket, majd elkezdtek visszaaraszolni azokhoz, mert esetleg úgy érezték, megtehetik. És mert ha nem húzzák el a csíkot rövid úton, akkor ott halnak meg…
Hm?
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 570
10 932
113
Ja, ez van írva; de nem vagyok benne biztos, hogy valóban ez is történt. Én még olyat nem nagyon láttam, hogy furgonokkal közelíti meg egyik fél a másikat közelre és az út közepén lesállásozik az erdőn-mezőn ellenségre.
Nem láttam, hogy volt hozzá szöveg, csak az alapján mondtam amit láttam.
Rosszul érted. Az történt, hogy:
1. Orosz rendszámú, fehér szalagos járművek haladtak valahonnan valahova, alacsonyabb intenzitású de nem biztonságos területen (ezért civil járművekkel, de mégis konvojban)
2. Az ukránok beszivárogtak, felállítottak egy lesállást
3. Megállították a konvojt, valószínűleg voltak biztosító járművek amiket erősebb tűz alá vettek, a kisteherautó viszonylag sértetlen
4. Az oroszok rendesen reagáltak, tűzzel lefogták a támadókat ezért el tudták hagyni az autókat (ami ilyenkor indokolt és bevett dolog) és próbálnak elszakadni és bejutni a távolabb látható erdőbe
5. Elszakadás közben az ukránok utánuk mentek (nem olyan közelről volt indítva az a lesállás mint ahonnan a videó indul), már a járművekre felzárkózás közben indul a felvétel (látszik a legelején, hogy a járműátvizsgálást már végeznék középen), a videós biztosít amíg a társai mozognak
Szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 769
17 874
113
Szombat óta 74 oldalt kellene végigolvasnom. Történt valami említésre méltó, vagy
  • megint ment az autóskártyás-propipöcsmérés ékezetek nélkül
  • azóta megfagytak az oroszok és csődbe mentek
  • a bociszem és a tejfölfej tovább hakniznak
  • ki lett tiltva mindkét oldal propaganda-hadosztálya?

Vagy inkább megvárjam Nyugger kolléga - köszönöm a rengeteg beletett időt és energiát - összefoglalóját?
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 558
10 246
113
Szombat óta 74 oldalt kellene végigolvasnom. Történt valami említésre méltó, vagy
  • megint ment az autóskártyás-propipöcsmérés ékezetek nélkül
  • azóta megfagytak az oroszok és csődbe mentek
  • a bociszem és a tejfölfej tovább hakniznak
  • ki lett tiltva mindkét oldal propaganda-hadosztálya?

Vagy inkább megvárjam Nyugger kolléga - köszönöm a rengeteg beletett időt és energiát - összefoglalóját?
Gyakorlatilag semmi. Itt-ott lőttek egynéhányat.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Szombat óta 74 oldalt kellene végigolvasnom. Történt valami említésre méltó, vagy
  • megint ment az autóskártyás-propipöcsmérés ékezetek nélkül
  • azóta megfagytak az oroszok és csődbe mentek
  • a bociszem és a tejfölfej tovább hakniznak
  • ki lett tiltva mindkét oldal propaganda-hadosztálya?

Vagy inkább megvárjam Nyugger kolléga - köszönöm a rengeteg beletett időt és energiát - összefoglalóját?
Semmi. Most nincs látványos rész. Erőgyűjtés, felvonulás.
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 924
16 959
113
Szombat óta 74 oldalt kellene végigolvasnom. Történt valami említésre méltó, vagy
  • megint ment az autóskártyás-propipöcsmérés ékezetek nélkül
  • azóta megfagytak az oroszok és csődbe mentek
  • a bociszem és a tejfölfej tovább hakniznak
  • ki lett tiltva mindkét oldal propaganda-hadosztálya?

Vagy inkább megvárjam Nyugger kolléga - köszönöm a rengeteg beletett időt és energiát - összefoglalóját?
Nem löttél nagyon mellé! :)
 
  • Tetszik
Reactions: Xtreeem

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 945
56 928
113
Szombat óta 74 oldalt kellene végigolvasnom. Történt valami említésre méltó, vagy
  • megint ment az autóskártyás-propipöcsmérés ékezetek nélkül
  • azóta megfagytak az oroszok és csődbe mentek
  • a bociszem és a tejfölfej tovább hakniznak
  • ki lett tiltva mindkét oldal propaganda-hadosztálya?

Vagy inkább megvárjam Nyugger kolléga - köszönöm a rengeteg beletett időt és energiát - összefoglalóját?
Várd meg ifjú nyuggert.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 698
45 353
113
Az Ukrzaliznitsa jelentései szerint az ukrán vasúti vontatási alállomásokra tett megerősített orosz rakétacsapások térképe.

A térképen a fő villamosított vágányok láthatók

Tájékoztatásul:
vontatási alállomások biztosítják a villamos energiát a vasút mentén lévő távvezetékeknek