[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Megsemmisült ukrán haditechnika
mgst-ukri-T-64-BV-Lipovka-Kijevi-oblast-0330-id32002-03.jpg

T-64BV, Lipovka Kijevi oblaszt 2022.03.30.
mgst-ukri-54-gpsdd-BMP-2-popasznaja-0404-id30992-03.jpg
54. gépesített lövész dandár BMP-2 harcjárműve, Popasznaja 2022.04.04.
mgst-ukri-15-gkldd-BRDM-2-Zolotoje-id9362-01.jpg
15. gépkocsizó lövész dandár BRDM-2 felderítőpáncélosa, Zolotoje
mgst-BRDM-2-9-P148-Popasnaja-0314-id30546-01.jpg
24. gépesített lövész dandár BRDM-2 9P148 rakétás páncélvadásza, Popasznaja 2022.03.14.
mgst-ukri-2-Sz3-Sztepnoje-Kherson-obl-0531-id33108-03.jpg

2Sz5, Stepnoje, Kherszon oblaszt 2022.05.31.
 

Deidonicus

Well-Known Member
2021. július 2.
483
3 115
93
Nehéz végigolvasni sokszáz oldalt, de ahogy tűnik a legutóbbi pártíz átment - "mi lesz az embargóztatott oroszokkal" - topicba. Aki azt gondolja, hogy chip hiánnyal, meg tech hiánnyal meg lehet törni Oroszországot az szerintem túlságosan a mi nyugati szemünkkel ítéli meg a dolgokat. Kína, Japán de Oroszország is szélesebb időtávlatokban gondolkodik mint a nyugatiak, a birodalmi eszme, a végtelen idejű birodalom építés ott nem csak hagyomány hanem a néplélek része. Egyáltalán nem fog bekövetkezni, hogy a McDonaldstól, Versace-től megfosztott oroszok majd rákényszerítik a politikát, hogy hagyja abba amit csinál, nem érdekel senkit, hogy lesz-e műholdas traktor, szántanak megszokásból, nem érdekel senkit, hogy leáll az Airbus, a Superjettel átmennek a szomszédba és onnan repülnek tovább a világ másik végébe, a nyugat nem megtöri az oroszokat hanem rászoktatja valami másra és Oroszország szomszédainak zsebét fogja kitömni ahonnan majd áramlik befelé féllegálisan minden embargózott termék és forgalmazzák majd megintcsak féllegálisan az orosz energiahordozókat, nyersanyagot kifelé. Rendkívül szűklátókörőségről árulkodik, hogy a világ Iránnak képzeli Oroszországot, mert nem az és soha nem fogja tudni rákényszeríteni ilyen eszközökkel a meghátrálásra az országot semmilyen gazdasági erő vagy megfontolás, de ugyenez igaz a többi ázsiai hatalomra is, máshogy gondolkodnak mint mi - mielőtt firtatni kezdi valaki, majdnem egy évet éltem Ázsiában, talán jobban meg tudom ítélni mint itt páran, persze csak vélemény, nem fact.
Oroszország addig háborúzik kb ameddig akar, az erőbedobása szemlátomást alacsony, kitárazza az egyébként is kidobásra ítélt technikát ami végletesen elavult lenne 10-15 éven belül, helyette megteremti az újabb haderő építésének alapjait, azért ne feledjük el, az átkosban a Doneckij Donbas a Ruhr vidék után Európa második legnagyobb iparvidéke volt, máig a legek földje és itt minden az oroszoké lesz hamarosan, ha Ukrajna nem enged akkor még több.
Ukrajna elszalasztotta az esélyt - de ezt már egy éve leírtam - hogy egyensúlyi politikát folytasson egyfajta semleges státusból, hidat teremtsen a kelet és nyugat közt, most el kell fogadja majd a maradék ország a nyugat kegyelmét és feltételeit, hogy a romokból még ország maradjon a végén ...
 
W

Wilson

Guest

A német önjáró lövegek „valahol június 22-én” érkeznek Ukrajnába​

Ezt Andrij Melnyk, Ukrajna németországi nagykövete mondta .

Ezért a helyzet a következő: olyan bejelentéseink vannak, amelyek vagy egyáltalán nem teljesülnek, vagy... Két ígéretről beszélünk: hét önjáró lövegről, amit átadnak nekünk - ezeket a rendszereket kb. június 22.; és önjáró légvédelmi rendszerek, az úgynevezett „gepárdok”. Ez is egy régi fegyver - 30 egység: 15 Gepard - július végéig, további 15 - augusztus végéig. Vagyis a német kormány által a mai napig bejelentett összes döntésből mindössze kettő áll végrehajtás alatt .
 

Hunter77

Well-Known Member
2022. február 28.
172
1 622
93
Sajnos rossz ajtón kopogtatsz, én hiszek egy normális EU-ban és a NATO-ban is. Persze az lenne a legüdvösebb, ha lenne egy pusztán európai katonai védelmi szövetség, csak atomarzenál nélkül felesleges.
Elnézést, nem kopogtatásnak szántam, szimplán, a sok megelőző kommentek nypmán, ekkor érlelődött betűkké, a bennem megfogalmazódó gondolatmenet. Teljesen egyetértek a normális EU ügyében, bár a mostani irány mellett csekély az esély.......a Nato fantasztikus kezdeményezés volt, de jelenleg már nem, vagy nem csak védelmi szervezet,...talán ez is reformokra szorulna....
 
W

Wilson

Guest
Oo. Ukrajnát már nem fogja behúzni teljesen, ez szinte egészen biztos... Jobb, ha belenyugsztok, belenyugodnak. ;) :) Azt már elbukta az első fázisban. Egyrészt már nincs hozzá elég ereje (mozgósítás nélkül), az ukránok morálja még mindig viszonylag magas (honvédő háborút folytatnak) és utálják Oo. mint a sz*rt, illetve a Nyugat sem engedné... :)
Vannak akik még mindig abban hisznek,hogy az oroszok behúzzák egész Ukrajnát,ők még hisznek a csodákban,de szerintem nincs ezzel semmi baj,mindenki abban hisz és azért imádkozik amihez csak akar.
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 924
16 959
113

Küszöbön az orosz - lengyel háború: Oroszország megunta a lengyeleket.​


Az oroszok megfelelő válaszlépéseket ígérnek arra az esetre, ha még több NATO-csapat érkezik Lengyelországba.

Megfelelő lépésekkel fog válaszolni Oroszország arra, ha Lengyelországban tovább növelik a NATO-csapatok számát. Ezt az orosz külügyminisztérium közölte szombaton az Interfax hírügynökség tudósítása szerint,- írta meg a vg.hu.

A válaszlépés egyenesen arányos lesz a másik fél fenyegetésére. Célunk, hogy az Oroszországot veszélyeztető minden fenyegetést megszüntessük
– közölte Oleg Tyapkin orosz diplomata.

c43e7fd53d484421b6687f301f516a77.jpg


Európa keleti határain az orosz-ukrán háború kitörése óta folyamatosan nő a NATO-katonák száma. Míg tavaly februárban mindössze 4650 szövetséges katona állomásozott a balti országokban és Lengyelországban, addig a mostani számuk már bőven 40 ezer fölé tehető.



(Vg.hu)
 

Dalco Olmo

Well-Known Member
2022. március 21.
320
2 944
93
Ukrodemokrácia a gyakorlatban:

A teljes bikkfaszöveggel nem terhelem a topikot (ld. a linken), a lényeg – 5-től 8 évig terjedő börtön akár egy facebook-bejegyzésért.

„Ukrajnában hatályba lépett a 2022. március 3-án elfogadott, 2110-IX sz. törvény „A tiltott információs termékek előállításával és terjesztésével kapcsolatos büntetőjogi felelősség szigorítására vonatkozó egyes ukrajnai törvények módosításáról”, amelynek értelmében a többi között 8 évig terjedő szabadságvesztés jár Oroszország fegyveres agressziójának mentegetésért, jogosnak nevezéséért vagy tagadásáért – tájékoztatott a lexinform.com.ua hírportál.”

Egy mondatot azért mégis:

„Az Oroszország Ukrajna elleni, 2014-ben kezdődött fegyveres agresszióját igazoló, jogosságát elismerő, tagadó, a többi között Oroszország Ukrajna elleni fegyveres agressziójának belső polgári konfliktusként bemutató, jogszerűségét igazoló, Ukrajna területrésze ideiglenes megszállását tagadó, valamint az Oroszország Ukrajna elleni, 2014-ben kezdődött fegyveres agresszióját végrehajtó személyeket, Oroszország fegyveres alakulatai, irreguláris törvénytelen alakulatai, Oroszország által létrehozott, finanszírozott, neki alárendelt, általa irányított zsoldosok fegyveres bandái és csoportjai tagjait, továbbá Oroszország állami szerveiből és struktúráiból álló megszálló adminisztrációja Ukrajna ideiglenesen megszállt területei igazgatásáért funkcionálisan felelő képviselőit, valamint az Oroszország ellenőrzése alatt álló, a végrehajtó hatalmi funkciókat Ukrajna ideiglenesen megszállt területein elbitorló, önkényesen kikiáltott szervei képviselőit dicsőítő anyagok előállítása és terjesztése öt évig terjedő szabadságkorlátozással vagy ugyanilyen időtartamú szabadságvesztéssel és vagyonelkobzással, vagy vagyonelkobzás nélkül büntetendő.”

https://life.karpat.in.ua/?p=106387&lang=hu
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 341
68 631
113
https://karpathir.com/2022/06/11/ur...i-kotelessegnek-nevezte-ukrajna-ujjaepiteset/
"URSULA VON DER LEYEN ERKÖLCSI KÖTELESSÉGNEK NEVEZTE UKRAJNA ÚJJÁÉPÍTÉSÉT
Ukrajnát újra kell építeni, és meg is fogjuk tenni – hangoztatta Rómában Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke csütörtökön.
Ursula von der Leyen a Bauhaus mozgalomnak szentelt nemzetközi fesztivál római programsorozatának megnyitójára érkezett az olasz fővárosba. Megnyitó beszédében kifejtette: az Európai Bizottság éppen csütörtökön kezdett el egyeztetni a harci műveletekben lerombolt Mariupol polgármesterével, valamint ukrán mérnökökkel a város újjáépítéséről.
Mariupol jelenleg az orosz erők kezén van.

“Újraépítjük Ukrajnát: meg kell tennünk, és meg is fogjuk tenni, mivel erkölcsi kötelességünknek tartjuk” – jelentette ki az Európai Bizottság elnöke... "
Dicseretes, lattam en mar not betonkeverot pakolni egesz nap. De miattam darut is kezelhet.
Elmebetegek...
Ezzel foglalkoznanak, nemetorszagbol jarnak ide feltankolni meg kajat felpakolni. Meg igy is olcso nekik a benzin es rogyasik pakoljak az autot etolajjal, liszttel, szalamival, hússal, na es Igrisztojevel, mert naluk ez mind a duplaja.


 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Nehéz végigolvasni sokszáz oldalt, de ahogy tűnik a legutóbbi pártíz átment - "mi lesz az embargóztatott oroszokkal" - topicba. Aki azt gondolja, hogy chip hiánnyal, meg tech hiánnyal meg lehet törni Oroszországot az szerintem túlságosan a mi nyugati szemünkkel ítéli meg a dolgokat. Kína, Japán de Oroszország is szélesebb időtávlatokban gondolkodik mint a nyugatiak, a birodalmi eszme, a végtelen idejű birodalom építés ott nem csak hagyomány hanem a néplélek része. Egyáltalán nem fog bekövetkezni, hogy a McDonaldstól, Versace-től megfosztott oroszok majd rákényszerítik a politikát, hogy hagyja abba amit csinál, nem érdekel senkit, hogy lesz-e műholdas traktor, szántanak megszokásból, nem érdekel senkit, hogy leáll az Airbus, a Superjettel átmennek a szomszédba és onnan repülnek tovább a világ másik végébe, a nyugat nem megtöri az oroszokat hanem rászoktatja valami másra és Oroszország szomszédainak zsebét fogja kitömni ahonnan majd áramlik befelé féllegálisan minden embargózott termék és forgalmazzák majd megintcsak féllegálisan az orosz energiahordozókat, nyersanyagot kifelé. Rendkívül szűklátókörőségről árulkodik, hogy a világ Iránnak képzeli Oroszországot, mert nem az és soha nem fogja tudni rákényszeríteni ilyen eszközökkel a meghátrálásra az országot semmilyen gazdasági erő vagy megfontolás, de ugyenez igaz a többi ázsiai hatalomra is, máshogy gondolkodnak mint mi - mielőtt firtatni kezdi valaki, majdnem egy évet éltem Ázsiában, talán jobban meg tudom ítélni mint itt páran, persze csak vélemény, nem fact.
Oroszország addig háborúzik kb ameddig akar, az erőbedobása szemlátomást alacsony, kitárazza az egyébként is kidobásra ítélt technikát ami végletesen elavult lenne 10-15 éven belül, helyette megteremti az újabb haderő építésének alapjait, azért ne feledjük el, az átkosban a Doneckij Donbas a Ruhr vidék után Európa második legnagyobb iparvidéke volt, máig a legek földje és itt minden az oroszoké lesz hamarosan, ha Ukrajna nem enged akkor még több.
Ukrajna elszalasztotta az esélyt - de ezt már egy éve leírtam - hogy egyensúlyi politikát folytasson egyfajta semleges státusból, hidat teremtsen a kelet és nyugat közt, most el kell fogadja majd a maradék ország a nyugat kegyelmét és feltételeit, hogy a romokból még ország maradjon a végén ...
Jól látod, a másik dolog, hogy chiphiány sem lesz ott nagyobb, mint nyugaton. Egyrészt fog bejutni hozzájuk legális vonalon nem a legmodernebb, de ahhoz éppen elég modern, amire nekik szükségük van. Sokan elfelejtik, hogy Kína is tudja szállítani azt, ami nem a legújabb mobilok csúcskategóriás chipje.

Ha mégis szükségük lenne a legújabb chipekre valamilyen okból, arra nyugodjatok meg, fognak pályát építeni illegálba is, ha kell.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Moszkvater FB részlegének keretében indítottunk egy új formátumot, avagy ilyen rövidített OSW/ISW módjára videós formában mutatjuk be az adott napra vonatkozó eseményeket. Pontosabban a Rybar kollégák videóját posztoljuk ki (már angolul is csinálják és azt emiatt többek értik az oroszhoz képest) rövid leírás mellett. Így könnyebben is emészthető, meg a videós/képes kontentet mindig jobban felkapja mind az algoritmus, mind az olvasóközönség. Természetesen a helyzetjelentéseim maradnak, most csúsztam megint egyet, de még az esti meccs előtt kijön, mivel szurkolni és enyhén alkoholizálni meg menni kell :D

Én meg a Balkan Mapping YT csatornán szoktam nézni a térképet, minden nap este van videó, például a tegnapi:

 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
591
5 370
93
Oo. Ukrajnát már nem fogja behúzni teljesen, ez szinte egészen biztos... Jobb, ha belenyugsztok, belenyugodnak. ;) :) Azt már elbukta az első fázisban. Egyrészt már nincs hozzá elég ereje (mozgósítás nélkül), az ukránok morálja még mindig viszonylag magas (honvédő háborút folytatnak) és utálják Oo. mint a sz*rt, illetve a Nyugat sem engedné... :)
"Oo. Ukrajnát már nem fogja behúzni teljesen, ez szinte egészen biztos... Jobb, ha belenyugsztok, belenyugodnak."

Nekünk magyaroknak úgy kellett ez a háború, mint ablakos tótnak a hanyattesés. A magam részéről egyáltalán nem örülök neki, de a nem örülök a világ bármelyik pontján levő háborúnak sem.

Magam részéről értelmileg megértem és felfogom, hogy miért ez a mindenáron támogatás Ukrajna felé, mind politikailag, mind gazdaságilag, mind katonailag. A kommunikáció több, mint érdekes. Beállítják, hogy az egész világ az ukránokat támogatja, holott a ~8 milliárdból, ha 1.2 milliárd egyáltalán tudomást vesz róla, akkor már szép eredmény.

No, nem is ezért írtam, hanem amit idéztem.

Nem vagyok meggyőződve, hogy ha a mostani területeken győznek az oroszok (ugyebár a legjobban megerősített területekért folyik a küzdelem, többszörösen kiépített védelmi vonalak, legharcedzettebb csapatok) tehát ha azokat áttörik, nem lesz-e az ukránok részéről egy totális összeomlás. Ha ez bekövetkezik, akkor az oroszok a Kárpátokig szinte akadálytalanul nyomulhatnak. Ez is van olyan megalapozott verzió, mint az oroszok elfogynak a lőszerből, az oroszok kimerültek, Putyin helyett már csak egy hasonmás van.

Igen Jeszenszkij (by Márky) harcolni akar az utolsó ukránig, de többszörösen hozták a híradások, hogy külföldön több helyen is örökös menedéket kap.