[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 129
7 153
113
Most vagy én aludtam át ennyi évet, vagy Ukrajnában ennyire rossz a történelem oktatás:


Kuleba: Nem az én dolgom, hogy retorikai harcot vívjak a magyar hatóságokkal​

"Az uniós szankciókkal és Magyarországgal összefüggésben feltett kérdésre válaszolva azt mondta: A két ország évszázadok óta szomszédos, és ahogy a múltban, most is megoldást kell találniuk a problémákra."

Ilyenkor eszembe jut a régi vicc, amikor az ősember nézi a fia bizonyítványát:
  • Azt értem fiam, hogy barlang rajzból megbuktál. Ez készség tárgy és valljuk be, hogy neked nincsenek készségeid.
  • Azt is megértem, hogy mamut vadászatból is megvágtak, hiszen be kell látnom, hogy sajnos gyenge vagy.
  • DE HOGY AZT AZ EGY ROHADT OLDALT NEM VOLTÁL KÉPES MEGTANULNI A TÖRTÉNELMÜNKBŐL!!!!!!!!
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 529
20 619
113
Kivéve a gyakorló verziót.....:)
Sok ilyen "gyakorló verziót" láttál már különböző fegyvertípusokból? :D
Kivétel nélkül mindegyik élénk színű jelöléseket tartalmaz, hogy látni lehessen, hogy ez nem "éles" kategória és ne lehessen összekeverni. Volt szerencsém dolgozni ilyenekkel, azért jelölik, mert nem túl szerencsés dolog véletlenül "éles" fegyveren bemutatni a tűzkiváltást... :D
A videón töltött harci eszköz látható, nem gyakorló darab...
 
W

Wilson

Guest

Sok ilyen "gyakorló verziót" láttál már különböző fegyvertípusokból? :D
Kivétel nélkül mindegyik élénk színű jelöléseket tartalmaz, hogy látni lehessen, hogy ez nem "éles" kategória és ne lehessen összekeverni. Volt szerencsém dolgozni ilyenekkel, azért jelölik, mert nem túl szerencsés dolog véletlenül "éles" fegyveren bemutatni a tűzkiváltást... :D
A videón töltött harci eszköz látható, nem gyakorló darab...
Biztos vagy benne?....:)
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Most vagy én aludtam át ennyi évet, vagy Ukrajnában ennyire rossz a történelem oktatás:


Kuleba: Nem az én dolgom, hogy retorikai harcot vívjak a magyar hatóságokkal​

"Az uniós szankciókkal és Magyarországgal összefüggésben feltett kérdésre válaszolva azt mondta: A két ország évszázadok óta szomszédos, és ahogy a múltban, most is megoldást kell találniuk a problémákra."

Ilyenkor eszembe jut a régi vicc, amikor az ősember nézi a fia bizonyítványát:
  • Azt értem fiam, hogy barlang rajzból megbuktál. Ez készség tárgy és valljuk be, hogy neked nincsenek készségeid.
  • Azt is megértem, hogy mamut vadászatból is megvágtak, hiszen be kell látnom, hogy sajnos gyenge vagy.
  • DE HOGY AZT AZ EGY ROHADT OLDALT NEM VOLTÁL KÉPES MEGTANULNI A TÖRTÉNELMÜNKBŐL!!!!!!!!
Nem veszed a lapot, ez semmi másról nem szólt, minthogy kulabá belénk rúg még így is.
Egy millimétert se szabad ezeknek engedni.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 529
20 619
113
Nem veszed a lapot, ez semmi másról nem szólt, minthogy kulabá belénk rúg még így is.
Egy millimétert se szabad ezeknek engedni.
Borelli: „Természetesen a szankciók pénzbe kerülnek. Fájnak azoknak, akiket szankcionálnak, és hatással vannak azokra is, akik kiszabják őket”.
Jelen esetben fordítva: Hatással vannak azokra, akiket szankcionálnak, és fájnak azoknak, akik kiszabják őket... :D
 
W

Wilson

Guest
Wilson, én biztos vagyok benne. Te mit látsz a videón? :D
(persze megint a galamb és a sakk tipikus esete...) :D
Akkor jól nézd meg a képen a felső gyakorló M72-t meg a Training felirat sincs rajta...

M72-LA1.jpg
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
952
11 180
93
Ha Törökországnak nincs szüksége rá az azért van, mert az orosz medve kiöregedett és fogatlan. Ha nem úgy lenne, akkor ez egy pillanatra sem kérdéses.

Egy török-orosz nyílt fegyveres konfliktusnak nem sok esélyét látom, max. valami határvillongásnak.
A török részéről talán a görögökkel való helyzete az ami könnyeben kezelhető NATO-n belülről, mert így abba nem szól bele senki.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Most vagy én aludtam át ennyi évet, vagy Ukrajnában ennyire rossz a történelem oktatás:


Kuleba: Nem az én dolgom, hogy retorikai harcot vívjak a magyar hatóságokkal​

"Az uniós szankciókkal és Magyarországgal összefüggésben feltett kérdésre válaszolva azt mondta: A két ország évszázadok óta szomszédos, és ahogy a múltban, most is megoldást kell találniuk a problémákra."

Ilyenkor eszembe jut a régi vicc, amikor az ősember nézi a fia bizonyítványát:
  • Azt értem fiam, hogy barlang rajzból megbuktál. Ez készség tárgy és valljuk be, hogy neked nincsenek készségeid.
  • Azt is megértem, hogy mamut vadászatból is megvágtak, hiszen be kell látnom, hogy sajnos gyenge vagy.
  • DE HOGY AZT AZ EGY ROHADT OLDALT NEM VOLTÁL KÉPES MEGTANULNI A TÖRTÉNELMÜNKBŐL!!!!!!!!
Elolvastam a cikket, bár ne tettem volna.
Egy kérdésem van az itt sűrűn előforduló, ukrajnát még működő, valamirevaló országként nyilvántartó egyedeknek:
Azzal hogy számoltok el magatokban, hogy ma már ott tartunk, hogy egy ilyen senkiházi, mint kulabá, egy EU-n kívüli, kupleráj ország külügyminisztereként aktív résztvevője az EU szankciós politikáját kialakító társaságnak?
Ez egy bugris. Az EU pedig jobban tenné, ha kiutasítaná ezt a biomasszát, menjen ahova akar a hülyeségeivel!
:mad: