[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 622
9 161
113
Kazahsztán átnevezi az export olaját Kazakhstan Export Blend Crude Oil ( KEBCO ) -ra, nehogy orosznak nézzék és szankciózzák.

 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 707
113

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 707
113
Az ukrán menekültek hozzáállásukkal nemcsak Bulgáriában keltenek ellenszenvet, bemutatkoztak az NSZK-ban is. A videón látható, milyen állapotban hagyták hátra a lakást, melyet a naiv család ideiglenesen a rendelkezésükre bocsátott. Az oroszul beszélő, ukrajnai származású, Németországba férjhez ment háziasszony felháborodva végigkamerázza a lakás romjait – több helyen ürülék, összetört elektronikai cikkek, széttépett családi fotók, összetört virág, stb.

Valószínűleg így szocializálódtak, és a saját lakásukat is így hagyták hátra.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 482
18 452
113
Nem kell 1.000.000 embert mozgósítania, csak ennyit is tudna ha akarna. Ha ennek a negyedét mozgósítja, az is óriási mennyiség ÉS ezeknek simán lenne technika is. A mozgósítás nem 1-2 nap. Úgy működik, hogy behívják akit kell, majd pár hónapig kikepzik őket (igaz már kiképzett emberek, de frissíteni akkor is kell), és ennyi idő alatt a technika is odakerülne hozzájuk.
Mégsem ezt teszik...
Marad a szenvedés a 150-200 ezer fős manőver erőkkel, nagy veszteségek mellett, korlátozott eredményekkel és jó lassan.
 
  • Tetszik
Reactions: PPP and ladagrant
W

Wilson

Guest
Én nagy örömmel olvastam tegnap, hogy az ukránok ellentámadásba lendültek és sikereket arattak Szeverodonyecknél, de pár dolog azért nem hagy nyugodni.

Elsőként, mintha ez nem friss hír lenne. Meg vagyok győződve róla, hogy hallottam már valahol. Mondjuk Kreminánál kicsit északabbra, mikor átkoztam az ukránokat, hogy bekerítés közelében vannak a fő erőik és ő a katlan legmélyebb részén próbálnak meg még mélyebbre ásni. Ennek az ellentámadásuknak a pár napos kifulladása után történt meg Kreminánál később a muszka áttörés, ami azóta is lassan, de minden nap 1-2 km-t megy nyugatabbra és már Limant is bevették ennek keretébe, 10 km-re megközelítették Szlovjanszkot.
Mi volt annál a régi ellentámadásnál a stratégia? A katlan mélyén törni előre északra, Harkivtól pedig keletre és délre; és találkozni valahol Kupjánszknál, az Izjúmnál gyülekező egyik orosz főerő ellátó bázisánál. (Ebből annyi lett, hogy itt a katlan mélyén vagy 20 falut elfoglaltak, amit azóta mind elvesztettek, Harkovnál meg kifulladt szintén a déli ék és csak keleten foglaltak el vagy egy tucat falut.) Jelenleg a sajtó attól hangos, hogy Mikoljev és Herszon között megtörtént az ukrán áttörés és én az ukránok térképein sem látom, hogy pontosan hol. Annyi biztos erről a hadműveletről, hogy siker. De mást nem. (És én már korábban is írtam a véleményemet, hogy nem látok még az orosz propagandában sem olyan nagy számokat, amitől meg kellett volna hiúsulnia ennek, szóval simán elképzelhetőnek tartok egy nem túl szerencsés próbálkozást, hogy Moszkva katonai erősítését ne Herszonba küldjék, hanem ide, Szeverodonyeckbe. És ezzel támogassák az ottani -majd újra kiújuló- offenzívát.)

A második dolog, ami miatt mintha hallottam volna ezt a hírt korábban, Mariupolban is boldogítottak minket többször olyan hírrel, hogy az ukránok vad ellentámadásba mentek át és a város néhány részét visszafoglalták. Erre nem mindenki emlékszik már jelenleg, amikor csak az jut az eszünkbe, hogy a kazamaták mélyén bujkáló azovosok hogy megadták magukat. De én akkoriban mindig azt gondoltam ezekről az ellentámadásokról, amelyet kívülről nem támogattak meg, hogy három napi kajám maradt, a fél csapat ellentámadásba megy át, és függetlenül attól, hogy szereznek-e bármit az ellenségtől, lett 6 napi kajám.
Nem vonták vissza az igen jelentős számú katonákat a városból, miközben bekerítés réme fenyegetett és lövik a muszkák az ellátási útvonalat jelentő hidakat. Ha vissza is vonulnak Liszicsanszkba, az oda vezető két fő útvonalat is lövik a ruszkik ágyúval, tehát ott is nehéz lenne ellátni 5 dandárt, de ezt még megvámoltatják a tűzben a hidaknál.

A harmadik, hogy akkor most a város mennyi részét is szerezték vissza? Azt mondták, hogy az elfoglalt terület 20%-át. Pár napja még az 50% elvesztéséről beszéltek, akkor a mostani a teljes város 10%-át jelenti. Ha az oroszok arról beszéltek, hogy a 75% az övék, akkor most vissza vettek 15%-ot és 60%-nál állnak.
Nem tudunk pontos adatokat.

Minden esetre az elismerésre méltó, hogy ilyen reménytelen helyzetben is a morál az szemlátomást nem omlott össze és képesek a katonákat rávenni a támadásra. Ezt akkor is el kell fogadni, ha a kormány média igyekezni fog a sikerek jelentőségét felerősíteni és jobb képet festeni, mint három sikertelen átkelés a tengerparton egy pici patakon és egy kétes időtartamig megtartható városrész a katlan mélyén.
Szerintem nem mindenki számított erre.
Pár nappal ezelőtt azt mondták az ukrik hogy az oroszok a város 70%-t ellenőrzésük alá vonták,aztán az ukrik ellentâmadtak ,és visszafoglalták a város 20%-t most az ukrik és az oroszok is a város 50-50%-t birtokolják.
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
576
5 254
93
DEZINFORMÁCIÓ!!!!!!


"Moszkva mellett katonai bázist égettek fel ukrán rakéták, PUTYIN pánikba esett."​

A hozzászólások közül az egyik, de érdemes elolvasni a többit is.

" ~ Az oroszok által elkövetett 110 napos mészárlás után itt az ideje, hogy ugyanazzal az offenzívával viszonozzuk! Szép munka Ukrajna és katonai csapata!"

Ez jelent meg és falják, mint a cukrot. A hozzászólásokból is látszik, hogy mennyire félretájékoztathatók az emberek.

Bár én a magam részéről nem is igazán csodálkozok. Az oktatás színvonalát teljesen visszafogták a mindennapi emberek részére. Nem kell kézírást tanulni, nem kell értelmezni az analóg órát. Könnyített (lightos) tananyagok. Kihagyható tantárgyak az érettségin, ha megfelelő igazolás van, akkor többlet időt lehet kapni a feladatok megoldásához. Bezzeg az elit iskolákban továbbra is teljes a szigorúság, csak hát oda sok-sok pénz kell.

A fegyveres beavatkozással kapcsolatban senki nem tud semmit, de a brit tudósok minden nap kiadnak egy-egy jól hangzó tanulmányt, amit gyorsan terjesztenek, mint a mindent megmagyarázó bölcseletet.

Én mint fotel tudós, a mai napi sem értem az ejtőernyős kommandó célját. Kiev központjától több km-re ledobnak egy csoportot, hogy hídfőállást létesítsen? Jeszenszkit elkapja? Feláldozták őket, de mi is volt a cél? Jeszenszkij elfogása nem lehetett, mert mire bejutnak a központba, az ukrán elnököt sokszorosan kimenekítik. Ha az elnök elfogása lett volna a cél, nem célszerűbb lett volna a helikopterekkel pont az elnök tartózkodási helyén leszállni? Esetleg "fülest" kaptak, hogy Jeszenszkij pont a repülőtéren van? Hídfőállás létesítése volt a cél? Ha ők leszálltak, akkor fél órán belül miért nem érkezett az erősítés?

Minden titkosszolgálat folyamatosan közöl híreket. Falják a népek. Pedig pont a titkosszolgálatok, azok, amelyek nagyon megszelektálják a nyilvánosságra hozható anyagot. A nyilvánosság elé CSAK azt közlik, amit ők jónak tartanak. Alapvető dolog.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 807
48 318
113
@nyugger kolléga újabb írása.

Lehet, hogy most tényleg sok volt a tütüke, aztán azért nem posztolta még sk ;)
 

gorcsev

Well-Known Member
2021. december 19.
444
2 684
93
‼️A Kijev elleni támadást rakétát szállító bombázók hajtották végre, akik 5 vagy 6 darab Kh-101 légi indító rakétát lőttek ki.
Új felvételek egy cirkálórakéta repülésről, a KR típus látható.
Valamint közeli felvételek a tűzről.
t.me/RVvoenkor
 
W

Wilson

Guest

A brit katonai hírszerzés napi összefoglalója

  • Az elmúlt 24 órában az ukrán erők ellentámadásokat indítottak Szeverodonyeckben, ami valószínűleg megszüntette az orosz erők hadműveleti lendületét, amelyet korábban a harci egységek és a tűzerő koncentrálásával nyertek.
  • A térségbe telepített orosz erők között az önmagát kikiáltott Luhanszki Népköztársaság tartalékából mozgósított állomány is található. Ezek a csapatok gyengén felszereltek és képzettek, és a hagyományos orosz egységekhez képest nem rendelkeznek nehéz felszereléssel.
  • Ez a már korábban az Orosz Föderáció által alkalmazott taktika a várostisztítási műveletekhez,korábban Szíriában a szíriai hadsereg egyik hadtestét használta városi területek megtámadására.
  • Ez a megközelítés valószínűleg arra utal, hogy korlátozni kívánják a reguláris orosz erők által elszenvedett veszteségeket
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 458
4 597
113

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Háló.
Kb mostanra józanodtam ki :D
Történt valami arrafelé?
Vagy csak a megszokott tinglitangli szeverodonyeck külterület, tanya III. elfoglalása aztán visszafoglalása és hasonlók?
Köszi.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and aquarell

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 482
18 452
113
Ők meg úgy gondolják, hogy nem szenvednek...
Putyin áldozza fel a nagyrészt önkéntes és hivatásos magját a szárazföldi haderőnek, azért, hogy a háború és a saját társadalmi támogatottsága megmaradjon.
Ez eddig 30 ezer orosz katona életébe került.
Igazi diktátor, gyenge jellemmel, sok gyűlölettel.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 812
56 358
113
Putyin áldozza fel a nagyrészt önkéntes és hivatásos magját a szárazföldi haderőnek, azért, hogy a háború és a saját társadalmi támogatottsága megmaradjon.
Ez eddig 30 ezer orosz katona életébe került.
Igazi diktátor, gyenge jellemmel, sok gyűlölettel.
Hiteles forrás a 30000 orosz halottra?
Lehetőleg Zelensky kivűl.
Vagy csak fecsegsz itt?