ez onnan lesz érdekes, hogy a fegyverszállítások a háborút el fogják húzni és az Európa előtt álló pár hónap nagyon nem lesz elég az energetikai kérdések rendezésére. Úgy beszélget mindenki a gázról - meg a csökkentésről, hogy a komolyabb ipari gázfogyasztók 6-9 vagy 12 hónapja nem termelnek.
Ha engem kérdezel, akkor legelőbb Európa fogja bedobni a törölközőt, mert az infláció-energia kettős nagyot fog csavarni a problémákon. Ukrajna nem a demokráciát védi. Ez a legnagyobb hazugság, amit az elmúlt hónapban hallottam. Ők magukat védik, ebbe már csak az európai szoftszkilles galeri álmodja bele a maga hülyeségeit.
Számomra az a megdöbbentő, hogy enki sem beszél a háború utáni időkről, vagy hogyan és milyen módon lehetne békét kötni. A német gazdaságot taccsra tette az NDK-nak nevezett csődtömeg, ami a nyakába szakadt kb. 10 millió némettel és nem szétbombázott országgal. NSZK fénykorát élte és még így is. Akkor most gondoljuk ezt a 2 éve a covid-ződámokfutás-hiánygazdaságban szenvedő és az energiát drágán beszerző Europával, ami agyig van eladósodva.
Fel kell tenni a kérdést, hogy ezt meddig játszuk - persze a válasz egyértelmű, mivel Nyugat-Európa és azon belül Németország a második világégés óta folyamatos amerikai megszállás alatt van. Ideje félre tenni a ki mit tett 5-10-20-30-50-100 évvel ezelőtt és elgondolkodni azon, hol és hogyan akarunk élni 5 év múlva.
Ezt nem hallom se a tejfölfejűtől, se a német ződektől, se az ukránoktól, se az oroszoktól sem. Nagyon sajnálom, de a lengyeleket és a balti államokat ebből a kontextusból és beszélgetésből ki kell venni. Hangos hülyék - képtelenek hideg fejjel gondolkodni, a penetráns oroszfóbia mindent felülír. A német oldalon Scholz még lehetne a hidegfejű gondolkodó, ha a zöld csürhe nem verné az amerikai tamtamot. A Benelux-államok szintén nem tényezők, az angolok meg kiszavazták magukat az EU-ból.
Ha a béke nem európai, hanem angolszász "sugallatokkal" fog megszületni, akkor bebetonozzuk a következő konfliktust. Ukrajnát ketté kell vágni, aki akar átmegy a neki szimpatikus részre, majd az így létrejövő két ország semleges lesz. A szétlőtt részt viheti Putyin. A "jaj de nagy arccal beszélsz mások országának szétvágásáról" jellegű óvodás kommentektől tekintsünk el. Ez mi megtettük 1922-ben és akkor valahogy az akkori világ ezen nem nagyon moralizált.
Ugyanígy mellőzzük a "ki ütött először" szöveget is, rém unalmas és elcsépelt. Szerintem mindkét fél vastagon megdolgozott a jelenlegi helyzetért, úgyhogy 50-50. Nem érdekel az egyéni szimpátia sem. Ez az egész egy közös, EU-NATO-orosz-ukrán, 20 éves szarkeverés eredménye.