[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 613
44 942
113
Ha Mikolajivot behúzzák az oroszok, az egy fontos állomás lenne Odessza bevételéhez - Tiraszpol felöl pedig bevethetnék azt a párezer katonát is. Tiraszpol ugyanolyan messze van Odesszától, mint Mikolajiv.
Ez megmagyarázhatja azt is, miért lett olyan fontos az ukránoknak Transznyisztria.
Nehéz fegyverzet nélkül nincs értelme, azon a részen az ukriknak kb. 2 dandárjuk van!
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 923
16 951
113
Aki a GDP alapján próbálja megmagyarázni egy ország gazdasági erejét,annak fogalma sincs a valóságról,pont úgy,mint neked. Az megvan,hogy az USA lakosságának a 12%-a élelmiszer segélyre szorul? Az megvan,hogy az USA lakosságának 2017-óta csökken a várható élettartama?
Az meg van ,hogy az usa-ban 40 000 000 embernek nincs egészségbiztosítása? :)
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 767
113
Oke, tehat 10-20 evvel a Kosovoi haboru elott voltak zavargasok. Ez oke, az lepett volna meg ha nem lett volna, az a balkan. De attol meg a kozvetlen okozoja a NATO bombazasoknak a szerbek altal elkovetett nepirtas volt. (En biztos vagyok benne, hogy annak is volt elozmenye, annak meg szinten volt elozmenye, kb. ezer evre visszamenoleg, mindig a masik fel lott elobb vissza, nem vedem egyik felet sem, csak azt irtam, hogy az eppen aktualis szerbek altal elkovetett nepirtas inditotta a NATO csapasokat. Ez persze nem jelenti azt, hogy korabban az albanok ne gyilkolasztak volna, az elott meg megint a szerbek, elotte meg megint az albanok, es igy tovabb. Maximum azt kifogasolhatjuk, hogy a NATO miert nem vedte meg a magyarokat, horvatokat, bosnyakokat akarkiket is az eppen aktualis nepirtastol korabban, miert csak az albanokat. Ugy tunik az albanok jobb politikusok mint a tobbi balkani nep)
Inkább az USA érdek szférájának a bővítése a dolog lényege.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
"Svájc megvétózta a Németország által Ukrajnába küldött Gepard légvédelmi rendszerekben használt svájci gyártmányú lőszerek reexportját – közölte a svájci kormány."
A lőszer kérdés megoldódott, meg az is lehet, hogy a brazil KC-390-k hamarosan Lengyelországban repülnek.

Brazília 300 000 lőszert biztosít a német Gepard számára Ukrajnában..​

A német Gepard légvédelmi önjáró egységek lőszerével kapcsolatos probléma mostanra megoldódott.

A German Business Insider kormányzati forrásokra hivatkozva azt írja , Brazília készen áll Ukrajnának 300 ezer lövedéket adni a Gepard számára.

Ez azért volt probléma, mert a német sajtó szerint a Kraus-Maffei Wegmann raktáraiban mindössze 23 000 kagyló volt.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 099
24 746
113
Biztos vagyok benne, hogy az albanok is kovettek el remtetteket (az is primitiv balkani nepseg) , de ertelem szeruen a szerbek a fo nepirtok a balkanon, mindig is ok voltak. Egyszeruen ha a fegyver, kormanyzat, infrastruktura, minden az o kezukben volt, akkor logikus, hogy nagyobb reszt ok tudtak irtani az albanokat. Szerintem egyszeruen nem akartak ugy jarni mint a magyarok, akik hagytak, hogy sok millio roman legyen az orszagukban, aztan elvegyek, ezert irtottak az albanokat, csak elkestek vele, akkor mar csak eppen felgyorsitottak Kosovo elvesziteset.
tőled egyébként akartam már kérdezni,hogy értem a részetekről az orosz ellenességet,de hogy a búbánatos cifra faszba tudtok elfeledkezni pl a volhiniai mészárlásról és barátkoztok most az ukránokkal,miért nem jó nektek is egy "seggemen megülök ,semleges maradok" státusz ?
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
ugyan már hiszen a kommunizmust a mai napig nosztalgiával és vágyakozással tekintik a ruszkik. nézd csak meg mennyi videót látunk ahol szovjet zászlót visznek a keleti horda dicső gyerekgyilkosai (amúgy az milyen már hogy egy ruszki katona konkrétan megerőszakolt egy 8 hónapos csecsemőt és egyik bajtársa se akadályozta meg benne, azért ez színvonal).
Ezt a történetet nem hallottam, mikor és hol? Esetleg forrás?
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
Már ne is haragudj, de azt tudnod kell hogy Koszovó a legősibb szerb föld, ahová a 2 VH-s veszteséget követően beszivárogtak az albánok, majd miután túlszaporodták a szerbeket, még el is akarták őket kergetni... Még szép hogy odavágtak nekik. De persze értem a koszovóiak is kellenek az EU-ba, főleg mivel legismertebb exporttermékeik a fű és a heroin valamint a prostitúció. Hogy a szerencsétlen fogságukba esett katonák belső szerveit ne is említsem (adott esetben nélkülözhetetlen belső szerveket beleértve).
Éljenek az idegen kultúrák!
Ne forgasd k ia szavaimat! Hasonlot sem irtam! "Még szép hogy odavágtak nekik." -igen, az ellensegnek oda kell vagni, de nem nepirtassal!
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 099
24 746
113
azt mégis jobban élnek mint ti XD
mond már hogy van az hogy összes itt lévő oroszt csodáló egyén nemaz oroszokhoz költözik ki dolgozni hanem a hanyatló nyugatra? szegények hülyék mi? :)
de várjál tudok jobbat, hogy van az hogy a vova összes ágyasa es a lányai is a hanyatló nyugaton élnek? XD
amikor olyan jó fehér afrikában? XD
ettől függetlenül ezt a GDP-s dolgot (is) csúnyán benézted "rakétamérnök úr" kicsit vissza lehetne venni az arrogáns stílusból,pláne ilyen pofára esések után. (bár nekem mindegy mert mulattat ,csak segíteni szerettem volna,hogy azért ne égesd már porig magad ha nem muszáj :D )
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
tőled egyébként akartam már kérdezni,hogy értem a részetekről az orosz ellenességet,de hogy a búbánatos cifra faszba tudtok elfeledkezni pl a volhiniai mészárlásról és barátkoztok most az ukránokkal,miért nem jó nektek is egy "seggemen megülök ,semleges maradok" státusz ?
Nem feledkeztunk meg rola. De ujra csak azt tudom irni, hogy te mit tennel, ha mondjuk romania megtamadna szlovakiat? Szerintem ha lusta lennel, akkor kernel egy kavet es orulnel ket ellenfeled gyengulesenek. Ha meg okos, akkor nekiallnad tamogatni a gyengebbet es majd kesobb nyujtanad be a szamlat neki. (Olyan meg nincs a valosagban, hogy semlegeseg, csak ha te vagy az egyetlen nep az adott bolygon)
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
725
3 337
93
Semmilyen előnyünk nem származik belőle, ha kimaradunk a fegyverszállításból. Ráadásul kvázi elfekvő készlet, vagy hamarosan azzá válik.
Semmilyen előnyünk nem szárnazik belőle, ha kimaradunk a Szovjetunió elleni háborúból. Ráadásul kvázi csak partizán írtásról van szó, vagy hamarosan azzá válik.
Fordítottad, vagy 4000 mrd? Komoly kérdés, mert nem mindegy.

???? minden posztszovjet NATO tag szállít kivéve magyarország, de mi is halált nem okozó eszközöket szállítunk.
???? Minden kisantant tag támad, kivéve magyarország
Ott a szerbek az alban lakossagot terrorizaltak. Erre jott a NATO, nem volt olyan regen.
Ott az Ukránok az orosz lakosságot terrorizálták. Erre jött az OF, nem volt olyan régen
ott ahol az orosz föderáció lesz 20 ev múlva :) a történelem könyvekben.
Miért, Szu 2.0 lesz?
Ezt mar tobbszor olvastam itt, hogy ami megmarad ukrajnabol az allig felfegyverzett naci allam lesz. De szerintem nem. Azert nem mert a tortenelemben nem szokott olyan lenni, hogy a vesztes az tele van fegyverrel es meg naci is. Egyszeruen mindenki azt csinal a vesztessel amit akar, ilyen a tortenelem. A vesztes lakossaga meg mindent szokott akarni csak naci lenni nem.
Né, valamiben egyetértünk :)
Magyarország csak megszavazza és fizeteti az Európai Békealapot, amiben benne vannak az Ukrajnának szállítandó fegyverek is...
Amúgy ez is hiba, vétózni kéne.
de ertelem szeruen a szerbek a fo nepirtok a balkanon, mindig is ok voltak
Mint a lengyelek Északon?
Te IQ fighter az megvan,hogy az oroszoknak 75 év lemaradást kellet behozni a komcsik miatt?
Igazából a kapcsik miatt. Mi is vagy 40 évet vesztettünk a rendszerváltás dúlásán.
 
  • Tetszik
Reactions: hózentróger

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 099
24 746
113
khersonban megint tüntiznek
bucsa után abbahagyták, ma megint rákezdtek
lehet összefügg az orosz népszavazási kezdeményezéssel
ez is ugye lakosság arányosan érdekes,mert ha kimegy tüntetni mondjuk 2000 ember valami ellen/vagy akár mellett,ez egy faluban nagy dolognak számít,de városi viszonylatban nem lehet reprezentatív,főleg nem egy Budapest vagy Moszkva viszonylatban,mert olyan mint ha a faluból 1 ember demonstrálna csak.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 099
24 746
113
Nem feledkeztunk meg rola. De ujra csak azt tudom irni, hogy te mit tennel, ha mondjuk romania megtamadna szlovakiat? Szerintem ha lusta lennel, akkor kernel egy kavet es orulnel ket ellenfeled gyengulesenek. Ha meg okos, akkor nekiallnad tamogatni a gyengebbet es majd kesobb nyujtanad be a szamlat neki. (Olyan meg nincs a valosagban, hogy semlegeseg, csak ha te vagy az egyetlen nep az adott bolygon)
na de itt nem románokról vagy szlovákokról van szó,hanem rólatok !! a Lengyeleket írtották Volhiniában az ukránok nem a dánokat,hanem titeket lengyeleket.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Ha Mikolajivot behúzzák az oroszok, az egy fontos állomás lenne Odessza bevételéhez - Tiraszpol felöl pedig bevethetnék azt a párezer katonát is. Tiraszpol ugyanolyan messze van Odesszától, mint Mikolajiv.
Ez megmagyarázhatja azt is, miért lett olyan fontos az ukránoknak Transznyisztria.

Azzal a kb. 2300 békefenntartóval érdemi fordulatot nem tudnának kicsikarni Odesszában (pláne egyéb orosz támogatás híján). Másfelől a román(/lengyel) egyből hátbatámadná a másik oldalról. Meg az ukrán is bemehetne oda. Ugye érdekes jogi helyzet lenne - Moldávia "de facto" területéről kiinduló támadás lenne. Ezt hadd ne mondjam hányféle bonyodalmat okozhatna (csak egy gyors példa: mondjuk Moldávia is hadviselő féllé válna?). Kb. mindenki ráugrana a koncra.

Itt az orosz érdek jelenleg a Status Quo Ante fenntartása. Azaz egész biztosan nem számítanak azon békefenntartók ukrajnai harcokban történő bevetésével ...
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
na de itt nem románokról vagy szlovákokról van szó,hanem rólatok !! a Lengyeleket írtották Volhiniában az ukránok nem a dánokat,hanem titeket lengyeleket.
Igen es a szlovakok meg a romanok titeket. Erted mar? Megis orommel venned a szlovakok segitseget egy romania elleni harchoz, nem? Foleg ha meg szlovakia is meggyengulne benne, es utana benyujthatnad neki a szamlat?