[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 023
18 668
113
<i>"Ezt a "szurkolósdit" pedig befejezhetnéd...,"</i>

Épp most tettél bizonyságot arról hogy elfogult szurkoló vagy. :)
Persze ha Orosz nemzetiségű, akkor ezer bocsánat. :)
Na az Ukrán szurkolás sem lenne jobb, ezt rögtön hozzáteszem. :)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 023
18 668
113
Van különbség a lesállás és a rajtaütés közt.

Ez igaz.
Nem tudok igazából részleteket, mert a megjelenő videókból, hírekből nehéz összerakni a valóságot.
Gondolom csak hogy lesállás ,vagy valami hasonló az a harcászati eljárás, amit alkalmaznak.
Persze lehet hogy rajtaütés.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 956
22 835
113
<i>"Ezt a "szurkolósdit" pedig befejezhetnéd...,"</i>

Épp most tettél bizonyságot arról hogy elfogult szurkoló vagy. :)
Persze ha Orosz nemzetiségű, akkor ezer bocsánat. :)
Na az Ukrán szurkolás sem lenne jobb, ezt rögtön hozzáteszem. :)

Kettőnk között a lényeges külömbség ebben az,hogy én fel is vállalom.
Ugyanakkor egyesekkel ellentétben én informálódni, olvasni járok ide,...nem másokat hergelni mindenáron, nem teszek minden hsz-hez görcsösen vlmi ellenválaszt,csak hogy a saját "elfogultságomat" más(ok)ra erőltesem.Hoppá

A nemzetiségem-amire egyébként én kiváltképp büszke vagyok- hát,...nem talált :)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 023
18 668
113
arcas !

Nem erőltetem rá senkire a gondolataimat, ki pedig nem tiltottak innen a véleményemért.
Elfogult sem lennék, mert szerintem mindkét fél hunyó ebben a történetben.
Hergelni meg ne hergeld magad, mert nem vagyok a világpolitika alakítója. :)
Vagyis a véleményem, nem oszt, nem szoroz. :)
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 112
2 013
113
Én úgy látom, hogy a szakadárok eszközök lettek az oroszok kezében. Putyin lemondott róluk, viszont arra jók, hogy bomlasszák, gyengítsék Ukrajnát, amihez a logisztikai támogatást biztosítják is.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 220
113
Donbasz és Vendée között vannak a legnyilvánvalóbb történelmi hasonlóságok:

- a kormányerők egy szétesett és korrupt hadsereg formájában egy lelkes, de amatőr felkelők ellen harcoltak.
- a kormányerők csak a civil lakosság aránytalan és tudatosan okozott veszteségei révén tudtak sikereket elérni.
- a lázadók végső soron nem rendelkeztek hatékony hadvezetéssel ezért a lokális sikereiket, soha nem tudták stratégiai győzelmekké fejleszteni.
- a kormányerők győzelmét a népi támogatás teljes hiánya a felkelés területén nem akadályozta lényegileg, mivel a legsúlyosabb akadályokat számukra a saját hiányosságaik jelentették.
- a felkelők minimális külső támogatást kaptak csak.
- a felkelők semmilyen koherens politikai, vagy eszmei narratívát nem tudtak felépíteni, a felkelés lényegében egyéni sérelmek és remények kielégítése és kollektív félelmekkel szembeni prevenció céljából fejlődött ki.
- soha, semmilyen hatalom nem számolt komolyan ezzekkel a felkelésekkel, ámde a felkelés mégicsak hosszú ideig polgárháborúba taszította a fővárosban székelő kormányzatot. Ennél többet az őket szóba támogató hatalmak nem is vártak tőlük. Lényegében alkualapnál többnek soha nem szánták őket, igaz nem e hatalmak kreálták őket, vagy döntöttek a sorsukról.

A néhány alapvető különbség ez:

- Vendée nem tudott közvetlen kapcsolatot létesíteni szilárd tengerparti állások révén Angliával, míg az donbaszi szakadárokat egyelőre nem sikerült elvágni a szilárd kapcsolatuktól Oroszországgal.
- Vendée népi bázisa jóval jelentősebb volt, a donbaszi oroszok többsége inkább menekül, mint harcol.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
UKIP DAILY, Why the EU wants Ukraine?
http://www.ukipdaily.com/eu-wants-ukraine/
Röviden: Németország az ukrajnai lignit- és szénkészletekre utazik. Pech, de azok pont Kelet-Ukrajnában vannak.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 545
15 317
113
A múltkor írtam, hogy ehhez a témához korlátozottan fogok kommentelni. Most mégis írnom kell. Természetesen most sem vagyok egyik fél "szurkolója" sem. Mélységesen elszomorít, ha emberek halnak meg bármelyik oldalon.
Kedves szabadságharcos/szakadár/terrorista stb... oldalon érzők. Szerintem jó lenne végre észrevenni, hogy a Nyugattal szembeni (jogos) kritikátokat akár a Putyin-rendszerrel szemben is megfogalmazhatnátok. A Krím megvan (?), a többiek meg haljanak meg nyugodtan, amíg Oroszország Anyácska érdekeit képviselik. Mennyiben jobb ez a Nyugatnál? Hihették-e a kelet-ukrajnai "lázadók", hogy a Rogyina segíteni fog? Körülbelül annyira, mint anno '56-ban mi, akkori srácok, hogy majd Amerika.... Semmi sem változott. A médiaháború dúl és emberek halnak meg. Odafönt pedig keleten és Nyugaton ugyanaz a válasz:na és?
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 558
5 204
113
A probléma az hogy hiába jók a szakadárok, ha az ukrán hadsereg teljes felszerelésében feláll egész biztosan veszíteni fog. Ugyan is az elején még azt hitték pár egység bevetésével szétzavarják a szakadárokat. Mostanára bekövetkezett a kijózanodás és kezdenek felállni egy háborús helyzetre. A hadsereg teljes szervezetét bevetve. Ráadásul az összes megmaradt fegyverzetét felsorakoztatva. A létszámfölényük is lassan elviselhetetlen lesz. Ráadásul a szervezettségük csak nőni fog. Már most látható hogy a légi erejük hiányában bevetett nagy hatótávolságú tüzérséggel, sorozatvetőkkel szemben a szakadárok tehetetlenek. azok olyan messziről tüzelnek hogy még a rohambrigádjaik sem érik el. Ráadásul az ukránok eldöntötték kerül amibe kerül, a NATO van mögöttük, tehetnek amit akarnak a háborús bűnökért biztos nem ítélik el őket. ( ahogy a horvátok, albánok is mindig megúszták valahogy a szerbek meg mind valahogy elpatkoltak Hágában, ami tény) Még az sem számítana semmit ha ők lőtték volna le a maláj gépet, ugyan is a céljukat elérték szankciókat vezettek be az oroszok ellen azt egy bocs eltévedtünkkel úgy sem fogják visszavonni. Magam részéről az oroszokat sem értem. Ha valóban azt akarják hogy a szakadárok tüskék legyenek Ukrajna oldalában ahhoz többet kéne tenni. Sokan azt hiszik hogy az Ukránok majd nem tudnak mint kezdeni a területtel ha esetleg győznek. Hát tévedni fognak. Először is a területről sokan elmenekültek, az tiszta ügy, a másik részét pedig majd az ukránok tüntetik el, és a világ nem fog utánuk sírni mert senki nem fog tudni semmiről, mert nem lesz olyan média aki hajlandó lesz foglalkozni az üggyel. Majd telenyomják a médiát boldog emberek képével akik szidják a szakadárokat. Ha valaki nem hiszi el csak meg kell nézni milyen simán tisztították meg a majdant teret Kijevben, a mór megtette kötelességét el kellet tüntetni, most minden szép és jó.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 038
113
Little, ez a Strelkov fószer nem akárki. Harcolt Transznisztriában, csecsen háborúkban stb. szóval nem egy lánglelkű helybéli szabadságharcos aki úgy ébredt reggel, hogy aznap elszakad ukrajnától.
Ha más nem, hát az ő személye bizonyíték Moszkva közvetlen éritettségére. Olyan apróságokról se feledkezzünk meg, hogy mostanáig esélyük sem lett volna kitartani utánpótlás nélkül.
http://www.liveleak.com/view?i=13e_1405180414&comments=1
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 545
15 317
113
Kedves Mackensen....
Természetesen igaz, amit írsz. De ez a támogatás pont arra elég, hogy szörnyűbb haláluk legyen. Másra nem. Annyit nem kapnak/kaphatnak, hogy bármi esélyük legyen akár tárgyalások kikényszerítésére sem. Lassan bedarálják őket. Néhány fegyver, rakéta, stb. csak a szenvedések elnyújtására elég, nem pedig hatékony támogatás.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 038
113
Lehetséges, de valszeg az a pofa és szűk baráti köre nem fog elpusztúlni. A cél Ukrajna destabilizálása, nem elfoglalása. Ha az ukrán erők fel is számolják a jelenlegi ellenállst (amit papírforma szerint már rég meg kellett volna tegyenek) akkor sem lesz béke. Mondtam többször is, hogy az ukrán vezetés teljesen elkezelte az egész konfliktust. Nagyfokú autonómiát és nyevi jogokat kellett volna adjon a helyi oroszoknak és ezzel kihúzta volna a széket Moszkva felbújó emberei alól. Azzal, hogy katonai választ adott, már épp elég helybélit ölt meg, hogy teljesen elidegenítse magátol az ott élőket.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 558
5 204
113
"bizonyíték Moszkva közvetlen érintettségére" Mondjuk ezt a kitételt soha nem értetem a hozzászólásokban. Ha alaposan megvakarjuk nincs olyan fél aki nincs bent a buliban. Másodszor pedig az oroszok megérdemlik amit kaptak és kapni fognak. Megszavazták akkoriban a szerbek, irániak elleni szankciókat, és még sok mást is. Csak ezek miatt azt mondom szívjanak csak. Még nem tanulták meg a dolgokat. Ezzel kapcsolatos egy régi mondás amit az Iráni fórumon olvastam, és magyar verziója is van. Történetesen a skorpió megkérte a békát hogy vigye át a folyó túlpartjára. a béka azt kérdezte tőle, ha felülsz a hátamra megcsíphetsz és én meghalok. A skorpió azt válaszolta nem csíplek meg hiszen akkor elsüllyedünk és mind a ketten meghalunk. Ez logikus gondolta a béka és elkezdte átvinni a túlpartra a skorpiót. A folyó közepén a skorpió megcsípte a békát. A béke elkezdett gyengülni a marástól és azt kérdezte, miért martál meg igy mind a ketten meghalunk. MERT ILYEN A TERMÉSZETEM VÁLASZOLTA A SKORPIÓ!
Nos mindenki vonja le a tanulságot maga. Az oroszok azt hitték lehet együttműködni a skorpióval, hát tévedtek, ennyi. Az irániak ismerik a mondást.