[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 215
29 292
113
Hány hordó olaj fér be a barátság olajvezetékbe, és hány az Adolf Fényessége nevű német hajóba?

Azt hittem, ezek környezetvédők. Nem a vezeték a legkörnyezetbarátabb? Asszem, innentől a vezeték helyett hajóval szállított olajból egy csepp is az óceánba jut, ezeken, a gazdáikon, meg a szankciófetisisztákon verném el.
 

Aurél

Well-Known Member
2022. február 25.
592
4 524
93
Ez csak azt jelenti, hogy nagy valószínűséggel az ukrik nem kapnak az MLRS-z ATACAMS 300 km hatótávolságú rakétát de az ez alatti hatótávolságú különösen az irányított rakétákkal eléggé oda tudnak csapni az oroszoknak az ukrik...
Volt még egy cikk ezzel kapcsolatban, hogy az oroszok üdvözölték ezt a döntést és így nem kerül sor a döntéshozók elleni csapásokra, kiemelve, hogy nem kijevre gondolnak...
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: paul64 and Pogány
W

Wilson

Guest
Volt még egy cikk ezzel kapcsolatban, hogy az oroszok üdvözölték ezt a döntést és így nem kerül sor a döntéshozók elleni csapásokra, kiemelve, hogy nem kijevre gondolnak...
Az az igazság, hogy szerintem az amcsiknak nem volt elég az ukránok szava azzal kapcsolatban, hogy nem fogják az ATACAMS-l megrakétázni mondjuk Rostovot ha már birtokukban lesz a rakéta.
 
  • Tetszik
Reactions: Aurél

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 100
24 771
113
Szoktam olvasni a "Moszkvater" nevu (szenny) oldalt, de 10 cikkbol 9 cikk az oroszok, illetve a szovjetek iranyaban csusztat. Erosen elfogultak vagytok. Amit irtok, max. Putykonak megfelelo, de a tortenelmi tenyeknek nem... Tomeny dezinfo a muvetek... Azert irtam ezt le, hogy tudd.... Van mas velemeny az oroszok nagasztalasan kivul. Gyomorforgato, amit ott csinaltok...
pedig mennyivel színvonalasabb írások vannak rajta mint a te hülye "fát vágok az erdőmben, ha jön a tél" kommentjeid !
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Értem én hogy egy nagy nyugatellenes világkoalícióra vágytok, de miért lenne ilyen? Azért mert az oroszok megtámadták Ukrajnát? Attól nem lesz nyugatellenes India, nem fognak megszűnni a konfliktusaik Kínával.
Az éremnek két oldala van. A kisebbik rossz néha a jobb. Az oroszok látszólag Kína és India "támogatása" nélkül támadták meg Ukrajnát, de ha figyelmesen megnézed az kapcsolatok intenzitását és a politikai látogatásokat az országok között február előtt (majd a háború alatt is), máris van némi kétely.
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
788
2 036
93
A mai nap folyamán számos civil evakuálásról érkeztek jelentések Bakhmutból, miközben arra számítanak, hogy Oroszország a következő napokban megkezdi a város erőteljes ágyúzását, most, hogy már jóval a tüzérségi hatótávolságon belül van.

A Bakhmutból Liszichanszkba vezető út a legjobb esetben is halálcsapda, és még a Siverskből induló út is nagyon veszélyesnek hangzik most. Lyman elfogása után félni kell az orosz offenzíva következő szakaszától. A vihar előtti nyugalom érzése most.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 939
113
Nézd meg jobban nem a 0 közép pont hanem a legbelső vonal segít a számozás...
Tévedsz Wilson és ide írásban is írd le, hogy tévedtél. :)

A diagramkészítő progi, amennyiben a skála kezdő és esetleg végpontja nincs kézileg elállítva, akkor a 0-át és a legmagasabb értéket automatikusan kiteszi.

Ebben a diagramfajtánál a 0-a a középpontban van, amelyet a huszasával követ a "pókháló", tehát a vörös vonal sehol nem éri el a 0 értéket.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 025
113
Ez csak azt jelenti, hogy nagy valószínűséggel az ukrik nem kapnak az MLRS-z ATACAMS 300 km hatótávolságú rakétát de az ez alatti hatótávolságú különösen az irányított rakétákkal eléggé oda tudnak csapni az oroszoknak az ukrik...
Eloszor deruljon ki egyaltalan kapnak-e, aztan az, hogy milyen raketakat kapnak hozza. Az utan lehet majd lelkendezni, orvendezni, vagy sirni, DE csak azutan, addig teljesen folosleges.

Mas: megjelent mar a fronton a T-62? Van valami kepi anyag, bizonyitek?
 

Lando

Well-Known Member
2011. június 29.
409
1 078
93
Hogy végre elérhessék azt a magaslatot, ahonnan cseppfolyósra dagadt lilahajú frusztrációtömegek operáltatják át magukat 'egészségesre' majd vezetnek be dörgedelmes szankciókat aminek a hatásait a saját népüknek kell viselniük. Hát igen, nehéz fejlődési út, nem hiszem, hogy bejárják. :D
Lol!
A transzi-rendevényeken kívül itt sincsenek transzi-tömegek.

Százezres városban lakom... tíz év alatt hármat láttam kb...

Attól félünk, amit nem ismerünk...
Fiatalon Pesten éltem évekig... itt sem kezdeményeznek a buzik gyakrabban "flörtjátékot", mint ott anno.

"...ezetnek be dörgedelmes szankciókat..."

Ez bizony a gazdasági háború része a dolognak... az ellenség ezesetben Nagyoroszország összefogásunk példátlan.

:D
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
Eloszor deruljon ki egyaltalan kapnak-e, aztan az, hogy milyen raketakat kapnak hozza. Az utan lehet majd lelkendezni, orvendezni, vagy sirni, DE csak azutan, addig teljesen folosleges.

Mas: megjelent mar a fronton a T-62? Van valami kepi anyag, bizonyitek?
Csak idő kérdése mikor jelentik be őket.

Nekem nincs tudomásom a T-62-s fronton való megjelenéséről...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Lol!
A transzi-rendevényeken kívül itt sincsenek transzi-tömegek.

Százezres városban lakom... tíz év alatt hármat láttam kb...

Attól félünk, amit nem ismerünk...
Fiatalon Pesten éltem évekig... itt sem kezdeményeznek a buzik gyakrabban "flörtjátékot", mint ott anno.

"...ezetnek be dörgedelmes szankciókat..."

Ez bizony a gazdasági háború része a dolognak... az ellenség ezesetben Nagyoroszország összefogásunk példátlan.

:D
A hülyeség és a visszahatásai példátlanok, kell is az összefogás, mert ha sokan mondjátok akkor nem lesz 720 a gázolaj literje. Ja de. :D