[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ges1987

New Member
2014. augusztus 17.
3
0
1
Még egy tippem van, hogy felosztják Ukrajnát Usa-Merkel (EU-Lengyel-Magyar akár Román-Szlovák)-Putyin , nehogy játszadozzon a gázcsappal, "mindenki" jól jár (Oroszok biztos gázszállítási útvonal - plusz területek ; USA : kimatekolja a cégeiknek, h azért kapjon ilyen olyan úton jó kis nyersanyaglelőhelyeket; Merkel: biztos gázszállítás, EUban ismét béke sőt még a területek is nőttek.... Ukrán Trianon jöhet, túl sokan ácsingóznak a területeire (oroszok már közöltek térképet a felosztásról)....Szörnyű, hogy ilyen megtörténhet :(...kérdés mennyi maradhat Ukrajnából, és hogy a maradék terület melyik nagyhatalom befolyása alá kerül...sajna ez is logikus lehet :S
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 671
79 930
113
ges1987

Azért viszik őket Keletre mert felszámolják a kalocsai lerakatot(és nem egy hete kezdték el az átcsoportosítást hanem hónapok óta folyik).
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 935
113
<blockquote rel="joker"><blockquote rel="boki">Kozben a Nato szállítogépek is érkeznek folymatosan Harkov, Dnyepropetrovszk reptereire. A héten a kanadai szállítmány után megérkezett a britt is.
Ők mit szállítanak oda?
</blockquote>

A kanadaiak onvédelmi felszerelést szállítottak (koztuk loszert is)
Az angolok golyoállo mellényeket, katonai felszerelést, élelmiszer csomagot.
Ezt az a szállíto országok állítják. Valojában még mi van a szállítmányban nem tudni....</blockquote>

Enegm is az erdekelne, hogy pluszba mit szallitanak mellette. A lőszerszállítás is elég durva beavatkozás szerintem. Ha nem akarnakbelemászni más ügyeibe, akkor általában mellény+ellátás+orvosi cuccokon kívül nem szoktak mást.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<blockquote rel="zeal">Felvonulás - főpróba.
https://www.youtube.com/watch?v=N3SUSrqzxls&list=UUYhnaZG7onWG7Umc7xP-maQ
Ukrajnában 1991 óta augusztus 24-e a Függetlenség napja. Függetlenedés a Szovjetuniótól - bár még dolgoznak rajta. :)

Hát a fronton valahogy többnyire nem ilyen technikákat látni. :) Páncélosok miért nem vonulnak fel? Tán már nincs minek? :p
</blockquote>

A páncélosok hiánya nekem is feltűnt :D de ezt sem értem ha Én háborúba vagyok, nem masírozásra gyakorlok a használható technikával, hanem az utolsó szeget és csavart is felküldöm. ( Szerintem ) vagy ez a háború meg van már nyerve ? vagy mi ? Láttam BTR-4 seket , elméletileg a Ukránoknak ez a csúcstechnika vagy mi fene, erre 3 vagy 6 db messze fronttol az alakzatban való kocsikázást gyakorolja, lent meg meghalnak az emberek. nem az én dolgom persze ,de számomra fura.

@ges1987 Nézz már meg pár videot hogy a T-64 harckocsik mit érnek egy háborúba.
Wiki: T-64: "Külsőre sok hasonlóságot mutat a párhuzamosan fejlesztett T–72-vel, de attól eltérő konstrukciójú, nagyobb harcértékű harckocsi"
Tehát a mi kis t-72 csak úgy csupaszon reaktív és egyéb kiegészítő páncélzat nélkül , nem ócskavas ? de de pontosan csak annyi hogy első harci érintkezésnél derül ki hogy ócskavasnak való volt a személyzet élete árán. Ezekkel már nem lehet háborút nyerni.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 935
113
Még egy tippem van, hogy felosztják Ukrajnát Usa-Merkel (EU-Lengyel-Magyar akár Román-Szlovák)-Putyin , nehogy játszadozzon a gázcsappal, "mindenki" jól jár (Oroszok biztos gázszállítási útvonal - plusz területek ; USA : kimatekolja a cégeiknek, h azért kapjon ilyen olyan úton jó kis nyersanyaglelőhelyeket; Merkel: biztos gázszállítás, EUban ismét béke sőt még a területek is nőttek.... Ukrán Trianon jöhet, túl sokan ácsingóznak a területeire (oroszok már közöltek térképet a felosztásról)....Szörnyű, hogy ilyen megtörténhet :(...kérdés mennyi maradhat Ukrajnából, és hogy a maradék terület melyik nagyhatalom befolyása alá kerül...sajna ez is logikus lehet :S

Amilyen töketlen és tökéletlen a magyar diplomácia, ha Putyin egy kitöltött papírral jönne, amit a másik fél aláírt már, és csak alá kellene írja OV is, akkor is max 50% esélye lenne, hogy Kártpátalja Magyarországhoz kerüljön. Ilyen tervekben kár reménykedni.
 

snakeye

Active Member
2010. április 27.
134
173
43
Mit kell a feszkókeltés? a kanadaiak nem szállítottak lőszert, lövedékálló mellényt, sátrakat, ilyesmit. Én milyen lőszert szállítottak volna? 5.56os az AK-hoz? Gondolkozz!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 123
82 884
113
Mit kell a feszkókeltés? a kanadaiak nem szállítottak lőszert, lövedékálló mellényt, sátrakat, ilyesmit. Én milyen lőszert szállítottak volna? 5.56os az AK-hoz? Gondolkozz!

Nem kell Kanadában gyártott vagy Nato loszert szállítaniuk. :)
Arra nem gondoltál, hogy a volt szoci országok raktárai tele vannak szovjet loszerekkel? Elég valamilyen cégeken kersztul megrendelni és van bármilyen loszered.
Mint Szíriába csinálták.
 

snakeye

Active Member
2010. április 27.
134
173
43
ezt a kettős mércét ami itt megy. A nyugati hírek minden hazugság, a hídfős meg balrados minden igaz, a ruszkik vihetnek mindent a szakiknak a nyugatik egy szöget se az ukránoknak. ??? Ennyire nem lehettek elvakult fanatikusak, így akkor se látnátok meg az igazságot, ha beköszönne az arcotokba, hogy CSŐ BABINÉNI! ÉS honnan veszed hogy lőszert szállítottak? Vagy csak te találtad ki mert én mindenhol kerestem de egy szót nem találtam róla.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
ezt a kettős mércét ami itt megy. A nyugati hírek minden hazugság, a hídfős meg balrados minden igaz, a ruszkik vihetnek mindent a szakiknak a nyugatik egy szöget se az ukránoknak. ??? Ennyire nem lehettek elvakult fanatikusak, így akkor se látnátok meg az igazságot, ha beköszönne az arcotokba, hogy CSŐ BABINÉNI! ÉS honnan veszed hogy lőszert szállítottak? Vagy csak te találtad ki mert én mindenhol kerestem de egy szót nem találtam róla.

erre a boki jó eséllyel fog neked egy cirill betűs, orosz oldalt linkelni.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Mindenki jobban tenné, ha senki se vinne oda semmit, legfeljebb kaját, akkor előbb-utóbb elfogyna a lőszer és kénytelenek lennének leülni és normálisabban megbeszélni a dolgaikat, külső belepofázók nélkül. Csak erre semmi esélyük szerencsétleneknek.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 123
82 884
113
snakeye

Inkább arra válaszolj , hogy miért érdeklodik ilyen intenzíven Ukrajna iránt a NATO? Ukrajna iránt , amely a SZU része volt, a KIjevi Rusz az orosz civilizácio, vallás, kultúra oshazája .Kozos múlt, kultúra, osszefonodott gazdasági kapcsolatok, kolcsonos gazdasági fuggés egymástol. Miért kellett ezt tonkretenni, miért kellett háborúba taszítani UKrajnát.
Miért nem nyughat az USA,(Nato), miért nem hagyja egyes országokat úgy élni ahogy akarnak...
 

snakeye

Active Member
2010. április 27.
134
173
43
Én hiába írom be a google-be hogy "kanada lőszer szállítás ukrajna" nem találtam semmit! "Azok a tetves imperialisták cenzurázzák az internetet" - fog következni válaszként!
Na jó csak én vagyok itt helikopter... :D
 

snakeye

Active Member
2010. április 27.
134
173
43
boki tanultál törit, a II.VH-ban amikor bevonultak a németek ukrajnába felszabadítóként ünnepelték őket mert már akkor is utálták a ruszkikat, a vh után meg nép írtás csinált a bevonuló orosz hadsereg, mert kollaboráns árulónak tartották az ukránokat. Szted mennyire volt béke ott? vagy miért önállósodtak a 90es években? miért volt az oroszokkal feszült a viszonyuk az elmúlt évtizedekben? mert folyamatosan elnyomták őket. Lehet ez az oka hogy annyira utálják a ruszkikat? Lehet ezért lehet azt mondani rájuk hogy fasiszták? sztem csak visszaadják az oroszaknak azt amit kaptak tőlük az elmúlt 100 évben.
 

snakeye

Active Member
2010. április 27.
134
173
43
valaki megnézte már a kalocsai laktanyát google earthen? már félig üres. és nem mostanában volt frissítve. Szóval talán el lehetne fogadni, hogy a hídfős cikk koholmány és a külügy esetleg igazat mond? Vagy ragaszkodunk a saját kreált világunkhoz és akkor sem hiszünk a tényeknek! A nyugat hazudik a saját kormányunk hazudik, csak a "szaki teroristák" mondanka igazat meg a ruszkik akik 40 évig élősködtek és elnyomtak minket!