[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 762
80 240
113
joker

Nagyon örülök az új infónak(bár azt tudtam,hogy automata fegyvert nem tarthatsz az amiknál)de miért nekem írtad? :)

Python

Szerintem az egy félig nyitott félcipő nem túracipő.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 342
68 647
113
Babaj mester Kavkaz kikötőjében (Elméletileg mai fotó.)


attachment.php

Mellette mindenki rövidgatya,póló, strandpapucs. Babay meg kucsmában nyomja. Lassan keményebb lesz mint Chuck Norris.:)
Amúgy abban kukoricásban bújkálós esetnél a szakálla ott volt.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 995
113
Már szeptember 1.-én megkezdődhet a Kínába tartó vezeték építése és 2018-ban mehet rajta legelőször gáz.
http://www.upi.com/Business_News/Energy-Resources/2014/08/19/Construction-on-Russian-gas-line-to-China-slated-for-September/1221408454259/

Japán egyetért és együttműködik az Oroszország elleni amerikai szankciókban. Természetesen az amerikaiak nyilatkoztk ezt Japán nevében. Szerencsétlenek még mindig megszállás alatt vannak.
http://news.yahoo.com/u-official-says-unified-japan-russian-sanctions-083522864.html
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 995
113
dudi ez most így alakult, hogy neked írtam :) de szerencsére fórum így más is elolvashatja
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 450
23 648
113
<blockquote rel="szuvorov">Szlovák a szószban
http://www.bumm.sk/98469/szlovak-ferfi-harcolt-a-szeparatistak-mellett-elfogtak.html

Mint tegnap kiderult szerb volt az illeto.</blockquote>

Már itt is a cáfolat:
http://www.bumm.sk/98504/kiderult-soha-nem-harcolt-a-szakadarok-oldalan-az-igazi-rohac.html
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://www.oroszvilag.hu/?t1=oroszorszag_hirei&hid=5320

Ukrajna mindenekfelett!!
Bizonyítva hogy ők sokkal nagyobbat tudnak hazudni mint a Szovjetunió .
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://www.oroszvilag.hu/?t1=posztszovjet_terseg_es_a_vilag&hid=5321

Oroszország megkapja a francia Mistralokat

A francia elnök hozzátette, Párizs kész további Mistralokat eladni Oroszországnak.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Csak ismételni tudom onmagam. Az ukrán hadsereg nem használ olyan lofegyvert amibe 9x19mm loszer megy.

Pontosítsunk. Az ukrán hadseregben nincs rendszeresítve olyan fegyver, amibe 9x19 mm-es lőszer megy. Ettől függetlenül használhatják. Ez egy háború boki két legatyásodott ellenféllel, azzal lőnek, amit találnak.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 905
113
<blockquote rel="boki">Csak ismételni tudom onmagam. Az ukrán hadsereg nem használ olyan lofegyvert amibe 9x19mm loszer megy.

Pontosítsunk. Az ukrán hadseregben nincs rendszeresítve olyan fegyver, amibe 9x19 mm-es lőszer megy. Ettől függetlenül használhatják. Ez egy háború boki két legatyásodott ellenféllel, azzal lőnek, amit találnak.</blockquote>

Igen , én is a rendszeresítésre gondoltam. Persze , hogy használnak mindent amit találnak, de nem a hivatalos ukrán hadsereg , mert ugye ott a nemzeti gárda zászloaljai, jobb szektor zászloaljai , az oligarchák zászloaljai, kulfoldi zsoldosokkal a soraikban.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 905
113
<blockquote>Hollande szerint a szankciók uniós szintűek és nem az egyes államokra vonatkoznak.

Ennek az értelmezéséhez 4x már nekifutottam, de semmi eredménye. Valaki magyarázza el, hogy akkor mi van.</blockquote>

Az EU mint szervezet vezette be a szankciokat Oo ellen, nem Franciaország mint ország.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 995
113
<blockquote rel="joker"><blockquote>Hollande szerint a szankciók uniós szintűek és nem az egyes államokra vonatkoznak.

Ennek az értelmezéséhez 4x már nekifutottam, de semmi eredménye. Valaki magyarázza el, hogy akkor mi van.</blockquote>

Az EU mint szervezet vezette be a szankciokat Oo ellen, nem Franciaország mint ország.</blockquote>
De ha az EU-s szankciók betartása nem vonatozik az EU tagorszgaira, akkor mégis kire vontakozik?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 905
113
A Mistral uzletet Franciaország kototte Oroszországgal ,nem az EU. Mi koze az EU-nak a Mistralhoz? Hollande helyesen dontott.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="joker"><blockquote>Hollande szerint a szankciók uniós szintűek és nem az egyes államokra vonatkoznak.

Ennek az értelmezéséhez 4x már nekifutottam, de semmi eredménye. Valaki magyarázza el, hogy akkor mi van.</blockquote>

Az EU mint szervezet vezette be a szankciokat Oo ellen, nem Franciaország mint ország.</blockquote>
De ha az EU-s szankciók betartása nem vonatozik az EU tagorszgaira, akkor mégis kire vontakozik?
</blockquote>

Vannnak az egyenlôk, és vabnak az egyenlôbbek. Pl Bulgária, Magyarország egyenlôek. Franciaország, Németorszag egyenlôbbek. A kicsiknek alig van mozgásterük, egy nagyot viszont senki nem akar felidegesíteni...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 995
113
Ugyanezzel a szöveggel meg lehetne rendelni a Mi-17-eseket az oroszoktól. Mert az EU-szankciók uniós szintűek és nem az egyes államokra vonatkoznak.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="joker"><blockquote>Hollande szerint a szankciók uniós szintűek és nem az egyes államokra vonatkoznak.

Ennek az értelmezéséhez 4x már nekifutottam, de semmi eredménye. Valaki magyarázza el, hogy akkor mi van.</blockquote>

Az EU mint szervezet vezette be a szankciokat Oo ellen, nem Franciaország mint ország.</blockquote>

Viszont ez így egy nagyon szép vaskarika fából (abból is a korhadt fajta), ami szerintem csak a kiskapukon át való bújkálás az EU-szabályzás alól. Az EU-nak mint szervezetnek nincsenek se terményei, se termékei, talán még bankjai sem. Tehát ha adott ország/ok kormányai rendeletben meg nem tiltják és hatóságai meg nem akadályozzák az Oroszországba történő szállításokat, hogyan jön létre az embargó? Tudtommal Európában a gazdasági tevékenységet folytató szervezetek/cégek/bankok jelentős többsége (?) magánvállalkozás, aminek ha saját kormánya törvénnyel/rendelettel nem tilt bizonyos dolgokat, akkor bizony megteheti azt. Mi akadályozza meg a dán parasztot, hogy sajtot szállítson Szentpétervárra, vagy a spanyolt, hogy zöldséget Moszkvába, bármelyik bankot meg abban, hogy intézze az ezzel kapcsolatos átutalásokat? Egy Brüsszelből jövő sajtóhír az EU-döntésről tartok tőle hogy kevés ehhez. Ugyanez igaz lehet az ipari szereplőkre is, kivéve a hadiipart az állami felügyelet miatt.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 905
113
Vlagyimír Ruban az ukrán hadsereg tábornoka nyilatkozott az "ukrán Pravda"-nak (jelenleg a fogságba esett ukrán katonák kiszabadulásáért felel)

Mint mondta , semmilyen orosz aktonai egységek nincsenek és nem harcolnak Kelet-Ukrajnában, aki aztállítja, hogy orosz csapatok érkeztek és harcolnak Ukrajnában , az hazudik.
O nem nevezi a felkeloket terroristáknak, mivel sokat személyesen ismer kozuluk, sok az afganisztáni veterán, berkutos kozottuk, egyutt tuntettek a majdanon Janukovics ellen.
A kérdésre , akkor mégis miért van háboru, azt válaszolta , hogy ezek az emberek(felkelok) nem elégedtek meg Janukovics eltávolításával, de ok valodi változásokat akarnak és azért harcolnak(saját maguk donthessenek a sorsukrol, decentralizácio, anyanyelv szabad használata, valásszabadság, .....stb)


Szerintem nem marad sokáig a posztján. :)
 
T

Törölt tag 008

Guest
Itt néhány hozzászóló jobban értesült, mint bármelyik titkosszolgálat a világon. :)
Szerintem itt a HTKA-n mindenki valamelyik titkoszolgalatnak dolgozik. Ez a kozos talalkahelyunk. En spec az UFO-k titkosszolgalatanak dolgozom. Hetente jelentek a Szaturnuszra, hogy mi a helyzet a foldon. :)