[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 424
44 121
113
Csak ott tevedsz, hogy Oroszorszag nem felemelkedik, hanem leszallo agban van. Kina, jelenleg kb. azert jelentos tenyezo, mert sokan vannak. A tobi szegeny keleti autokraciat hagyjuk is, jol elvannak magukban.... Az mev teged minosit, ha azt hiszed, az EU vezetesr hulyelbol all. Elvoldam Lk jol akkor is, amig mi ne csatlakoztunk hozzajuk. Ami meg ami volt itt, az a hibbant, aki visszakivanja... Miert is akartunk inkabb nyugatiak lenni es nem keletiek a 2000-es evek elejen? De, ha jonnel nekem az LMBTQ-val, inkabb ne irj, mert en 82-84 kozott sokkal tobb travi banyaszt lattam a buszon, mint azota osszesen.... Pedig azota eltelt par evtized...
STOP!

Az EU vezetése hülyékből áll. Szolid tények.
Ezt a 82-ben több travi bányászt láttál buszon, mint azóta összesen, ezt meséld annak aki elhiszi hogy nincs LMBTQ és egyéb káros propaganda, nálam rossz címen próbálkozol ezzel.
 
W

Wilson

Guest
NEM igaz. Az okoz gondot, hogy a zömmel orosz többségű és nyolc évig erődített VÁROSOKBA behúzódott, ahol előszeretettel takaróznak amúgy palesztin módra főleg felülreprezentáltan orosz civilekkel az ukránok, ott támogassa hatékonyan az ellenük való offenzívát.

Az Ukrán nehéz technika ezres számban fogyott már eddig is! Meg ahogy írtam korábban, a régi összekaparható VSZ minden készlet is! Ha kijönnek a saját kis "gázáikból", meg vannak verve az ukránok... Eddig tényleg olyan eredményeket tudtak elérni városokon kívül terepen, hogy bevonultak az átcsoportosított orosz erők hűlt helyére pár óra, néha 3 nap késéssel...
Dehogyisnem, ezerszer le lett írva az oroszok azért buta bombáznak mert nincs megfelelő mennyiségű precíziós fegyverzetük a repülőgépeikhez,ezért kénytelenek az ukrán manpadsok hatótávolságában tevékenykedniük a buta bombákkal, ezért sokkal kisebb a hatékonyságuk mint amit a légifölényük donbaszi fronton biztosíthatna.

A háború új - hosszú távú - szakaszába lépünk" - mondta Reznikov.....​


Olekszij Reznikov ukrán védelmi miniszter kijelentette, hogy Ukrajna a háború új, hosszú távú szakaszába lép.

Szerinte ahhoz, hogy Ukrajna megnyerje, gondosan meg kell tervezni az erőforrásokat.

Olekszij Reznikov hangsúlyozta , hogy Ukrajna "május 9-ig" nem készül háborúra, ami egy bizonyos erkölcsi határ. Tehát az erőforrásokat úgy kell megtervezni, hogy az ellenség végül ne maradjon életben.

" Május 9-ére Oroszország stratégiai vereséget szenvedett – katonai beavatkozással és orosz bábokra cserélve nem tudta megsemmisíteni az ukrán államot. Kényszerítettük, hogy csökkentse a célpontok skáláját hadműveleti és taktikai szintre ” – mondta.

Oleksiy Reznikov ukrán védelmi miniszter és az ukrán fegyveres erők főparancsnoka, Valerij Zaluzsnij altábornagy
Oleksiy Reznikov ukrán védelmi miniszter és az ukrán fegyveres erők főparancsnoka, Valerij Zaluzsnij altábornagy

Fegyverzet​

Reznikov hangsúlyozta, hogy Oroszország erőforrások terén jelentősen felülmúlja Ukrajnát. Azt is megértették, hogy a szovjet fegyverkészletek az intenzív hadműveletek körülményei között korlátozottak. A partnerországok védelmi minisztereivel való folyamatos találkozóknak és tárgyalásoknak köszönhetően sikerült megváltoztatni az Ukrajnát támogató filozófiát.

Már kapunk nehézfegyvereket partnereinktől. Különösen az amerikai 155 mm -es M777 tarackok dolgoznak már a fronton. Három hónappal ezelőtt ezt lehetetlennek tartották ” – mondta Reznikov.

3-17.jpg
Amerikai tarack M777 Ukrajna számára. 2022. április. Fotó: Egyesült Államok Védelmi Minisztériuma

Szoftver​

Az ukrán honvédség ellátásával kapcsolatban a honvédelmi miniszter megjegyezte, hogy az eszkaláció a védelmi igények robbanásszerű növekedését váltotta ki.

Ukrajna nem volt erre teljesen felkészülve.

Az emberek mozgósításának, a hatóságok fellépésének és az önkéntesek munkájának köszönhetően sikerült kielégíteni a sürgető igényeket.

Ennek eredményeként folyamatok indultak el Ukrajna védelmi potenciáljának növelésére . Ez vonatkozik a beszerzésre és a gyártásra is. Arra összpontosítunk, hogy 1 millió embert biztosítsunk, akik legyőzik az ellenséget. Például február 24-től, április végén a Honvédség rendelkezésére bocsátott golyóálló mellények 50%-át a Honvédelmi Minisztérium biztosította, a fennmaradó 50%-ot pedig a karitatív segítségnyújtás különböző formái, köszönhetően polgároknak önkénteseknek és civil szervezeteknek. Május 13-án ez az arány már 57% és 43% volt. Minden nap növeljük a kínálat mennyiségét ” – mondta Reznikov.

Ukrán hadsereg, Luhanszk régió, 2022. április
Ukrán hadsereg, Luhanszki régió, 2022. április Fotó:

Az Egyesített Erők műveleti parancsnoksága
Oleksiy Reznikov hangsúlyozta, hogy a kormány jelenleg modern ukrán fegyverekbe és szerkezetátalakítási folyamatokba fektet be a képességek növelése érdekében.

Már tartjuk a lécet, hogy minden nap legalább 2 dandár legyen a páncél tartalékban. És ez a mennyiség növekedni fog " - mondta.

Tanítás​

Jelenleg több mint 1500 ukrán katona tanul már, vagy a következő napokban kezdi el elsajátítani partnereik harcfelszerelésének kezelését. Oktatóként térnek vissza. De közzülük sokan mint pl a tüzérek, azonnal csatába indulnak.

 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 552
4 345
113
Érthető módon az ukránok nem nagyon reklámozzák a saját rendszerüket, és így az ukrán médiában sincs szó róla és így a hírekben sem jelent meg.
Amúgy teljesen egyetértek veled a jelentőségével kapcsolatban
Évekkel ezelőtti anyagokban volt róla szó, de ha az ember kicsit figyelmesebben néz ukr tüzérségről készült videókat, akkor itt-ott lát tabletet meg okostelefont egymás mellett az üteg vagy lövegparancsnok előtt. Az egyiken a drón képe, a másikon minden bizonnyal a GISz Arta megy...
edcbff670282b2372ebfcde76ae86761.jpg
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 985
113
Ki fog futni ez a nagy ukrán imádat nyugaton. S a realista válasz rá az, hogy nem, nem ezek miatt a dolgaik miatt, hanem mert a nyugati átlag ember egyszerűen rájön, hogy Ő igazából jobban élni szeret inkább, mint ukránt támogatni erőn felül. Ez van. Ukrajna fel lett kapva, majd el is lesz felejtve. Én legalább is kb. ezt várom.
.
.
Szerintem is igy lesz. Emlekezzunk, a COVID is hogy ment le, sok lehet a hasonlosag.
Ott is az elejen felmerult egy valsaghelyzet, amire mindenki ramozdult, mindenki posztolta a kezmosast, osztotta a maradjatok otthont, ment az en mar be vagyok oltva, hogy alakulnak a "szamok", stb, stb. Eleinte mindenki nyomta kemenyen a neten a temat. Azutan egy idö utan ez megvaltozott, egyre többen kifaradtak az egesztöl, eleguk lett, ugy ereztek, hogy ez nem az ö bajuk. Mostanra meg az egesz tema elhalt, mert jött helyette mas, es nem azert, mert nincsenek covid megbetegedesek, hanem mert mostanra nincs ra igeny, hogy ezen pörögjön mindenki.
.
Az egyeni eletszinvonalromlasok felul fogjak irni az ukranokkal szembeni viszonylagos szimpatiat.
.
Egyebkent kivancsi lennek, az atlagemberek köreben mi a helyzet ezzel, mert szerintem a liberalis, közhangulatcsinalo EU media jobban ukranbarat, mint a tarsadalom csendes többsege tenylegesen. Orban valojaban gyakran nagyon jol erzi meg, mit gondolnak az atlagemberek, es most is a kampanyban jol erezte meg, hogy az atlag magyar ki akar ebböl a haborubol maradni, es nem akar gazdasagi visszaesest. Szerintem az atlag nyugat europai is igy gondolja ezt valojaban mar most is, csak ott a cenzurazott sajto es közbeszed miatt egyelöre nem illik erröl igy beszelni.
 
W

Wilson

Guest
Az hogy mennyire nem sikerült a GPS-rendszert eddig zavarni legalább részben bizonyos területek felett az oroszoknak, azt én nem tudom. Sanszosan Te sem. Azt gondolom hogy ez marha jó szöveg így leírva, hogy egyszerű használni, 4m a CEP 40km-en, meg ellenáll a GPS zavarásnak, de majd talán ez is kiderül hogy nem ennyire egyszerű a mutatvány, ahogy láttam már mellélőtt Javelint és levédett Stingert is ebben a konfliktusban.

Igen kompatibilis a high tech SPG-kell is, és sanszosan ezekkel is lesz használva, nem véletlenül, nem pedig a fogyóeszköz M777-el, ebben egyet értünk.
A 4 m pontosságot az Excalibur már Irakban és Afganisztánban is bizonyította ,A 2007 nyarán az iraki Excaliburral szerzett kezdeti harci tapasztalatok rendkívül sikeresek voltak, a lövedékek 92%-a a célponttól 4 méteren belülre esett.

A GPS zavarvédettsége pedig a Ia-2 követelmény és fejlesztés része volt.

A GPS pedig működik a Donbaszi hadszíntéren is mivel az ukrán tüzérségi irányítási rendszer müködéséhez szükséges a GPS jelek vétele.
 
K

Kopi2000

Guest
STOP!

Az EU vezetése hülyékből áll. Szolid tények.
Ezt a 82-ben több travi bányászt láttál buszon, mint azóta összesen, ezt meséld annak aki elhiszi hogy nincs LMBTQ és egyéb káros propaganda, nálam rossz címen próbálkozol ezzel.
Akkor meg lukeb is cagy, mit gondom. Ezt megirom meg, aztan ignoralom a Te siramaidat i. Kozepiskplad voltam, ag utolso mozi utani buszon magassarkuban, neccharisnyaban, rotsaszin redikullel. Kerestem a 14-15 eves friss husokat. Neha talaltak, pedig olya tebyeruk volt, mint egy szivlapat. Rendes munkajuk meg a fold alatt volt a tatabanyaj Szenbanyaknal. En ott jartam Kozepsuliba, onnan ismeros az egesz sztori. Az, meg, hogy egy olyan veszmadar, betoji alak, mint te vagy, mit hisz el vagy sem, nekem edesmindegy... Agyo, faraszd az elvbarataidat....
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 455
18 688
113
Bartosz Bielenia megkapta a Lux Közönségdíjat Strasbourgban a Corpus Christi című filmért. Beszéde pillanatát arra használta fel, hogy tisztelegjen a fehéroroszországi megkínzott emberek előtt, akik országuk szabadságáért küzdenek. A színész felkiáltásával Jana Shostak aktivistára utalt, aki ezzel fejezi ki tehetetlenségét a fehérorosz rezsimmel szemben.


LUX: Európai Közönségfilm Díj /átadója volt/
Hatásos performance. :D Ha nincs hozzá a magyarázatod, simán hülyének nézem.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 422
113
Bartosz Bielenia megkapta a Lux Közönségdíjat Strasbourgban a Corpus Christi című filmért. Beszéde pillanatát arra használta fel, hogy tisztelegjen a fehéroroszországi megkínzott emberek előtt, akik országuk szabadságáért küzdenek. A színész felkiáltásával Jana Shostak aktivistára utalt, aki ezzel fejezi ki tehetetlenségét a fehérorosz rezsimmel szemben.


LUX: Európai Közönségfilm Díj /átadója volt/
Így mindjárt más, tehát egy félőrült aktivista bölcsész üvölt Strasbourgban, akinek tapsolnak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 424
44 121
113
.
.
Szerintem is igy lesz. Emlekezzunk, a COVID is hogy ment le, sok lehet a hasonlosag.
Ott is az elejen felmerult egy valsaghelyzet, amire mindenki ramozdult, mindenki posztolta a kezmosast, osztotta a maradjatok otthont, ment az en mar be vagyok oltva, hogy alakulnak a "szamok", stb, stb. Eleinte mindenki nyomta kemenyen a neten a temat. Azutan egy idö utan ez megvaltozott, egyre többen kifaradtak az egesztöl, eleguk lett, ugy ereztek, hogy ez nem az ö bajuk. Mostanra meg az egesz tema elhalt, mert jött helyette mas, es nem azert, mert nincsenek covid megbetegedesek, hanem mert mostanra nincs ra igeny, hogy ezen pörögjön mindenki.
Meg előtte kb. akkora popsztár volt a kis flúgos tinilányka is, mint most Zelenszkij, ma hol a tökömben van? Éppen arról győzik meg magukat rohamtempóban a népek pár évvel Grétuska után, hogy marha jó lesz buzi nagy hajókkal messziről hozni szakmányba a gázt...

Ennyit erről. Kutya ugat, karaván halad.
 
W

Wilson

Guest
Évekkel ezelőtti anyagokban volt róla szó, de ha az ember kicsit figyelmesebben néz ukr tüzérségről készült videókat, akkor itt-ott lát tabletet meg okostelefont egymás mellett az üteg vagy lövegparancsnok előtt. Az egyiken a drón képe, a másikon minden bizonnyal a GISz Arta megy...
edcbff670282b2372ebfcde76ae86761.jpg
Igen én is néztem már párszor látva a tableteket, hogy sanszosan használják az ukrán tüzérek, de az ukrán médiában az invázió kezdete óta gyakorlatilag nem volt róla szó.
 

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
162
977
93
Szerintem Kijevnél a VDV egy nagyon merész akcióval szerette volna bezsákolni zérókát, hogy utána könnyen lehessen Putyinnak ujjbábozni az új kormánnyal.
Van ilyen.
A szárazföldi járművek százainak beáldozása ott, a fővárosnál azért erős túlzás.

Egyébként te tudod, hogy mi a hadjárat katonai célja?
szerintem volt ott a háttérben valami fszb-s belső puccsos történet is, amit az szbu lecsapott.
remélem egyszer megtudjuk , vagy nem....
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Megvan az eredeti haditerv? Ne tartsd vissza, oszd meg velünk.
Nincs meg? Akkor HONNAN A RETKESLÁBÚ, KROMAKSZÁJÚ MARSI PILLANGÓBÓL TUDOD, hogy változtatják?
aham...... tehát Kijevig tök véletlenül harcolták el magukat és a Hosztomeli reptér körüli balhé is csak egy múló rosszullét volt? majd most is beköszönt a maci Harkovba, majd hazacammog szép lassan......
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 424
44 121
113
Akkor meg lukeb is cagy, mit gondom. Ezt megirom meg, aztan ignoralom a Te siramaidat i. Kozepiskplad voltam, ag utolso mozi utani buszon magassarkuban, neccharisnyaban, rotsaszin redikullel. Kerestem a 14-15 eves friss husokat. Neha talaltak, pedig olya tebyeruk volt, mint egy szivlapat. Rendes munkajuk meg a fold alatt volt a tatabanyaj Szenbanyaknal. En ott jartam Kozepsuliba, onnan ismeros az egesz sztori. Az, meg, hogy egy olyan veszmadar, betoji alak, mint te vagy, mit hisz el vagy sem, nekem edesmindegy... Agyo, faraszd az elvbarataidat....
A viszonlátásra! Sajnálom hogy nem olvashatom tovább a PHD értekezéseid, doktori munkáid, bár a helyesírásod az botrányos volt, néha bevallom kifolyt tőle a szemem!

Szórakoztató figura voltál, a 2 hetes spamolt videóiddal, napjában néha 3x berakva ugyan azt a lelőtt orosz helikoptert, kicsit hiányozni fogsz :D !