[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 323
113
Mert ezek nem is Orosz katonák ezekben a gúnyákban,de te higyjél ennek a maszlag ukrán propnak,hogy megnyugtason.Lesegesd meg többször.és talán rájössz ,hogy mi a baj vele.
Vicces ez... mióta fontos az egyen egyenruha?
Amikor pár napja felhoztam, hogy milyen kavar van, le lettem ugatva, hogy csak parádén fontos az.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 870
65 634
113
https://www.smi.today/ua_smi/2202511-zelenskijj-vpervye-za-vremja.html

Tegnap, a háború kitörése óta először Zelenszkij beszédet mondott a Verhovna Radában, melyhez a képviselők felállva tapsoltak. Mármint azok a képviselők, akik nem tartoznak a március 19-én betiltott 12 párt (a teljes, a háborúig még meglévő szalonellenzék) valamelyikéhez. A valóban ellenzéki (Majdan-ellenes) pártokat már 2015-16-ban törvényen kívül helyezték, a 2012-ben még a szavazatok 13,2 százalékát megszerző UKP vezetőjének, Petro Szimonyenkónak tartózkodási helye máig ismeretlen, az ukrán komszomol vezetőit nyomtalanul elnyelték az SZBU pincéi.

Az elhangzott beszéd néhány gyöngyszeme:

  • "A jelenkor, a világ legnagyobb államának képviselői vagytok." (Amerikai szövegírók... Make Ukraine Great Again)
  • "Kulcsszavak: Nemzet és Ukrajna" (A Führer elégedetten bólint a pokolban)
  • "Bölcs racionalizmusra és egészséges nacionalizmusra van szükségünk" (No comment)
  • "A képviselők is a fronton vannak a parlamenti helyükön, 24 órában. Aki mégsem (nincs kiküldetésben vagy nem halt hősi halált a fronton) az "megy az orosz hajó után".
  • "Egyetlen párt van - Ukrajna." (Ezt is mintha már hallottam volna valahol)
  • "A törvényeket úgy kell használni, mint a Neptun robotrepülőket."
  • Zelenszkij hozzátette, hogy "egyébként kár a törvényekre időt pazarolni, Ukrajna jelenlegi helyzetében úgy sincs jelentőségük".
Tehat nacizmus, terror es anarchia a lenyeg a szavaibol eredoen.
 
W

Wilson

Guest
Az Egyesült Királyság átadja az Ukrán Fegyveres Erőknek a Malloy T150 típusú drónokat, amelyek képesek felszerelést és lőszert szállítani a fronton lévő csapatoknak....

A Sky News számolt be a drónok küldésének lehetőségéről .

BpA-1-1.jpg


A drónok a Boris Johnson miniszterelnök által bejelentett új katonai segélycsomag részei.

Május 3-án, kedden jelentették be a 300 millió font (375 millió dollár) új brit katonai segélycsomagot .

A kvadrokoptereket a brit királyi tengerészgyalogság tesztelte.

BpA-1.jpg
Pilóta nélküli quadcopter Malloy T150. Fotó: Malloy Aeronautics

A drónok hatótávolsága 70 km, és akár 68 kg rakományt is szállíthatnak.

A brit Malloy Aeronautics cég Malloy T150 drónokat gyárt.

A T150 quadcopter teherszállító drón 36 percig képes autonóm működésre.

A drónt különféle időjárási és éghajlati körülmények között tesztelték. Laptopról vezérelhető a térképen lévő pontok segítségével a repülési útvonal meghatározásához.

A drón meglehetősen kompakt, ami lehetővé teszi, hogy egy speciális tokba hajtsák össze.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 323
113
"...tűzbázis rendszer..."
Van ehhez egy linked? Érdekel, hogy mit takar.
pl
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek and Lando
W

Wilson

Guest
Örülj neki,nem is értem,hogy Magyar létedre miért isteníted ezt a soviniszta ukrán náci bandát,és ezt mondom neked úgy hogy befogtam az orromat.és a válsztáson az "ellenzékre" szavaztam.
Nem istenítek senkit de amit elmondtam azok tények, attól még hogy ignorálod a valóságot attól még az valóság marad.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
594
6 309
93
Igen, köszönjük meg a Nyugatnak azt is, hogy levegőt vehetünk!
A méltóságosságos NYUGAT nélkül valószínűleg csótányként élnénk, ahogy tettük 33 évvel ezelőttig.
Amikor beüldöztek minket ide a Kárpát-medencébe, akkor tanították meg a teheneinket tejet adni a nyugatiak, hogy éhen ne dögöljünk.
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 334
12 994
113
Nem istenítek senkit de amit elmondtam azok tények, attól még hogy ignorálod a valóságot attól még az valóság marad.
Értem én,de ezek szerint a ti nácitok jó nácik szerinted.Nehogy azt hidd,hogy egy azovos náci neked pacsit nyújtana,kapnál egy hatalmas lángost tőle,hogy a világodat nem tudnád,de ezzel szerintem te is tisztában vagy.
 
W

Wilson

Guest
Értem én,de ezek szerint a ti nácitok jó nácik szerinted.Nehogy azt hidd,hogy egy azovos náci neked pacsit nyújtana,kapnál egy hatalmas lángost tőle,hogy a világodat nem tudnád,de ezzel szerintem te is tisztában vagy.
Miből következtetsz ilyenekre? Beraktam egy tweet-t amelyben az látható, hogy az ukrán erők kilőttek egy olajtárolót a DNR/LPR területén.Komolyan nem értem ezeket az indulat vezérelt kommentjeidet...
 
W

Wilson

Guest
Az ukrán haderő megsemmisítette a A DPR/LPR területén található olajraktárat...


A RIA Novosztyi orosz kiadása a szakadárokra hivatkozva arról számol be, hogy a makejevkai olajraktárban négy darab, egyenként 5000 tonnás tartály gyulladt ki az ágyúzás miatt.

A donyecki fegyveresek vezetője, Denis Puszilin, Szolovjov kijelentette, hogy a tűz támadás következtében keletkezett.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby