[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
boki: "Szerintem nem marad sokáig a posztján. :)"

Ha ő felel a fogságba esett ukrán katonák kiszabadulásáért, és neki is kell tárgyalnia a szakadárokkal, oroszokkal, akkor jobb ha ilyen kompromisszumkészebb hangot üt meg.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
<i>"Érdekes, mi lesz a helyzet, bár az oroszok 1-2 hete belengették, hogy nem muszáj nekik WTO tagnak lenni."</i>
Legalább 20 évig küzdöttek, hogy felvegyék őket.Kezüket-lábukat törték érte.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Bizony, jó film. Kár, hogy nálunk nem mutatták be. Asszem a Szabad Európa Rádió filmismertetőjében hallottam róla. ....</blockquote>


Bemutatták, én is láttam, sőtt, oktatófilm volt töpfe és pol. képzéseken!
Akkor még javában dúlt a neutronbomba hisztéria!</blockquote>

Hát, én 84ben VVs voltam a Zalkán, de nem láttam.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 450
23 648
113
http://alfahir.hu/ukran_zaszlot_tuztek_ki_egy_moszkvai_felhokarcolora

Kíváncsi vagyok mikor jekenti be az ukrán média Moszkva elfoglalását!
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Szándékosan vezethette az óceánba a maláj gépet a pilóta

"Egy elmélet szerint az utasok már nem voltak életben a becsapódáskor."

"Ewan Wilson könyvet írt a katasztrófáról, ebben minden lehetséges forgatókönyvet számításba vesz. Szerinte a pilóta 40 perc repülés után kikapcsolt minden helymeghatározó műszert, majd csökkentette az utastér nyomását, így az utasok egyszerűen megfulladtak."

Egy hozzászólás:

"nade ha lezuhant, akkor hogyan használták pár napja pár utas bankkártyáját pin kóddal együtt?"

HÚHA. Akkor mégiscsak ez lesz az a maláj gép, amely Ukrajnában zuhant le, a szakadárok elmondása szerint már több napos hullákkal a fedélzetén?

http://www.origo.hu/nagyvilag/20140820-szandekosan-vezethette-az-oceanba-a-malaj-gepet-a-pilota.html

"Now rebel commander blamed for downing MH17 says 'bodies aren't fresh' claiming corpses at crash site have been 'dead for days'"

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2697895/Now-rebel-commander-blamed-downing-MH17-says-bodies-aren-t-fresh-claims-corpses-dead-days.html

Ha ez igaz, akkor már érthető, hogy miért van olyan nagy csend róla :))
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
http://www.oroszvilag.hu/?t1=oroszorszag_hirei&hid=5320

Ukrajna mindenekfelett!!
Bizonyítva hogy ők sokkal nagyobbat tudnak hazudni mint a Szovjetunió .

Mondtam én ugye, hogy Ukrajnát akarják kiterjeszteni az Urálig!

Az ideológia: Ukrajna, Kijev (Kijevi Rusz) az igazi Oroszo. (nem Moszkva), így nem Moszkvának van "joga" magához csatolni Ukrajnát, hanem fordítva, Kijevnek Oroszo.-ot (az Urálig), Szibériát meg önálló köztársaságnak szeretnék az USA-ban.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Ha valaki röhögni akar, az hallgasson mr híreket.
A mai "adag" a következő volt:
Az ukrán hadügy szerint - vagyis csak az ő verziójukat adják le - Luganszkba nemrèg 1200 orosz katona èrkezett ès 150 orosz páncèlos. A harcot felvette az ukrán hadsereg ès folyamatosan szorítják ki az oroszokat a városból :)))
Aztán: a civileknek csak az ukrán katonák osztanak segèlyeket az orosz tüzèrsèg folyamatos bombázása közben. :)))
Hát èn kifeküdtem :D
Ez olvasták be a ma dèli expozèjukban :D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 342
68 647
113
Hogy is van az a régi mondat?

Hazudtatok éjjel.
Hazudtatok nappal.
Hazudtatok minden hullámhosszon?

Kiknek mondták ezt régen?:)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 905
113
Ha valaki röhögni akar, az hallgasson mr híreket.
A mai "adag" a következő volt:
Az ukrán hadügy szerint - vagyis csak az ő verziójukat adják le - Luganszkba nemrèg 1200 orosz katona èrkezett ès 150 orosz páncèlos. A harcot felvette az ukrán hadsereg ès folyamatosan szorítják ki az oroszokat a városból :)))
Aztán: a civileknek csak az ukrán katonák osztanak segèlyeket az orosz tüzèrsèg folyamatos bombázása közben. :)))
Hát èn kifeküdtem :D
Ez olvasták be a ma dèli expozèjukban :D

Ezért írtam a 14,25-kori hsz-t. :)
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="joker"><blockquote>Hollande szerint a szankciók uniós szintűek és nem az egyes államokra vonatkoznak.

Ennek az értelmezéséhez 4x már nekifutottam, de semmi eredménye. Valaki magyarázza el, hogy akkor mi van.</blockquote>

Az EU mint szervezet vezette be a szankciokat Oo ellen, nem Franciaország mint ország.</blockquote>

Viszont ez így egy nagyon szép vaskarika fából (abból is a korhadt fajta), ami szerintem csak a kiskapukon át való bújkálás az EU-szabályzás alól. Az EU-nak mint szervezetnek nincsenek se terményei, se termékei, talán még bankjai sem. Tehát ha adott ország/ok kormányai rendeletben meg nem tiltják és hatóságai meg nem akadályozzák az Oroszországba történő szállításokat, hogyan jön létre az embargó? Tudtommal Európában a gazdasági tevékenységet folytató szervezetek/cégek/bankok jelentős többsége (?) magánvállalkozás, aminek ha saját kormánya törvénnyel/rendelettel nem tilt bizonyos dolgokat, akkor bizony megteheti azt. Mi akadályozza meg a dán parasztot, hogy sajtot szállítson Szentpétervárra, vagy a spanyolt, hogy zöldséget Moszkvába, bármelyik bankot meg abban, hogy intézze az ezzel kapcsolatos átutalásokat? Egy Brüsszelből jövő sajtóhír az EU-döntésről tartok tőle hogy kevés ehhez. Ugyanez igaz lehet az ipari szereplőkre is, kivéve a hadiipart az állami felügyelet miatt.
</blockquote>

Az, hogy az EU rendelet minden tagállamában, a helyi parlament ratifikációja nélkül, közvetlenül érvényes.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 995
113
Ha valaki röhögni akar, az hallgasson mr híreket.
A mai "adag" a következő volt:
Az ukrán hadügy szerint - vagyis csak az ő verziójukat adják le - Luganszkba nemrèg 1200 orosz katona èrkezett ès 150 orosz páncèlos. A harcot felvette az ukrán hadsereg ès folyamatosan szorítják ki az oroszokat a városból :)))
Aztán: a civileknek csak az ukrán katonák osztanak segèlyeket az orosz tüzèrsèg folyamatos bombázása közben. :)))
Hát èn kifeküdtem :D
Ez olvasták be a ma dèli expozèjukban :D

A PR-os valami észak-koreai szóvivői továbbképzőn vehetett részt.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A Donyeck közelében lévő Ilovajszk városát vették be az ukrán fegyveresek. Egy nap alatt háromszor annyi civil halt meg, mint fegyveres a tíz városért folyó küzdelem során.
http://www.hir24.hu/kulfold/2014/08/20/visszafoglaltak-egy-varost-az-ukran-kormanyerok/
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Porosenko hajlandó találkozni Putyinnal
http://www.vg.hu/kozelet/politika/porosenko-hajlando-talalkozni-putyinnal-433594
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Sukhodolszk
http://www.youtube.com/watch?v=vXlltvU2Dak

Donyeck
http://www.youtube.com/watch?v=O57tTH1OC_w

Makejevka
http://www.youtube.com/watch?v=GO6vICpWYa4
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ukraine: Shelling attack leaves teen girl suffering shrapnel wounds
http://www.youtube.com/watch?v=b-hiDFWZsLU
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
"Kijev egy összegben szeretné megkapni az Ukrajnának jóváhagyott IMF-segélycsomag harmadik és negyedik részletét, még az év vége előtt – mondta szerdán Olekszandr Slapak ukrán pénzügyminiszter.

Az IMF végrehajtó tanácsa április végén hagyta jóvá a két évre szóló, 17 milliárd dolláros segélyprogramot Ukrajnának. Az első, 3,2 milliárd dolláros részletet május 7-én utalták át Kijevnek.

A második, 1,4 milliárd dolláros részletről valamikor augusztus utolsó napjaiban döntenek.

A harmadik és a negyedik részlet együttes összege ukrán várakozások szerint 2,2 milliárd dollár lenne"

http://hvg.hu/gazdasag/20140820_ukrajna_egyszerre_ket_segelyreszlet_imf

A legutóbbi IMF jelentés szerint Ukrajna nem teljesíti a feltételeket, de mivel a háború költséges, szükség lesz az IMF/EU hitelek növelésére. Ha most ezt megteszik az ukránoknak, akkor nehéz lesz eladni, hogy nem közvetlenül a háborút pénzeli a nyugat.

Amúgy különösen vicces, hogy már a HVG is, ami elméletileg egy gazdasági szakportálnak tartja magát, nem hitelnek, hanem segélynek nevezi az IMF pénzt. Már gyakorlatilag senki nincs aki komolyan venné, hogy ezt valaha is visszafizetik.

Az meg szomorú, hogy az IMF pénz tetemes hányadban Európától, többek közt egy kis része Magyarországtól származik. De van benne orosz részesedés is. Azaz részben a mi pénzüket ajándékozgatja (akarom mondani hitelezi a megtérülés legkisebb esélye nélkül) az IMF az ukrán vezetés saját népe ellen vívott, az utóbbi időben már többségében civilek életét követelő háborújára.

A tél meg továbbra is közeleg.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
21150_900.jpg


20-08_eng.jpg


ato-map-ria-nov-20aug-eng1.jpg