[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 029
6 343
113
Most vagy én aludtam át ennyi évet, vagy Ukrajnában ennyire rossz a történelem oktatás:


Kuleba: Nem az én dolgom, hogy retorikai harcot vívjak a magyar hatóságokkal​

"Az uniós szankciókkal és Magyarországgal összefüggésben feltett kérdésre válaszolva azt mondta: A két ország évszázadok óta szomszédos, és ahogy a múltban, most is megoldást kell találniuk a problémákra."

Ilyenkor eszembe jut a régi vicc, amikor az ősember nézi a fia bizonyítványát:
  • Azt értem fiam, hogy barlang rajzból megbuktál. Ez készség tárgy és valljuk be, hogy neked nincsenek készségeid.
  • Azt is megértem, hogy mamut vadászatból is megvágtak, hiszen be kell látnom, hogy sajnos gyenge vagy.
  • DE HOGY AZT AZ EGY ROHADT OLDALT NEM VOLTÁL KÉPES MEGTANULNI A TÖRTÉNELMÜNKBŐL!!!!!!!!
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 455
18 684
113
Kivéve a gyakorló verziót.....:)
Sok ilyen "gyakorló verziót" láttál már különböző fegyvertípusokból? :D
Kivétel nélkül mindegyik élénk színű jelöléseket tartalmaz, hogy látni lehessen, hogy ez nem "éles" kategória és ne lehessen összekeverni. Volt szerencsém dolgozni ilyenekkel, azért jelölik, mert nem túl szerencsés dolog véletlenül "éles" fegyveren bemutatni a tűzkiváltást... :D
A videón töltött harci eszköz látható, nem gyakorló darab...
 
W

Wilson

Guest

Sok ilyen "gyakorló verziót" láttál már különböző fegyvertípusokból? :D
Kivétel nélkül mindegyik élénk színű jelöléseket tartalmaz, hogy látni lehessen, hogy ez nem "éles" kategória és ne lehessen összekeverni. Volt szerencsém dolgozni ilyenekkel, azért jelölik, mert nem túl szerencsés dolog véletlenül "éles" fegyveren bemutatni a tűzkiváltást... :D
A videón töltött harci eszköz látható, nem gyakorló darab...
Biztos vagy benne?....:)
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 422
113
Most vagy én aludtam át ennyi évet, vagy Ukrajnában ennyire rossz a történelem oktatás:


Kuleba: Nem az én dolgom, hogy retorikai harcot vívjak a magyar hatóságokkal​

"Az uniós szankciókkal és Magyarországgal összefüggésben feltett kérdésre válaszolva azt mondta: A két ország évszázadok óta szomszédos, és ahogy a múltban, most is megoldást kell találniuk a problémákra."

Ilyenkor eszembe jut a régi vicc, amikor az ősember nézi a fia bizonyítványát:
  • Azt értem fiam, hogy barlang rajzból megbuktál. Ez készség tárgy és valljuk be, hogy neked nincsenek készségeid.
  • Azt is megértem, hogy mamut vadászatból is megvágtak, hiszen be kell látnom, hogy sajnos gyenge vagy.
  • DE HOGY AZT AZ EGY ROHADT OLDALT NEM VOLTÁL KÉPES MEGTANULNI A TÖRTÉNELMÜNKBŐL!!!!!!!!
Nem veszed a lapot, ez semmi másról nem szólt, minthogy kulabá belénk rúg még így is.
Egy millimétert se szabad ezeknek engedni.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 455
18 684
113
Nem veszed a lapot, ez semmi másról nem szólt, minthogy kulabá belénk rúg még így is.
Egy millimétert se szabad ezeknek engedni.
Borelli: „Természetesen a szankciók pénzbe kerülnek. Fájnak azoknak, akiket szankcionálnak, és hatással vannak azokra is, akik kiszabják őket”.
Jelen esetben fordítva: Hatással vannak azokra, akiket szankcionálnak, és fájnak azoknak, akik kiszabják őket... :D
 
W

Wilson

Guest
Wilson, én biztos vagyok benne. Te mit látsz a videón? :D
(persze megint a galamb és a sakk tipikus esete...) :D
Akkor jól nézd meg a képen a felső gyakorló M72-t meg a Training felirat sincs rajta...

M72-LA1.jpg
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
885
9 993
93
Ha Törökországnak nincs szüksége rá az azért van, mert az orosz medve kiöregedett és fogatlan. Ha nem úgy lenne, akkor ez egy pillanatra sem kérdéses.

Egy török-orosz nyílt fegyveres konfliktusnak nem sok esélyét látom, max. valami határvillongásnak.
A török részéről talán a görögökkel való helyzete az ami könnyeben kezelhető NATO-n belülről, mert így abba nem szól bele senki.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 422
113
Most vagy én aludtam át ennyi évet, vagy Ukrajnában ennyire rossz a történelem oktatás:


Kuleba: Nem az én dolgom, hogy retorikai harcot vívjak a magyar hatóságokkal​

"Az uniós szankciókkal és Magyarországgal összefüggésben feltett kérdésre válaszolva azt mondta: A két ország évszázadok óta szomszédos, és ahogy a múltban, most is megoldást kell találniuk a problémákra."

Ilyenkor eszembe jut a régi vicc, amikor az ősember nézi a fia bizonyítványát:
  • Azt értem fiam, hogy barlang rajzból megbuktál. Ez készség tárgy és valljuk be, hogy neked nincsenek készségeid.
  • Azt is megértem, hogy mamut vadászatból is megvágtak, hiszen be kell látnom, hogy sajnos gyenge vagy.
  • DE HOGY AZT AZ EGY ROHADT OLDALT NEM VOLTÁL KÉPES MEGTANULNI A TÖRTÉNELMÜNKBŐL!!!!!!!!
Elolvastam a cikket, bár ne tettem volna.
Egy kérdésem van az itt sűrűn előforduló, ukrajnát még működő, valamirevaló országként nyilvántartó egyedeknek:
Azzal hogy számoltok el magatokban, hogy ma már ott tartunk, hogy egy ilyen senkiházi, mint kulabá, egy EU-n kívüli, kupleráj ország külügyminisztereként aktív résztvevője az EU szankciós politikáját kialakító társaságnak?
Ez egy bugris. Az EU pedig jobban tenné, ha kiutasítaná ezt a biomasszát, menjen ahova akar a hülyeségeivel!
:mad:
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Milyen nagy terv?!
Nem tűnik fel, hogy FI+SE az RU támadás után kezdett el a NATO felé mozogni?
Ne tagadjuk már le a teljesen egyértelmű dolgokat és kronológiai sorrendet.

Kronológiai sorrend szerint FI+SE NATO felé történő mozgása (még pontosabban mozgatása) nem most kezdődött el. Még csak nem is pl. az elmúlt 8 évben, de tény, hogy ekkor pörgött full -ra az "agymosoda" e téren. Jelzésértékű ugyanakkor, hogy "nagyondemokrata" hagyományokhoz hűen illetve "Ójropai értékek" -kel kompatibilis módon természetesen ezúttal is olyanformán, hogy a nép véleményét nem kérték ki (hasonlóan oly sok minden máshoz).

Az oroszt meg ezzel (is) választási kényszerbe lökve, hogy ugye ez mindenképpen lett volna most (avagy pár hónappal később - nem érdekes) - így akkor eldönthette, hogy a "két tüske" (UA vs FI+SE) közül legalább az egyiket "kihúzza" ... Túl hosszú NATO határszakasz lett volna és túl közel. Ugye UA szempontjából a NATO tagság mindegy is - Ők e nélkül is kaphatóak voltak a "mindenre is" ...

Az uszályok honnan hova mennek?

Ezzel kapcsolatban több cikket is olvastam, de pontos útvonalakról nem volt szó. Egy-egy cikkben írták a Duna-deltát mint végcélt illetve Tulcsát amennyire jól emlékszem. Annyit tudok, hogy a Duna munkacsoport folyami hajózással kapcsolatos részlegének Ukrajna is tagja. Most az, hogy esetleg csak mint megfigyelő státuszban arra nem emlékszem pontosan, de azt tudom, hogy Ők is molyoltak benne. Régebben olvastam hajózási útvonalaknak meg fejlesztési terveknek, de most inkább nem akarok hülyeséget leírni.

Ami biztos még, hogy a tervezett bolgár kikötőkbe is uszályon jutna el a gabona. Ez mondjuk már jókora kerülő és max. kapacitásáteresztő képesség szűkössége lehet az oka ...

Ez sem öngól? :D
Törökország a BRICS-hez kíván csatlakozni...


Amennyiben a kínaiakat kirúgnák, akkor még lehetnének "BRITS" is ... :) Aztán mehetne a haverkodás UK -vel ... ;)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Elolvastam a cikket, bár ne tettem volna.
Egy kérdésem van az itt sűrűn előforduló, ukrajnát még működő, valamirevaló országként nyilvántartó egyedeknek:
Azzal hogy számoltok el magatokban, hogy ma már ott tartunk, hogy egy ilyen senkiházi, mint kulabá, egy EU-n kívüli, kupleráj ország külügyminisztereként aktív résztvevője az EU szankciós politikáját kialakító társaságnak?
Ez egy bugris. Az EU pedig jobban tenné, ha kiutasítaná ezt a biomasszát, menjen ahova akar a hülyeségeivel!
:mad:
hogy számoltok el magatokban - roppant egyszerűen, kösz az érdeklődést.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Kronológiai sorrend szerint FI+SE NATO felé történő mozgása (még pontosabban mozgatása) nem most kezdődött el. Még csak nem is pl. az elmúlt 8 évben, de tény, hogy ekkor pörgött full -ra az "agymosoda" e téren. Jelzésértékű ugyanakkor, hogy "nagyondemokrata" hagyományokhoz hűen illetve "Ójropai értékek" -kel kompatibilis módon természetesen ezúttal is olyanformán, hogy a nép véleményét nem kérték ki (hasonlóan oly sok minden máshoz).

Az oroszt meg ezzel (is) választási kényszerbe lökve, hogy ugye ez mindenképpen lett volna most (avagy pár hónappal később - nem érdekes) - így akkor eldönthette, hogy a "két tüske" (UA vs FI+SE) közül legalább az egyiket "kihúzza" ... Túl hosszú NATO határszakasz lett volna és túl közel. Ugye UA szempontjából a NATO tagság mindegy is - Ők e nélkül is kaphatóak voltak a "mindenre is" ...



Ezzel kapcsolatban több cikket is olvastam, de pontos útvonalakról nem volt szó. Egy-egy cikkben írták a Duna-deltát mint végcélt illetve Tulcsát amennyire jól emlékszem. Annyit tudok, hogy a Duna munkacsoport folyami hajózással kapcsolatos részlegének Ukrajna is tagja. Most az, hogy esetleg csak mint megfigyelő státuszban arra nem emlékszem pontosan, de azt tudom, hogy Ők is molyoltak benne. Régebben olvastam hajózási útvonalaknak meg fejlesztési terveknek, de most inkább nem akarok hülyeséget leírni.

Ami biztos még, hogy a tervezett bolgár kikötőkbe is uszályon jutna el a gabona. Ez mondjuk már jókora kerülő és max. kapacitásáteresztő képesség szűkössége lehet az oka ...
bkker, Ti aztán tényleg bármit hozzáferdítetek a Putini Kánonhoz.
Fogadd gratulációmat.
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 911
16 793
113
Lavrov

"Ukrajna senkinek sem kell, Ukrajna feláldozható egy hibrid totális háborúban Oroszországgal. Ma már senkinek sincs kétsége afelől. Ezt nyilvánosan bejelentették. Josep Borrel azt mondja, hogy ebben a háborúban a győzelmet a csatatéren kell elérni. A britek, az amerikaiak kijelentik: "Nincs jogunk Oroszországot hagyni nyerni, Oroszországot le kell győzni", vagyis hadat üzentek. És nem Ukrajna és Oroszország között, hanem Nyugat és Oroszország között. Már általános kifejezéssé vált: "A Nyugat készen áll a harcra az utolsó ukránig".

Ne legyen kétségünk. Nem Zelenszkij lesz az az utolsó ukrán katona.