[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

Kopi2000

Guest
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Ha már a hülyeségeket szóba hoztad, milyen tartalékosokról beszélsz , ha tartalékosokat vetnének be az azt jelentené, hogy mozgósítanak, már a hozzászólásom tartalmára sem emlékszel?
sz.tem nem emlékszik és nem is tanul, megint a kitiltásig fogja tólni az aktuális becsípődését
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 317
12 687
113
"Semmi szokatlan. Csak a neonáci Azov-ezred parancsnokhelyettese az izraeli Best rádióban arról beszélgetett a műsorvezetővel, hogy mi a közös a Bandera harcosaiban és a Maszada erőd védői között. "
Remélem, hogy méltóak lesznek hozzájuk.
https://en.wikipedia.org/wiki/Masada#Historicity_of_mass_suicide
Csak okosan kell ám csinálni, mert a végén csak egy maradhat!
https://en.wikipedia.org/wiki/Josephus_problem
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
.
.
Greta egy kulön törtenet. Ö annak a peldaja, amit oldalakkal korabban mar irtam, hogy zöld környezetvedö harczosnak könnyu lenni, mert semmi felkeszultseggel, mindenfele targyi tudas nelkul, siman csak par szlogent kiabalva lehet szep karriert befutni. Harsanysag es elszantsag kell, tudas nem annyira.
Legalabbis az elejen. Mert greta a szlogenjet örjöngve ordibalva ("ELLOPTAATOOOOK A JÖVÖÖÖÖMET!!!") eljutott mindenhova, ahova lehetett, ENSZ, Papa, mindenfele orszagok vezetöi, kongresszusok, ott elöadta ezt a performancet. Azutan jött, hogy oke, de akkor mi a megoldas? Na megoldasa az mar nincs nyilvan, mert ahhoz nem eleg orditozni, hanem ahhoz tudas es alapos felkeszultseg kene.
A masik, ami gond lett, hogy ordibalva betamadta pl a legiközlekedest, ami utan viszont ciki lett repulön utaznia, igy viszont nem tudott annyira megjelenni tavoli helyeken. Egyszer talan megprobalt környezetbarat vitorlassal eljutni Amerikaba, de ez nehezkes, es allitolag tengeribeteg is lett, szoval a Greta jelenseg ettöl takareklangra kerult.
.
Plusz a fogyasztoi tarsadalom velejaroja, hogy minden csoda 3 napig tart, tehat iranta az erdeklödes spontan is csökkent, plane mert nem tudott uj dologgal elöallni. De gondolom, eddig is, es ezutan szepen keres ö ezzel a zöld hözöngessel.
Ott a végén a lényeg, minden csoda 3 napig tart.

Utána a fellángolás után mindenki felteszi a kérdést, hogy szép - szép, de igazából mi éri meg/mi kényelmes nekem?

Ennyit erről. Az ukránokat kurvára nem fogja tolni a végtelenségig az EU a saját érdekei ellenére, a kurva oroszok meg nem akartak két hét alatt csődbe menni, ez van...
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Édes szűzmária gyere le :D !

Jah, lesz ilyen képesség, igen az ukránoknak is. MEEEENNNYI ??! Bakker, nem a technikai - minőségi lehetőségeiből volt a problémája az ukránoknak eddig sem, High End nyugati fegyverekből kaptak TÖMÉRDEK mennyiséget, Javelint, faust 3-at, Stingert, Starstreak-et, NLAW-ot, CG-t, MILANT, minden szart. Méregdrága prec és rak. pótós lövedék nélkül az az M777 meg egy sima vonatott ágyú...
Én még azt is kétlem, hogy az amúgy valóban high end német - brit - francia SPG-k hez lesz kellő számban prec és rak pót lövedék, mert hogy azok kurva drágák ám, meg az sem baj ha olyan lövi ki aki ért is hozzá. Ha küldenek vele nyugati személyzetet is, az meg első számú célpont lesz, és igen meg fogja érni már csak presztízsből is akár az ISZKANDERT is az oroszoknak egy egy ilyen üteg...

Az oroszok meg ha a nagy képet nézzük bezergelték az ukránokat már az elején létszámhátrányban a nekik valóban stratégiai fontosságú frontokon, összekötötték szárazföldön a Krímet a keleti megyékkel, biztosították a vízellátását, stratégiailag fontos tengerparti szakaszokat szereztek. Ukrajnában már mindenkit is soroznak, nyugaton nyünnyögnek hogy már nem nagyon van mit adni (már a volt VSZ országok keleti eredetű fegyverei IS elfogytak az ukránok alatt), s a saját készletből adogatnak nyugati cuccot, még úgy is hogy azért az már anyagilag is fáj, meg ki is kell rá képezni az ukránokat, ami nem 3 nap. S közben jönnek az ilyen vicces hírek, hogy pl. adnánk de már nincs, meg ami van azt adnánk, de a kurva Svájc nem adja hozzá a lőszert, bocs.

Ott vannak ukrán győzelmi jelentések, ahonnan mikor átcsoportosítottak ÉS KIVONULTAK az orosz csapatok, az ukránok be tudtak menni szinte harcok nélkül. TÉNYSZERŰEN nem kiverték őket, hanem hogy más fronton az áttöréshez meglegyen a kellő fölény, feladták az álló harcot, és manővereznek onnan el az oroszok.
tudod mire emlékesztet az orosz kivonulás Kijev és most már Harkov alól is? Mint amikor agresszív kismalac pofára esik a bicajjal és szóla: kuss, én így szállok le a bicikliről..... amúgy magánügyed hogy megint mi az amibe teljesen belelovallod magad, de az utad megint egyenesen vezet a ban-ig
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
tudod mire emlékesztet az orosz kivonulás Kijev és most már Harkov alól is? Mint amikor agresszív kismalac pofára esik a bicajjal és szóla: kuss, én így szállok le a bicikliről..... amúgy magánügyed hogy megint mi az amibe teljesen belelovallod magad, de az utad megint egyenesen vezet a ban-ig
Moderátor lettél közben, miről maradtam le?
 
W

Wilson

Guest

A Nikolaev ejtőernyősök lelőtték az ellenséges drónt, amely képes zavarni a GSM kommunikációt...​


Az Ukrán Fegyveres Erők katonasága lelőtte a Leer-3 elektronikus hadviselési komplexum egyik pilóta nélküli orosz légijárművét.

Az ellenséges drón megsemmisítését a rohamcsapatok parancsnoksága jelentette .

Orosz felszerelést lőtt le az ukrán égbolton az Ukrán Fegyveres Erők DShV 79. különálló dandárjának egyik ejtőernyőse.

Az ilyen pilóta nélküli légi járműveket a GSM-kommunikáció elnyomására használják.

"A 79. különálló légideszant rohamdandár felderítő egységének egy katonája lelőtte a Leer elektronikus hadviselés komplexum pilóta nélküli légi járművét, amely a GSM-kommunikáció elnyomására szolgál" - közölte a katonaság.

1-7.jpg

A Leer komplexum Orlan-10 UAV-ját semlegesítették. 2022. május. Fotó: DShV ZSU

Az RB-341V "Leer-3" orosz elektronikus hadviselés komplexum három "Orlan-10" UAV-ból és egy KamAZ-5350 teherautó vezérlőpontjából áll.

A komplexum drónjainak fő feladata a 3G és 4G cellás bázisállomások elnyomása.

Ehhez az "Orlan-10" drónok fedélzetén speciális eszközök találhatók, amelyeket a földre lehet ejteni.

Az elnyomás után a Leer-3 UAV-k veszik át a bázisállomás helyét, virtuális cellás állomásokká válva.

2-7.jpg

4-4-768x1024.jpg

3-7-768x1024.jpg

A lezuhant „Orlan-10” UAV „Leer” komplexum elektronikája. 2022. május. Fotó: DShV ZSUA lezuhant

Az elektronikus hadviselés komplexum képes irányítani az elfoglalt mobil bázisállomáshoz kapcsolódó mobil eszközöket, beleértve a hívások és forgalom lehallgatását.

A komplexum üzemeltetője üzeneteket küldhet, hívhat felhasználókat, vagy képeket jeleníthet meg különböző böngészőkben az előfizetők mobil eszközein.

Zapusk-BPLA-kompleksu-Orlan-10-768x512.jpg

Az "Orlan-10" UAV-komplexum elindítása Nyílt forrásokból származó fotók

Az " Orlan-10 " egy közepes hatótávolságú drón, az irányítóponttól legfeljebb 120 km távolságra használják. A levegőben eltöltött idő - akár 18 óra is lehet repülési sebesség - 90-150 km / óra. Súlya különböző források szerint 14-18 kg, ebből a hasznos teher 5 kg.
 
  • Tetszik
Reactions: Loki19

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 745
113
.
.
Greta egy kulön törtenet. Ö annak a peldaja, amit oldalakkal korabban mar irtam, hogy zöld környezetvedö harczosnak könnyu lenni, mert semmi felkeszultseggel, mindenfele targyi tudas nelkul, siman csak par szlogent kiabalva lehet szep karriert befutni. Harsanysag es elszantsag kell, tudas nem annyira.
Legalabbis az elejen. Mert greta a szlogenjet örjöngve ordibalva ("ELLOPTAATOOOOK A JÖVÖÖÖÖMET!!!") eljutott mindenhova, ahova lehetett, ENSZ, Papa, mindenfele orszagok vezetöi, kongresszusok, ott elöadta ezt a performancet. Azutan jött, hogy oke, de akkor mi a megoldas? Na megoldasa az mar nincs nyilvan, mert ahhoz nem eleg orditozni, hanem ahhoz tudas es alapos felkeszultseg kene.
A masik, ami gond lett, hogy ordibalva betamadta pl a legiközlekedest, ami utan viszont ciki lett repulön utaznia, igy viszont nem tudott annyira megjelenni tavoli helyeken. Egyszer talan megprobalt környezetbarat vitorlassal eljutni Amerikaba, de ez nehezkes, es allitolag tengeribeteg is lett, szoval a Greta jelenseg ettöl takareklangra kerult.
.
Plusz a fogyasztoi tarsadalom velejaroja, hogy minden csoda 3 napig tart, tehat iranta az erdeklödes spontan is csökkent, plane mert nem tudott uj dologgal elöallni. De gondolom, eddig is, es ezutan szepen keres ö ezzel a zöld hözöngessel.
Gréta is mindenhol beszédeket tartott, mint Z. :)
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ott a végén a lényeg, minden csoda 3 napig tart.

Utána a fellángolás után mindenki felteszi a kérdést, hogy szép - szép, de igazából mi éri meg/mi kényelmes nekem?

Ennyit erről. Az ukránokat kurvára nem fogja tolni a végtelenségig az EU a saját érdekei ellenére, a kurva oroszok meg nem akartak két hét alatt csődbe menni, ez van...
Ja, csak a felmelegedésbe kb mind beledöglünk.
Mindenki hümmög, hogy hááát igen, aztán mindenki vári a másiktól, hogy történjen valami.
De őmaga nem hajlandó a kocsiból se kitenni a seggét és egyébként is, nehogy már a legkisebb kellemetlenséggel is járjon.
Na ezért full késő és esélytelen ez ellen tenni már bármit is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
Ja, csak a felmelegedésbe kb mind beledöglünk.
Mindenki hümmög, hogy hááát igen, aztán mindenki vári a másiktól, hogy történjen valami.
De őmaga nem hajlandó a kocsiból se kitenni a seggét és egyébként is, nehogy már a legkisebb kellemetlenséggel is járjon.
Na ezért full késő és esélytelen ez ellen tenni már bármit is.
Megint csak egy olyan embernek írod ezt, aki évekig heti 150 km+ bicajoztam, -12 ben és +40 ben melóba meg vissza, illetve tömegközlekedek azóta is. Saját szinten amire lehet figyelek. Mondjuk az tény, hogy 3 keresztény kultúrkörben szocializált fehér gyerekem van, szóval bűnös vagyok tényleg a haladó felfogás szerint!

Remélem akkor ellenzed a világ túloldaláról hozott LNG hajókkal való szállítását, mert sok olajat esznek a nagy hajók, ugye Te is ?!
 
K

Kopi2000

Guest
.
.
Szerintem is igy lesz. Emlekezzunk, a COVID is hogy ment le, sok lehet a hasonlosag.
Ott is az elejen felmerult egy valsaghelyzet, amire mindenki ramozdult, mindenki posztolta a kezmosast, osztotta a maradjatok otthont, ment az en mar be vagyok oltva, hogy alakulnak a "szamok", stb, stb. Eleinte mindenki nyomta kemenyen a neten a temat. Azutan egy idö utan ez megvaltozott, egyre többen kifaradtak az egesztöl, eleguk lett, ugy ereztek, hogy ez nem az ö bajuk. Mostanra meg az egesz tema elhalt, mert jött helyette mas, es nem azert, mert nincsenek covid megbetegedesek, hanem mert mostanra nincs ra igeny, hogy ezen pörögjön mindenki.
.
Az egyeni eletszinvonalromlasok felul fogjak irni az ukranokkal szembeni viszonylagos szimpatiat.
.
Egyebkent kivancsi lennek, az atlagemberek köreben mi a helyzet ezzel, mert szerintem a liberalis, közhangulatcsinalo EU media jobban ukranbarat, mint a tarsadalom csendes többsege tenylegesen. Orban valojaban gyakran nagyon jol erzi meg, mit gondolnak az atlagemberek, es most is a kampanyban jol erezte meg, hogy az atlag magyar ki akar ebböl a haborubol maradni, es nem akar gazdasagi visszaesest. Szerintem az atlag nyugat europai is igy gondolja ezt valojaban mar most is, csak ott a cenzurazott sajto es közbeszed miatt egyelöre nem illik erröl igy beszelni.
Ott az atlagember szamara meg messzinek, de felelmetesnek tunik az orosz-ukran haboru. Ne felejtsetek, hogy mondjuk azusztria es a nemetek kozott van meg legalabb egy bekes utkozoallam..... De erzik a veszelyt, ne felj... Vannak meg ott is oregek, akik meg lattak Ausztriaban is szovjet-orosz katonat. Nekik sem tetszett...
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
584
5 330
93
Csak ott tevedsz, hogy Oroszorszag nem felemelkedik, hanem leszallo agban van. Kina, jelenleg kb. azert jelentos tenyezo, mert sokan vannak. A tobi szegeny keleti autokraciat hagyjuk is, jol elvannak magukban.... Az mev teged minosit, ha azt hiszed, az EU vezetesr hulyelbol all. Elvoldam Lk jol akkor is, amig mi ne csatlakoztunk hozzajuk. Ami meg ami volt itt, az a hibbant, aki visszakivanja... Miert is akartunk inkabb nyugatiak lenni es nem keletiek a 2000-es evek elejen? De, ha jonnel nekem az LMBTQ-val, inkabb ne irj, mert en 82-84 kozott sokkal tobb travi banyaszt lattam a buszon, mint azota osszesen.... Pedig azota eltelt par evtized...
Valamiért úgy érzem hozzászólásaid alapján, hogy nem te vagy a legélesebb kés a fiókban.

Én magyar vagyok és tudom, hogy országunk jelentéktelen szerepű, csak szeretnénk függetlenek lenni, de helyzetünk miatt (gazdasági, hadi, geopolitikai képességünk) miatt egy normális politikai vezető legfeljebb egy kompország szerepét tudja felvállalni, több-kevesebb sikerrel. Más politikai vezető meg mindig csontig benyal az aktuális gazdi fenekébe.

Viszont nem vagyok oda sem a demokráciaexportáló gyarmatosítóktól sem, sem az oroszoktól sem.

Azért a tárgyilagosság kedvéért vedd már észre, hogy Oroszország a legrosszabb esetben teljesen önellátó tud lenni, míg a legtöbb fejlettnek nevezett nyugati országnak csak az arca kurva nagy. A nyugatiak minden koszos üzemüket (amelyekben a saját állampolgáraik nem akartak dolgozni) kelet felé telepítették, ott harmadbérért az új rabszolgák elvégzik az alja munkát.

Kínával kurvára el vagy tájolva. Igaz, rengeteg tudást loptak össze, de azonnal hasznosítják is. Magyarország nagyságú ipartelepeik vannak és még európai viszonylatban is nagyon modernek.

Dehogy akartunk mi nyugathoz tartozni. Lett egy áruló réteg, amely teljes tudatlanságban tartva a népet, minden felvilágosítás nélkül kiszolgáltatta az országot az újgyarmatosítóknak. A felvilágosítás abból állt, hogy mindenkinek lehet Bécsben cukrászdája. Eljátszották a népszavazást, csökkentett létszámhatárral. Jog szerint lehetne mondani, nem is volt érvényes. A felvétel egyik feltétele a mérhetetlen privatizáció és az összes termelő egységünk leépítése volt és a feltétel nélküli piacnyitás a nyugati piacot kereső árunak. Minden a propagandán és a nyugat által lefizetett politikusi rétegen múlott.

Olyan, mint most Ukrajnában, hogy az oroszok iskolákat lőnek szét, csak elfelejtik közölni, hogy az iskola ablakából lövöldöznek az ukránok és ezt el is tudják adni a médiában.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Megint csak egy olyan embernek írod ezt, aki évekig heti 150 km+ bicajoztam, -12 ben és +40 ben melóba meg vissza, illetve tömegközlekedek azóta is. Saját szinten amire lehet figyelek. Mondjuk az tény, hogy 3 keresztény kultúrkörben szocializált fehér gyerekem van, szóval bűnös vagyok tényleg a haladó felfogás szerint!

Remélem akkor ellenzed a világ túloldaláról hozott LNG hajókkal való szállítását, mert sok olajat esznek a nagy hajók, ugye Te is ?!
Nem feltétlenül Neked írtam.
A Gretás felvetésre, hogy az is elsikkadt. Sajnos.

Az összes szállítási forma közt még mindig a hajó a legzöldebb, és mivel szállítani pedig kell, így nem ellenzem.

Egyébként ha vmi csoda folytán pl azonnal leállítanánk minden hajót, az sem oldaná meg a problémát, ahogy a repülők teljes leállítása sem (most eltekintve attól, hogy mi és hogy válthatná ki, csak a károsanyag kibocsátást nézzük)
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
K

Kopi2000

Guest
Az igazság az, hogy engem nem zavar,a meggyőződése, annak ellenére, hogy teljesen más állásponton vagyunk @zsolti tudunk normális hangnemben vitázni a másik személyét tiszteletben tartva.
Szerinten az nem vita, hogy mar lassan 3 honapja mindennap 10-szer osszecsinalja magat a ( vilagvero) oroszoktol, amit ide ki is ir, megjegyezve, hogy a komplett EU vezerkar idiota... Nem baj, allitolag a tajgaban ki lehet gyogyulni a lelki bajokbol...
 
  • Vicces
Reactions: Molon Labe

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
Nem feltétlenül Neked írtam.
A Gretás felvetésre, hogy az is elsikkadt. Sajnos.

Az összes szállítási forma közt még mindig a hajó a legzöldebb, és mivel szállítani pedig kell, így nem ellenzem.

Egyébként ha vmi csoda folytán pl azonnal leállítanánk minden hajót, az sem oldaná meg a problémát, ahogy a repülők teljes leállítása sem (most eltekintve attól, hogy mi és hogy válthatná ki, csak a károsanyag kibocsátást nézzük)
Így egyet értünk. Hogy meg lehet e állítani ezt a folyamatot, az nagyon nagy kérdés. Esélyesen sajnos túl sokan vagyunk már a földön közel 8 milliárdan :(.

A gáz szállításának legzöldebb módja pedig még mindig a vezeték lenne, meg amúgy a legrentábilisebb is.