[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 532
8 870
113
Bocs, hogy csak most válaszolok. Nem volt időm normális posztot írni. Próbálok mindenkinek reagálni, de vagy 100 értesítésem volt tegnapelőtt óta, úgyhogy 1-2 felett lehet, elsiklik a figyelmem.

========



Eddig úgy tudtam, felhozni a kínai játékpuskákat egy valódi fegyverekről szóló vitában főbenjáró bűn, de örülök, hogy megtetted. Ezzel könnyebben tudom úgyis illusztrálni, mit akarok mondani, szerencsére pont van néhány kéznél.

Ti, ilyen-olyan katonai tapasztalatra hivatkozva ezt véditek be:

aksz.jpg


Mutatom golyószóró-replikával is, hátha jobban tetszik:

rpkfog-s.jpg


És az, ha a tárnál fogva lóbálom a fegyvert, szerintetek rendben van, mert

"Így kényelmes."
"Ez valójában egy titkos szpecnaz-technika."
"Nem voltál még műveleti területen."
"Aki ezt csinálja, nemhogy nem amatőr, hanem kifejezetten profi."

Ne haragudjatok, nem akarok senkit megbántani, de szerintem azzal, ha szerintetek ez a így biztonságos, elfogadható, esetleg kifejezetten nagy katonai tapasztalatról árulkodik, nem az én szakmai hozzáértésemről festetek hiányos képet.

Nem mellesleg, a csecsenes videón és a fent linkelt képen is egy AKSz-74U szerepel, nem pedig egy "AK74U".

Persze, lehet becézgetni, lehet, hogy így hívtátok az alakulatnál, de nem én vagyok a hülye, amiért a hivatalos nevét használom egy fegyvernek.


Egész véletlen pont láttam egy teljes ODON szpecnaz alakulatot 2009-ben, a Győzelem Parknál, Moszkvában. Én ráadásul tudtam róluk, hogy szpecnazosok és nem csak később derült ki. Persze ők csak épp vonultak valamerre, nem csináltak semmi menőséget.

Bár tudomásom szerint nem számítanak explicit szpecnaz-alakulatnak, láttam egy csomó OMON-ost is, intézkedés kézben, ugyanezen látogatás során.

"egy dolog biztosan kiemelendő: kab@szottul összeszokottak és nem adják fel könnyen." -> Amúgy ez képzetségtől függetlenül a csecsenekre is biztosan igaz, meg az is, hogy amúgy rohadtul motiváltak.

Továbbra is: én nem akarom elvitatni a csecsenektől, hogy érnek el sikereket a harctéren. Ez világosan így van. Én csak arra akarok rávilágítani, hogy az állomány egy része igencsak képzetlennek tűnik.



Ez egy MTI által, a brit hírszerzés jelentése alapján megírt hír volt, amit az ügyeletes szerkesztő 3 perc munkával felcopypastelt az oldalra.

Annyit tudok mondani minden háborgónak, hogy egyetértek abban, hogy több kritikával kellett volna kezelni a dolgot, ahogy ezt személy szerint én szoktam is, amikor épp hozzám jut el egy ilyen hír.

De tudjátok, az újságíró-szerkesztőségek nem úgy működnek, hogy 24/7-ben állandóan, folyamatosan mindenki dolgozik, mindenről egyeztet és mindenki tökéletesen ért minden témához.

Annak a srácnak pedig, aki azt emlegette, hogy a Portfolio találta ki az orosz légierős hírt, csak azt tudom mondani: megtisztelő, hogy azt gondolod rólunk, hogy mi írjuk a brit hírszerzés jelentéseit.




Érdemi szakmai kritika nélküli, okádék személyeskedés. Látom, azt a posztot, amiben buzizol engem, meg transzizod a feleségemet, közben törölték is.

Csak annyit tudok erre mondani, hogy ezek egy vitát vesztett ember eszközei. A szakmai kritikára nyitott vagyok; van, amikor még jogos is, de amit te csinálsz, az nem az.


Erre csak azt tudom mondani, hogy én, személy szerint igyekszem odafigyelni erre. De nem én egyedül írom az összes cikket az oldalra.

============

Egy szó, mint száz: nekem személy szerint nincs bajom azzal, ha valaki az oroszoknak drukkol, egy szinten meg is értem, mert én sem vagyok oda az Egyesült Államok által exportált béna ideológiákért. Meg bírom az orosz haditechnikát is; van is egy kisebb kollekcióm orosz / szovjet haditechnikai eszközökből, vagy ezek élethű másolatából.

Én egyedül azt nem értem, miért kell fanatikus szinten, minden apró bénázást, taktikai hibát folyamatosan kimagyarázni, mindenféle konteóval racionalizálni minden tévedést, veszteséget; kritika nélkül elhinni mindent, amit a Kreml közöl.

Lehet az oroszoknak drukkolni, de ne tegyünk már úgy, mintha ez az egész, Ukrajna elleni offenzíva a valaha volt legzseniálisabb hadjárat lenne és az oroszok egyfajta halhatatlan seregként, veszteségek nélkül pusztítanák el az ukrán haderőt.

Ugyanazt a kritikus szemléletet, amit alkalmaztok (sokszor teljesen jogosan) az Egyesült Államokkal / EU-val és az ukránokkal kapcsolatosan, érdemes lenne alkalmazni néha Oroszországgal szemben is.

Részemről ennyit erről a témáról.
Figyu már töki!
Még mindig a tárfogáson rugózol?
Miért nem egy levélben beszélgetsz ha már valami spéci hírt nem posztolsz? Vagy te is figyelemhiányos vagy?
Igen, én is írhattam volna privátba. De úgy nem kapnak ihletet.;)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 139
54 718
113
Elfelejted, hogy ez az ukrán fő erő. Nyolc éve harcolnak a ruszki ellen, van tapasztalatuk. Igazából látszik is, mert március közepe óta megy a 2. fázis, és eddig csak annyit értek el, hogy Harkov térségéből is ki lettek takarítva.
Annyira képzett a ruszki szerződéses lövész, mint a VDV .
:D
Azok is jól beégtek, mindenhol kikaptak, ahol bevetették őket.
Halomba lövik a BMP-3 -al felszerelt orosz "szerződéses", jól képzett haderőt.

Ezek semmivel sem jobbak, mint az ukránok: vegyes kiképzettségű, feltöltöttségű, fegyverzetű, szedett-vedett bandák.
A legtöbb ZHCS -t újjá kellett szervezni, kiegészíteni más erőkkel, mert Kijevnél, Harkovnál olyan veszteségeket szenvedtek.
Ez a tömeghadsereg hátrányait megőrző, rosszul felkészített önkéntes haderő tipikus esete.
Ukrán ugyan ez.
Ismersz ilyet még ?
;)




Megfájdul az ember feje tőled,olyan katona vagy te,mint én szoprán,opera énekes.
:)
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Bocs, hogy csak most válaszolok. Nem volt időm normális posztot írni. Próbálok mindenkinek reagálni, de vagy 100 értesítésem volt tegnapelőtt óta, úgyhogy 1-2 felett lehet, elsiklik a figyelmem.

========



Eddig úgy tudtam, felhozni a kínai játékpuskákat egy valódi fegyverekről szóló vitában főbenjáró bűn, de örülök, hogy megtetted. Ezzel könnyebben tudom úgyis illusztrálni, mit akarok mondani, szerencsére pont van néhány kéznél.

Ti, ilyen-olyan katonai tapasztalatra hivatkozva ezt véditek be:

aksz.jpg


Mutatom golyószóró-replikával is, hátha jobban tetszik:

rpkfog-s.jpg


És az, ha a tárnál fogva lóbálom a fegyvert, szerintetek rendben van, mert

"Így kényelmes."
"Ez valójában egy titkos szpecnaz-technika."
"Nem voltál még műveleti területen."
"Aki ezt csinálja, nemhogy nem amatőr, hanem kifejezetten profi."

Ne haragudjatok, nem akarok senkit megbántani, de szerintem azzal, ha szerintetek ez a így biztonságos, elfogadható, esetleg kifejezetten nagy katonai tapasztalatról árulkodik, nem az én szakmai hozzáértésemről festetek hiányos képet.

Nem mellesleg, a csecsenes videón és a fent linkelt képen is egy AKSz-74U szerepel, nem pedig egy "AK74U".

Persze, lehet becézgetni, lehet, hogy így hívtátok az alakulatnál, de nem én vagyok a hülye, amiért a hivatalos nevét használom egy fegyvernek.


Egész véletlen pont láttam egy teljes ODON szpecnaz alakulatot 2009-ben, a Győzelem Parknál, Moszkvában. Én ráadásul tudtam róluk, hogy szpecnazosok és nem csak később derült ki. Persze ők csak épp vonultak valamerre, nem csináltak semmi menőséget.

Bár tudomásom szerint nem számítanak explicit szpecnaz-alakulatnak, láttam egy csomó OMON-ost is, intézkedés kézben, ugyanezen látogatás során.

"egy dolog biztosan kiemelendő: kab@szottul összeszokottak és nem adják fel könnyen." -> Amúgy ez képzetségtől függetlenül a csecsenekre is biztosan igaz, meg az is, hogy amúgy rohadtul motiváltak.

Továbbra is: én nem akarom elvitatni a csecsenektől, hogy érnek el sikereket a harctéren. Ez világosan így van. Én csak arra akarok rávilágítani, hogy az állomány egy része igencsak képzetlennek tűnik.



Ez egy MTI által, a brit hírszerzés jelentése alapján megírt hír volt, amit az ügyeletes szerkesztő 3 perc munkával felcopypastelt az oldalra.

Annyit tudok mondani minden háborgónak, hogy egyetértek abban, hogy több kritikával kellett volna kezelni a dolgot, ahogy ezt személy szerint én szoktam is, amikor épp hozzám jut el egy ilyen hír.

De tudjátok, az újságíró-szerkesztőségek nem úgy működnek, hogy 24/7-ben állandóan, folyamatosan mindenki dolgozik, mindenről egyeztet és mindenki tökéletesen ért minden témához.

Annak a srácnak pedig, aki azt emlegette, hogy a Portfolio találta ki az orosz légierős hírt, csak azt tudom mondani: megtisztelő, hogy azt gondolod rólunk, hogy mi írjuk a brit hírszerzés jelentéseit.




Érdemi szakmai kritika nélküli, okádék személyeskedés. Látom, azt a posztot, amiben buzizol engem, meg transzizod a feleségemet, közben törölték is.

Csak annyit tudok erre mondani, hogy ezek egy vitát vesztett ember eszközei. A szakmai kritikára nyitott vagyok; van, amikor még jogos is, de amit te csinálsz, az nem az.


Erre csak azt tudom mondani, hogy én, személy szerint igyekszem odafigyelni erre. De nem én egyedül írom az összes cikket az oldalra.

============

Egy szó, mint száz: nekem személy szerint nincs bajom azzal, ha valaki az oroszoknak drukkol, egy szinten meg is értem, mert én sem vagyok oda az Egyesült Államok által exportált béna ideológiákért. Meg bírom az orosz haditechnikát is; van is egy kisebb kollekcióm orosz / szovjet haditechnikai eszközökből, vagy ezek élethű másolatából.

Én egyedül azt nem értem, miért kell fanatikus szinten, minden apró bénázást, taktikai hibát folyamatosan kimagyarázni, mindenféle konteóval racionalizálni minden tévedést, veszteséget; kritika nélkül elhinni mindent, amit a Kreml közöl.

Lehet az oroszoknak drukkolni, de ne tegyünk már úgy, mintha ez az egész, Ukrajna elleni offenzíva a valaha volt legzseniálisabb hadjárat lenne és az oroszok egyfajta halhatatlan seregként, veszteségek nélkül pusztítanák el az ukrán haderőt.

Ugyanazt a kritikus szemléletet, amit alkalmaztok (sokszor teljesen jogosan) az Egyesült Államokkal / EU-val és az ukránokkal kapcsolatosan, érdemes lenne alkalmazni néha Oroszországgal szemben is.

Részemről ennyit erről a témáról.
Nos... egy szóval sem állítottam hogy b.zi lennél mindössze tréfálkoztam azon, hogy ha esetleg nem nőnemű lenne a feleséged, nekem az sem gond. Tréfa/fricska mivel vállaltan libsibérenc haladárok vagytok :D
A fegyverfogás témához : az illusztrációidon nem úgy fogod azt a vackot, mint az általad kifogásolt csecsen, Ő ugyanis a tár felső részén fogja, ami közel van a fegyver tömegközéppontjához, míg Te a tár közepét/alsó részét. Az tuti hogy úgy nem lesz kényelmes.
És hogy miért is vagytok viccesek a pf-nél : simán átvesztek minden nyugati baromságot kritika vagy épp ellenőrzés nélkül, így aztán olyan fantasztikus dolgokat írtok a cikkeitekben mint az ellopott Pancir-2PU mobil parancsnoki állomás :D
A Pancir-2PU egy gyors telepítésű fedezék/óvóhelykészlet, amit be lehet ásni vagy épp telepítik és álcázzák. Egy üres acéltartály ha így jobban megérted... Semmi nincs benne csak hely ahová egy Pancirral be lehet állni. :D
Ugye érzed a különbséget?
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 604
13 449
113
Az első lövések a Szu-57-es csapásáról az ukrán objektumra

Feltehetően ezek az első felvételek a legújabb Kh-59MK2 levegő-föld irányított rakéta harci használatáról.

Támadások a kijevi Darnicja autójavító üzem ellen ma reggel.
t.me/RVvoenkor

Akkor, ha jól értem:
a sohasem hadrendbe kerülő amerikai chippes vadászgépek képtelenek az ukránok javára fordítani a háború menetét, a már kifogyott amerikai chippes, amúgy sem használt preciziós fegyverekkel.
Kezdek megvilágosodni.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 604
13 449
113
Azt azért ki ne találjuk már, hogy az jó, vagy elfogadható, ha egy bárki a tárnál fogva (lóbálva) viszi a fegyverét. Értem én, hogy mindenki szakértő, de hülyeséget attól még nem kell beszélni.

A profik a segglyukukat összehúzva visszahúztak az amerikai egyesült álmokba.
Az amatőrök meg tárat fogva, meg gránáttal szórják ki a profikat.
 

JonatánJoe

Well-Known Member
2016. december 29.
167
1 112
93
Bocs, hogy csak most válaszolok. Nem volt időm normális posztot írni. Próbálok mindenkinek reagálni, de vagy 100 értesítésem volt tegnapelőtt óta, úgyhogy 1-2 felett lehet, elsiklik a figyelmem.

========



Eddig úgy tudtam, felhozni a kínai játékpuskákat egy valódi fegyverekről szóló vitában főbenjáró bűn, de örülök, hogy megtetted. Ezzel könnyebben tudom úgyis illusztrálni, mit akarok mondani, szerencsére pont van néhány kéznél.

Ti, ilyen-olyan katonai tapasztalatra hivatkozva ezt véditek be:

aksz.jpg


Mutatom golyószóró-replikával is, hátha jobban tetszik:

rpkfog-s.jpg


És az, ha a tárnál fogva lóbálom a fegyvert, szerintetek rendben van, mert

"Így kényelmes."
"Ez valójában egy titkos szpecnaz-technika."
"Nem voltál még műveleti területen."
"Aki ezt csinálja, nemhogy nem amatőr, hanem kifejezetten profi."

Ne haragudjatok, nem akarok senkit megbántani, de szerintem azzal, ha szerintetek ez a így biztonságos, elfogadható, esetleg kifejezetten nagy katonai tapasztalatról árulkodik, nem az én szakmai hozzáértésemről festetek hiányos képet.

Nem mellesleg, a csecsenes videón és a fent linkelt képen is egy AKSz-74U szerepel, nem pedig egy "AK74U".

Persze, lehet becézgetni, lehet, hogy így hívtátok az alakulatnál, de nem én vagyok a hülye, amiért a hivatalos nevét használom egy fegyvernek.


Egész véletlen pont láttam egy teljes ODON szpecnaz alakulatot 2009-ben, a Győzelem Parknál, Moszkvában. Én ráadásul tudtam róluk, hogy szpecnazosok és nem csak később derült ki. Persze ők csak épp vonultak valamerre, nem csináltak semmi menőséget.

Bár tudomásom szerint nem számítanak explicit szpecnaz-alakulatnak, láttam egy csomó OMON-ost is, intézkedés kézben, ugyanezen látogatás során.

"egy dolog biztosan kiemelendő: kab@szottul összeszokottak és nem adják fel könnyen." -> Amúgy ez képzetségtől függetlenül a csecsenekre is biztosan igaz, meg az is, hogy amúgy rohadtul motiváltak.

Továbbra is: én nem akarom elvitatni a csecsenektől, hogy érnek el sikereket a harctéren. Ez világosan így van. Én csak arra akarok rávilágítani, hogy az állomány egy része igencsak képzetlennek tűnik.



Ez egy MTI által, a brit hírszerzés jelentése alapján megírt hír volt, amit az ügyeletes szerkesztő 3 perc munkával felcopypastelt az oldalra.

Annyit tudok mondani minden háborgónak, hogy egyetértek abban, hogy több kritikával kellett volna kezelni a dolgot, ahogy ezt személy szerint én szoktam is, amikor épp hozzám jut el egy ilyen hír.

De tudjátok, az újságíró-szerkesztőségek nem úgy működnek, hogy 24/7-ben állandóan, folyamatosan mindenki dolgozik, mindenről egyeztet és mindenki tökéletesen ért minden témához.

Annak a srácnak pedig, aki azt emlegette, hogy a Portfolio találta ki az orosz légierős hírt, csak azt tudom mondani: megtisztelő, hogy azt gondolod rólunk, hogy mi írjuk a brit hírszerzés jelentéseit.




Érdemi szakmai kritika nélküli, okádék személyeskedés. Látom, azt a posztot, amiben buzizol engem, meg transzizod a feleségemet, közben törölték is.

Csak annyit tudok erre mondani, hogy ezek egy vitát vesztett ember eszközei. A szakmai kritikára nyitott vagyok; van, amikor még jogos is, de amit te csinálsz, az nem az.


Erre csak azt tudom mondani, hogy én, személy szerint igyekszem odafigyelni erre. De nem én egyedül írom az összes cikket az oldalra.

============

Egy szó, mint száz: nekem személy szerint nincs bajom azzal, ha valaki az oroszoknak drukkol, egy szinten meg is értem, mert én sem vagyok oda az Egyesült Államok által exportált béna ideológiákért. Meg bírom az orosz haditechnikát is; van is egy kisebb kollekcióm orosz / szovjet haditechnikai eszközökből, vagy ezek élethű másolatából.

Én egyedül azt nem értem, miért kell fanatikus szinten, minden apró bénázást, taktikai hibát folyamatosan kimagyarázni, mindenféle konteóval racionalizálni minden tévedést, veszteséget; kritika nélkül elhinni mindent, amit a Kreml közöl.

Lehet az oroszoknak drukkolni, de ne tegyünk már úgy, mintha ez az egész, Ukrajna elleni offenzíva a valaha volt legzseniálisabb hadjárat lenne és az oroszok egyfajta halhatatlan seregként, veszteségek nélkül pusztítanák el az ukrán haderőt.

Ugyanazt a kritikus szemléletet, amit alkalmaztok (sokszor teljesen jogosan) az Egyesült Államokkal / EU-val és az ukránokkal kapcsolatosan, érdemes lenne alkalmazni néha Oroszországgal szemben is.

Részemről ennyit erről a témáról.
Figyelj már! Mielőtt beleállsz ilyen szemléltetésbe, legalább a saját eredeti posztodat nézd meg alaposan! Azon a képen közel sem ennyire a tár alján fogják a karabélyt... Ezzel a fényképes magyarázkodásoddal öngólt lőttél és nem kicsit. Szélsőségesen ábrázolva akarsz kimagyarázni egy ostoba, kötekedő posztodból eredő kellemetlen szitut! Még jó, hogy nem a tárfenéklemezt markolászva magyarázod meg a hülyeséget! Az, hogy valamivel nem vagy tisztában nem gond, de az, hogy így magyarázod meg, na az komoly gáz! Akkor innen a nagy bölcsesség a fegyver fogásáról, hogy esetleg airsoftozol? Nem rossz dolog, korlátozottan még kiképzésre is jó, de azért ne meríts belőle túl sokat az éles fegyverhasználathoz! Ha hibázol, vagy nem tudsz valamit, legyél képes belátni és ne torzíts dolgokon, mert az nagyon gusztustalan ám!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 180
67 511
113
Az ukrán menekültek hozzáállásukkal nemcsak Bulgáriában keltenek ellenszenvet, bemutatkoztak az NSZK-ban is. A videón látható, milyen állapotban hagyták hátra a lakást, melyet a naiv család ideiglenesen a rendelkezésükre bocsátott. Az oroszul beszélő, ukrajnai származású, Németországba férjhez ment háziasszony felháborodva végigkamerázza a lakás romjait – több helyen ürülék, összetört elektronikai cikkek, széttépett családi fotók, összetört virág, stb.

Mar el is tavolitotta youtube.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 554
25 673
113
Itt nem azzal van baj, hogy lövés közben fogja a csávó a tárat, ami betudható egy régimódi kiképzőtiszt sajátos stílusának is.

Itt azzal van baj, hogy CSAK a tárat fogja az emberünk és semmi mást, miközben lóbálja a fegyverét.

Oké, lehet az oroszoknak drukkolni, de miért érzi azt bárki, hogy ez egy magát "szpecnaznak" hívó alakulatnál rendben van?

csecsen.png
Egy videóból kikapott képet alapul véve felépítettél egy teljes világegyetemet. :D

Én meg úgy látom, hogy a katona a jobb kezével épp vakarja az orrát és a bal kezével ezért fogja a fegyver tölténytárát, mert az kb. a súlyvonalába fekszik és ha a bal kéz markolatát fogná, az sokkal kényelmetlenebb lenne, esetleg leérhetne a földre és elkoszolhatná. Pont jól csinálja, ellenkezve veled, aki kötözködni akar. :)

Ráadásul a balra levő manus meg nem is fogja a fegyverét. :D

Hogy mik vannak?
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 050
22 661
113
Maximalisan es abszolut nem mindegy ki hol fogja/lobalja a nala levo a fegyveret! Es a jelek szerint az orosz/csecsen/LNR/DNR katonak egyre inkabb az orosz hatartol tavolodva teszik ezt, az ukranok pedig egyre inkabb Ukrajna belseje fele. Ugye, hogy nem mindegy?! :oops:
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 920
16 912
113
‼️ Az osztrák védelmi minisztérium bejelentette, hogy lehetetlen nehézfegyvereket szállítani Ukrajnába


Az osztrák védelmi minisztérium katonai szakértője, Markus Reisner ezredes szerint az Ukrajnába történő fegyverszállítás legértékesebb útvonalait már az orosz hadsereg ellenőrzi, a vasutak megsérültek, a fegyveres teherautók pedig az orosz katonaság célpontjai. Éppen ezért a haditechnikai eszközöket vagy lehetetlen szállítani, vagy csak kis tételben próbálják szállítani.
t.me/RVvoenkor
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 068
28 502
113
Maximalisan es abszolut nem mindegy ki hol fogja/lobalja a nala levo a fegyveret! Es a jelek szerint az orosz/csecsen/LNR/DNR katonak egyre inkabb az orosz hatartol tavolodva teszik ezt, az ukranok pedig egyre inkabb Ukrajna belseje fele. Ugye, hogy nem mindegy?! :oops:
Az ukránok is az orosz határtól távolodva :D
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 481
18 438
113
Tehát az oroszok is 8 éve harcolnak az ukránokkal=koppra ugyanannyi tapasztalatuk van... Ez persze badarság, mert ott ugye állóháború folyt, ami abból állt, hogy átlövöldöztek egymáshoz, de manőverek nem voltak...

Azt az elsővonalas ukrán haderőt épp most kerítik be (tudod, 5 dandár csücsül hamarosan egy katlanban) el sem tudom képzelni, hogyha ezek olyan jól képzettek mint az oroszok, akkor ez hogyan történhet meg? Miért nem vonulnak vissza? Egyszerű oka van: ha megmozdulnak hátrafelé azonnal pánikszerű menekülésbe kezd ez a sebtében behívott tartalékosokból álló erő...

Biztos elkerülte a figyelmed, hogy abban a nagyjából egy hónapos hadműveleti szünetben nem csak az orosz ZHCS-ket szervezték újra, hanem az ukrán haderőt is. A különbség csupán annyi, hogy az orosz ZHCS-ket hivatásos és szerződéses katonákból szervezték újra, az ukrán haderőt meg behívott tartalékosokból...

Nem nagyon. Az ukrán haderő ezen része harcedzett. Ezen a területen, lázadók ellen, helyismerettel, elszántsággal. Ők a háború első szakaszában alig szenvedtek veszteséget. Szemben az ide dobott, Kijev, Harkov alatt szarrá vert, ezért ujasszervezett, tartalékos erőkkel kiegészített ruszki erőkkel. Itt is igaz, ami máshol: a szakik jobbak, akkor is, ha szarabb fegyverekkel nyomják.

Megfájdul az ember feje tőled,olyan katona vagy te,mint én szoprán,opera énekes.
:)

A hozzászólásaid alapján biztos, hogy kiválóan énekelsz.
:D

Miért lenne ez a magyar érdek?
  • Mert ő a veszélyesebb: Az orosz, ha erős, gazdasági, politikai érdekérvényesítő képessége jó, sokkal jobb, mint az ukrané. Érdekei szinte teljesen ellentétesek a mi érdekeinkkel, ezért nem jó, ha függünk tőle, vagy befolyása van a térségre.
  • Valamint most őt lehet hatásosan gyengíteni, háttérbe szorítani: A háborúval nagyot bukhat minden tekintetben. Haszerencsénk van, akkor a térségből kiszorul, ezáltal megnő a mozgásterünk. A Lengyel és az összes többi KKE ország ezért támogatja Ukrajnát. Látják a lehetőséget, hogy megszabaduljunk a ruszkitól.
 

Dalco Olmo

Well-Known Member
2022. március 21.
320
2 944
93
Két mai ukrajnai kishír:

Nincs menekvés, mindenkit a húsdarálóba kell küldeni:

„A csapi határőregység munkatársai sikeresen megakadályoztak egy újabb törvénytelen határátlépést. Az eset Kisbereznán történt, az ukrán–szlovák határon. Egy Mercedes típusú busz ellenőrzésekor a hatóságok észrevették, hogy a hátsó ülések alatt, a táskák között egy férfi bujkál. A 19 éves kárpátaljai fiatal így akart kijutni az országból. A helyszínre kiérkezett a nemzeti rendőrség, a fiatalt adminisztratív felelősségre vonják, ezenkívül büntetőeljárás is indul ellene a katonai szolgálat alól való kibúvás miatt.”

https://podiji.karpat.in.ua/?p=85395&lang=hu

„Elnöki ereklye” (nem én gúnyolódom, komolyan így fogalmaztak):

„Washingtonban 100 000 dollárért adták el egy jótékonysági aukción Washingtonban Volodimir Zelenszkij elnök arról elhíresült hímzett ingét, hogy az ukrán népviseleti darabot az idei visivanka napján viselte – számolt be az unn.com.ua hírportál vasárnap az Amerika Hangja rádióállomásra hivatkozva. A jelentés szerint a jótékonysági árverést június 3-án, pénteken tartották a United 24 program bemutatójának részeként a washingtoni Ukrán Házban. Az ukrán elnöki ereklyét az Asters USA amerikai ügyvédi iroda vette meg. A befolyt összeget az Ukrán Nemzeti Bank számlájára utalják, és az ígéretek szerint védelmi célokra, aknamentesítésre, egészségügyi ellátásra, az ország újjáépítésére fordítják majd. Az aukción Zelenszkij visivánkáján kívül Artem Dovbik és Andrij Jarmolenko mezei is elkeltek, amelyekben az ukrán válogatott Skócia nemzeti tizenegye elleni győztes meccsén rúgták a labdát június 1-jén.”

https://life.karpat.in.ua/?p=105630&lang=hu

zeli-inge.jpg
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 587
14 564
113
Bocs, hogy csak most válaszolok. Nem volt időm normális posztot írni. Próbálok mindenkinek reagálni, de vagy 100 értesítésem volt tegnapelőtt óta, úgyhogy 1-2 felett lehet, elsiklik a figyelmem.

========



Eddig úgy tudtam, felhozni a kínai játékpuskákat egy valódi fegyverekről szóló vitában főbenjáró bűn, de örülök, hogy megtetted. Ezzel könnyebben tudom úgyis illusztrálni, mit akarok mondani, szerencsére pont van néhány kéznél.

Ti, ilyen-olyan katonai tapasztalatra hivatkozva ezt véditek be:

aksz.jpg


Mutatom golyószóró-replikával is, hátha jobban tetszik:

rpkfog-s.jpg


És az, ha a tárnál fogva lóbálom a fegyvert, szerintetek rendben van, mert

"Így kényelmes."
"Ez valójában egy titkos szpecnaz-technika."
"Nem voltál még műveleti területen."
"Aki ezt csinálja, nemhogy nem amatőr, hanem kifejezetten profi."

Ne haragudjatok, nem akarok senkit megbántani, de szerintem azzal, ha szerintetek ez a így biztonságos, elfogadható, esetleg kifejezetten nagy katonai tapasztalatról árulkodik, nem az én szakmai hozzáértésemről festetek hiányos képet.

Nem mellesleg, a csecsenes videón és a fent linkelt képen is egy AKSz-74U szerepel, nem pedig egy "AK74U".

Persze, lehet becézgetni, lehet, hogy így hívtátok az alakulatnál, de nem én vagyok a hülye, amiért a hivatalos nevét használom egy fegyvernek.


Egész véletlen pont láttam egy teljes ODON szpecnaz alakulatot 2009-ben, a Győzelem Parknál, Moszkvában. Én ráadásul tudtam róluk, hogy szpecnazosok és nem csak később derült ki. Persze ők csak épp vonultak valamerre, nem csináltak semmi menőséget.

Bár tudomásom szerint nem számítanak explicit szpecnaz-alakulatnak, láttam egy csomó OMON-ost is, intézkedés kézben, ugyanezen látogatás során.

"egy dolog biztosan kiemelendő: kab@szottul összeszokottak és nem adják fel könnyen." -> Amúgy ez képzetségtől függetlenül a csecsenekre is biztosan igaz, meg az is, hogy amúgy rohadtul motiváltak.

Továbbra is: én nem akarom elvitatni a csecsenektől, hogy érnek el sikereket a harctéren. Ez világosan így van. Én csak arra akarok rávilágítani, hogy az állomány egy része igencsak képzetlennek tűnik.



Ez egy MTI által, a brit hírszerzés jelentése alapján megírt hír volt, amit az ügyeletes szerkesztő 3 perc munkával felcopypastelt az oldalra.

Annyit tudok mondani minden háborgónak, hogy egyetértek abban, hogy több kritikával kellett volna kezelni a dolgot, ahogy ezt személy szerint én szoktam is, amikor épp hozzám jut el egy ilyen hír.

De tudjátok, az újságíró-szerkesztőségek nem úgy működnek, hogy 24/7-ben állandóan, folyamatosan mindenki dolgozik, mindenről egyeztet és mindenki tökéletesen ért minden témához.

Annak a srácnak pedig, aki azt emlegette, hogy a Portfolio találta ki az orosz légierős hírt, csak azt tudom mondani: megtisztelő, hogy azt gondolod rólunk, hogy mi írjuk a brit hírszerzés jelentéseit.




Érdemi szakmai kritika nélküli, okádék személyeskedés. Látom, azt a posztot, amiben buzizol engem, meg transzizod a feleségemet, közben törölték is.

Csak annyit tudok erre mondani, hogy ezek egy vitát vesztett ember eszközei. A szakmai kritikára nyitott vagyok; van, amikor még jogos is, de amit te csinálsz, az nem az.


Erre csak azt tudom mondani, hogy én, személy szerint igyekszem odafigyelni erre. De nem én egyedül írom az összes cikket az oldalra.

============

Egy szó, mint száz: nekem személy szerint nincs bajom azzal, ha valaki az oroszoknak drukkol, egy szinten meg is értem, mert én sem vagyok oda az Egyesült Államok által exportált béna ideológiákért. Meg bírom az orosz haditechnikát is; van is egy kisebb kollekcióm orosz / szovjet haditechnikai eszközökből, vagy ezek élethű másolatából.

Én egyedül azt nem értem, miért kell fanatikus szinten, minden apró bénázást, taktikai hibát folyamatosan kimagyarázni, mindenféle konteóval racionalizálni minden tévedést, veszteséget; kritika nélkül elhinni mindent, amit a Kreml közöl.

Lehet az oroszoknak drukkolni, de ne tegyünk már úgy, mintha ez az egész, Ukrajna elleni offenzíva a valaha volt legzseniálisabb hadjárat lenne és az oroszok egyfajta halhatatlan seregként, veszteségek nélkül pusztítanák el az ukrán haderőt.

Ugyanazt a kritikus szemléletet, amit alkalmaztok (sokszor teljesen jogosan) az Egyesült Államokkal / EU-val és az ukránokkal kapcsolatosan, érdemes lenne alkalmazni néha Oroszországgal szemben is.

Részemről ennyit erről a témáról.
RPK-t senki nem fog tárnál fogva lóbálni. Nagy kedvencem, főleg a 7.62-es.
Aksz74u-t, vagy más apróbb dolgot meg miért ne, ha úgy adja ki.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 068
28 502
113
Két mai ukrajnai kishír:

Nincs menekvés, mindenkit a húsdarálóba kell küldeni:

„A csapi határőregység munkatársai sikeresen megakadályoztak egy újabb törvénytelen határátlépést. Az eset Kisbereznán történt, az ukrán–szlovák határon. Egy Mercedes típusú busz ellenőrzésekor a hatóságok észrevették, hogy a hátsó ülések alatt, a táskák között egy férfi bujkál. A 19 éves kárpátaljai fiatal így akart kijutni az országból. A helyszínre kiérkezett a nemzeti rendőrség, a fiatalt adminisztratív felelősségre vonják, ezenkívül büntetőeljárás is indul ellene a katonai szolgálat alól való kibúvás miatt.”

https://podiji.karpat.in.ua/?p=85395&lang=hu

„Elnöki ereklye” (nem én gúnyolódom, komolyan így fogalmaztak):

„Washingtonban 100 000 dollárért adták el egy jótékonysági aukción Washingtonban Volodimir Zelenszkij elnök arról elhíresült hímzett ingét, hogy az ukrán népviseleti darabot az idei visivanka napján viselte – számolt be az unn.com.ua hírportál vasárnap az Amerika Hangja rádióállomásra hivatkozva. A jelentés szerint a jótékonysági árverést június 3-án, pénteken tartották a United 24 program bemutatójának részeként a washingtoni Ukrán Házban. Az ukrán elnöki ereklyét az Asters USA amerikai ügyvédi iroda vette meg. A befolyt összeget az Ukrán Nemzeti Bank számlájára utalják, és az ígéretek szerint védelmi célokra, aknamentesítésre, egészségügyi ellátásra, az ország újjáépítésére fordítják majd. Az aukción Zelenszkij visivánkáján kívül Artem Dovbik és Andrij Jarmolenko mezei is elkeltek, amelyekben az ukrán válogatott Skócia nemzeti tizenegye elleni győztes meccsén rúgták a labdát június 1-jén.”

https://life.karpat.in.ua/?p=105630&lang=hu

zeli-inge.jpg
Ha Orbán vagy Putyin ingét árvereznék el, akkor az személyi kultusz lenne, ugye?
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 554
25 673
113
Ez valami céges riadalaom, olyan mint az, hogy ne támaszd fel a táron a fegyvert. Valaki kitalálta, hogy akadályt okoz. Nem nem okoz amúgy.
Ellentmondok. :)

AMD-vel az első lövéseimet tárra feltámasztva adtam le, porzott a föld kb, 5-10 m-re. Na akkor ott volt riadalom és hangoskodás. :D

Egyébként az a lövészet tele volt érdekességekkel. Pl. Amerre a céltáblák voltak felállítva, egyszer csak megjelent olyan erdészféle lovas, a biztosítók biztos nem értek rá vele beszélgetni. Na akkor is volt bőven hangoskodás és szaladgálás. :D