[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 318
10 788
113

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 922
16 934
113
Hogyan találkoztak a civilek a felszabadítókkal Szvetlodarszkban

A várost a DPR és az LPR erői teljesen felszabadították az orosz hadsereg tűztámogatásával.

 
  • Tetszik
Reactions: hete and paul64

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
946
11 071
93
Elképesztő arrogancia, nem akarnak területet feladni.
Tulképp, mi az ukrán szándék azokkal a területekkel, ahol terrorizálták az ukrán állampolgárságú, orosz kisebbségű lakosságot?
Megtartani? Max. ha kiírtanak mindenkit, de ott béke nem lesz. Elb@szták, ez van!
(Aki majd jön az orosz dezinfóval, előbb keresse meg itt a fórumon azokat a felvételeket ahol csak a kiejtés miatt vegzálnak embereket)
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 922
16 934
113
!!Az MNR 5. ranger a Taganrogszkaja utcáért folytatott harcban, Mariupol, 2022. március 7. A videót a DNR 9. tengerészgyalogos ezredének, a DNR belügyminisztérium SOBR-jének, a Razvedbat VOSTOK-nak, a DNR belügyminisztérium Vostok 5. zászlóaljának ajánljuk.
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
609
7 370
93
Az azovi ezred új titkai feltárultak (Videók)
"Az ukrán nacionalisták hajléktalanokat és erősen részeg embereket használtak homokzsákként. Az arcon és a fejen való verést sértések és megalázó nevetések kísérik."
az ukrán "hősök"
aljas egy undorító népség
Érdekes, hogy ez az azovos náci hülyegyerek is orosz amúgy, csak agymosott: Volnov - echte orosz név.
De hát Zelenszkíj is orosz zsidó, a Reznyikov is echte orosz név, de ugye a Klicskó is vmikor Klicskov lehetett, amiből van pár az oroszoknál. És a mi jó Vitalijunkat is azért fújták le a nácik a majdanon poroltóval, mert csak oroszul tudott :D

Itt oroszok harcolnak olyan oroszokkal, akiken fogott 20-30 év agymosás, és azt hiszik magukról, hogy ők valami teljesen mások.
És ehhez olyan nácimeséket szívnak magukba, mint a szőrös talpú cincárok, akik az albánok rokonaiként vetődtek ide, mi meg túl jól tartottuk őket, most meg azt tanítják nekik, hogy mi ázsiai mongolok vagyunk, akik rájuk telepedtünk. A 13. században az egyház vmi 1000 család szőröstalpút tartott nyilván a Magyar Királyság területén.
 
W

Wilson

Guest
Nos...
Szerintem : a legfaszább csöves tüzérséggel 20km-en tiz méteres nagyságrendű pontossagot érsz el a max lőtávolság körül, rakétapóthajtású gránát esetén x2 nagyjából. Full rakétatüzérség estén meg kb 5x. Szóval megvan a szórás eleve, ehhez szalvó esetén vedd hozzá az elmozdulást is. Ugyanis amikor egy 250-300 kilós rakéta elindul ott megmozdul minden, akárhogy letalpalod, elmegy az rögtön. ;)
Élőben csak Gradot láttam, hát annak se kell a közelébe állni, nekem elhiheted. Hátul a szart fújja rád, elöl meg az elégetlen hajtóanyag potyog rád, kemény az élet :p
Csakhogy az ukriknak szánt M270 MLRS-k alap GMLRS rakétâja egy precíziós irányított rakéta 70 km hatótávval (5 M CEP) az ER GMLRS pedig már 150 km hatósággal rendelkezik..

 
W

Wilson

Guest
Nekem nagyon furcsa logikára vallana, ha élvonalbeli harckocsit - vadászgépet nem szállítanak, akkor taktikai ballisztikus rakétával felérő kategóriájú fegyvert meg szállítanának Ukrajnának. Onnantól mondjuk akár az US Border Patrollal fasírtba levő mexikói motorosbanda/Kartel is kaphatna Iszkandert, mert miért ne ?!

Szerintem ez nagyon nem jó játék, ha megindul ballisztikus pályára Oo.-felé egy ATACMS, és az oroszok meg megvadulnak tőle. Lehet nem CSAK oda lőnek vissza ahonnan indították, hanem oda is aki adta, mert azt onnantól tényleg hadviselő félnek tekintik.

Nem szeretnék egy ilyet látni. Ahogy olvasom pl. Kissinger sem...
Én nem gondolnám, hogy ATACMS rakétát kapnának de persze ez nem jelent semmit.
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
946
11 071
93
Ha az oroszok leatomoznak minket, azzal csak azt bizonyítják be hogy nem a barátaink. Jobb a rideg igazság, mint hazugságban leélni egy életet. Egyszer el kell engednetek őket.
Minket? Minket nem - és ezalatt én Magyarországot értem. De a mocsok minket is tönkretehet ha egy elszabaduló Ukrajnát leatomoznak ami mondjuk MLRS-sel kínálgatja az orosz hátországát hála az USA/stb... ájtatoskodásának. Az USA-nak nem fog fájni ha pár taktikai atom elsül, majd táviratban sajnálkozik (aztán kirabol).

Ezt a lehetséges kimenetet kell támogatnunk idegen érdekekért? Hát kösz nem!
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 166
36 794
113
z-capt10.jpg
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
a
Minket? Minket nem - és ezalatt én Magyarországot értem. De a mocsok minket is tönkretehet ha egy elszabaduló Ukrajnát leatomoznak ami mondjuk MLRS-sel kínálgatja az orosz hátországát hála az USA/stb... ájtatoskodásának. Az USA-nak nem fog fájni ha pár taktikai atom elsül, majd táviratban sajnálkozik (aztán kirabol).

Ezt a lehetséges kimenetet kell támogatnunk idegen érdekekért? Hát kösz nem!

Vietnámnál sokkal masszívabban mentek a szovjet fegyverszállítások mégse ment taktikai atom. Ezen a vonalon ukrajna nagyon jól illik a hh proxy warjainak sorában.

btw továbbra sincs nagyon mit le taktikai atomolni. Nincsenek nagy erőkoncentrációk ukrán részről. Pont azért mert 2014-után megtanulták, hogy az oroszok ellen nincs értelme.
 
  • Tetszik
Reactions: Reppa

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Nekem nagyon furcsa logikára vallana, ha élvonalbeli harckocsit - vadászgépet nem szállítanak, akkor taktikai ballisztikus rakétával felérő kategóriájú fegyvert meg szállítanának Ukrajnának. Onnantól mondjuk akár az US Border Patrollal fasírtba levő mexikói motorosbanda/Kartel is kaphatna Iszkandert, mert miért ne ?!

Szerintem ez nagyon nem jó játék, ha megindul ballisztikus pályára Oo.-felé egy ATACMS, és az oroszok meg megvadulnak tőle. Lehet nem CSAK oda lőnek vissza ahonnan indították, hanem oda is aki adta, mert azt onnantól tényleg hadviselő félnek tekintik.

Nem szeretnék egy ilyet látni. Ahogy olvasom pl. Kissinger sem...

ld sokadszorra Vietnamot. De lehetne hozni még pár példát a hidegháborúból.
Megy fullban a proxy war és nincs direkt konfrontáció. Najó néha a valóságban a Vietnámi Migekben szovjet pilóták ültek....