[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
"Már csak azt nem értem, ha ez a két megye 6 milliós hogy, hogy csak ennyi ember tudtak kiállítani." Az elvekért igen kevesen szeretnek fejlövést kapni, vagy bennégni egy kiöregedett, toldott-foldott harcjárműnek keresztelt bádogtepsiben. Az unió "áldásos" hatásai pedig még nem érintették az ukrán ipart, mezőgazdaságot kellőképpen, hogy az egzisztenciájuk hajtsa a frontra őket. Azon felül nem az egész megyék területét ellenőrzik és a logisztikához is rengeteg ember szükséges.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 023
18 668
113
Nem tudom mikor érti meg a többségi szurkolótábor itt, hogy a szakadárok ügye hosszútávon totál bukás.
Az Ukránoknak is nagy tálban lesz a fekete leves, de a katonai eredmény, a végén, Ukrán győzelem lesz.
Idő kérdése mindez.
Az igaz, a két országrész, nem fog tudni egy államot alkotni, ez tisztán látszik.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 674
5 481
113
De honnan veszitek, hogy óriási veszteségeik vannak az ukránoknak?

A különféle twitter, orosz, felkelős oldalakról pl. Eddig is nagyon sok veszteségük volt, nézz kicsit vissza, rengeteg kép van itt is, amin látod, hogy alaposan helyben hagyták őket. Ma írta/linkelte be valaki ide, hogy 8 ezer fő veszteségnél tartanak...
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 674
5 481
113
Nem tudom mikor érti meg a többségi szurkolótábor itt, hogy a szakadárok ügye hosszútávon totál bukás.
Az Ukránoknak is nagy tálban lesz a fekete leves, de a katonai eredmény, a végén, Ukrán győzelem lesz.
Idő kérdése mindez.
Az igaz, a két országrész, nem fog tudni egy államot alkotni, ez tisztán látszik.

Az orosz utánpótlást vedd számításba, anélkül nem bírták volna eddig, és mivel a szakiké a határ, bármikor bármit kaphatnak. Míg az ukrán oldalon valahogy nem látok nyugati technikát. Régebben írtam is, ma más is írta, hogy anyagháború ez már, és ha Iván bácsi ott van a hátad mögött, úgy elég nehéz veszteni
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Twitter: Olga Tokariuk @olgatokariuk · 48m

"Ukraine president poroshenko after phone talks with Merkel says ready to accept international humanitarian mission"
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 023
18 668
113
Amennyiben elfogadjuk hitelesnek egy érdekelt fél információit az Ukrán veszteségekről, akkor az Orosz veszteség, nagyjából ennek 3-szorosa lehet.
Tekintettel arra, hogy az Ukrán haderő, egy nehézfegyverekkel ellátott, reguláris erő, még a szakadárok egy lényegében kézifegyveres, irreguláris gyalogság.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 023
18 668
113
Elkezdődött a megtorlás. :)

http://www.honvedelem.hu/cikk/45759_ot_ukran_katonat_vadolnak_haborus_bunokkel
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nem tudom mikor érti meg a többségi szurkolótábor itt, hogy a szakadárok ügye hosszútávon totál bukás.
Az Ukránoknak is nagy tálban lesz a fekete leves, de a katonai eredmény, a végén, Ukrán győzelem lesz.
Idő kérdése mindez.
Az igaz, a két országrész, nem fog tudni egy államot alkotni, ez tisztán látszik.

A szakadárok köszönik szépen, de nem kérnek Ukrajnából. Nem is akarják bevenni Nyugat-Ukrajnát, csak függetlenedni akarnak - amennyire csak lehet. És ahogy mondod ezt a célt már elérték, mert már szinte senki szerint sem lesz újra egységes az az ország. Csak részlet kérdés, hogy milyen hadműveletek lesznek még keleten. Kifutottak az időből az Ukránok...
Szvsz. hogy lesznek-e békefenntartók és hogy mennyi részre szakad az ország az most a kérdés.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem tudom mikor érti meg a többségi szurkolótábor itt, hogy a szakadárok ügye hosszútávon totál bukás.
Az Ukránoknak is nagy tálban lesz a fekete leves, de a katonai eredmény, a végén, Ukrán győzelem lesz.
Idő kérdése mindez.
Az igaz, a két országrész, nem fog tudni egy államot alkotni, ez tisztán látszik.
Mi a szakadárok ügye? Függetlenség? Autonómia? Vámunióhoz való csatlakozás? A jelenlegi hatalom megbuktatása? Önálló állam? Mi a cél? Ha kellő ideig, kellő mértékig folytatni tudják, akkor ha katonailag nem is lesznek győztesek, de mégis valamiféle pozícióból tudnak tárgyalni, és eredményt elérni. Meg ugye mikor unja meg az ukrán nép ezt az egész cirkuszt. Sajnos drága ez a leves.

(Ugye jól emlékszem, hogy az ukrajnai kormány részéről -sem- volt eddig semmi tárgyalási szándék?)
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 674
5 481
113
Amennyiben elfogadjuk hitelesnek egy érdekelt fél információit az Ukrán veszteségekről, akkor az Orosz veszteség, nagyjából ennek 3-szorosa lehet.
Tekintettel arra, hogy az Ukrán haderő, egy nehézfegyverekkel ellátott, reguláris erő, még a szakadárok egy lényegében kézifegyveres, irreguláris gyalogság.

Feltettem már én is ezt a kérdést, aztán kiokosítottak itt, hogy az ukránok nagy csoportokban mozognak, így a meglepetésszerű rajtaütés nagy veszteségeket okoz nekik, még a rajtaütő fél megússza pár fővel.
De hogy anno azokat a csoportosulásokat hogyan tudták annyira szétkapni, amikről volt is kép, az számomra mindig rejtély...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 023
18 668
113
Lesállás, gondolom az a harcászati taktika, amit a szakadárok alkalmaznak.
Egy ütés és futás...
Ugyanakkor azt nem tudjuk, valójában a szakadárok hány főt veszítettek eddig.
Szerintem kezeljük fenntartással, hogy alig volt veszteségük, vagy hogy kevesebb mint az Ukránoké.
Mindkét oldal dezinformál az eleje óta.
Alig hihető amit mondanak.
Nehéz tisztán látni, főleg ennyire kívülről.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 430
23 517
113
Elkezdődött a megtorlás. :)

http://www.honvedelem.hu/cikk/45759_ot_ukran_katonat_vadolnak_haborus_bunokkel
Ismétlem magam, már ellettek engedve, vádemelés nélkül:
http://www.alfahir.hu/elengedtek_az_oroszok_az_elfogott_ukran_katonakat
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 023
18 668
113
<blockquote rel="honved">Elkezdődött a megtorlás. :)

http://www.honvedelem.hu/cikk/45759_ot_ukran_katonat_vadolnak_haborus_bunokkel
Ismétlem magam, már ellettek engedve, vádemelés nélkül:
http://www.alfahir.hu/elengedtek_az_oroszok_az_elfogott_ukran_katonakat</blockquote>

Na akkor a Honvédelem.hu megint komolyan lemaradva informál. :)
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
1406959312_550016940.jpg
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 956
22 835
113
Nem tudom mikor érti meg a többségi szurkolótábor itt, hogy a szakadárok ügye hosszútávon totál bukás.
Ha Sztrelkov egymaga fog állni a 277m-es magaslaton, utolsóként, akkor is neki fogok "szurkolni",...mert harcban és hadvezetésben jeleskedett, nem pedig népirtásban,mint az ukránok.

Ezt a "szurkolósdit" pedig befejezhetnéd...,a héten egy esti filmet sem tudtam megnézni,mert inkább az itt belinkelt híreket és érveléseket olvastam-bevallom leköt és izgalmasab mint a sok us-győz,hullát boncolok, szíeszájesz esszájszí b.szmeg-nyomozós szemét, ami a tv-ben megy. Mire izgalmas itt a helyzet és tartalmas hírek-hszek jönnek, addigra jön valaki aki bebarmolja a szokásost,csak hogy hergelje a "többséget".

Amennyiben elfogadjuk hitelesnek egy érdekelt fél információit az Ukrán veszteségekről, akkor az Orosz veszteség, nagyjából ennek 3-szorosa lehet.
Tekintettel arra, hogy az Ukrán haderő, egy nehézfegyverekkel ellátott, reguláris erő, még a szakadárok egy lényegében kézifegyveres, irreguláris gyalogság.

Jah,...csak az igazság az hogy az orosz veszteség 10 százaléka az ukránénak. Nem kell elhinni, ha nem akarod...,de úgyfest tényleg így van. Volt itt link róla már párszor,nem csak a mostani.
A többiben meg nem értem az összefüggést,...lehet azért mert nincs is. Egy katasztrofálisan megszervezett és vezetett túlerő szopik egy önerőből szerveződő professzionálisan vezetett "irreguláris gyalogságtól". Ez van. És én örülök neki :)
 

vadani

Member
2014. május 3.
417
0
16
<blockquote rel="honved">Nem tudom mikor érti meg a többségi szurkolótábor itt, hogy a szakadárok ügye hosszútávon totál bukás.
Ha Sztrelkov egymaga fog állni a 277m-es magaslaton, utolsóként, akkor is neki fogok "szurkolni",...mert harcban és hadvezetésben jeleskedett, nem pedig népirtásban,mint az ukránok.

Ezt a "szurkolósdit" pedig befejezhetnéd...,a héten egy esti filmet sem tudtam megnézni,mert inkább az itt belinkelt híreket és érveléseket olvastam-bevallom leköt és izgalmasab mint a sok us-győz,hullát boncolok, szíeszájesz esszájszí b.szmeg-nyomozós szemét, ami a tv-ben megy. Mire izgalmas itt a helyzet és tartalmas hírek-hszek jönnek, addigra jön valaki aki bebarmolja a szokásost,csak hogy hergelje a "többséget".

Amennyiben elfogadjuk hitelesnek egy érdekelt fél információit az Ukrán veszteségekről, akkor az Orosz veszteség, nagyjából ennek 3-szorosa lehet.
Tekintettel arra, hogy az Ukrán haderő, egy nehézfegyverekkel ellátott, reguláris erő, még a szakadárok egy lényegében kézifegyveres, irreguláris gyalogság.

Jah,...csak az igazság az hogy az orosz veszteség 10 százaléka az ukránénak. Nem kell elhinni, ha nem akarod...,de úgyfest tényleg így van. Volt itt link róla már párszor,nem csak a mostani.
A többiben meg nem értem az összefüggést,...lehet azért mert nincs is. Egy katasztrofálisan megszervezett és vezetett túlerő szopik egy önerőből szerveződő professzionálisan vezetett "irreguláris gyalogságtól". Ez van. És én örülök neki :)</blockquote>

Na úgy látom akkor egy sorstárs :) Egyébként ezt a konfliktust később sokat fogják tanítani. Hogy mit, hogyan és hogyne, annyi tökéletes példa van mit kettő részről.