[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Alekszandrovka (Olekszandrivka), Herszon mellett (térkép!), kb 30 halott ukrán katona a 8. gépesített századból (sk fordítás :) ). Egy részük a parton lelte halálát.
Ők már elég szedett-vedett felszereléssel voltak ellátva (sportcipő, stb). Nem is nagyon láttam zoknira vetkőztetve egyet sem.

+Ugyanez a csapat, drónvideóról, egyebek mellett.

@grigorij3 Ez nem az az Alekszandrovka, amin tegnap ment a polemizálás? :)
Alekszandrovka (Olekszandrivka) elfoglalva, most már rendes térképekkel illusztrálva.
Nyomulnak Mikolajiv felé.

(Az én térképemen a Google kb 20 km-rel délebbre tette a települést...ki érti ezt :D ).
 
  • Imádom
Reactions: antigonosz

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 613
44 948
113
Egyértelmű. Én már egy hónapja várom, hogy vagy csak úgy megcsinálják, vagy felajánlják. Oroszország már kb 10 éve húzza a lőszerraktár kiürítését és a csapatkivonást. Mindig megigérik, de sosem teljesítették. Már ENSZ határozat is van pár éve ami kötelezi rá őket. Nem történik semmi. Még a végén ENSZ mandátummal vonulnak be. Nyilván nem BT határozattal...
Az 1999-es isztambuli csúcson Oroszország megígérte, hogy teljesen kivonja fegyvereit és katonáit. Némi előrelépés történt, de miután a Dnyeszteren túli hatóságok arra kérték Oroszországot, hogy tartsa fenn a hadseregét, a folyamat 2003-ban leállt.
ENSZ határozatról nem tudok.
 
W

Wilson

Guest
Van még ott használható bőven, de akkor miért fáj a foguk az ukránoknak Transznyisztriára?
Én úgy tudom, hogy nincs, a Moldávok már számtalanszor kérték az oroszokat, hogy vigyék el onnan azokat a lőszereket de az oroszok ezt nem hajtották végre.Ha valaki felrobbantaná azt ott lévő hatalmas mennyiségű lőszert az felérne robbanóerőben egy fél Hirosimával.

Hogy miért fáj a fogunk az Ukránoknak Transznisztriára, szerintem attól félnek, hogy az orosz haderő felhasználja arra, hogy onnan támadja meg Odesszát, mondjuk az igazsághoz az is hozzátartozik hogy a támadás előtt oda komoly orosz haderőt kellene szállítani....
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
Ha valaki kívülről be akar avatkozni az ukrajnai háborúba, és stratégiai fenyegetést hoz létre Oroszország számára, „villámgyors csapásra” számíthat – figyelmeztetett Vlagyimir Putyin orosz elnök egy szerdai szentpétervári törvényhozói tanácskozáson.

Ha bárki kívülről akar beavatkozni az Ukrajnában zajló eseményekbe és fenyegetni akarja Oroszországot, a válaszunk villámgyors lesz
– mondta Putyin. Hozzátette: „az Oroszország stratégiai biztonságát veszélyeztető fenyegetés esetén végrehajtandó villámgyors csapásokról szóló összes döntést meghoztuk”.

„Oroszország, ha veszély fenyegeti, olyan válaszlépéseket alkalmaz, amelyekkel ellenfelei még nem rendelkeznek” – fogalmazott az elnök.

Ukrajnát kívülről taszították háborúba​

Vlagyimir Putyin orosz elnök emellett kiemelte, hogy „Ukrajnát kívülről taszították közvetlen konfrontációba Oroszországgal”.

A Donbászban és Ukrajnában általunk február 24-én elindított különleges hadművelet minden feladatát teljesíteni fogjuk annak érdekében, hogy garantáljuk a békét és a biztonságot a Donyecki és Luhanszki Népköztársaságok, az orosz Krím-félszigeten és a mi országunk lakosai számára
– mondta az államfő.

Napról napra nő a külföldi zsoldosok száma Ukrajnában​

Az orosz elnök szerint napról napra nő a külföldi zsoldosok száma Ukrajnában, és az Orosz Föderáció Védelmi Minisztériuma hamarosan a nyilvánosság elé tárja néhány fogvatartott személyazonosságát.

Tegnapelőtt a Legfőbb Ügyészség elnökségén arról beszéltem, hogy részletes és megdönthetetlen jogszabályi keretet kell kialakítani minden szörnyű bűncselekményre. Ismét több embert megöltek, többeket őrizetbe vettek. Hamarosan a Honvédelmi Minisztérium bemutatja őket a nyilvánosság előtt
– fogalmazott Vlagyimir Putyin.

 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Annyira emlegeted ezt a témát... Sajnos ez előfordul, nem csak háborúban, de békeidőben is (sőt egyesek az ilyen aktusok normalizálásáért is küzdenek khmmm. ), viszont itt felelősségrevonás is megvan. A másik oldalon ilyenről még nem hallottam. Viszont nyilván oda-vissza előfordul atrocitás, de az elég szignifikáns, hogy nagy többség szerint az orosz katonák MINDENÜKET megosztották velük, beleértve a gyógy és kötszereket, amik a legnagyobb kincsek ilyen helyzetben, míg az ukránok elvettek mindent és búcsúzóul kirabolták őket. Érdekes módon Bucsa is eltűnt, talán mert tudható, hogy nem volt ott semmi szándékos népirtás. párat biztos ledurrantottak a ruszkik, ez nem kérdés, de a beszámolók szerint a végén az ukrán biztonsági erők tisztogattak elég keményen.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
Koszovó,és a Vajdaság nem köztársaság volt,hanem autonóm tartomány. Az albánok kitalálták,hogy ők is köztársasági statuszt akarnak,mert akkor több pénz jön a központi költségvetésből. A legelmaradottabb rész volt a jugóknál. Hiába építettek üzemeket,nem volt hozzá képzett munkaerő,az albán nem igazán dolgos nép. Nulla képzettség,nulla munkakedv. Elkezdődtek a zavargások,Belgrádból ezért több pénzt ígértek. Egy idő után ezt is kevesellték,és újra kezdődött a balhé. A helyi rendfenntartókkal egyre több lett az összetűzés,és odáig fajult,hogy városon kívül még lőtték is őket. Néhány tucat haláleset után besokallt a belügy,és komoly rendőri erősítést küldtek,aminek meglett a hatása. 1991-ig nem is volt komoly balhé.
Oke, tehat 10-20 evvel a Kosovoi haboru elott voltak zavargasok. Ez oke, az lepett volna meg ha nem lett volna, az a balkan. De attol meg a kozvetlen okozoja a NATO bombazasoknak a szerbek altal elkovetett nepirtas volt. (En biztos vagyok benne, hogy annak is volt elozmenye, annak meg szinten volt elozmenye, kb. ezer evre visszamenoleg, mindig a masik fel lott elobb vissza, nem vedem egyik felet sem, csak azt irtam, hogy az eppen aktualis szerbek altal elkovetett nepirtas inditotta a NATO csapasokat. Ez persze nem jelenti azt, hogy korabban az albanok ne gyilkolasztak volna, az elott meg megint a szerbek, elotte meg megint az albanok, es igy tovabb. Maximum azt kifogasolhatjuk, hogy a NATO miert nem vedte meg a magyarokat, horvatokat, bosnyakokat akarkiket is az eppen aktualis nepirtastol korabban, miert csak az albanokat. Ugy tunik az albanok jobb politikusok mint a tobbi balkani nep)
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Ha Mikolajivot behúzzák az oroszok, az egy fontos állomás lenne Odessza bevételéhez - Tiraszpol felöl pedig bevethetnék azt a párezer katonát is. Tiraszpol ugyanolyan messze van Odesszától, mint Mikolajiv.
Ez megmagyarázhatja azt is, miért lett olyan fontos az ukránoknak Transznyisztria.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Az 1999-es isztambuli csúcson Oroszország megígérte, hogy teljesen kivonja fegyvereit és katonáit. Némi előrelépés történt, de miután a Dnyeszteren túli hatóságok arra kérték Oroszországot, hogy tartsa fenn a hadseregét, a folyamat 2003-ban leállt.
ENSZ határozatról nem tudok.
Már korábban is belinkeltem. A moldávok egy picit máshogy látják a helyzetet, mint ahogy te értékeled.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 200
5 141
113
Itt már nem a józan ész diktál hetek óta.
Simán megteszik. Mindenestre megyek a gyógyszertárba jódtablettáért.
Feleslegesen mész. Sőt.

A jód tablettát korábban kell kezdeni mint ahogy a csapás bekövetkezne.

Viszont ha feleslegesen szedsz jódot tönkre megy a pajzsmirigyed és az tényleg probléma.

Javaslom egyél mértékkel jódozott sót azzal teszed a legtöbbet.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonman

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Moszkva egy kirakat. A vidéki Oroszország teljesen más világ.

Az analfabéta tálib kecskepásztorok egymás után elverték a világ két szuperhatalmát. Nem hinném hogy teljesen esélytelenek volnának a nyugati fegyverekkel felpumpált ukránok. Ez már egy rendes reguláris hadsereg, abból is egy egész jól felszerelt. Annyi biztos hogy minden eredményért nagy árat kell Oroszországnak fizetni. Az ilyesmit a lakosság hajlamos megunni.
Nem verték meg. Túlélték.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Megertem, ha valaki az orosz, szerb oldalon all, de olyat ne irjunk mar le, hogy a szerbek nem irtottak az albanokat. Megis kit nem irtottak eddig a szerbek? Horvatokat, bosnyakokat, magyarokat, kb. minden nepet irtottak mar ott. Ertem, hogy az oroszoknak jo hivatkozasi alap, nincs vele bajom, de a teny az teny, akkor is ha kedved lenne elfelejteni. Az UCK-t is csak viccbol alapitottak meg az albanok, nem onvedelembol ugye? Sot lassan hitler sem irtotta a zsidokat, nem hiszem el.
Már ne is haragudj, de azt tudnod kell hogy Koszovó a legősibb szerb föld, ahová a 2 VH-s veszteséget követően beszivárogtak az albánok, majd miután túlszaporodták a szerbeket, még el is akarták őket kergetni... Még szép hogy odavágtak nekik. De persze értem a koszovóiak is kellenek az EU-ba, főleg mivel legismertebb exporttermékeik a fű és a heroin valamint a prostitúció. Hogy a szerencsétlen fogságukba esett katonák belső szerveit ne is említsem (adott esetben nélkülözhetetlen belső szerveket beleértve).
Éljenek az idegen kultúrák!
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 772
9 187
113
Ha Mikolajivot behúzzák az oroszok, az egy fontos állomás lenne Odessza bevételéhez - Tiraszpol felöl pedig bevethetnék azt a párezer katonát is. Tiraszpol ugyanolyan messze van Odesszától, mint Mikolajiv.
Ez megmagyarázhatja azt is, miért lett olyan fontos az ukránoknak Transznyisztria.
Akkora város mint Mariupol és már készülhetnek két hónapja az ostromra.
 
W

Wilson

Guest
Ha Mikolajivot behúzzák az oroszok, az egy fontos állomás lenne Odessza bevételéhez - Tiraszpol felöl pedig bevethetnék azt a párezer katonát is. Tiraszpol ugyanolyan messze van Odesszától, mint Mikolajiv.
Ez megmagyarázhatja azt is, miért lett olyan fontos az ukránoknak Transznyisztria.
Az a pár ezer katona max 2500 ráadásul gyakorlatilag semmilyen komoly fegyverzetük nincsen, úgyhogy azokkal nem lehetne, semmilyen említésre méltó támadást végrehajtani..
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 399
8 657
113
Már ne is haragudj, de azt tudnod kell hogy Koszovó a legősibb szerb föld, ahová a 2 VH-s veszteséget követően beszivárogtak az albánok, majd miután túlszaporodták a szerbeket, még el is akarták őket kergetni... Még szép hogy odavágtak nekik. De persze értem a koszovóiak is kellenek az EU-ba, főleg mivel legismertebb exporttermékeik a fű és a heroin valamint a prostitúció. Hogy a szerencsétlen fogságukba esett katonák belső szerveit ne is említsem (adott esetben nélkülözhetetlen belső szerveket beleértve).
Éljenek az idegen kultúrák!
Már megbcsássatok, de ezzel el mehetnétek egy másik topikba. Itt más van a fókuszban.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 613
44 948
113
Én úgy tudom, hogy nincs, a Moldávok már számtalanszor kérték az oroszokat, hogy vigyék el onnan azokat a lőszereket de az oroszok ezt nem hajtották végre.Ha valaki felrobbantaná azt ott lévő hatalmas mennyiségű lőszert az felérne robbanóerőben egy fél Hirosimával.

Hogy miért fáj a fogunk az Ukránoknak Transznisztriára, szerintem attól félnek, hogy az orosz haderő felhasználja arra, hogy onnan támadja meg Odesszát, mondjuk az igazsághoz az is hozzátartozik hogy a támadás előtt oda komoly orosz haderőt kellene szállítani....
Történt megsemmisítés de nem sok, a szabadon lévő depókban ha jól emlékszem 2017 ben nagy robbanás volt nagy része megsemmisült, a beton tárolók épségben vannak és azokban még tárolnak lőszert. A 2000 "békefenttartó meg nem játékos ebben a mérkőzésben.
 
  • Tetszik
Reactions: dkes

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Egyértelmű. Én már egy hónapja várom, hogy vagy csak úgy megcsinálják, vagy felajánlják. Oroszország már kb 10 éve húzza a lőszerraktár kiürítését és a csapatkivonást. Mindig megigérik, de sosem teljesítették. Már ENSZ határozat is van pár éve ami kötelezi rá őket. Nem történik semmi. Még a végén ENSZ mandátummal vonulnak be. Nyilván nem BT határozattal...

A kivonást nehezítette a megjelölt időszakban, hogy az egyik oldalon a "baráti" (NATO) Románia van - míg a másik oldalon a még "barátibb" Ukrajna ...

Avagy reális forgatókönyvnek láttad volna, hogy az elmúlt 8 évben az oroszok keresztülcibálták volna azt a "giga" lőszerkészletet Ukrajnán? Na ugye ...

ENSZ határozat erről nem lesz. Egy BT tag (pl. orosz) ezt a kérdést BT hatáskörbe vonhatja ott meg simán "vétóz" - és ennyi ...
 
W

Wilson

Guest
Történt megsemmisítés de nem sok, a szabadon lévő depókban ha jól emlékszem 2017 ben nagy robbanás volt nagy része megsemmisült, a beton tárolók épségben vannak és azokban még tárolnak lőszert. A 2000 "békefenttartó meg nem játékos ebben a mérkőzésben.
Maradt ott még bőven elég egy fél Hirosímára tele van vele a Moldáv sajtó....