[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Lando

Well-Known Member
2011. június 29.
409
1 078
93
Az hogy Budapest orosz atomot kapna egy felesleges hisztériakeltés. Ha (!) atom lesz akkor az Ukrajnában durran és a szennyezéstől kell tartanunk. Ilyen csak akkor lehet ha az oroszokat sarokba szorítják, ezen meg az USA/Eu dolgozik gőzerővel. Ez az Eu liberális ábrándok US aknamunkával generálva VS. reálpolitika találkozása. Előbbivel szopunk, és engem nem vigasztal hogyha földönfutó leszek de hú de jó mert Putyin is bukik. Én nem basztattam az oroszt, ő nem basztat engem. Minden más hozzáállás idegen érdekek bamba kiszolgálása.
Azt is olvasd ém el, amire ezt a válaszoltam.
Tudod a szövegkörnyezet...

"jurgenbauer said: Most elképzelem, hogy eus atom bevetése előtt, közvetlenül a válaszcsapást megelőzően, amikor elindultak a ruszki rakéták, összeül az eus döntéshozó csapat és dönt ... :D"

EUs nukleáris válaszcsapásról volt szó... nem a Nagyoroszok nukival fenyegetőzéséről...
Tényleg... valaki összeszámolhatná, hogy különbözpé Orosz tisztviselők a háború kezdete óta hányszor helyezték kilátásba a nukizást és hányszor "nyugtatták meg a világot", hogy ilyesmi nem fog történni most.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 346
33 403
113
Hosszú évtizedek alatt tapasztaltam külföldi utazásaim során hogy nem szívlelik a magyarokat kb 1000 km-es sugarú körön belül Bp. től számítva.
Aztán rájöttem, hogy azért, mert már volt szerencséjük személyesen is "megismerni" népünket

Ja persze, annak, hogy a szomszédainknál iskolai tananyag a magyarellenesség, annak semmi köze hozzá...
 

vontod

Well-Known Member
2017. június 14.
795
7 924
93
Hosszú évtizedek alatt tapasztaltam külföldi utazásaim során hogy nem szívlelik a magyarokat kb 1000 km-es sugarú körön belül Bp. től számítva.
Aztán rájöttem, hogy azért, mert már volt szerencséjük személyesen is "megismerni" népünket
Ez kb nincs így. Én több helyen éltem az általad említett 1000 km-en belül. Tenni kell azért hogy útáljanak. (Német katolikus kis falu, Köln, stájer kisváros, felső-ausztriai kis falu, Linz, Bécs. Ja hogy beszélni azért nem ártana a helyiek nyelvén...
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
948
11 099
93
Azt is olvasd ém el, amire ezt a válaszoltam.
Tudod a szövegkörnyezet...

"jurgenbauer said: Most elképzelem, hogy eus atom bevetése előtt, közvetlenül a válaszcsapást megelőzően, amikor elindultak a ruszki rakéták, összeül az eus döntéshozó csapat és dönt ... :D"

EUs nukleáris válaszcsapásról volt szó... nem a Nagyoroszok nukival fenyegetőzéséről...
Tényleg... valaki összeszámolhatná, hogy különbözpé Orosz tisztviselők a háború kezdete óta hányszor helyezték kilátásba a nukizást és hányszor "nyugtatták meg a világot", hogy ilyesmi nem fog történni most.
Olvastam az előzményeket, ami a döntéshozatalt ekézte, joggal. A felvetésedre konkrétan: Eu-s atom nincs. Francia van, hála az égnek nem Leyen rendelkezik felette, hanem most pl. Macron, akit nem bírok de így is fényévekkel nagyobb politikus mint az USA által kitartott Leyen. Aztán itt Európában van még amerikai, a nuclear sharingben, ami szintén nem Eu-s. Az, hogy ezeket a fegyvereket bevetik-e egy "NATO-külsőt" ért támadás esetén az kérdéses, de ez nem az EuroPúnió parlamentjében, hanem végső soron Washingtonban és Párizsban dől el, a NATO (nem EU) tagok vitája után. Egyelőre Ukrajna még csak "NATO-külső" sem. (Ha jól rémlik akkor a francia atomhoz nemhogy az EU-nak, de még a NATO-nak sincs sok köze...)

Viszont ne menjünk el amellett, hogy ki vágyakozott nuki után először ebben a konfliktussal kapcsolatban (azt épp megelőzve)? Igen, Zselééé! Utána számolhatjuk, hogy hányszor emlegette orosz tisztviselő, csak ez már olyan izzadtságszagú (a balhé úgy kezdődött hogy ő visszaütött...).
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Anno amit olvastam, ott egy függetlennek vehető szakértői vélemény volt, a BUK komplex gyártójától, ha jól emlékszem. Ennek két fontos eredménye volt:
  • A rakéta változata szerint Ukrajnának van ilyen, a szakadárok zsákmányolhattak ilyet, az oroszok használtak ilyet (de az rémlik hogy elméletben akkor már újabb változatokat használtak)
  • Az indítás olyan területről történhetett, ahol ukrán és szakadár csapatok is lehettek.

Ennyi volt az objektív infó, nem is szögezte le hogy ki volt az elkövető.
A többi maszlag már politikától átitatott semmi.

Én annyit tennék hozzá, hogy a BUK tudtommal képes korlátozott célfelderítésre, de az orosz ezt tuti rendszerben használta volna, ahol a célazonosításra is vannak külön rendszerek. Ezért - pusztán logikailag - az orosz légvédelmet kizárnám, és a településük is durván meglepő lett volna a feltételezett helyszínen. Marad az ukrán-szakadár páros, akik üzemeltethettek rész rendszereket, de én kicsit hajlok afelé hogy nem az ukránok voltak, mert azért a légicélok nekik nem voltak olyan valós fenyegetések hogy erre ennyire rá legyenek izgulva.
De ez csak a logikázás.
Néhány megjegyzés:
- háborús zónában az ukrán államnak a polgári gépek előtt zárni kelett volna a légteret. (a szakik zsákmányoltak egy BUK indítót (számomra!) ismeretlen számú rakétával. DE nem tették!!
Összeesküvés elméletek közül kettő
-A neten voltak olyan felvetések, hogy az ukránok olyan rádióforgalmazást folytattak, amely alapján a szakadárok IL-76-nak hihették az utasszállítót. Ők lőtték le.
-A gépet az ukránok az orosz elnöki különgépnek vélték és ők lőtték le.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Hosszú évtizedek alatt tapasztaltam külföldi utazásaim során hogy nem szívlelik a magyarokat kb 1000 km-es sugarú körön belül Bp. től számítva.
Aztán rájöttem, hogy azért, mert már volt szerencséjük személyesen is "megismerni" népünket
Akkor levontad a megfelelő következtetést ahogy látom te önsorsrontó.

Amúgy miért is utálnak minket?
Mert amúgy ki rabolt, fosztogatott, gyilkolt kitől/kit? Ki kit árult el többször v.háborúkban, ki jött ellennünk a szabadságharcainkat vérbe fojtani? Melyik szomszédos nép is kultúráltabb nálunk a szomszedok közül?

Lapozgasd fel újra a törikönyveket, és hagyjál fel ezzel a suicid hajlammal, hogy a saját nemzeted gyalázod úgy unblock te loser.
 

SpazzMaticus

Well-Known Member
2018. július 24.
117
579
93
Egyoldalú elemzés.
Kína egy nagyjából jelenlegi állapotában megamaradó Oo.t akar. Az egész északi határukat biztosítja bármiféle amerikai támadástól, miáltal az egész seregüket a Csendesre összpontosíthatják + a jelenlegi orosz vezetéssel szót tudnak érteni és megkapni azt, ami most a legjobban kell nekik, a nyersanyagokat.

Ha Oo mondjuk szétesne, ott lenne nekik egy veszedelmes rogyadozó atomhatalom (vagyis Szibéria úgy is esélytelen lenne behúzásra mint most + akkor a nyugat pont a szegény megtámadott/széteset oroszok mellé állna Kína ellenében), ha ennél is rosszabb esetben pedig valami nyugatbarát vezetés kerülne ott hatalomra, a haderejük jó részét állomásoztathatnák ott és kvázi félig be is lennének kerítve.

Az USA legnagyobb külpolitikai kudarca az elmúlt évtizedben Kína és Oo. egymásra utalása lett.
Részben egyetértünk. Nem széteső oroszországot akar kína, hanem egy gyengét.
És igen természetesen kissé egyoldalú elemzés, de sok igazsággal...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 578
17 684
113
Hosszú évtizedek alatt tapasztaltam külföldi utazásaim során hogy nem szívlelik a magyarokat kb 1000 km-es sugarú körön belül Bp. től számítva.
Aztán rájöttem, hogy azért, mert már volt szerencséjük személyesen is "megismerni" népünket
Konkrétan nem mondasz igazat. Mindenhol van utálat,de nem lehet általánosítani. Ja,és ne a tótokat,meg az oláh pásztorokat vedd etalonnak.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 477
10 754
113
Hosszú évtizedek alatt tapasztaltam külföldi utazásaim során hogy nem szívlelik a magyarokat kb 1000 km-es sugarú körön belül Bp. től számítva.
Aztán rájöttem, hogy azért, mert már volt szerencséjük személyesen is "megismerni" népünket
Nekem a románokat leszámítva nem volt ilyen tapasztalatom. Közülük is volt nem 1 normális. Rengeteg szlovák, horvát , szerb, szlovén és ukrán cimborám van.
 

SpazzMaticus

Well-Known Member
2018. július 24.
117
579
93
Csak a hitelesség kedvéért azt lehet tudni, hogy mi a véleménye ennek az állítólagos kínai szakértőnek a Szárazföldi-Kína hadseregéről? Már csak azért mert a szóban forgó ország a 49'-es megalakulása óta egymaga háborút még nem nyert! A 70-es évek végén a vietnámiak is lealázták őket. Jelenleg az egyetlen nagyhatalom akinek nincs modern-harci tapasztalata!!! A fegyverrendszerei sehol sem bizonyítottak! Egy-két fegyvere van amit kisebb csete-patékban használt és kész. A tömeghadserege most van átalakulóban, de háborús tapasztalata nekik sincs. Azt azért vágod, hogy sem az USA, sem a Britek nem merték szárazföldön Szerbiát megtámadni. Az USA 20 év alatt nem tudta legyőzni a primitív fegyveztettel ellátott afgánokat. Gondold el mi lett volna akkor ha mondjuk az oroszok modern páncéltörő, tüzérséggel és iglákkal látták volna el őket!
Azt azért vágod, hogy idézzelek, hogy -más itteni fórumozók- szokásától eltérően- nem megfellebbezhetetlen alap igazságként hivatkozok arra amit ide beirok vagy beküldök, hanem ellenvéleményként, vagy más szemszögből negközelítésként.
Kínai vélemény, tehát természetesen egyoldalú, de sok elgondolkodtató dolog, és igazság is van benne.

Viszont szerintem az : RT, oroszhirek.hu, meg az oroszok az igazságért linkek mellett elfér ez is. ;)

Ha már egy adott információforrás megkérdőjelezésénél tartunk, amit egyébként is jól tennénk mindkét oldalról... :)
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000 and PPP

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 380
63 150
113

"...Emmanuel Macron, Franciaország államfője kockázatos játszmát kezdett azzal, hogy bizonyos mértékig kiállt Oroszország mellett, mármint azzal a kijelentésével, hogy az Ukrajna ellen indított háborújukban nem szabad megalázni az oroszokat, köztük Vlagyimir Putyin államfőt. Ismerős ez a francia - és német - hozzáállás, ami az elmúlt másfél évtizedben károkat okozott - véli egy volt brit titkosszolga..."

Ahogy a bulvár kis színesei a "brit tudósok..." kezdetű áltudományos töltelék hírek, úgy van ez a most zajló, lényegében közel 50 százalékban a médiában vívott háborúval is. Az oroszok támadnak, az ukránok védekeznek, az USA a fő fegyverszállító és szállítás-koordinátor, a britek az információs hadviselés felelősei.
Mivel ezt a háborút valójában az amerikai-brit duó vívja Európa ellen az ukránok fel- és kihasználásával, "a kibicnek semmi sem drága" elv alapján a britek "elemzései" legalább olyan fontosak, mint az amerikai fegyvergyártók profittermelő beszállításai.

A háborút megelőző mediaaktivitás már korábban is brit dominanciájú volt, de elég csak megnézni a kéretlen youtube videóajánlásokat, vagy a hazai "ellenzékinek" mondott, alapvetőenk magukat "balosnak" determináló progresszív-liberális hírportálokat (basszus, itt már tényleg mindent idézőjelbe kell tenni, annyira álszent az egész felhozatal).
Már jóideje mindenhol Financial Times, The Sun, Daily Mail és az ezek által idézett "volt brit titkosszolgák" elemzéseit lehet csak olvasni. A hazai hírportálok már jóideje szimplán csak átveszik ezeket a híreket és zömében csak ezeket a híreket veszik át, különösebb hozzáadott érték nélkül.
A "volt brit titkosszolga" a fentebb említett "brit tudósokhoz" hasonlóan egyfajta brand lett, ha ez a szóösszetétel benne van a hírben, az már valid információ. Kétkedésnek innentől helye nincs.

Vagyis a hazai "nyugatos" sajtó alapvetően annyivá silányult, hogy történjék a világban bármi, azt a brit bulvár és az egykor szebb napokat látott FT oldalain leközölt hírek egy az egyben történő jobb-rosszabb magyarításaival tudósítják.

Lassan eljutunk oda, hogy ahogy kb fél évvel ezelőtt már leírtam, hogy a világ talán legnagyobb problámája az USA, ugyanúgy modernkori axiómaként kijelenthetjük, hogy a "brit hír, nem hír". Akármiről is van benne szó, kell keresni egy másik - lehetőleg független - forrást is.

Mégegy gondolat a cikkről:

"...Macron minapi megjegyzése, miszerint nem szabad megalázni az oroszokat a háborúban – amivel vélhetően arra a fajta megaláztatásra utalt, amit a németek szenvedtek el az első világháború után –, nem véletlenül talált fagyos fogadtatásra a kijevi vezetés körében..."

Nos ez a bizonyos németeket érő megaláztatás, amire a brit volt titkosszolga, mint automatikusan érvényes forrás utalt, pont a briteknek volt köszönhető. Mert ez bizony az ő műfajuk. Naná, hogy most is ehhez a módszerhez folyamodnak az oroszok elleni háborúban és nem tetszik nekik, hogy a franciák nem feltétlen partnerek ebben.
Lám-lám, már ment is tehát a véleménycikk a Financial Times-ba...