[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Találtam egy cikket az orosz EW tevékenységről egy román oldalon.


Attól félek, hogy ha kapnak is GPS vezérelt 80 km hatótávolságú rakétákat az ukránok, azok nem lesznek pontosak. Vagy beléjük van építve a zavar elhárító egység is, és csak egyetlen besült rakéta és az oroszok már szedhetik is szét, hogy milyen módszerekkel oldották meg a rendszereik kijátszását.

Az orosz csapatok elvágták az ellenséges erők fő utánpótlási útvonalát az Uglegorszki erőműnél

A terepen jelentették, hogy az orosz csapatok és a DPR csapatai behatoltak Vershina faluba, és az M-03-as autópálya egy szakaszát is ellenőrzés alá vonták, amelyen keresztül tegnap szállítottak az Uglegorszki TPP-nél leült náciknak.

https://t.me/oroszokazigazsagoldalan/13642

Ha ez igaz, akkor elég jelentős előrelépés. Amikor egy nap alatt puskalövés nélkül elfoglalta a muszka Szvitodarszkot és Mironivszkijt, akkor azt mondtam, hogy én ennél az erőműnél rendezném be az ukrán védelmet, mert jól tartható, amíg északról be nem kerítik.
Hát eddig tartott ki az északi vonal! És ha csinál is Zelenszkij ebből egy mini-Mariupolt, ugyan úgy értelmetlen lesz, csak időhúzásra jó az erőműben bent hagyni katonákat.

Hogy miért lényeges ez szerintem? Mert utolsó védhető állás Bahmutig, és így további csapatokat kell abba a kulcsfontosságú városba küldeni. Ezt logikusan valahonnan el kell venni. Ha erősítés nincs a hátországból, akkor a katlan mélyéről kell elkezdeni néhány alakulatnak vonulni kifelé. Ha időben visszavonulnak, akkor még tiszta útvonalon tehették volna meg, de most olyan terepen kellene átpozicionálniuk, ahol minden négyzetkilométert be tudnak lőni a ruszkik és ahol helikopterek vadászhatnak a kivont erőkre.
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Persze, mert a nyugatiak ebben a kérdésben realisták! Inkább bukják el az ukránok a Krímet meg a Donbasszt, mint még Harkovot, Odesszát és az összes tengerpartjukat!

Csakhogy az uki vezetés a saját hazugságainak a foglya és már nem tudnak kihátrálni belőle, az oroszok meg haladnak, lassan de haladnak, nekik eszük ágában sem lesz békét kötni, most már nekik minden kell!

Azért arra kiváncsi leszek, hogyan kommunikálják majd le az ukránpárti fórumtársak azt, amikor a nyugat cserben hagyja ukrajnát, mint ahogy mi azt előre megmondtuk (nem kell hozzá sok jóstehetség, elég megnézni a történelmet)
Elég ha visszaolvasod a lengyel srác kommentjeit és meg is kapod a választ. Náluk ugyanis már van egy kialakult narratíva arra, hogy miért lettek odadobva koncként a komcsiknak annak ellenére, hogy az ő szabadságuk miatt robbant ki a háború. Az ő értelmezésükben nem árulták el őket az angolszász hatalmak. Absolute mindfuck, megéri elolvasni amiket a témában írt.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 570
17 636
113
Most nem a harc közben nyújtott teljesítményről beszéltünk, mint az adott haderő általános megítélésének alapjáról, ami egy átlagos ember véleményét befolyásolja?
Kicsit fentebb írtam válaszként talán @angelsoul -nak, hogy elfogadom, hogy a szakemberek nem ezek alapján ítélik meg az egyes haderők képességeit, de nem is erről szólt az eredeti

Ez a Hodges itt volt magyarországon és volt alkalmam találkozn vele. Egy kutya kemény ejtőernyős faszi. Nem hülye. Ugyanakkor joslata "derülátó" amerikai vagy ukrán oldalról nézve.. Szerintem Oroszországon múlik egyedül, hogy meddig megy el, és mikor akarja befejezni a háborút. Amikor védelembe kerül majd az elfoglalt terüeteken, akkor meg az USA-n és az Ukránokon.
Védelembe? Ezt te se gondolod komolyan.
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
838
4 638
93
Találtam egy cikket az orosz EW tevékenységről egy román oldalon.


Attól félek, hogy ha kapnak is GPS vezérelt 80 km hatótávolságú rakétákat az ukránok, azok nem lesznek pontosak. Vagy beléjük van építve a zavar elhárító egység is, és csak egyetlen besült rakéta és az oroszok már szedhetik is szét, hogy milyen módszerekkel oldották meg a rendszereik kijátszását.



Ha ez igaz, akkor elég jelentős előrelépés. Amikor egy nap alatt puskalövés nélkül elfoglalta a muszka Szvitodarszkot és Mironivszkijt, akkor azt mondtam, hogy én ennél az erőműnél rendezném be az ukrán védelmet, mert jól tartható, amíg északról be nem kerítik.
Hát eddig tartott ki az északi vonal! És ha csinál is Zelenszkij ebből egy mini-Mariupolt, ugyan úgy értelmetlen lesz, csak időhúzásra jó az erőműben bent hagyni katonákat.

Hogy miért lényeges ez szerintem? Mert utolsó védhető állás Bahmutig, és így további csapatokat kell abba a kulcsfontosságú városba küldeni. Ezt logikusan valahonnan el kell venni. Ha erősítés nincs a hátországból, akkor a katlan mélyéről kell elkezdeni néhány alakulatnak vonulni kifelé. Ha időben visszavonulnak, akkor még tiszta útvonalon tehették volna meg, de most olyan terepen kellene átpozicionálniuk, ahol minden négyzetkilométert be tudnak lőni a ruszkik és ahol helikopterek vadászhatnak a kivont erőkre.
Van néhány fejlesztés az oroszoknál is. rövid összefoglaló:
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 976
11 901
113
Érthetetlen, hogy felszabadítják és utána nem akar Nagyorosz polgár lenni...

hat tobb minden van ami erthetetlen. Pl. csak igy elso nekifutasra:

"Arccal a földre lökték, a kezét hátrakötötték. Bedobták egy kocsiba, ragasztószalaggal befedték a száját és a szemét is. Négy napig le se vették, csak lefelé láttam ki belőle."

vs.

"Aztán levittek valami pincébe, már mások is voltak ott, sorba állítottak minket. Volt ott egy fickó, meg az apja, összeverve, az egyiknek szinte kilógott a szeme.”

vs
"Érdekes, csak a bal oldalamat ütötték, meg a fejemet. Most is tele van púppal. Rajtam legalább volt sapka, a másiknak szilánkosra tört a feje.”

vs

Útnak engedtek azzal, hogy két percünk van, tűnjünk el a francba. A pénzemet sem vették el, bár nem is volt nálam több egy ezresnél.” (1 hrivnya 11 forint. „Alig láttam valamit, a szememnél a ragasztószalag körbe volt tekerve, mondtam, legalább vegyék le, a kezemet sem bírom mozdítani. Odalépett, lerántotta a szalagot a nyakamra."

negy napig le sem vettek a kotest a szemerol, de mar aznap, mikor levittek a pinceba latta, hogy ossze vannak verve a foglyok, egyiknek a szeme is logott. Szinten latta, hogy szilankosra torik masnak a fejet, de a szemkotest csak a negyedik nap vettek le, amikor elengedtek...

tenyleg erdekes, es ettol meg lehet is valamennyi igazsag abban, amit mond, de nem kerek az egesz.
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Annyit megtehetnél a fórumtársaid érdekében,hogy mielött ilyen veretes hozzászólást írsz megnézed a videót,mert azon az alapon amelyre te hivatkozol az összes orosz oldalról idehozott videóhoz oda lehetne írni ,hogy nincs rajta semmi érdemleges.
Figyelj Wilson, most tényleg bántás, és cinizmus nélkül kérdezem: kezelnek valamilyen pszichiártiai betegséggel, illetve van valamilyen pszichés-mentális fogyatékod? Egyáltalán nem tartom elképzelhetetlennek, hogy autista, autisztikus vagy pl, és komolyan mondom,hogy ebben az esetben sokkal elnézőbb leszek veled. És ezt most tényleg komolyan kérdezem. Ha semmi ilyesmi nincs akkor szívből javaslok egy kivizsgálást, mert hosszabb távon akár veszélyessé is válhatsz önmagad illetve a társadalom számára. Mostantól én is kevesebbet foglalkozom veled, hátha akkor csökken az aktivitásod. Rájöttem, hogy a párszáz HTKA olvasó bizonyára már úgyis ignorra rakott, tehát csak magadat szórakoztatot a saját accountjaid lájkolgatásával.
 

Lando

Well-Known Member
2011. június 29.
409
1 078
93
hat tobb minden van ami erthetetlen. Pl. csak igy elso nekifutasra:

"Arccal a földre lökték, a kezét hátrakötötték. Bedobták egy kocsiba, ragasztószalaggal befedték a száját és a szemét is. Négy napig le se vették, csak lefelé láttam ki belőle."

vs.

"Aztán levittek valami pincébe, már mások is voltak ott, sorba állítottak minket. Volt ott egy fickó, meg az apja, összeverve, az egyiknek szinte kilógott a szeme.”

vs
"Érdekes, csak a bal oldalamat ütötték, meg a fejemet. Most is tele van púppal. Rajtam legalább volt sapka, a másiknak szilánkosra tört a feje.”

vs

Útnak engedtek azzal, hogy két percünk van, tűnjünk el a francba. A pénzemet sem vették el, bár nem is volt nálam több egy ezresnél.” (1 hrivnya 11 forint. „Alig láttam valamit, a szememnél a ragasztószalag körbe volt tekerve, mondtam, legalább vegyék le, a kezemet sem bírom mozdítani. Odalépett, lerántotta a szalagot a nyakamra."

negy napig le sem vettek a kotest a szemerol, de mar aznap, mikor levittek a pinceba latta, hogy ossze vannak verve a foglyok, egyiknek a szeme is logott. Szinten latta, hogy szilankosra torik masnak a fejet, de a szemkotest csak a negyedik nap vettek le, amikor elengedtek...

tenyleg erdekes, es ettol meg lehet is valamennyi igazsag abban, amit mond, de nem kerek az egesz.
"...csak lefelé láttam ki belőle."
Te magad idézted.
 
  • Tetszik
Reactions: PPP

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 582
25 778
113
"Moszkva, május 29. - RIA Novosztyi. Szergej Lavrov orosz külügyminiszter kommentálta a Vlagyimir Putyin állítólagos betegségéről szóló európai pletykákat. A miniszter szerint épeszű emberek, akik követik az orosz vezető napi nyilvános szerepléseit, nem valószínű, hogy a betegség jeleit látják.

"Putyin elnök minden nap megjelenik a nyilvánosság előtt. Megnézheted őt a képernyőkön, olvashatod és hallgathatod a beszédeit. Nem hiszem, hogy épeszű emberek bármilyen betegség vagy baj jeleit látnák ebben az emberben" - mondta Lavrov a TF1 francia televíziós csatornának adott interjúban.

"Azoknak a lelkiismeretére bízom, akik ilyen pletykákat terjesztenek a mindennapi lehetőségek ellen, hogy megnézzék, kik és hogyan néznek ki" - hangsúlyozta.
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)"

 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 632
9 175
113
Jaj de jó hogy van valakinek egy kristálygömbje ahol nemcsak azt látja, hogy 5 10, 20 év távlatában létezik egyáltalán Ukrajna, és ha igen, mekkora méretben? Egyáltalán létezik e még bármely ország, saját magát is beleértve, illetve egy darabban a Föld?
Megnyugodtam..

Hát, azt már tudjuk, hogy nem egy nyugdíj-biztostónál dolgozol :)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 632
9 175
113
Figyelj Wilson, most tényleg bántás, és cinizmus nélkül kérdezem: kezelnek valamilyen pszichiártiai betegséggel, illetve van valamilyen pszichés-mentális fogyatékod? Egyáltalán nem tartom elképzelhetetlennek, hogy autista, autisztikus vagy pl, és komolyan mondom,hogy ebben az esetben sokkal elnézőbb leszek veled. És ezt most tényleg komolyan kérdezem. Ha semmi ilyesmi nincs akkor szívből javaslok egy kivizsgálást, mert hosszabb távon akár veszélyessé is válhatsz önmagad illetve a társadalom számára. Mostantól én is kevesebbet foglalkozom veled, hátha akkor csökken az aktivitásod. Rájöttem, hogy a párszáz HTKA olvasó bizonyára már úgyis ignorra rakott, tehát csak magadat szórakoztatot a saját accountjaid lájkolgatásával.

Wilsonon nem látszik semmilyen probléma. Értek hozzá. Ellenben a te tisztességedről sok mindent elárul, hogy ilyen irányba próbálod terelni a másokkal kapcsolatos vitát.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 521
20 391
113

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://economic.karpat.in.ua/?p=25306&lang=hu
"Az Egyesült Államok havi 1,5 milliárd dollárt küld Ukrajnának a kormány működésének támogatására
Washington havonta 1,5 milliárd dollár összegű támogatást küld Kijevnek, a pénzt a tervek szerint az ukrán kormány működésének fenntartására fordítják – jelentette be Derek Hogan európai és eurázsiai ügyekért felelős helyettes amerikai államtitkár, számolt be kedden az rbc.ua hírportál.
A jelentés szerint Hogan elmondta: „már 1 milliárd dollárt különítettünk el erre a célra különböző mechanizmusokon keresztül, és további 1,5 milliárd dollárt kívánunk küldeni havonta négy-öt hónapon keresztül.”... "



Ezek szerint ezzel a támogatással jelenleg legkésőbb év vége feléig terveznek.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 164
10 621
113

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Wilsonon nem látszik semmilyen probléma. Értek hozzá. Ellenben a te tisztességedről sok mindent elárul, hogy ilyen irányba próbálod terelni a másokkal kapcsolatos vitát.
Tisztesség dolgában talán keresgélj wilson, meszike91, kopi2000, kriss02, ladagrant, Alkoholista10, adam.bertok, SirHiggins, Negan háza táján akik a hétköznapi minimum társalgási szintet nem ütik meg. Ha észreveszed nem a véleménnyel van szó, abból is látszik, hogy te, Yoda, Robur kelepisti, blogen, migfun, vagy Roni is rendkívül eltérő, néha szerintem infantilis vagy provokatív felfogással rendelkezik, de ez más mint az előbbiek esetében akikkel kifejezetten lehetetlen társalogni, mégpedig részükről szándékos és tisztességtelen okokból, aki pedig több accountról csinálja ugyanezt azzal mentális problémák is lehetnek. Ha értesz hozzá, akkor szerinted wilson "érvelési" szokásai egészséges embert tükröznek, vagy esetleg te is a kis csapat tagja vagy?
 

Dalco Olmo

Well-Known Member
2022. március 21.
320
2 944
93
Mai ukrán sajtószemle

Kathleen megszólalt avagy miért kell megszűnnie a jelenlegi ukrán államnak:

„Washington és NATO-partnerei szükség esetén az elkövetkező 5, 10 és 20 évben folytatni fogják Ukrajna védelmi képességeinek a fejlesztését – jelentette be Kathleen H. Hicks helyettes amerikai vezérkari főnök, számolt be kedden a korrespondent.net hírportál. A jelentés szerint Hicks hétfőn a Defens One Tech védelmi csúcstalálkozón beszélve kijelentette: „Ukrajna szuverén államként fennmarad, és saját hadserege lesz, amelyet fel kell fegyverezni. Az Egyesült Államok foglalkozik ezzel a kérdéssel.” A helyettes vezérkari főnök kifejtette, „hosszabb távot tekintve, azt hiszem, ma biztosíthatjuk magunkat arról, hogy az Ukrajna nevű ország fennmarad, szuverén ország lesz, és lesznek fegyveres erői, amelyek meg fogják védeni. Ezért, előre tekintve, eldöntjük, milyen eszközökre van szükségük az ukránoknak az önvédelemhez hosszú távon.” Hicks szerint az Egyesült Államok a NATO-partnereivel közösen szükség esetén a következő 5, 10 és 20 évben is fejleszteni kívánja Ukrajna védelmi képességeit. Washington eközben két kérdést is megold: milyen fegyvereket adjon át Kijevnek, és milyen kiképzésben részesítse az ukrán hadsereget – tette hozzá. „A jó hír az, hogy az Egyesült Államok már hosszú ideje aktívan együttműködik Ukrajna fegyveres erőivel” – mondta el Kathleen H. Hicks.”

https://politic.karpat.in.ua/?p=50876&lang=hu

Napi Zelenszkij:

„Továbbra is az ukrán hadsereg kezében van a stratégiai kezdeményezés az orosz hadsereg elleni harcokban – jelentette ki Volodimir Zelenszkij elnök hétfő esti videoüzenetében, adta hírül az rbc.ua hírportál. Mint Zelenszkij hangsúlyozta: „az abszolút gonosszal van dolgunk. És nincs más választásunk, mint továbblépni. Felszabadítani az egész területünket. Kiűzni a betolakodókat minden régiónkból.” Hozzátette, „és bár most már több mint két és fél ezer kilométer a front, és széles körben érezhető, hogy a kezdeményezés stratégiailag továbbra is a miénk.” Az államfő megjegyezte, hogy Ukrajna egyik fő célja az összes elfoglalt település felszabadítása és a lerombolt régiók helyreállítása. „Minden városunkba visszatérünk – Herszonba, Melitopolba, Mariupolba, Energodarba –, visszatérünk minden falunkba, ahol még nincs kitűzve a zászlónk” – ígérte meg. „Újjáépítünk mindent, amit a betolakodók elpusztítottak, Volnovahától Csortkivig. Mert ez Ukrajna. És a mi életünkre esett, hogy visszatérjünk és megerősödjünk” – helyezte kilátásba Volodimir Zelenszkij. Emlékezzünk vissza, korábban ismeretessé vált, hogy hétfőn az ukrán hadsereg felszabadított három falut Donbászon. Ennek köszönhetően a frontvonal 15 km-rel hátrébb tolódott.”

https://politic.karpat.in.ua/?p=50859&lang=hu


Több mézet a madzagra:

„Ukrajnában hamarosan beindulhat a vámmentes rendszer az Egyesült Királysággal, valamint várható a kereskedelem liberalizációja Ausztráliával is. A hírt Volodimir Zelenszkij ukrán elnök közölte videoüzenetében. „Továbbra is azon dolgozunk, hogy megkönnyítsük az ukrán árukhoz való hozzáférést a világ minden fontos piacán. Az Európai Unióval folytatott kereskedelem vámjait már eltörölték. Az Egyesült Államok már vámmentességet alkalmaz az ukrán acélra. Kanada eltörölte a vámilletékeket. Ugyanez a rezsim működik majd a közeljövőben Nagy-Britanniával is. Kereskedelmi liberalizációt várunk Ausztráliától is” – mondta el.”

https://economic.karpat.in.ua/?p=25291&lang=hu