[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 021
66 484
113
Hogy te mire asszociálsz egy többszázezres hadsereg erejénél, azt nehezen tudom befolyásolni. Én egy komoly erőnek tartom ezt a mennyiséget. Azzal meg nem tudok túl sok mindent kezdeni, hogy az egyik oldal szerint ukrán oldalon mindenki Rambó, a másik oldalon a muszka között mindenki Svájcinéger. Miközben nálad ajánlanám a figyelmedben, hogy már az első héttől kezdve az látszott a videókon, hogy az oroszok egy része nem mozog a pályán professzionálisan. Nem tudok mit kezdeni a tények figyelembevételével azzal, hogy a Vörös Hadseregben mindenki 190 magas, szőke és kék szemű.
A legkülönbözőbb országok alkalmaznak 6 hónapos kiképzést, 12 hónapos kiképzést és 18 hónapos kiképzést. Akkor ehhez hozzá lehet illeszteni azt, hogy hol lesznek az ukránok ősz elején, a háborúskodásra alkalmas idei időszak végén és hol lesznek jövőre a Raszputyica végén. Meg hozzá lehet tenni, hogy hol lesznek az oroszok az újonc kiképzésben azoknál, akiket a rejtett mozgósítás keretében most toboroznak be meg most kezdik el feltölteni az állományt békeidős létszámról.
Szerintem volt egy idő megcsúszásuk. És jelenleg Ukrajna kapcsán nem békeidős kiképzésről beszélünk. Nem ugyan az a fiatal soros motivációja, mikor semmi viharfelhő és csak meg akarja úszni a kötelező hónapokat meg most, hogy a veszteségek pótlására őt majd a frontra fogják vezényelni.
Én ezt veszem figyelembe, mikor nem hiszek abban, hogy kifogynak az emberanyagból és amikor egyesek szerint ezek a dolgok teljesen figyelmen kívül hagyhatóak, mert úgy jobban tetszik otthon ülve a világ.



Nem feltétlenül rossz feladat egy logisztikusnak, ha azt mondod neki, hogy szeretnék sok tonna nehézfegyvert keletre szállítani és másik irányban sok tonna gabonát nyugatra. Szerintem ez a rész pont nem oltja ki egymást.
A fegyvereknél sem hiszem, hogy az egyik oldal hero, a másik meg hát inkább hagyjuk. Bármelyik oldal meséli is be ezt magának. Ugyan úgy rengeteg videó született már arról, hogy az ukránok az új nyugati fegyverekkel lövik az orosz vontatott tüzérséget, ahogy másik oldalon ugyan úgy láttuk elég példát a Krasznopol alkalmazására és ugyan olyan eredményesen tudnak válaszolni.
Én azt látom, hogy mind a két oldal lövi szét a másikat. És a nehézfegyverzet minden szintjén nagyjából ez elmondható. Nem csak ukrán BTR-1es és BTR-4-es lett lefotózva rommá lőve, de orosz BTR-2-es és BTR-3-as is. Nem csak ruszki T-72B3-asok és gyengébb verziók lettek ripityára lőve, de ukrán T-64-esek és ukrán T-72-es változat is.
Én megtehetném a meleg szobában ülve, hogy hiszek abban, hogy az orosz hírszerzés mindent lát és az Ukrajnába beözönlő fegyvereket darabonként kicetizve lövik ki, de még sincs kedvem hozzá. Láttam a felvételeket ezekről a frontvonalon, láttam a felvételeket arról, hogy mind a két fél tud pusztítást végezni a másiknak. Értelmét nem látom, hogy belehergeljem magam abba, hogy egyik vagy másik oldal teljesen béna a másik meg minden ízében ügyes és így született meg.
Őrültség lenne részemről azt feltételezni, hogy az oroszok mostantól kezdve veszteség nélkül mennek előre és ahogy Arnny mondta "nem érzek fájdalmat, csak sérülést", ahogy őrültségnek tartanám abba belelengetni magam, hogy ne állna az oroszok rendelkezésére az elkövetkező hónapokban több olyan előny, mint a csövek és rakéták darabszáma, a légierő megléte és a több száz km hatótávolságú rakétaerő... és az atombomba. De az offenzíva megindításakor Putyinnak még jóval több előnye volt...
Nem hiszek egyik vagy másik fél teljes győzelmében, szerintem az orosz vezérkar nem fog Munkácson teázni és szerintem Ukrajna nem fogja felszabadítani az összes területét. De magányosnak érzem sokszor magam ezzel a véleménnyel.



Ha déli front alatt Zapot és Herszont érted, az én jósgömböm sokkal homályosabb, mint a tiéd. A keletet is lehetne pontosítani, hogy Harkivot vagy Szumit értünk-e alatta?
Én annyit látok, hogy Dombasz az, ahol ukrán összeomlás van. Mekkora haderő bekerítéséről beszéltek, 10-20ezer? Ezek az ukrán oldal nagyon magasan képzett egységei, de azért már a háború előtt is ennél jóval több volt nekik. Még egyszer megismételném, szerintem nem holnap fog összeomlani az ukrán hadsereg. És nem idén fog kifogyni a katonából, nem fog eltűnni több száz vagy ezer tonna nyugati fegyver. És a túloldalon sem hiszek abban, hogy most megkapták a csodafegyvereket, Moszkváig fognak előre lendülni. Kínkeserves hónapok várnak szerintem mind a két oldalra.
Én már többször elmondtam, hogy az összeomlásukat nem fegyverek vagy katonák teljes kimerülésében látom, hanem abban, hogy jövőre kifogynak a kapható pénzből. Simán csak egy ekkora haderő, amit nekik hitelből betoltak, az nem egy ilyen jelentéktelen méretű gazdaságra van tervezve. És miközben most mantrázzák, hogy a szankciók hosszútávú hatásai meg... ez a rész röhej, senki nem fogja meghitelezni nekik, hogy addig harcoljanak, amennyi időre például nekünk magyaroknak szükségünk van az átállásra.
Szeverodonyeck/Liszicsanszk maga kb 12000 ukran katonat rejt. Ezen kivul meg ott van Avdejevka, Artyemovszk(Bahmut), Szlavjanszk, Kramatorszk es a delebbi resz. Ez meglehet ugy 50000 fő csak a zsakban. Ha itt kivereztetik az ukran hederot akkor nincs tovabb.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 436
120 762
113
Ukrán hazafiak ilyet nem tennének ,szerintem a szakok lesznek ezek
Eddig is kegyetlen sok fegyver ment ki ukrajnából illetéktelen kezekbe (a párizsi merényletek fegyverei többek között) amit az interpol és a szolgálatok visszakövettek. Több ezer éjjellátót és egyéb katonai felszerelést loptak el és adtak tovább szerte a világban amit ukrajnának szállított a NATO az utóbbi években segélyként.

Értem én Roni, hogy nem szereted az oroszokat én sem különösebben de az eddig is debill egysorosaid mostanában szintet léptek az is tuti..
Éppúgy árulhatják az ukránok akár az oroszok is minden további nélkül. (bár az oroszok inkább elvinnék tesztelni szerintem) Főleg, hogy az ukránoknál a köztörvényeseket tényleg kiengedték a buli elején ha vállalták a harcot szóval azok is simán kereshetnek egy kis mellékest ezzel.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 158
113
Mennyire beteg már a zene alatta.
Lengyel (az ukrik szerint ukri) népdal diszkósított változata.
Először a Tűzzel-vassal lengyel történelmi filmben hallottam. Magát a filmet ajánlom mindenkinek, aki a lengyel-kozák-ukrán összefonódás, kapcsolat iránt érdeklődik, ráadásul szereti az Egri csillagok - féle régebbi történelmi eposzokat.


 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 112
42 234
113
Az orosz hadsereg átverekedte magát Szlovjanszkba

Julian Röpke, az ismert ruszofób, a Bild című lap politikai szerkesztője azt állította, hogy az ukrán vezérkar (mint gyakran, közvetve) megerősíti az ő információit, miszerint az ukrán fegyveres erők visszavonultak a Szeverszkij Donyec nyugati partjára. Ennek következtében újabb öt falu került az orosz hadsereg ellenőrzése alá. #map

Az orosz fegyveres erők mostanra 8 km-re előretörtek Limanból és már 11 km-re vannak Szlovjanszkból. A folyó az utolsó és valószínűleg az AFU védelmi vonala az esetleges utcai harcok előtt a városban, amelyet a jelenlegi hadművelet egyik fő célpontjának tekintenek.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
 

Lando

Well-Known Member
2011. június 29.
409
1 078
93
Ukrán hazafiak ilyet nem tennének ,szerintem a szakok lesznek ezek
Persze lehet dezinformáció is.
Mi a forrás?

Btw: 2014-re Hollan-Német gázkitermelés...
Szerintem az északi tengeri fosszilis kitermelést felfuttatjuk... remélem a Románok is hatékonyan megkezdik kiaknázást.

Amíg be nem tiltjuk a benső égésű motorokat addig jobb ha sajátot tüzelünk...

Várok (nem pátyolgatós féle) javaslatokat Ukrán harci morál építéséhez.
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 917
16 863
113
Oroszország megnyeri a gazdasági háborút – Putyin pedig nincs közelebb a csapatok kivonásához – írja a The Guardian

A brit újságírók számos kellemetlen következtetést vontak le maguknak.

Három hónap telt el azóta, hogy a Nyugat gazdasági háborút indított Oroszország ellen, és nem a tervek szerint halad. Éppen ellenkezőleg, a dolgok nagyon rosszul mennek.

Az első gazdasági intézkedéscsomagot közvetlenül az invázió után vezették be, amikor azt feltételezték, hogy Ukrajna néhány napon belül kapitulál. Ez nem történt meg, aminek következtében a szankciók, bár hiányosan, de fokozatosan szigorodtak.

Nincsenek azonban azonnali jelek arra, hogy Oroszország kivonulna Ukrajnából, ami nem meglepő, mert a szankcióknak az volt a visszás hatása, hogy megemelték az orosz olaj- és gázexport költségeit, jelentősen javították kereskedelmi mérlegét, és finanszírozták háborús erőfeszítéseit. 2022 első négy hónapjában Putyin 96 milliárd dollár folyó fizetési mérleg többlettel büszkélkedhet, ami több mint háromszorosa a 2021-es év hasonló időszakának.

Amikor az EU a hét elején bejelentette az orosz olajexport részleges betiltását, a kőolaj ára emelkedett a világpiacon, ami újabb váratlan helyzetet hozott a Kreml pénzügyi vagyonára. Oroszországnak nem okoz nehézséget alternatív piacokat találni energiájának, a Kínába irányuló olaj- és gázexport éves szinten több mint 50%-kal nőtt áprilisban.

Az orosz elnök kezdettől fogva hosszú játékot játszott, arra várva, hogy az ellene felálló nemzetközi koalíció szétesik. A Kreml úgy véli, hogy Oroszország gazdasági fájdalomküszöbe magasabb, mint a Nyugaté, és ez igaz is lehet.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 912
5 232
113
Ez egy régebbi videó, úgy látszik kevés az új, mert egyre többször látunk újrahasznosítottat... Tisztára mint a Discovery Channel, ismétlés ismétlés hátán.
T72 topicban volt onnan osztottam meg!De nem is az a lényeg benne mikori hanem hogy szerencsétlen mit élhetett át!Sokk amit kapott meg hogy nem tehetett semmit a társaikat,barátaiért!Ha ott maradt a harckocsi mellett valószínűleg ő se élte túl!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 021
66 484
113
Szakák. Vagy a szakácsok ?

Szlavjanszkhoz hatulrol fognak bejonni az oroszok ugy erzem. Krasznopiljanal van egy ukran erosebb csoportosulas de a szeleiken kezdenek lehuzodni az oroszok balrol Dibrovne-Kurulka, jobbrol Bohorodicsne iranyaban.

Kozben robbannak az aknak a tengeren. A torokok a napokban megint morogtak egy sort az elsodrodott aknak miatt amik veszelyeztetik a hajoforgalmat. Ugy latszik nem ok nelkul, mert az ukranok is elismerik hogy bizony azok leszakadnak es hat megse orosz aknak ezek szerint. Csak 5 a part fele sodrodott, hat akkor mennyi a tenger fele?

"
A tengeren irányított detonációval megsemmisítette az ukrán haditengerészet hajórobbantó csapata a második tengeri horgonyaknát, amelyet előző nap egy vihar szakított ki horgonyzóhelyéről, és amelyet a hullámok közelebb hoztak a parthoz.

A hét eleje óta ez az ötödik tengeri akna, amely a vasárnapi vihar után került a tengerpartra."

 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 962
36 007
113
fuqvjp10.png
fuqvlj10.jpg
fuqvnx10.jpg
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 652
113
Persze lehet dezinformáció is.
Mi a forrás?

Btw: 2014-re Hollan-Német gázkitermelés...
Szerintem az északi tengeri fosszilis kitermelést felfuttatjuk... remélem a Románok is hatékonyan megkezdik kiaknázást.

Amíg be nem tiltjuk a benső égésű motorokat addig jobb ha sajátot tüzelünk...

Várok (nem pátyolgatós féle) javaslatokat Ukrán harci morál építéséhez.
Víz a szájba majd egy Makarov és meghúzni a ravaszt. Ezt tudom ajánlani a hoholoknak, gyors és kíméletes! ;)
2014-re elég nehezen fog menni az a gázkitermelés, csaxólok :D
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 310
2 517
113
Több magyar online portál is szemlézte.

Alul az eredeti hosszabb cikk angolul.
Új info nem merült fel korábbi téma megerősítése más forrásokból.

A teljesség igénye nélkül magyarul:

“ Vlagyimir Putyin előrehaladott stádiumban lévő rákbetegsége miatt kapott kezelést áprilisban - írja három amerikai hírszerzési tisztviselőre hivatkozva a Newsweek, amely arról is ír, hogy az orosz elnök ellen márciusban merényletet kíséreltek meg.

Az információk egy titkos jelentésről beszámoló magas rangú tisztviselőktől származnak. Egyikük a hírszerzés igazgatói hivatalának (Director of National Intelligence) tisztje, másikuk a légierő nyugalmazott magas rangú munkatársa, míg a harmadik forrás a Védelmi Hírszerző Ügynökség (Defense Intelligence Agency) embere. A Newsweek-nak azt mondták, hogy "tartani kell Putyin paranoiájától, a hatalomhoz való ragaszkodásától, ami kiszámíthatatlanná teszi és rontja Ukrajna helyzetét."

„Putyin még mindig erős, de a hatalma már nem abszolút” – mondta egyikük, ennek kapcsán viszont egyre többen számítanak arra a Kremlben, hogy hatalma véget érhet. Arra ugyanakkor figyelmeztettek, hogy az orosz vezető elszigeteltsége megnehezíti az amerikai hírszerzés számára Putyin státuszának és helyzetének pontos felmérését. "Figyelembe kell venni a vágyvezérelt gondolkodást, nehogy azok félrevigyenek a valóság megítélésében" - figyelmeztet a légierő nyugalmazott vezetője. "Megtanultuk - vagy nem - ezt a leckét Oszama bin Laden és Szaddám Huszein esetében is - mondja a DNI vezetője, aki emailen keresztül tartotta a kapcsolatot a Newsweekkel”

 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Az közvetlen beavatkozás lenne.
Igen, de bizonyítható? Szerintem nem nagyon. A Moszkvát sem egyedül lőtték ki az ukránok. Atomot egyelőre még egyik fél sem akar indítani, de mindent be fognak vetni, ameddig el tudják kerülni a közvetlen bizonyíthatóságot.

Akkor kezdjük el félni, ha a nyugat elkezdi szivárogtatni a mocskosságait mert az egyértelműen azt fogja jelezni, hogy eszkalációt akarnak és lépéskényszerbe akarják hozni Oo. -t.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 122
9 186
113
Lengyel (az ukrik szerint ukri) népdal diszkósított változata.
Először a Tűzzel-vassal lengyel történelmi filmben hallottam. Magát a filmet ajánlom mindenkinek, aki a lengyel-kozák-ukrán összefonódás, kapcsolat iránt érdeklődik, ráadásul szereti az Egri csillagok - féle régebbi történelmi eposzokat.


A sorozat nagyon jó, párszor megnéztem. Önmagával a zenével nincs bajom, csak hát a képi világgal együtt beteg elme aki készítette.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
(a párizsi merényletek fegyverei többek között) amit az interpol és a szolgálatok visszakövettek.
Én úgy emlékszem, hogy azok szlovákiából vett reaktivált Vz58-asok meg jugó AK-k voltak.

A fegyvercsempészetről meg az jut eszembe, hogy két hete egy moszkva melletti városban egy kocsi hátulja csak úgy felrobbant, és kifigyelt belőle egy félig megmaradt svéd AT4 cső...