[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

vadani

Member
2014. május 3.
417
0
16
<blockquote rel="vadani"><blockquote rel="comandante">49 perccel ezelőtt feltett térkép: https://twitter.com/Donbass_Forces
https://pbs.twimg.com/media/BuXFg9tIQAAfR2l.jpg:large

Csak az a baj vele, hogy ukrán forrásból van. Nekem legalábbis nem hiteles, ennyire nem lehetnek szétvágva a városok, mert akkor nagy pánikban kéne legyenek a lázadók. </blockquote>

Miért gondolod, hogy az orosz hírforrások csakis igazat mondanak.

Én azt is túlzásnak tartom, hogy mindenért az ukránok a hibásak. El akarják szakítani területeinek egy részét, persze, hogy bevet mindent, teljesen természetes reakció.</blockquote>

Túl sok euromaidanos böszmeséget láttam, szerintem ezért. Persze nem állítom, hogy nincsen hiteles. De én már nem tudok így hozzájuk állni, ha a térkép igaz lenne, akkor bizonyos területek közt semmi összeköttetés nincsen, és eléggé sok bekerítés van eszerint. Ha így van, szerintem nagy pániknak kellene, hogy legyen. De ilyet még nem észlelek sehol katonai részről.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
<blockquote rel="laudarage">Kárpátontúli (Kárpátaljai) Ruszin Köztársaság

_Q1F8dsW6q8.jpg


pBmRk-i8Yjc.jpg


PzZbmV3elR0.jpg


És a (magyar?) liberálisoknak/nyugatimádóknak megnyugtatásul: nem, legyetek nyugodtak, nem kerül vissza hozzánk Kárpátalja - úgyhogy jó úton halad Magyarország. (Nehogy még lehúzza a magyar gazdaságot! - ahogy szokták mondani.) Íme:

C2G843X2Y-c.jpg


De ettől függetlenül, sok sikert a leendő új köztársaságnak, bárhová is tartozzon majd!
(Majd azokhoz fog tartozni, akik jobban megérdemlik őket.)
Megmondtam pár hónapja, ha esetleg leválik kárpátalja ukrajnáról, akkor sem hozzánk csatlakozik majd hanem szlovákiához, mert kis ideig csehszlovákiához tartozott. A szlovákok biztos nem mondanák azt hogy köszi nem kell mert jajj de belerokkanunk,meg inkább maradjon mert tiszteljük ukrajna egységét...
</blockquote>


Egy gyökér miatt kár ilyen következtetéseket levonni. Megmerném kérdőjelezni,hogy a csávókánk mennyire ruszin. Szerintem inkább Kárpátaljai szlovák, Kétlem,hogy a cseheknek újra kellenének a szlovákok, a másik pedig,hogy szlovákia mivel fogja megvédeni a területet, amit ukrajna majd nem ismer el?

Ezen felül ki kéne állni és megmondani,hogy Kárpátalját haza várjuk!
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
<blockquote rel="comandante">49 perccel ezelőtt feltett térkép: https://twitter.com/Donbass_Forces
https://pbs.twimg.com/media/BuXFg9tIQAAfR2l.jpg:large

Csak az a baj vele, hogy ukrán forrásból van. Nekem legalábbis nem hiteles, ennyire nem lehetnek szétvágva a városok, mert akkor nagy pánikban kéne legyenek a lázadók. </blockquote>

Miért gondolod, hogy az orosz hírforrások csakis igazat mondanak.

Én azt is túlzásnak tartom, hogy mindenért az ukránok a hibásak. El akarják szakítani területeinek egy részét, persze, hogy bevet mindent, teljesen természetes reakció.

Amúgy szokta valaki az ukrán térképeket tüzetesebben szemlélni?

BuXFg9tIQAAfR2l.jpg:large


Annyira támadnak az ukránok Torez fölött, hogy két lépcsőben katlanba hajtják magukat? Állományok foglalkoztatása címén teszünk egy kanyart olyan területen, ahol nincs ellenséges mozgás? Ezek a tervezett manőverek?

Én hiszek nekik. :p
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Putin visszavágott......tilalmat rendelte el minden élelmiszer behozatalra EU és USA-ból.....nézzetek a híreket....egyre izgalmas lesz....Bakkerrrrrr.............
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 186
83 154
113
Putin visszavágott......tilalmat rendelte el minden élelmiszer behozatalra EU és USA-ból.....nézzetek a híreket....egyre izgalmas lesz....Bakkerrrrrr.............

Putin visszavágott......tilalmat rendelte el minden élelmiszer behozatalra EU és USA-ból.....nézzetek a híreket....egyre izgalmas lesz....Bakkerrrrrr.............

Nemcsak. Minden államra vonatkozik, amelyek szankciokat vezettek be Oo. ellen, így az USA vazallusa-Kanada ellen is.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 133
2 123
113
A gazdasági háborút szerintem nem nyerheti meg Putyin.

Akik szerintem a legtöbbet profitálnak ebből az egészből a kínaiak nevető harmadikként.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 186
83 154
113
Gárdisták átal kilott akna lemészárolt egy 5 tagú családot Pervomajszkban(Luganszknál)
18+
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QDymqd5ekHQ
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 937
13 417
113
Előbb 20 ezer katona is elég, azután már 10 ezer is. Ilyen alapon a Magyar Honvédség fél kezét hátra kötve elfoglalhatná Ukrajnát. Ukránokkal szembeni unszimpátia ide, vagy oda, ez azért barokkos túlzás.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 186
83 154
113
<blockquote rel="vadani"><blockquote rel="comandante">49 perccel ezelőtt feltett térkép: https://twitter.com/Donbass_Forces
https://pbs.twimg.com/media/BuXFg9tIQAAfR2l.jpg:large

Csak az a baj vele, hogy ukrán forrásból van. Nekem legalábbis nem hiteles, ennyire nem lehetnek szétvágva a városok, mert akkor nagy pánikban kéne legyenek a lázadók. </blockquote>


Én azt is túlzásnak tartom, hogy mindenért az ukránok a hibásak. El akarják szakítani területeinek egy részét, persze, hogy bevet mindent, teljesen természetes reakció.</blockquote>


Természetes reakcio a civilek gyilkolása?
Toled tobbet vártam....
SEnki nem akar semmilyen teruletet elszakítani.
X-szer le volt írva , mi a céljuk, mit akarnak.

Ott volt a lehetoség a tárgyalásra, miért nem tárgyaltak az ottani emberek képviseloivel a puccsal hatalomra jutott rezsim vezetoi?
Másik dolog: Az ukránoknak nem volt semmilyen országuk , a semmibol alakult-lopott-csatolt teruletekbol keletkezett. Délkelet-Ukrajnát a bolsevikok csatoltak papíron Ukrajnához 1922-ben.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Előbb 20 ezer katona is elég, azután már 10 ezer is. Ilyen alapon a Magyar Honvédség fél kezét hátra kötve elfoglalhatná Ukrajnát. Ukránokkal szembeni unszimpátia ide, vagy oda, ez azért barokkos túlzás.

Vicces az a 10000 emberbe. Valószínűleg orosz denevérek emberek és harckocsizók, tűzérek + légitámogatás.
A szerparatisták erők mint támogató erők már ott vannak.
Orosz légideszantot meg fél nap alatt belehet vetni.

Így kis hazánk haderejénél erősebb eszköz parkal vannak felszerelve. Egy harcokba már veszteségeket szenvedet és részben demoralízált haderő ellen.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 053
113
"Előbb 20 ezer katona is elég, azután már 10 ezer is. Ilyen alapon a Magyar Honvédség fél kezét hátra kötve elfoglalhatná Ukrajnát. Ukránokkal szembeni unszimpátia ide, vagy oda, ez azért barokkos túlzás. "

Rossz hasonlítás ugyan is itt nem arról van szó hogy mennyi katona hanem a technikai kérdés.
Kadhafi haderejét szerinted mi vágta szét? pát ezer felkelő? vagy a nyugat által küldött gépek.
Még csak nehézfegyverzetet sem vetettek be Kadhafi hadereje ellen.
A magyar haderőt egy hét alatt elvernék az ukrán felkelők az ukrán hadsereg meg egy nap alatt legalább is a nehézfegyverzetünket szétkapnák.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 937
13 417
113
gacsat:
"És mit fogtok enni? Kínai krokodillábat?"

Oroszország a világ egyik legnagyobb gabona exportőre. Húsból nettó importőr, de a húsbehozatalt már többször állították le és akkor jött Kínából. Nagyobb nettó import még sajtból és zöldség-gyümölcsből van. A déli gyümölcs nem fog kiesni. Nyilván valamivel drágább lesz az alma, körte, hagyma, paradicsom káposzta, karfiol. De azért messze nem halnak éhen, legfeljebb csak csökken a választék és pár termék ára kis mértékben emelkedik. Olyan mértékig, hogy megérje Oroszországban megtermelni az eddig EU-ból importált mennyiséget. Mármint amit nem tudnak behozni ésszerű áron Kínából.

Esetleg rájönnek, hogy a vízkultúrás, mondjuk holland zöldségnél, mennyivel jobb a hazai. Idézet Ánya blogjából:

"Mert hát itt (Magyarországon) az életben elég nagy pozitívumok vannak. Például, egész életemben rühelltem az epret. Itt tudtam meg, hogy az eper lehet finom is, legalábbis, ha nem a szupermarketből veszed. Ilyen még a barack is, mindkét féle, vagy a cseresznye és a többi. Moszkvában a cseresznye kilója 3000 forint, ráadásul olyan ízű, ami pont ideális egy disznónak, vitaminból pedig pont annyi van benne, mint ugyanannyi betonban."
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 886
31 408
113
Kijev szerint a szakadárok elraboltak három vöröskeresztest. Csak tudnám, hogy mi értelme lehet szakadár szemmel elrabolni egy vöröskeresztest, ha épp nem kémkedett a vöröskeresztje mögül.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20140806-elraboltak-a-voroskereszt-harom-munkatarsat-kelet-ukrajnaban.html
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 655
113
gacsat:
"És mit fogtok enni? Kínai krokodillábat?"

Oroszország a világ egyik legnagyobb gabona exportőre. Húsból nettó importőr, de a húsbehozatalt már többször állították le és akkor jött Kínából. Nagyobb nettó import még sajtból és zöldség-gyümölcsből van. A déli gyümölcs nem fog kiesni. Nyilván valamivel drágább lesz az alma, körte, hagyma, paradicsom káposzta, karfiol. De azért messze nem halnak éhen, legfeljebb csak csökken a választék és pár termék ára kis mértékben emelkedik. Olyan mértékig, hogy megérje Oroszországban megtermelni az eddig EU-ból importált mennyiséget. Mármint amit nem tudnak behozni ésszerű áron Kínából.

Esetleg rájönnek, hogy a vízkultúrás, mondjuk holland zöldségnél, mennyivel jobb a hazai. Idézet Ánya blogjából:

"Mert hát itt (Magyarországon) az életben elég nagy pozitívumok vannak. Például, egész életemben rühelltem az epret. Itt tudtam meg, hogy az eper lehet finom is, legalábbis, ha nem a szupermarketből veszed. Ilyen még a barack is, mindkét féle, vagy a cseresznye és a többi. Moszkvában a cseresznye kilója 3000 forint, ráadásul olyan ízű, ami pont ideális egy disznónak, vitaminból pedig pont annyi van benne, mint ugyanannyi betonban."

Még lehet a végén jól jönnek ki belőle. Csak hát Kína nem a minőségi élelmiszerekről híres. Jó minőségű élelmiszert exportálni képes országok közül csak Argentína maradt a marhahússal. Nem tudom mi lehet a helyzet a közép-ázsiai zöldségtermelőkkel?
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Ha élemiszer Putyin mint ahogy alapos megfontolás alapján dönt. Ott is lehet most is egy szakértői csoport dolgozik a lehetséges vállaszokon.
Azt kell mondani,hogy Putyin és szövetségesei inkább eddig a megfontol lépésekről tettek tanubizonyságot. Ami lényeges!
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 053
113
http://www.vg.hu/vallalatok/kereskedelem/oroszorszag-meg-tobb-brazil-vallalattol-importal-husfeleket-432603
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 053
113
"Kijev szerint a szakadárok elraboltak három vöröskeresztest"

Még hazudni sem tudnak! ugyan is Lavrov kérte hogy menjen a vöröskereszt Ukrajnába.Jó hogy nem már azt nem mondják hogy megtámadták őket a szakadárok.
 

siedon

Member
2014. március 7.
127
0
16
Egyelőre nem minden EU tag ellen szól. Egyelőre...

http://www.portfolio.hu/gazdasag/agrar/ime_putyin_bosszuja.3.202253.html
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 886
31 408
113
Egyelőre nem minden EU tag ellen szól. Egyelőre...

http://www.portfolio.hu/gazdasag/agrar/ime_putyin_bosszuja.3.202253.html

A cikkből nem látom, hogy mi alapján mondod ezt. Az EU bármelyik államát kihagyni a szankciók alól annyit jelentene, hogy az egész EU-t kihagyják a szankciók alol. Mert itt vámok nélkül bárki egyik ország termékét átkeresztelheti egy másik ország termékére, csak át kell futtatni egy közvetítő cégen. Persze lehet ha feltűnne nekik, hogy pl Magyarország (tegyük fel Mo.-t nem szopatnák) éves GDP-jének másfélszeresét exportálja Oroszországba.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 579
5 393
113
Mondjuk csak szeretném megjegyezni egy tévedést. A vizes paradicsom ellen valóban a magyar termelők tiltakoztak legjobban. Azonban mióta a termálvizet nem kell visszasajtolni a talajba (pedig ez szükséges lenne) azóta a magyar multitőkések állami fejlesztési és eus pénzekből maguk építettek sok ilyen mesterséges vizes kultúrát(annak sok egyéb előnye miatt) óriási méretekben . Úgy hogy amit a multi boltokba ilyen terméket láttok az bizony nagy valószínűséggel magyar. Mostanában hallgat mindenki a témáról nem ok nélkül .