[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
952
11 180
93
Bede egy bohoc.
Ha a taknyos turkologusokat ignoraljuk akkor ugyanugy lehet ertelmesen beszelni az indoeuropai nepek eredeterol ahogy az urali nepekerol tesszuk.

Az indoeuropai oshaza elmelet szerint ami jelenleg a legelfogadottabb, bizony Ukrajana teruleterol szarmaztathato az egesz nyelvcsalad.

Akkor itt MIND ukrán propit nyomunk :D
 
W

Wilson

Guest
Szerinten az nem vita, hogy mar lassan 3 honapja mindennap 10-szer osszecsinalja magat a ( vilagvero) oroszoktol, amit ide ki is ir, megjegyezve, hogy a komplett EU vezerkar idiota... Nem baj, allitolag a tajgaban ki lehet gyogyulni a lelki bajokbol...
Én máshogy látom a dolgokat én mindenkinek elfogadom a véleményét és meggyőződését ha normális hangnemben, és a másik személyét tiszteletben tartva teszi.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Így egyet értünk. Hogy meg lehet e állítani ezt a folyamatot, az nagyon nagy kérdés. Esélyesen sajnos túl sokan vagyunk már a földön közel 8 milliárdan :(.

A gáz szállításának legzöldebb módja pedig még mindig a vezeték lenne, meg amúgy a legrentábilisebb is.
Hogy, mitől és ki állítaná le? :/
Már most az van, hogy mesélni kell a gyerekeknek egy-két olyan madárról pl ami a 'mi (~40es) gyerekkorunkban mindennapos volt...
 
  • Tetszik
Reactions: laci74

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 769
113
Onnan a "RETKESLÁBÚ, KROMAKSZÁJÚ MARSI PILLANGÓBÓL" tudom , hogy figyelem a február 24.-óta az inváziót, és aki nem becsukott szemmel figyeli a dolgot miközben a nap a 24 órájában a háttérben az orosz propagandát hallgatja, annak számára világos, hogy az eredeti haditervet már legalább egy alakalommal megváltoztatták.
Érdekes,mert rajtad kívül senki nem említette,de még az oroszok sem.
 
  • Tetszik
Reactions: Molon Labe

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
Hogy, mitől és ki állítaná le? :/
Már most az van, hogy mesélni kell a gyerekeknek egy-két olyan madárról pl ami a 'mi (~40es) gyerekkorunkban mindennapos volt...
Cserébe látunk mi is folyamatosan új állatokat :D ! Az egyenlítő környékéről való trópusi fajokat :p !

Nem tudom eldönteni, tényleg nem hogy mennyi fér bele a normális ingadozásba, meg mennyire fogja tudni a fajunk lekövetni ezeket a változásokat. Ez is kiderül idővel.
 
K

Kopi2000

Guest
Valamiért úgy érzem hozzászólásaid alapján, hogy nem te vagy a legélesebb kés a fiókban.

Én magyar vagyok és tudom, hogy országunk jelentéktelen szerepű, csak szeretnénk függetlenek lenni, de helyzetünk miatt (gazdasági, hadi, geopolitikai képességünk) miatt egy normális politikai vezető legfeljebb egy kompország szerepét tudja felvállalni, több-kevesebb sikerrel. Más politikai vezető meg mindig csontig benyal az aktuális gazdi fenekébe.

Viszont nem vagyok oda sem a demokráciaexportáló gyarmatosítóktól sem, sem az oroszoktól sem.

Azért a tárgyilagosság kedvéért vedd már észre, hogy Oroszország a legrosszabb esetben teljesen önellátó tud lenni, míg a legtöbb fejlettnek nevezett nyugati országnak csak az arca kurva nagy. A nyugatiak minden koszos üzemüket (amelyekben a saját állampolgáraik nem akartak dolgozni) kelet felé telepítették, ott harmadbérért az új rabszolgák elvégzik az alja munkát.

Kínával kurvára el vagy tájolva. Igaz, rengeteg tudást loptak össze, de azonnal hasznosítják is. Magyarország nagyságú ipartelepeik vannak és még európai viszonylatban is nagyon modernek.

Dehogy akartunk mi nyugathoz tartozni. Lett egy áruló réteg, amely teljes tudatlanságban tartva a népet, minden felvilágosítás nélkül kiszolgáltatta az országot az újgyarmatosítóknak. A felvilágosítás abból állt, hogy mindenkinek lehet Bécsben cukrászdája. Eljátszották a népszavazást, csökkentett létszámhatárral. Jog szerint lehetne mondani, nem is volt érvényes. A felvétel egyik feltétele a mérhetetlen privatizáció és az összes termelő egységünk leépítése volt és a feltétel nélküli piacnyitás a nyugati piacot kereső árunak. Minden a propagandán és a nyugat által lefizetett politikusi rétegen múlott.

Olyan, mint most Ukrajnában, hogy az oroszok iskolákat lőnek szét, csak elfelejtik közölni, hogy az iskola ablakából lövöldöznek az ukránok és ezt el is tudják adni a médiában.
Akkor azt hiszem, hogy megis elesebb kes vagyok a fiomban, mit Te... Kb. Geza es I. Istvan vezette a magyarokat nyugat iranyaba, fenn is maradtunk, a hunoktol, avaroktol, besenyoktol elteroen, akik rltuntek, mint allanalakulaf es mint nep is a tortebelembol.... Lehet, neked jo volt a szocko, neken nem. En valoban orultem akkor is es most is az EU csatlakotasnak... Sok itteni, nemet multinal dolgozo kommenttarsnak csak emiatt van munkaja, pilnanatnyilag...
 
K

Kopi2000

Guest
Én máshogy látom a dolgokat én mindenkinek elfogadom a véleményét és meggyőződését ha normális hangnemben, és a másik személyét tiszteletben tartva teszi.
Nem vagyunk egyformak. En elobb-utobb megunom a naponta visszakoszono tomeny hulyeseget. Aki 3 honap alatt nem tud eljutni 1-rol a 2-re... Nekem nincsenek kotelbol az idegeim, mint neked....
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 493
18 510
113
Lakoepulet mellol, es meg tetszik is nektek.... Bezzeg, ha ukranok lennenek, mar lehordtatok volna oket a sarga foldig.... Pedig a haboru ilye kegyezlen, mint ezeb a kepen. Nincsenek tabuk, hiszen lehet, hogy 10 perc mulva halott vag. A haboruvan, csam a pillanat ag, ami stamit, tavol minde tulcivizalt es tulhunanizalt vilagkeptol...

Kettős mérce.
Ilyenek az INFO OPS.
Hibáznak.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Kopi2000

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Cserébe látunk mi is folyamatosan új állatokat :D ! Az egyenlítő környékéről való trópusi fajokat :p !

Nem tudom eldönteni, tényleg nem hogy mennyi fér bele a normális ingadozásba, meg mennyire fogja tudni a fajunk lekövetni ezeket a változásokat. Ez is kiderül idővel.
Pl mi van az UA méhészetekkel? Lehet bagatellnek tűnik, de szvsz nagy gáz lesz abból is. Így is már alig vannak méhek.
Vagy pl szúnyogok vs fecskék ?
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 252
37 128
113
Csapásmérő drón
orlan-13.jpg
orlan-14.jpg
orlan-15.jpg
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
952
11 180
93
Az értékrend és módszerek alapján egyértelműen nácik az oroszok
Pont.
Azért, mert szimbolumokban nem jelenik meg, annak az az oka, hogy történelmi okokból inkább a sarló kalapács a kedvesebb számukra.

Ettől még ugyanolyanok, mint más gonosztevők, kommunisták, nácik, rasszisták, stb.

Nincs különbség.
Az ukrán propi szerint igen. Állítólag az azovosokat is ők kényszertetoválták a vámpírfogaikkal. Pedig a jóravalóak, csak azért gyűjtöttek be minden náci relikviát hogy megőrizzék a safe space-ét a gyengébbeknek :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Vegyes, nem hadi:
"A többszörösére növekedett áprilisban a Rail Cargo Logistics-Hungaria szervezésében vasúton továbbított ukrán gabona magyarországi tranzitforgalma az elmúlt év azonos időszakához képest – tájékoztatott a vállalat szerdán.

A közleményben kiemelték: idén az első negyedévben a társaság szervezésében 41 ezer tonna termény érkezett Ukrajnából; június végéig további 85 ezer tonna feladását jelzik előre.

A szállítások további erősödésének csak az átrakási kapacitás, valamint a rendelkezésre álló vasúti kocsik száma szab határt – ismertették."
Bővebben:


"Ukrajna kedden azt közölte, hogy felfüggeszti a gáztranzitot egy olyan tranzitponton keresztül, ami az Oroszországból Ukrajnán keresztül Európába szállított gázmennyiség közel egyharmadát bonyolítja. A lépésért Moszkvát okolják és kijelentették, hogy máshová irányítják majd át a gázszállítást. Az ukrán gázrendszert üzemeltető GTSOU tette közzé, hogy szerdától felfüggesztik a Szohranovka gázmérőállomáson keresztül folyó gázáramlást, vis maiorra hivatkozva..."
Bővebben:

"A jelentések szerint a harkivi régióban található Volokhiv Jar faluban kollaboránsok segítenek a megszállóknak a gabonát kirakodni a hangárakból és gabonaszállító teherautók tartanak az orosz határhoz - közölte a GUR. Szintén 1500 tonna gabonát vittek el gabonaszállító teherautókkal a Kherson régióbeli Malaja Lepetikha városából a megszállt Krím-félszigetre.

„A közölt információk szerint a megszállók a gabonán kívül nagy mennyiségű lopott zöldséget is visznek magukkal Ukrajnából, főleg céklát, burgonyát és káposztát."

Mára már ismert, hogy az Ukrajnából ellopott gabona jelentős része az orosz lobogó alatt közlekedő száraz teherhajókon van a Földközi-tengeren. A legvalószínűbb úti cél Szíria. Onnan a gabonát a Közel-Kelet más országaiba is tovább lehet csempészni” – tette hozzá az Ukrán hírszerzés."
Bővebben:

(Mondjuk soknak hangzik az 1500 tonna, de ha azt nézzük, hogy 56,7 millió tonna gabonát exportálnak, azért már más fényben értékelhető az adat. De még a százezer tonnás tételek sem olyan eget rengetőek. És még azt is el tudom képzelni, hogy elképzelhető a nagyvállalatok maguk lopják ki az országból a saját gabonájukat, akár az oroszokon keresztül, mert arról is volt cikk, hogy a nagy mezőgazdasági vállalatok még mindig jelen vannak Oroszországban.)
Szerintem nalunk a faluban tobb terem egy evben. Csak hogy viszonyitasi alap legyen...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
meg az úri technológiai huncutságok, amik oroszéknak a következő évtizedben csak mutiba lesz, hogy: 2022 előtt itt tartottunk
Na azok azok, amiről könnyebb lemondani jellemzően, mint pl. a kenyérről, üzemanyagról, mindenről ami titánból, acélból készül.
Konkrétan energia és nyersanyag export tiltással az EU országait rottyra tudják tenni. Nem az úri huncutságoktól tudnak elvágni, hanem a nélkülözhetetlen alap létfontosságú dolgoktól.

Az igazán nagy lapok sajnos náluk vannak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
tehát nincs...... hírcsárda a szinvonal
Jajajaja. Az.
Vagy nem. Tényleg nem igazán érdekel a véleményed, az a tiéd, nem igen vagyok rá kíváncsi. Akarsz utánakeresel a neten, nem akkor meg nem.

Azt a kérdést azért nyugodtan tedd fel magadnak, hogy hol vannak a tömeges győzedelmes TB2 videók tömegével amik jellemezték pl. a Karabahi konflikutst ?! Meg ennek is az első pár napját, max 2 hetét?

Jah, hírcsárda...