[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 123
82 888
113
Dudi! Nemzetközi szállítmányozói és logisztikai szakügyintézői képzetségem is van! Szerinted nem tudom, hogy hogyan kell megtölteni egy kamiont? Nem arra gondoltam, hogy kevés a segély, hanem, hogy a felvonutatott kamionok számához képest kevés! Szerinted miért kell egy kamionba utánfutóstul bepakolni a segélyt??Csak nekem fura?

Az oroszo fuvarozo cégnél azt mondták mivel néhány kamion vadonatúj nem akarják a teljes hordozhato sújt belerakni.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://index.hu/kulfold/2013/08/21/vegyi_fegyvert_vetettek_be_sziriaban/

Hmm kinek is volt érdeke bevetni?
Elég arra gondolni mikor az Ukránok átlőnek Oroszország területére
Mivel az oroszok nem válaszoltak rá! lelőnek egy civilgépet hogy lökjék " a nemzetközi helyzet egyre csak fokozódik" dumát a világnak.
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
Szerintetek Strelkov nem halt meg valójában? Először egy sor hír a súlyos sebesüléséről, majd ezzel párhuzamosan, és a híreket valójában megerősítve eltűnik. Majd, hogy lemondott és más fontos beosztásba helyezték vagy mi. A parancsnok elvesztése komoly hatással van a morálra, ha Strelkov él és bemutatható állapotban van, jobban tenné, ha valami videoüzenetet küldene az övéinek.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Amúgy orosz-grúz háború 2008 dél oszétia? olvasgass a google a barátod :)

"Az Európai Unió Heidi Tagliavini svájci diplomatanő által vezetett vizsgálóbizottsága 2009. szeptember 30-án kiadott hivatalos jelentése megállapította: a háborút Grúzia kezdte, a grúz állítások az előzetes orosz támadásról hamisak."

http://hu.wikipedia.org/wiki/Orosz%E2%80%93gr%C3%BAz_h%C3%A1bor%C3%BA
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Amúgy orosz-grúz háború 2008 dél oszétia?

Kösz GrGLy!

Ha az oroszok kezdték volna akkor nem t-64 hanem t-90 mennek.
És Szakasvilit is nyársra húzták és jött volna az orosz báb kormány.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
ahogy én látom:
1. krím, a ruszkik elcsatolják ukrajnától az ukik semmit nem tudnak tenni ellene.

2. kelet ukrajna két megyéje is el akar szakadni -

A. ha ukrajna hagyja lehet további területek is el fognak szakadni, melyik kormány hagyná, hogy csak úgy területeket veszítsen?

B. beavatkoznak és nem hagyják elszakadni a területeket, így megakadályozzák, hogy további területek gondolják úgy, hogy kiszakadnak ukrajnából. (ez a variáció van most)

1. A ruszkik nem elcsatolták a Krímet, hanem VISSZAcsatolták.
Ha ez nem tetszik, akkor kérdezném, hogy szerinted egy szovjet diktátornak (Hruscsov) miért van több joga a Krímet U.-hoz csatolni, mint az ott élő embereknek eldönteni azt, hogy hova akarnak tartozni?

2. Miért ne tehetnék meg, rájuk nem vonatkozik a demokrácia, csak Koszovóra?! Ráadásul nem ők mentek Kijevet ostromolni és rommá lőni, hanem az ukrán kormánycsapatok és a Jobb Szektor csapatai lövik a kelet-ukrajnai városokat.

A. A cseh kormány pl. nem indított háborút, amikor Szlovákia független akart lenni. Aztán másnap sok szlovák polgár volt felháborodva, mikor az általuk kitalált határon ott állt a cseh határőr, és kérte az útlevelet, mikor át akart menni Csehországba dolgozni (merthogy attól kezdve oda tartozott a munkahelye).
Szóval a cseh hadsereg nem indult Szlovákiába városokat rombolni és gyilkolászni, szerinted rosszul tették?!
A szerbek pl. háborút indítottak Koszovóban a lakosság ellen, aztán a NATO-hatalmak beavatkoztak K. érdekében, és megadták neki az elszakadás és a függetlenség lehetőségét. Másoknak máshol mitől nem jár ugyanez a jog?!

B. Beavatkoznak, vagyis a demokrácia nevében ölik az embereket és rombolják a városokat egy olyan hadsereg katonái, amely hadseregnek a kormánya is puccsal került hatalomra.
Na brávó
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://novorossia.su/ru/node/5285
A milícia lelőtt két SZU-25-öt vasárnap délelőtt Krasnodonnál.
A milícia szerint a repülők SZU-25.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Amit GrGLy is mond, ez nem egy sima szállítmányozási feladat,hanem háborús övezetbe kell menni,ahol nem tudod melyik bokorból repül rád egy harckocsi.

Meglehetett volna normálisan pakolni a kamionokat és akkor lehet,hogy csak 100 kamion kellene, igen. Csak,hogy itt azért nem mindegy,hogy 100 kamiont vagy ~300 kamiont látnak. Ezen felül,lehet,hogy 1-2 kamiont valami rendkívüli esemény éri... ilyenkor a másik szerelvényekből még eltudják vinni.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Amit GrGLy is mond, ez nem egy sima szállítmányozási feladat,hanem háborús övezetbe kell menni,ahol nem tudod melyik bokorból repül rád egy harckocsi.

Nem is feltétlenül támadás miatt, bár nyilván benne van a pakliban, hogy pl. kirobbantják a konvoj alól a hidat, de valószínűleg az is közrejátszik, hogy viszik magukkal a tartalék járműveket. Egy eltört tengely, tönkrement fék, megsült motor, stb., aztán már ki is esett egy kamion. Átpakolnak egy másikra, a rosszat meg belökik az árokba és kész, csak lehet, hogy a tartalék járművek számának a meghatározásánál kicsit olyan oroszosan túlkerekítettek :D
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...
Nem tudom hogy a hk.-kat eladták-e a cseheknek, én nem láttam ilyen szerződést, anélkül meg bárki mondhat bármit.
...
<i></i>

A hidfő cikkében elérhető 6 link (honvedelem.hu). Egy a minyók nyilvános pályázata, egy másik a mig-29-eseké, a maradék 4 pedig a tankoké illetve az eredmények közlése. Én elolvastam és bizony jól írták.
Bár az egy picit vicces volt, hogy az egyik T-72 pályázaton a második legjobb ajánlatot a "Pilis vadászbolt kft." tette. Ha valaki feléjük jár(Pilisvörösvár, Budai út 2.) ugyan kérdezze már meg őket, hogy mit akartak kezdeni a tankokkal. :D

...
Azért viszik őket Keletre mert felszámolják a kalocsai lerakatot(és nem egy hete kezdték el az átcsoportosítást hanem hónapok óta folyik).

Simán elhiszem hogy így van. De lehetett volna annyi eszük hogy legalább egy ponyvával letakarják. Persze a migeket sem voltak képesek letakarni vagy egy sátrat húzni föléjük. Miért pont a hulladék vasat takarnák el?...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 431
113
Tényleg miért repked a pápai C-5 flotta hetente ukrajnába?https://balrad.wordpress.com/2014/08/17/magyar-katonai-szallitogep-a-kelet-ukrajnai-harkovban/


A kamionokról:
Több ezer kamiont megraktam már, nekem az a fura hogy sok esetben csak fel vannak dobálva rá a cuccok. Nincsenek raklapozva. De gondolom több segélyszervezettől vagy adományozó cégtől szedték össze. Mondjuk nincs sokféle cucc 1-1 teherautón ami azért azt feltételezi nekem hogy már valahol átrakodták-átválogatták a termékekek. Lehet nehéz volt felmérni-lekoordinálni mennyi teherautó kell? Az agyilag naprakész logisztikusokat ott is felszívja a civil piac, szvsz az MH se rakodott volna sokkal különben. Nincsenek hozzászokva. Ezért lett volna jó raklapozni. Lehet hogy arrafelé még mások a népszokások.
Egyébként nem mind kamion , sok az ural/kamaz teherautó is. Azoknak kevesebb a teherbírása-rakfelülete. Mindenesetre érdekes látvány. A teherautók darabszáma viszont azért tényleg PR fogás.:)
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113

Inkább C-17 :) Bájosak egyébként a balradnál, hogy a C-17-est honvédségi tulajdonnak gondolják. Egyébként sanszosan a hollandoknak repked.

Az An-26 meg szerintem Nyitott Égboltozhat, lehet pont valamelyik nyugat-európai államnak (azt hiszem a franciák, vagy olaszok is minket szoktak felbérelni, ha fényképezni kell).
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
0ofeLXMHi8k.jpg


YJMEFWSQXAQ.jpg


http://vk.com/strelkov_info?w=wall-57424472_12424
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Úgy értettem, hogy azért nincsenek annyira mertöltve a kamionok, hogy ha elromlik közülük pár, akkor legyen hely a többin átpakolni a zárút. Bár inkább hajlok arra, hogy PR fogás.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.interfax.ru/world/391773
Interfax is lehozta a hírt a két lelőtt SZU-25-ről. Egy repülőt már megtaláltak. Az interfax szerint nincs megerősítve a hír.

http://www.interfax.ru/391766
A szombaton Oroszországba átlépett 17 Ukrán katona ma visszatért Ukrajnába.
Ez az új taktika az Ukránoknál? Ha meleg a helyzet átmész a csúnya Oroszokhoz. Van arról info hogy a már korábban átment majd visszamentek közül hányan vették fel a szolgálatot?
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
A félig pakolt, de több kamion egy előnye lehet, hogy ha Vöröskereszt, ukránok, média, bárki át akarja nézni a rakományt, könnyebb. gyorsabb a szellősebb rakodással, mint a passzentosan plafonig megrakottat.