[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 609
48 065
113
Új válasz még szolzsenyicint és kérdezték Ukrajna kapcsán.
A öreg egyből megmutatta emberi arcát.
Nincsenek olyanok hogy ukránok stb.
Óriási hisztit nyomott le egy riportban a nyugaton is hájpolt nóbel díjas...
Az életmű és az író személye legtöbbször nem azonos. Az igazán nagy művek soha nem aktuálpolitikai jelentést közvetítenek, vagy legalábbis nem attól lesznek remekművek. Dosztojevszkijről köztudott, hogy miközben a regényeiben a szeretetről beszél (Bűn és bűnhődés), a magánéletben nem igazán viselte el az emberek közelségét. Lásd szibériai száműzetése során. Ráadásul az író és meggyőződése is változik élete során. El tudom képzelni, hogy micsoda "élmény" lehetett Dosztojevszkijnek, mikor az akasztása előtti pillanatban érkezett meg az ítélet megváltoztatása. Csak Szibériába száműzték. A szibériai száműzetésbe vezető utat Tolsztoj mutatta be a Feltámadásban. Tőle ez a legkedvesebb regényem-
 

vontod

Well-Known Member
2017. június 14.
795
7 924
93
Nem látom hogyan lenne képes az orosz hadsereg jelentős területek elfoglalására. Ugyanaz a probléma jelentkezne mint ami az első fázisnál is volt.
Nagyon egyszerű. Neki lesz katonája aki akar harcolni az ukránoknak meg ne. Ugyanígy jártak a finnek is. A téli háború összes csatáját megnyerték, csak a végére elfogytak a katonáik. Plusz Jelenleg Ukrajna területének 1/5-e esetleg 1/4-e áll orosz+szakadár irányítás alatt. Ami sacc per kb 130.000 négyzetkilométer. Mennyi is Magyarország? 93.000. Ha az nem jelentős akkor mi?
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 285
26 265
113
Köszönöm a kiegészítéseket, válaszokat, javításokat. A 2Sz25 Szprut-SzD-nél nagyon sallangosan fogalmaztam, tudom, hogy a légideszant erők alkalmazzák.
"российская авиадесантная самоходная противотанковая пушка", az orosz megnevezése, vagyis "Orosz légideszant önjáró páncéltörő löveg".
Sbros_BMD-4-01.jpg

Sbros_BMD-4a.jpg

Sprut.jpg

Számomra mégis inkább egy könnyű harckocsi kategória, amelynek 125mm-es lövege van, úszóképes és könnyített páncélzatú, de ez legyen az én problémám. Igazából azért kérdeztem, mert februárban-márciusban a légideszant egységeknél én hiányoltam, hogy nem vetették be.
Más

e0b57603f78bcfeab793d1c5f14db66c.jpg

Mariupol
mariupol-525999.jpg
 

skf

Well-Known Member
2019. április 25.
123
836
93
https://karpathir.com/2021/03/10/ukrajnaban-csak-az-angol-lehet-a-masodik-allamnyelv/
"UKRAJNÁBAN CSAK AZ ANGOL LEHET A MÁSODIK ÁLLAMNYELV
2021.márc.10/20:22
Mint arról hírt adott az elitexpert.media a Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács titkára szerint Ukrajnában elképzelhető egy második hivatalos nyelv, ám az csakis az angol lehet.
Olekszij Danilov egy sajtótájékoztatón jelentette ki, hogy csakis az angol jöhet szóba, mint második államnyelv.
MÉGPEDIG AZÉRT AZ ANGOL, MERT CSAK AZ ANGOL NYELV ISMERETE GARANTÁLHATJA AZ ORSZÁG FÜGGETLENSÉGÉT.
Állítása szerint harminc év alatt nem sikerült az ukrán függetlenség szilárd alapjává tenni az ukrán nyelvet. Ugyanakkor harminc év alatt nem fordítottak kellő figyelmet az angolra annak érdekében, hogy kötelező második államnyelvvé válhasson. A titkár hozzáfűzte, hogy az orosz nyelv csupán a szovjet éra káros öröksége, hisz a Szovjetunióban totális eloroszosítás zajlott. A mai Oroszország ugyanezt a vonalat próbálja ráerőltetni a posztszovjet országokra.
Az angol nyelvet Ukrajnában nem tanulni, hanem tudni kell, vélekedik Danilov. Már az óvodában angolul kell beszélniük a gyermekeknek, mert e nyelv ismeretén múlik Ukrajna függetlensége."
Nem olvastam a cikket a maga idejében: kösz, hogy belinkelted. Nem sokat tévedtem. Nehézségek persze vannak; latin írásmód, a nemek hiánya az angolban, az artikulációs bázis különbségei, stb.
 

skf

Well-Known Member
2019. április 25.
123
836
93
Az életmű és az író személye legtöbbször nem azonos. Az igazán nagy művek soha nem aktuálpolitikai jelentést közvetítenek, vagy legalábbis nem attól lesznek remekművek. Dosztojevszkijről köztudott, hogy miközben a regényeiben a szeretetről beszél (Bűn és bűnhődés), a magánéletben nem igazán viselte el az emberek közelségét. Lásd szibériai száműzetése során. Ráadásul az író és meggyőződése is változik élete során. El tudom képzelni, hogy micsoda "élmény" lehetett Dosztojevszkijnek, mikor az akasztása előtti pillanatban érkezett meg az ítélet megváltoztatása. Csak Szibériába száműzték. A szibériai száműzetésbe vezető utat Tolsztoj mutatta be a Feltámadásban. Tőle ez a legkedvesebb regényem-
Egyetértek és örömmel tölt el, hogy a kultúra is helyet kap a topicban. Az írók Janus arca közismert jelenség.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 609
48 065
113
Berki halottlátója kérdezte meg? Szolzsenyicin 2008ban meghalt.
Yodának igaza van, még a halála előtt nyilatkozott, s Ukrajnával kapcsolatba valóban elutasító volt. Azt is olvastam, hogy Navalnijnak még meredekebb álláspontja van Ukrajnáról, mint Putyinnak. Ugyan honnan érkezett a Novicsok. Egyébként a Breathedge című videójátékban is gyűjtesz Novicsokot. Akkorát nevettem ezen.
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
609
7 378
93
Nem látom hogyan lenne képes az orosz hadsereg jelentős területek elfoglalására. Ugyanaz a probléma jelentkezne mint ami az első fázisnál is volt.
Ádám gondolkodj!
Szerinted egy összeomlás mitől összeomlás? Miért ez a neve?
Az oroszok - minden általad elhitt nyugati propaganda ellenére - csak tessék-lássék módon hadakoznak, részükről igen korlátozottak a harci cselekmények, ezért is különleges művelet, és nem háború.
Ha orosz részről háború lenne, az már valahol Lengyelországban, vagy Bulgária alsón lenne. NATO-zhattok itt, tegnap le lett írva, hogy nincs NATO haderő, csak parasztvakítás van. Francia-olasz be se avatkozna vagy eldobná a fegyvert, román átálna legkésőbb akkor, ha a front elérte jászvásárt, Bulgáriában átvennék a hatalmat a pánszlávisták és elfoglalnák észak-dobrudzsát, a balti államok észre se vennék, hogy ismét oroszország anyácska részei lettek.

A lengyelek megint azon kapnák magukat, hogy szar van a palacsintában, minek kellett keménykedni és nagyhatalmasdit játszani.

A török nem fog beavatkozni, az USA nincs jelen olyan számban, hogy érdemben segíteni tudjon, és nem kockáztathat atomháborút.
A britek fogatlan oroszlánok, emellett u.az vonatkozik rájuk, mint az amerikaiakra.

A NATO pontosan addig létezik, amíg az oroszok próbára nem teszik az 5. cikkelyt. Amikor kiderül, hogy az csak egy üres ígéret, mert a NATO tag atomhatalmak nem kockáztathatnak atomháborút azáltal, hogy komolyan veszik azt, akkor meg is szűnt létezni de facto. A NATO nem értünk, európaiakért van, fel kéne már fogni.

Ha én tévednék, akkor meg úgyis mindegy.

Szóval: az ukrán összeomlás az lavinaszerű lesz. Reznyikov reméli, hogy még nincs 100e a veszteség, tehát akörül jár. Több, mint 5 millió elmenekült, és visszatoloncolással fenyegetik őket. Amikor az ukránoroszoknak is leesik majd, hogy itt be akarják tiltani a nyelvet, amit tulajdonképpen használ a mindennapokban, amin tájékozódik, tanul, amikor rájön, hogy semmi értelme még 100ezernek, 1milliónak meghalnia, mert inkább él békében oroszként, mint az unokája is nyögje az amerikai terület és befolyásszerzési kísérlet hatásait.

Mikor a ruszkik áttörnek délen Nyikolajevnél és Krivoj Rog alatt lesznek, keleten pedig kramatorszk és szlovijanszk is orosz kézre kerül, így Harkov, Jekatyerinoszláv és Zaporozsija felé megnyílik az út, ott már beindul a gőzhenger.

Azt fogok csak látni, hogy a HVG-s nácik, mint link elek, execution squad, hary seldon stb egyik nap még nyomatják, hogy nem süllyedünk, másik nap meg sírva kurvaanyázzák az egész nyugatot és putyin vudubábut szurkálnak eszelősen.
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
813
7 424
93
Nem látom hogyan lenne képes az orosz hadsereg jelentős területek elfoglalására. Ugyanaz a probléma jelentkezne mint ami az első fázisnál is volt.
Én megértem, hogy nem látod. De mi volt, az első fázis? És mi volt ott az ukreánoknak a probléma?

And Now for Something Completely Different :




(Mehetsz árulkodni.)
 

matyiii2

Well-Known Member
2016. november 28.
359
2 163
93
most miért anyukájuk biztos örült azoknak a mosogépeknek oroszországba. ha nyaralni megy az ember is visz haza valami apróságot :)
a szerencsésebbek szárítógépet és mosogatóógépet is zsákmányoltak azzal már csajozni is lehet. :)
Lessz itt néprobbanás megvan a hozomány :)
Gyerekek ti itt félre értelmezitek a mosógépet, Ez februárba kezdődött akkor még hó volt meg sár nyilván kellett mosógép is.(aki harcolt már az tudja) Az Ukrik több éve beásták magukat ott éltek volt mosógépük pálinka főzőjük stb, jöttek az Oroszok jól kipicsázták őket és az övüké lett a mosógép. Mivel azok állandóan visszavonultak menni kellett utánuk s vitték magukkal a mosógépet. Ez ugyanaz ha elfoglalok egy falut akkor ott leeszem a cseresznyét a fáról mert éhes vagyok. Vagy megdugok egy csajt mert kívánom. (persze virágot viszek neki)
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
609
7 378
93
Nem olvastam a cikket a maga idejében: kösz, hogy belinkelted. Nem sokat tévedtem. Nehézségek persze vannak; latin írásmód, a nemek hiánya az angolban, az artikulációs bázis különbségei, stb.

" a Szovjetunióban totális eloroszosítás zajlott"

Ekkorát hazudni :D
Pont ellenkezőleg! A szovjet eleve erőszakos ukránosítással kezdett a 20-as években. A százdafordulón csupán vmi 3 millió ukránul beszélő maradt.
Az ukranizálás egy kis Sztalin alatti szünetet követően az 50-es évek második felétől ismét erőre kapott. Az újságok, TV-rádió, könyvek nagy része ukrán nyelvű volt.

1991-ben az iskolák fele-fele arányban voltak ukrán és orosz nyelvűek, 2004-re 75% ukrán lett.

A totális ukranizációs kísérlet ellenére a függetlenség után 2 évtizeddel így álltak:

"83% of Ukrainians responding to a 2008 Gallup poll preferred to use Russian instead of Ukrainian to take the survey"
A válaszadók 83%-s inkább az oroszt használta a felmérés kitöltésére. Kijevben a közbeszéd nyelve az orosz volt. Egpsz ukrajnát tekintve ugyanannyian használták otthon az oroszt, mint az ukránt.
Annak ellenére, hogy a felsőoktatásban 80+ volt az ukrán nyelvű kurzusok aránya, a haladó mérnökim műszaki kurzusok kizárólag orosz nyelven folytak.

Mit ad isten, 2012-re eljutottak oda, hogy az ukrán internethasználat, a könyvek, újságok 80%-a orosz, a TV adók csupán 28%-a volt ukrán, és csak a reklámok voltak ukránul, a műsorokat meg ukrán felirattal adták a nagyonukránoknak.
Azaz kijelenthető, hogy amikor magára hagyják a népet, az mindenféle beavatkozás nélkül szépen belesimul az összorosz kontinuumba.


A grúz tegjelölti státusz elutasítására:


Az Európai Bizottság támogatta Ukrajna és Moldova tagjelöltségét
VS
Az EB szerint a hivatalos tagjelöltséghez Georgiának véget kell vetnie a politikai megosztottságnak, a sajtószabadsággal kapcsolatos pereknek, igazságügyi és választási reformokat, valamint „oligarchamentesítést” kell megvalósítania.

Ez vicc vazzeg :D
Ukrajna ezekben mind felülmúlja grúziát? :D
 

matyiii2

Well-Known Member
2016. november 28.
359
2 163
93
Úgy érzem ezért sokat fogok kapni, de kikívánkozik.....Az én egyéni véleményem, hogy Bucsában, a bevonuló ukrán "demokratikus" harcosok, összegyűjtötték a kollaboránsnak, így árulónak tartott helyieket, és felhasználták őket, a már korábban, a támogató nagytestvér szakértői által kigondolt kisfilm alapanyagául. És erősen él bennem a gyanú, hogy azért olyan nagy a csend, mert.....vagy valami előkerült, vagy valami gebasz van a történetben, különben jobban marketingelnék.
Nem kapsz semennyit s hagyjuk már Bucsát. Mikor az angolok megállapították szögeket találtak a hullákba az összes média elfelejtette, de nem helyesbítettek. Azóta csak itt a fórumon egy két nyugati troll emlegeti. Hazugság volt az egész.