[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Orosz mese habbal.
Az orosz érdekszféra széthullik, mert oroszország a nyomoron és stagnáláson kívül semmit nem nyújt azoknak, akiket az érdekszférájában akar tudni. Ezelől menekül aki tud, az oroszok meg kapálóznak utána, és azt hiszik, hogy ők még mindig a szovjetunió és annak minden előjogát a geopolitikában élvezik, vagy élvezniük kéne.
Hát ez szemmel láthatóan nagyon nem így van.
Ne hazudjál már ilyen szemérmetlenül

Az amerikaiak (és az izraeliek) ugyanezt csinálták Grúziában is, megbuktatták az orosz-barát kormányzatot, helyükre amerikai bábokat állítottak, kiképezték és felfegyverezték a grúz haderőt, aztán ráuszították őket a Dél-Oszétiára. Ahogy elkenték a grúzok száját, úgy el fogják kenni az ukránokét is
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Akik most is mondják hogy szarok az oroszok, akkor is mondták hogy azért csinálják ezt mert buta bombán kívül nincs semmi és repülni sem mernek, aztán mikor már bőven sok szakállas mászott ki az odújából 1000-3000 távozott rövid időn belül a szüzekhez.
Illetve Aleppónál is el lett mondva, sose kerítik be, sose foglalják el, nincs is precíziós fegyverük, az SAA pedig csak vagy 2500 jó katonából áll a többi biodíszlet. Aztán csak bedarálták a várost, sokáig tartott? Sokáig.
Az orosz úgy látszik így harcol, elfogadja a saját veszteségeit is. Nekünk furcsa nekik normális.
Apró különbség, hogy a szíriai ellenségük egy rakás gerilla csoport volt kétes felszereléssel, most meg egy nagy reguláris hadsereg annak minden fegyverével és fegyvernemével, ami ráadásul nyugatról kapja az ellátmányt.
A háború kezdete óta küldtek nekik mennyi? ~250 harckocsit, megint ~250 lövészpáncélost, jelentős mennyiségű rakéta és csöves tüzérségi eszközt, pilóta nélküli repülőgépet, loitering munition-t, meg az Isten tudja, hogy még mit? És ebből csak több lesz, és jobb minőségű, hisz eljön az a pillanat is, amikor komplexebb nyugati járműveket és rendszerekt kapnak.

A lényeg az, hogy ez a két helyzet összehasonlíthatatlan. Az idő szíriában nekik dolgozott, most ellenük dolgozik. Ezt tudták a legelején is, ezért akarták lezavarni ezt az egészet pár nap alatt. Nem sikerült, és most beleragadtak, mert nem tehetik meg, hogy kiszálljanak.

Ne hazudjál már ilyen szemérmetlenül

Az amerikaiak (és az izraeliek) ugyanezt csinálták Grúziában is, megbuktatták az orosz-barát kormányzatot, helyükre amerikai bábokat állítottak, kiképezték és felfegyverezték a grúz haderőt, aztán ráuszították őket a Dél-Oszétiára. Ahogy elkenték a grúzok száját, úgy el fogják kenni az ukránokét is
Orosz propagandát tolsz és még te beszélsz nekem hazudozásról.
Cső, mentél te is ignore-ra a többi nagyeszűhöz.
 

paul64

Well-Known Member
2013. február 27.
281
1 342
93
Szó sem volt erről te hoztad fel példának a II világháborút és a Szovjet hadsereget, én csak arra reflektáltak.Ami pedig a mostani ukrán hadsereget illeti semmi bizonyíték nincs arra, hogy az ukrán haderő egységei mögött ukrán fegyveres alakulatok állnának, hogy így kényszerítsék őket a harcra, ezt csak a legelvakultabb orosz propaganda szokta felhozni.
Tudod mit, mivel sikerült eljutnod egy történelmi ténytől a "legelvakultabb orosz propagandáig" és meg sem fordul a fejedben, amire már vannak hírek itt is "természetesen hamisak", hogy fegyverrel gátolják a civileket a menekülésben. Ezért teljesen igazat adok neked!
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 492
18 509
113
Valami most kimaradt ezért kiegészítem: az ukránok honvédő háborút folytatnak és az utolsó ukránig harcolni fognak...mert az angolszászoknak ez az érdekük. :)
Az ukrán katonát nem érdekli a Te véleményed. :eek:
Ő védi a hazáját. Kinek a segítségével, milyen támogatásból? Nem lényeges. Harcol az oroszok ellen, mert el akarják üldözni földjéről.

Ennyi.
o_O
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Én tudod mit nem értek?
Miért kell politikai képzést tartani ennek a pár htka regisztráltnak?
Számítunk a statisztikában?
Jó persze a háborúra rákeresnek lehet ezt dobja ki.
De itt abszolút nem vevőek az értelmesek a bullshitre. Szerintem totál félremegy az agitprop erejük. Index, hvgn kellene egymás hozzászólásait likeolni.
Most gondolj bele, amikor megírtam nekik, hogy a mainstream média nem azonos a htkaval. Egészen addig rossz jelentést készítettek a magyar médiáról.
De hogy miért fontos nekik a htka ,lövésem sincs. Nem degradálni akarom a htka-t, de nem értem.
Szerintem ezzel sincsenek tisztában, hogy nem itt kellene hírdetni az igét.
Esetleg más népszerűbb fórumokon kellene vegzálniuk, akik megkérdőjelezik az ukrán "igazságkot". Pl facebookon hvg cikkek alatt tudnám ajánlani a poltiszteknek. Mindenkinek jobb lenne.
Ezek mindenhol ott vannak, ha megfigyeled. Vannak oldalak, ami a bázisuknak számít (444,hvg,reddit /Hungary topik stb) a kormánypárti oldalakra pedig rendre kivan vezényelve pár ügyeletes troll, akiknek feladata, hogy bomlassza a kommentfalat. Trágársággal, ellenzéki/brüsszeli propagandával. A lényeg, hogy úgy tűnjön, nincs egyetértés.. nincs egyértelmű támogatása ennek vagy annak az ügynek.

Szerintem ezek a trollok egy baszott nagy hálózatnak a magyarországi leágazásának a tagjai. Feladatuk, hogy a tengerentúli érdekeket képviseljék és juttassák érvényre. Pl propagandával, hogy az ország közvéleményét, lakosságának véleményét befolyásolják ebbe vagy abba az irányba. Wilmos ezt teszi... meg a többi agitpropos is. Egész Európában ez megy most 1000%ra kapcsolva, szóval nem kell meglepődni.

Most az oroszok az ördögök.. ez a narratíva, tőlük kell rettegni. Azelőtt a covidtól kellett, azelőtt Assad volt a démon, azelőtt Kadhafi, azelőtt Saddam, azelőtt Bin Laden.

Hogy a htka mint oldal, miért számottevő nekik?

Úgy gondolhatják, hogy ezt az oldalt főleg militáns, a fegyverek után érdeklődő, könnyen "beizzítható" réteg olvassa, akiket belelehet hergelni egy konfliktusba... vagy egy meglévő konfliktus támogatására.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 772
9 187
113
Ne hazudjál már ilyen szemérmetlenül

Az amerikaiak (és az izraeliek) ugyanezt csinálták Grúziában is, megbuktatták az orosz-barát kormányzatot, helyükre amerikai bábokat állítottak, kiképezték és felfegyverezték a grúz haderőt, aztán ráuszították őket a Dél-Oszétiára. Ahogy elkenték a grúzok száját, úgy el fogják kenni az ukránokét is
Ukrajna némileg nagyobb és érdemi segítséget is kap a világtól. Míg Oroszország csak szankciókat.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 908
113
De erre egyértelmű bizonyíték is van, vagy ez megint csak egy bemondás és higgyük el mert higgyük el?
Maguk az ukránok vallották be, hogy tévedtek, Itt volt már említve korábban!

"Az ukrán elnöki hivatal tanácsadója szombaton azonban arról számolt be, hogy a jelentés egy „félreértés volt”."


 
W

Wilson

Guest
Tudod mit, mivel sikerült eljutnod egy történelmi ténytől a "legelvakultabb orosz propagandáig" és meg sem fordul a fejedben, amire már vannak hírek itt is "természetesen hamisak", hogy fegyverrel gátolják a civileket a menekülésben. Ezért teljesen igazat adok neked!
Én nem a civilek túszkent való felhasználásáról beszéltem.De , hogy erre a kérdésedre is válaszoljak ,korábban is el mondtam már, hogy Mariupolban az Azovról ezt el tudom képzelni.
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Egy lehetséges magyarázat:
"
Nyugati szakértők szerint Moszkva szárazföldi erőinek mintegy 80 százalékát, 150 ezer embert vetett be februárban, de azóta jelentős károkat szenvedett a hadsereg, amely logisztikai problémákkal, rossz morállal és az ukrán ellenállás alábecsülésével szembesült.

"Putyinnak az elkövetkező hetekben döntést kell hoznia a mozgósítással kapcsolatban. Oroszországnak nincs elegendő szerződéses katonákkal rendelkező szárazföldi egysége a fenntartható rotációhoz.

A csapatok kezdenek kimerülni,


ezt nem fogják tudni hosszú ideig fenntartani" – vélekedik Rob Lee katonai elemző.


A 80 %-a bevetve? Ez azt jelenti, hogy nem igen van plusz erő. Azért gond, mert ezek a csapatok november december óta ott vannak. A technika akkor is tönkre megy, ha nem lövik ki. Egy harckocsi, helikopter javítása, karbantartása sok idő és logisztikai kapacitás. Ennek a kapacitásnak ott kell lennie, hisz nem vihetik haza a tankokat javítani. Szerintem a technikai problémáik sokkal súlyosabbak, mint azt gondolnánk.
Nem is kérdés szerintem, hogy logisztikai problémái vannak az orosznak, a katonák rotálása ha jól olvastam azért részben megoldott, a 180.000-ből alig 80-90 van a közvetlenül a fronton.
Azért tegyünk különbséget a ideiglenes szerződéses állomány, és a "háborús" mozgósítás (mely magába foglalja a sorkatonákat is) és a tartalékosokat.
Jól mondtad, most "rövid szerződéses keretek" között sorkatonából avanzsált katonák zöme van Ukrajnában, gondolom itt-ott fűszerezik "öreg szakival" az egységeket. Egy mozgósítás esetén, azért nagyon más lenne a helyzet.

De nézzük az ellent, és megérted a logikámat. Ott már mindenki aki felszerelhető, bevethető, vagy kényszeríthető a fronton van.
Zelenszkij álma az egymilliós seregről, sem logisztikailag sem felszerelésileg nem vállalható, ez egy rossz képzelgés csak a részéről.
Egy milliós sereg logisztikája feltételez megközelítőleg 40-50 ezer járműparkot, részben páncélozott és vagy nehézpáncélost valamint szállítójárműveket.

Pontosan ez az a pont amit egyébként az orosz tudna teljesíteni, egy teljes mozgósítás esetén. Van még 3000-4000 szakadt T72 ami valószínűleg beindul, hozzá 8-10 ezres nagyságrendben kiherélt nyuszi buszok, és az orosz katonai/gazdasági szállítójárművek bevonásával megközelítőleg 20-30 ezer szállítójármű. (ettől sokkal nagyobb számokról beszélünk, de a realitás talaján mozogva, mindent nem lehet beáldozni egy Ukrajna miatt:)). Nem utolsó sorban, akár 500-100 jobb sorsot érdemlő repülőgép, ami valami butabombát csak le tud hajigálni.
 

AchtungPanzer

Well-Known Member
2020. február 9.
227
1 016
93
A lövészárokban nincsenek ideológiák meg idegen érdekek kiszolgálása az ukrán kiskatona azért kockáztatja az életet minden nap a fronton mert hisz abban, hogy egy honvédő háborút folytat és az országáért a szeretteiért és szülőföldjéért harcol ha nem így gondolná akkor már régen orosz zászló lobogna Kijev felett.
Tudod Wilson, hogy elfogadom az itteni tevékenységedet, úgy ahogy van, de ez a mondatod, mintha egy agi-prop iskola tankönyvéből vetted volna ... :) .... sajnos azt kell mondanom, fogalmad sincs a katonalélekről, ott a frontvonalban .... nem mondom, a hátországban elhangozhatnak ilyenféle cirádák , de ahol puskapor szag van, más dolgok válnak fontossá .... asszem :)
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Ha az elferdített valóságtartalom alatt azt érted, hogy amit az ukrán védelmi miniszter közölt az nem illik a te általad kreált alternatív ukrán valóságban ahol már az utolsó töltényeket töltik a tárakban és már nincs egy csepp benzin sem Ukrajnában és az utolsó ukrán katona is lelépett Lengyelországba, akkor azt mondom ezt az elferdített valóságtartalmat érzékelem.Az ukrán valóságot ott látod Donbaszban, elég csak ránézni a több mint egy hónapja tartó orosz donbaszi offenzíva oroszok által elért eredményeire.
Wilson Donbaszban van 20-30 ezer ukrán katona, beleadnak amit csak tudnak nem is kérdés, annál inkább mi vezérli őket! Az elfedített valóságtartalom. Azon rémképek egyike, hogy Zelenszkij a háttérben szervezi az 1 milliós ellenállást. Ezen a ponton megjegyzem, ezt még a NATO sem engedné és nézné tétlenül, hogy ukrajna egy milliós felfegyverzett katonaságot tartson, melynek köztudottan nem kis részét más célok vezérlik (Azov).

Az orosz kudarcokat és sikereket, meg már elemezgettük eleget, lássuk a valóságot pár hónap múlva.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 121
2 050
113
Tényleg nem látok a jövőbe. Kíváncsian várom ÉN is hogy mi lesz belőle.

Mikor nekem feltették privátban máshol a kérdést, hogy SZERINTEM mi a valós orosz cél, én azt mondtam ott akkor pár napja/egy hete egy külföldi országban, hogy elhúzni a konfliktust, lehetőleg gazdasági - és ennek folyományaként - belpolitikai és szövetségi problémákat okozva a velük ellenséges nyugati országokban, előidézve ott komoly paradigmaváltást.

A helyzet az, hogy a valós célok szerintem kb. ezek, nem is katonai célok főleg amiért még most is harcolnak.

A katonai célok meg főleg a tengerparti rész, és a két keleti megye/Krím biztosítása volt. Az van, hogy ez meg is volt nekik kb. az első héten. Ha elmennek és valahogy idővel behúzzák esetleg Ogyesszát is, egy a tengerpartjaitól és nehéziparától, nyersanyag és energia forrásaitól elzárt rommá lőtt emes belpolitikailag is romhalmaz vállalhatatlan maradék Ukrajnát fog odaadni a nyugatnak. Egy trójai falovat, amely életképtelen, és arrogánsan követelni fogja a havi néhány milliárd dollárt mint egy pénztemető, kb. az idők végezetéig!

Jöhet a sikítás...
Nemes célok Oroszországtól!
Az egész emberiség javát szolgálják!
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 720
13 992
113
Bocsi, elfáradtam.

Amúgy elnézve a flowt a hírportálok alatt, hát komolyat fordult a hozzászólások tartalma.
Ezek mindenhol ott vannak, ha megfigyeled. Vannak oldalak, ami a bázisuknak számít (444,hvg,reddit /Hungary topik stb) a kormánypárti oldalakra pedig rendre kivan vezényelve pár ügyeletes troll, akiknek feladata, hogy bomlassza a kommentfalat. Trágársággal, ellenzéki/brüsszeli propagandával. A lényeg, hogy úgy tűnjön, nincs egyetértés.. nincs egyértelmű támogatása ennek vagy annak az ügynek.

Szerintem ezek a trollok egy baszott nagy hálózatnak a magyarországi leágazásának a tagjai. Feladatuk, hogy a tengerentúli érdekeket képviseljék és juttassák érvényre. Pl propagandával, hogy az ország közvéleményét, lakosságának véleményét befolyásolják ebbe vagy abba az irányba. Wilmos ezt teszi... meg a többi agitpropos is. Egész Európában ez megy most 1000%ra kapcsolva, szóval nem kell meglepődni.

Most az oroszok az ördögök.. ez a narratíva, tőlük kell rettegni. Azelőtt a covidtól kellett, azelőtt Assad volt a démon, azelőtt Kadhafi, azelőtt Saddam, azelőtt Bin Laden.

Hogy a htka mint oldal, miért számottevő nekik?

Úgy gondolhatják, hogy ezt az oldalt főleg militáns, a fegyverek után érdeklődő, könnyen "beizzítható" réteg olvassa, akiket belelehet hergelni egy konfliktusba... vagy egy meglévő konfliktus támogatására.

Viszont ma újabb csúcsot döntött a liberális újságírás.

 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 466
7 298
113
ezt még a NATO sem engedné és nézné tétlenül, hogy ukrajna egy milliós felfegyverzett katonaságot tartson
hacsak nem a reznyikov szájából a nato beszélt, mert ők találják jó gondolatnak azt az egymilliós ukrán katonaságot
az a harc az utolsó ukrán katonáig dolog komoly is lehet
a nato raktárakban nem gond találni egy milla működőképes ak-t, egyenruhát, aztán valahogy csak eljutnak a frontra
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
hacsak nem a reznyikov szájából a nato beszélt, mert ők találják jó gondolatnak azt az egymilliós ukrán katonaságot
az a harc az utolsó ukrán katonáig dolog komoly is lehet
a nato raktárakban nem gond találni egy milla működőképes ak-t, egyenruhát, aztán valahogy csak eljutnak a frontra
Nem mondom, sok hülyeséget csinált már a NATO/EU, de csak felfogják, hogy a szomszédban képződne, egy szinte elnyűhetetlen hadsereg, aki ha nem kapja meg a 6-7 milliárd Euró jussát havonta, képes és eljön érte személyesen.
Ez Europa végét jelentené, lássuk be.. :)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
Szerinted egy kijevi családos ember nem pont leszarja hogy a Dombassz elcsatolodik vagy nem?? Vagy hogy majd visszeveszik a Krimet?? Hol érdekli?? Azonnal alirná a papírt ha rajta múlna... és élné tovább az életet... ehelyett tízezrek vesznek oda a semmiért.... Krim és a 2 szakadás megye így is úgy is orosz marad/lesz. Azt már nincs az a hadsereg aki visszaveszi. Legjobb esetben marad minden úgy mint 24.e előtt.... és ezért halltak meg annyian... azért pár kérdést biztos feltesznek maguknak.
Hát mondjuk speciel szerintem ez jórészt pont nem igy van. A rongyos gárda aligha válogatott agglegények gyülekezete volt. Akiben van hazaszeretet a megszokott haza iránt, vagy dac a hódítóval szemben az bizony pont úgy viselkedik, ahogy a mi eleink vagy épp mi tesszük.