[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 431
113
Az elfogott szerb mesterlövészről nincs valami info, mi lett vele(ük)?
Deki a beceneve, Motorola zászlóaljából veszett el.

Többször volt fent kép róla, a becenevére sajnos nem emlékszem.
Kb. 2 hete írta valaki, hogy lehet, bekerítették és elkapták őt és az egységét.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 431
113
Mivel ez idáig nem tudták megmagyarázni miért volt a T-72-eseket szállító vonat a záhonyi vonalon, de azt cáfolták hogy fegyvert adnánk az ukránoknak, lehet hogy csak csapatösszevonások vannak. Majd egy hajnalon OV bejelentse: "Honvédeink gyors előrenyomulással visszacsatolták Szent István országához Kárpátalját" :D
Ukrajna viszont nem cáfolja a hírt. Pedig szvsz neki sem mindegy.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
emel kiforgatod a szavaimat de mind1! gondolj amit akarsz én is azt gondolom amit akarok, és azt is írok mert még szólás szabadság van legalábbis amíg OV nem veszi el tőlünk azt is.

Légy oly szíves, idézd azt a részt, ahol nem tényeket írtam, hanem e Te szavaidat forgattam ki. Egyébként tényleg mindenki azt gondol amit akar, és azt itt meg is írhatja, de azért nem árt tényekkel is alátámasztani a véleményt.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 123
82 888
113
Az onvédelmi erok lehoztak egy ukrán veszteséglistát,mely szerint
aug. 1-15 kozott

az ukránok 3 repulogépet, 5 UAV-t, 86 tuzérségi eszkozt(grad, onjáro loveg, D-30, aknavetok)121 tankot, 234 BMP,BTR-t és 345 jármuvet veszettek.
Ezenkívul 1450 ukrán( katona,gárdista,szektoros) elesett, megsebesult és fogságba esett.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Itt egy videó a kamionokról. Én tanultam logisztikát, de ha így töltöttem meg volna kamionokat ahogy itt vannak akkor igen csak buktam volna a bizonyítványomat! Félig üres kamionok, valamelyikben még egy pótkocsi is benne van, miért kell ezért 300 kamion? vagy nem volt elég segély? Akkor sem értem miért kellett ennyire sokat várni ennyire kevés segéllyel.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tH2y2LacJcA
 

snakeye

Active Member
2010. április 27.
134
173
43
boki az elmúlt 4 hónap harcaiban amit összeszámolunk mennyit vesztettek az ukránok akkor a teljes ukrán haderőnek 2x meg kellett volna már semmisülni és max köveik meg dárdáik lennének. Ezek a számok írtó nagyok minimum 3al el kell osztani és még az is kérdőjeles szám lenne.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 935
113
Az elfogott szerb mesterlövészről nincs valami info, mi lett vele(ük)?

Többször volt fent kép róla, a becenevére sajnos nem emlékszem.
Kb. 2 hete írta valaki, hogy lehet, bekerítették és elkapták őt és az egységét.

Valószínűleg halott. Az elfogott mesterlövészeket általában kivégzik, esetleg jobb(?) estben keményen megdolgozzák.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 935
113
Itt egy videó a kamionokról. Én tanultam logisztikát, de ha így töltöttem meg volna kamionokat ahogy itt vannak akkor igen csak buktam volna a bizonyítványomat! Félig üres kamionok, valamelyikben még egy pótkocsi is benne van, miért kell ezért 300 kamion? vagy nem volt elég segély? Akkor sem értem miért kellett ennyire sokat várni ennyire kevés segéllyel.

Lehet ha kamiononként csak 1 féle rakományt visznek, hogy elkerüljék a kavarodást és az ellenörzések is gyorsabban menjenek. Vagy van aminek nagyobb a fajsúlya és nem pakolhatják tele a kamiont emiatt, esetleg 1-2-nek lestrapáltabb a raktere / felfüggesztése, de 5 tonna rakományt azért elbír.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
roni a te válaszod csupa képzelgés. nem is válaszolok rá nincs értelme. :D

El is hiszem hogy nem tudsz rá válaszolni mivel igazam van .

"És kik vetették be?"

Azért itt már kínos lenne azt mondanod hogy a kannibálok.
Hazudni meg gondolom nem fogsz.

Ha az irkai háborút te is tudod hogy kamu volt akkor mit kifogásolod te az oroszokat?
Kamuból hány országot rohant le Putyin mondva csinált ürüggyel ?

"melyik kormány hagyná, hogy csak úgy területeket veszítsen"
Höhö
Melyik (NATO-tag) kormány menekülne el és hagyná hogy elfoglalják a fővárost?
A Janukovics irgalmas volt a néphez tüntetéskor de ha még egy majdan lesz Porosenko nem lesz az ebben biztos lehetsz .
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Az egész konfliktus akkor pörgött fel mikor lelőtték a Maláj gépet!
Azóta szenvednek az oroszok a szankcióktól!
Ismerve a két érintett nagyhatalmat a háttérben már valószínűleg megeggyeztek vagy nagyon közel állnak hozzá! A történelemben ez mindíg így volt és most is így van! Lecsneg ez nemsoká meglássátok :D
Kivéve az Ukránokat akiknek semmi jó nem néz ki semmilyen számítható végkifejlettel sem ! Nagyon sokáig fogják ezt még nyőgni !
Apropó mi van a maláj gép vizsgálatával, Gondolom sohasem fog kiderűlni mi történt ,hacsak nem valamelyik résztvevő köp !
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 939
113
A kevés cuccnak lehet az az oka,hogy így átláthatóbb,tudod,hogy meg tudják nézni a kedves érdeklődők a nem létező hadianyagok mennyiségét amit át akarnak csempészni az oroszok Ukrajnába.
De azt se felejtsük el,hogy jobban hangzik 300 kamion mint 200.
Ha jól emlékszem már ketten is írtuk,hogy a kamionoknak nem csak tömeg hanem méretkorlátozásai is vannak.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 123
82 888
113
boki az elmúlt 4 hónap harcaiban amit összeszámolunk mennyit vesztettek az ukránok akkor a teljes ukrán haderőnek 2x meg kellett volna már semmisülni és max köveik meg dárdáik lennének. Ezek a számok írtó nagyok minimum 3al el kell osztani és még az is kérdőjeles szám lenne.

Persze lehet, hogy hozzátesznek ... Linkelni szoktam a hivatalos ukrán adatokat is, ami meg túl kevés és a hivatalos valódi ukrán veszteségeket is amit Porosenkonak készitenek az ukrán belugy és az SZBU emberei ( a KIberBerkut jóvoltábol.)
Tegnap linkeltem egy oldalt, melyen a bizonyíthato haditechnikai veszteségek vannak képek alapján mindkét oldalon, dátummal, képekkel, videokkal, oldalszámmal.

Mindenki dontse el mi lehet az igazság:)
Egyébként az ukránok kiszedik a raktáron lévo HT eszkozeiket is és azért jon állandoan az utánpotlás.

Én pl . nem hiszem el azt az ukrán állítást, hogy ma lelottek egy MIg-29-et
az onvédelmi erok. Eddig nem erosítették meg a szakik,hogy lelottek volna bármit.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 935
113
Én pl . nem hiszem el azt az ukrán állítást, hogy ma lelottek egy MIg-29-et
az onvédelmi erok. Eddig nem erosítették meg a szakik,hogy lelottek volna bármit.

Máskor tgadják a veszteségeiket, most meg kreálnak veszteségeket? Mi értelme? Ezzel akarnak segítséget kunyerálni a NATO-tól vagy mi?
 

snakeye

Active Member
2010. április 27.
134
173
43
roni sztem nincs igazad. A ruszkiknak nem volt meg a háttere hogy beleszóljon bármibe eddig, most tudnak keménykedni cserébe a világ nagy része ellenük fordul... számold ki. Amúgy orosz-grúz háború 2008 dél oszétia? olvasgass a google a barátod :)
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Dudi! Nemzetközi szállítmányozói és logisztikai szakügyintézői képzetségem is van! Szerinted nem tudom, hogy hogyan kell megtölteni egy kamiont? Nem arra gondoltam, hogy kevés a segély, hanem, hogy a felvonutatott kamionok számához képest kevés! Szerinted miért kell egy kamionba utánfutóstul bepakolni a segélyt??Csak nekem fura?
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Dudi! Nemzetközi szállítmányozói és logisztikai szakügyintézői képzetségem is van!

Háborús helyzetekre is felkészítettek? :p

Szerintem egyébként biztosan benne van az is, hogy minél több kamion legyen (a PR az PR, még ha orosz is), másrészt lehet nem egy központi helyen szolgálták ki a kamionokat, hanem mindegyik ment oda, ahol éppen pakoltak rá valamit, utána meg már nem rendezgettek az oroszok.