[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A csecsen háborúk az orosz hírekben hetente ha egyszer szerepeltek pár sorban. ha bármit meg akartál tudni, a nyugati híreket kellett olvasni.

Ez így ebben a formában, nem igaz.
Nyugati újságírók eleve jóval kevesebben voltak arrafelè.
Bár ha a Guardian vagy a hasonló lapok fiktív híreit nèzzük, akkor igen. Egy nyugati újságnak a profit az első ès ennek eszköze a lapszám növelèse, ennek èrdekèben bármilyen baromságot lehoznak ellenőrizetlenül, a valóságtartalom mellèkes.

Más.
A szankciók ellenère, sikerült beszèlnem egy orosz mikulással itt görögben ès a rövid summázata az volt, hogy a nyugatiak mèg most sem tudják mibe nyúltak bele. De egyben biztos, egyszer az oroszok ha átállnak háborús üzemmódra, egyenkènt kell agyonverned őket, mert soha nem adják fel a harcot.
A hely ahol vagyok tele van angolokkal, akik szarnak effektíve mindenre, egèsz nap a tv-t bámulják, meccset nèznek, sört vedelnek. Az egyikük amelyikkel szóba elegyedtem, mèg azt se tudta, hogy EU-tagok vagyunk. Mondom, már 10 ève. Really ? ...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 122
82 880
113
Az ukrán szilovikok rendesen átverték Porosenkot , meg az egész világot a fantom orosz konvojjal. A sok eszetlen nyugati politikus meg bevette Cameronnal az élen :)

Ma tobb tíz orosz polgári aktivista tiltakozott az USA moszkvai nagykovetsége elott. Az USA agresszív (ukrán katonai akciot támogato) politikája ellen. tobbek kozott "véreskezu Porosenko az USA bábja" és hasonlo jelszavakkal.
http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201408161827-q21v.htm
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Megint eltünt egy hszem.
Montinak írtam benne, hogy milyen hülyeséget beszélt, amikor azt írta, hogy a szankcik nyomán az EU került szarba, nem Oo.
Erre bátorkodtam megjegyezni, hogy az EU GDPje 17ezer-miliárd $. Ez 9x annyi, mint az oroszoké. Ki nem szarja le az 50mrd veszteséget. Egy esős nap a dinnyeszezon elején nagyobb kárt okoz. És az USA 16ezer miliárdjáról még nem is szóltam.
<b>17 ezer miliárd!!</b>
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Végül is a külügy nem hazudott, nem adtunk semmit az ukránoknak, egy cseh cég vette meg mint ócskavast, és hát ha ők eladják másnak, hááát, arról már mi nem tehetünk. A képek alapján ezek a még a 80-as évek elején beszerzett lengyel harckocsik lehettek, max. alkatrésznek jók. De még akkor sem értem miért volt a záhonyi vonalon a szerelvény? A képek mobiltelefonnal készültek, de az a záhonyi vonal sajna stimmel:
https://www.youtube.com/watch?v=4tKDyQy0O2U

Nézd meg a vasúti térképet, ha nem vagy lusta rá. Lehet, kiderül.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 231
113
Ki nem szarja le az 50mrd veszteséget. Egy esős nap a dinnyeszezon elején nagyobb kárt okoz. És az USA 16ezer miliárdjáról még nem is szóltam.
<b>17 ezer miliárd!!</b>

Például a magyar kormány, aki egy kis töredékét vezeti ennek a hatalmas EU-nak nem fogja, amikor a dühös parasztokkal kell szembenéznie akik valamilyen eladhatatlan termények miatt állnak keresztben az úthálózaton és traktorjaik körül más szakmák kárvallottjai is gyülekezni kezdenek...
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
<blockquote rel="gacsat">
A csecsen háborúk az orosz hírekben hetente ha egyszer szerepeltek pár sorban. ha bármit meg akartál tudni, a nyugati híreket kellett olvasni.

Ez így ebben a formában, nem igaz.
Nyugati újságírók eleve jóval kevesebben voltak arrafelè.
Bár ha a Guardian vagy a hasonló lapok fiktív híreit nèzzük, akkor igen. Egy nyugati újságnak a profit az első ès ennek eszköze a lapszám növelèse, ennek èrdekèben bármilyen baromságot lehoznak ellenőrizetlenül, a valóságtartalom mellèkes.

Más.
A szankciók ellenère, sikerült beszèlnem egy orosz mikulással itt görögben ès a rövid summázata az volt, hogy a nyugatiak mèg most sem tudják mibe nyúltak bele. De egyben biztos, egyszer az oroszok ha átállnak háborús üzemmódra, egyenkènt kell agyonverned őket, mert soha nem adják fel a harcot.
A hely ahol vagyok tele van angolokkal, akik szarnak effektíve mindenre, egèsz nap a tv-t bámulják, meccset nèznek, sört vedelnek. Az egyikük amelyikkel szóba elegyedtem, mèg azt se tudta, hogy EU-tagok vagyunk. Mondom, már 10 ève. Really ? ...
</blockquote>

1. Nem tudtok megdumálni. Emléxem rá. Az impiknek kósza híreik voltak, az oroszoknak semmilyen.
2. Itt se tudnák sokan felsorolni a NATO és az EU tagjait. Ez tegnap kiderült.
 

vadani

Member
2014. május 3.
417
0
16
https://www.youtube.com/watch?v=xGEG2s4B8Ow

Ez a videó azt jelentené, hogy meg van a Luhanszki reptér? Mert ha igen, ideje lesz üzembe helyezni.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
<blockquote rel="gacsat">Ki nem szarja le az 50mrd veszteséget. Egy esős nap a dinnyeszezon elején nagyobb kárt okoz. És az USA 16ezer miliárdjáról még nem is szóltam.
<b>17 ezer miliárd!!</b>

Például a magyar kormány, aki egy kis töredékét vezeti ennek a hatalmas EU-nak nem fogja, amikor a dühös parasztokkal kell szembenéznie akik valamilyen eladhatatlan termények miatt állnak keresztben az úthálózaton és traktorjaik körül más szakmák kárvallottjai is gyülekezni kezdenek...</blockquote>
Ki nem szarja le a parasztokat. Obi elnök megsimogatja Merkel buksiját, az övét meg ez a tömeggyilkos nyihinyahu. Ennyi. Hogyne érne ez meg 50 miliárdot.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 122
82 880
113
gacsat

Ha már belekezdtél .
Az I. csecsen háború 1994-ben tort kiJelcin alatt, a liberális vadkapitalizmus idoszakban, ahol minden ujság azt írt amit akart.
A II. csecsen háború 1999-ben kezdodott, mikor Putyint választották Jelcin utódjának. Akkor is még Berezovszkij kezében volt a média jelentos része. A 2000-es évektol szilárdult meg Putyin hatalma és kb.2004-tol változott a sajto torvény....
Úgyhogy lehetett válogatni a hírekben.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 122
82 880
113
Tocskákkal lovik Luganszkot az ukránok. a Város keleti része lángokban.

Egy Tocska-U
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9--P6aJS5Kc
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
<blockquote rel="szuvorov">Végül is a külügy nem hazudott, nem adtunk semmit az ukránoknak, egy cseh cég vette meg mint ócskavast, és hát ha ők eladják másnak, hááát, arról már mi nem tehetünk. A képek alapján ezek a még a 80-as évek elején beszerzett lengyel harckocsik lehettek, max. alkatrésznek jók. De még akkor sem értem miért volt a záhonyi vonalon a szerelvény? A képek mobiltelefonnal készültek, de az a záhonyi vonal sajna stimmel:
https://www.youtube.com/watch?v=4tKDyQy0O2U

Nézd meg a vasúti térképet, ha nem vagy lusta rá. Lehet, kiderül.</blockquote>

Mi derül ki? A miskolci vonal, amin Nyírtelek van az a felüljárónál megy el balra.
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
10498146_758086884237388_6306861533445684884_o.jpg


Viszik éjjel-nappal.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Felvonulás - főpróba.
https://www.youtube.com/watch?v=N3SUSrqzxls&list=UUYhnaZG7onWG7Umc7xP-maQ
Ukrajnában 1991 óta augusztus 24-e a Függetlenség napja. Függetlenedés a Szovjetuniótól - bár még dolgoznak rajta. :)
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
A szankciók ellenère, sikerült beszèlnem egy orosz mikulással itt görögben ès a rövid summázata az volt, hogy a nyugatiak mèg most sem tudják mibe nyúltak bele. De egyben biztos, egyszer az oroszok ha átállnak háborús üzemmódra, egyenkènt kell agyonverned őket, mert soha nem adják fel a harcot.
A hely ahol vagyok tele van angolokkal, akik szarnak effektíve mindenre, egèsz nap a tv-t bámulják, meccset nèznek, sört vedelnek. Az egyikük amelyikkel szóba elegyedtem, mèg azt se tudta, hogy EU-tagok vagyunk. Mondom, már 10 ève. Really ? ...

Ez igaz. Az oroszok nem az a feladós fajta. Ezt nem fogják fel nyugaton hogy az oroszok annyian vannak, mint az oroszok és meglepően nagy hányaduk hajlandó harcolni, nélkülözni, meghalni, ha a hazáját veszélyeztetik. Ők nem olyan elpuhult fotelpartizánok, mint a nyugati népesség. Nem a PAK-FA lenne az igazán komoly gondja bárkinek, aki tengelyt akaszt velük, hanem az egyszerű, olcsó, megbízható, hatalmas számban rendelkezésre álló fegyvereik. A Szovjetunióban az iskolában oktaták a kalasnyikov szétszedését és összerakását. Az oroszok nem kis része szolgált sorkatonaként és úgy alkották meg a fegyverzetük nagy részét, hogy azt bárki tudja kezelni. Nyugaton elképzelni nem tudják, hogy mekkora erő rejlik egy esetleges orosz mozgósításban, vagy abban, ha valamely ügyben az oroszok nép jelentős részénél elszakad a cérna. Hozzánk magyarokhoz hasonlóan világbajnokok buherálásban és gányolásban. MacGyver elbujdoshat mellettük. Ez látszik is az ukrán videókon, amikor teherautókból filléres MRAP-okat faragnak kazánlemez felhegesztésével. Nem szokásuk feladni. Napóleon is elérhette Moszkvát, Hiteler is Moszkva külvárosát. Mindkettő technikai fölényben volt, mégis rajta vesztettek.

Ne köss bele az oroszokba, hacsak nem vagy képes mind egy szálig kiirtani őket!

Az ukránok is olyan háborúba kezdtek, amit nem tudnak majd befejezni.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
"Debrecenben is tankokat lát egyik olvasónk"

http://index.hu/mindekozben/poszt/2014/08/16/debrecenben_is_tankokat_lat_egyik_olvasonk/

6643416_176b5ae4c6287b00a3429f5f1d98ebd0_x.jpg
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 692
5 544
113
Nu voltam Nyírtelken (ezzel túlteljesítve a magyar oknyomozó újságírók 99%-át). Képeken a timestamp hibás, ki volt véve az akku és nem állítottam be reggel az időt/ dátumot.

Az egykori Légvédelmi rakétabázis MH Arzenál néven fut.
HPIM5080a3320.jpg

A leírás szerint nem sok közük van a T-72-esekhez...

A bázisra nem lehet belátni, kívülről csak néhány fában lehet gyönyörködni ami a fal túloldalán nő. A bejáratnál néhány nagyon régi és nagyon kopott zászló van kitűzve (Magyar, EU, Nato) a kapu viszont újnak tűnt, a szolgálati parkolóban ~10 autó állt.
Nem fényképeztem, mivel nem volt mit, másrészt nem akartam kockáztatni, hogy kínos kérdésekkel zaklassanak.

A közeli boltban a kérdésre, hogy "Az elmúlt napokban láttak errefelé tankokat?" mindkét eladó a földet bámulta, majd az egyik nagy nehezen kinyögte, hogy nem láttak, de sok mindent szoktak errefelé szállítani (gondolom velük is aláírattak néhány papírt anno).

Végül elmentem az állomáshoz, de erős kétségeim vannak afelől, hogy itt tankokat raktak volna ki.
A váltó és a rakodóvágány használva volt.
HPIM5064.jpg

HPIM5074.jpg


De valószínűleg ezt a kőkupacot rakták ki onnan:
HPIM5069.jpg


A váltó közelében látható néhány nehéz járműhöz köthető nyom, de kétlem, hogy ott állva, a forgalmat akadályozva rakodtak volna (bár a ~2 napos fű alátámasztaná a dolgot).
HPIM5073.jpg


Szerintem ezek alapján a nyírtelki verzió elég értelmetlen, már csak azért is, mert miért tárolná egy cseh cég a világ végén egy magyar cég területén a frissen vásárolt tankokat, amikor azokat haza is viheti alkatrészként értékesítve (Cseheknél rendszerben áll még a T-72 helyi változata).

Maga a bázis 20 hektár, bőven csinálhattak ott inkurrenciaraktárt. És van saját vágány a cég területére, nem a város másik felén lévő civil állomáson fogják lepakolni a cuccot. Júliusban vittek oda Pontonkészleteken, teherautókat, utánfutókat, földmunkagépeket, BTR-eket, azoknak sincs sok közük az Arzenal profiljához.
Persze a T-72-es ügy ettől még rejtély. Mindegyik működhet, maguktól állhattak fel?

lNt

lND

lNi
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 122
82 880
113
Dimitrovka -Snyezsnij utvonal megtisztítása(csecsenek)
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GffdgaWKZSk

A videoban érdekes dolgot lehet felfedezni, ha valaki figyel. :)
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Van a fickónak humorérzéke. Gondolom ezután vérdíj lesz a fején.
http://www.youtube.com/watch?v=1nHTnoMnACs