[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Azért rakom be ide, mert valaki multkor írta, hogy mekkora kuss van a biolaborokról, és hogy ez is csak orosz agitprop volt:
‼️☣️Az orosz védelmi minisztérium tájékoztatása az Ukrajnában folytatott amerikai katonai és biológiai tevékenységekkel kapcsolatos dokumentumok elemzésének eredményeiről

Amint már említettük, Ukrajna és más posztszovjet államok biológiai fegyverek kísérleti terepévé váltak nemcsak az USA, hanem NATO-szövetségesei, mindenekelőtt Németország számára is. Számos projektet hajtottak végre a német fegyveres erők központi egészségügyi szolgálatának javára.

◽️ A Bundeswehr különös figyelmet fordított a kongói krím-láz kórokozójára. A helyi lakosság e fertőzésre való fogékonyságának nagyszabású szűrését végezték el, összefoglalva a demográfiai, epidemiológiai és klinikai adatokat. Ez a megközelítés lehetővé teszi új regionális vírusgenotípusok azonosítását és a látens klinikai formákat okozó törzsek kiválasztását.

◽️ A krími-kongói láz természetes fóciumainak tanulmányozását az ukrán járványügyi felügyeleti rendszer javításának álcája alatt végezték, a kijevi Állatorvosi Intézet és az odesszai Mecsnyikov Pestisellenes Intézet bevonásával.

◽️ A Bundeswehr érdeklődése a krími-kongói láz iránt abból fakad, hogy a betegség halálozási aránya elérheti a 30%-ot, és hogy a járvány kitörése hosszú és költséges kezelést, megelőzést és különleges kezelési intézkedéseket tesz szükségessé. Íme egy idézet a Bundeswehr utasításaiból: "... különös figyelmet kell fordítani a kongói krími láz halálos kimenetelű fertőzéseire, mivel ez lehetővé teszi az elhunytakból a vírus emberre nézve maximális patogenitású és virulens törzsének izolálását...".

◽️ Németország mellett az USA mikrobiológusai is élénk érdeklődést mutattak a kullancsok által terjesztett fertőzések iránt; az e területen végzett kutatásokat a DTRA az UP-1, UP-8 projektek keretében finanszírozta. A Texasi Egyetem egy speciális projektet valósított meg a rendkívül veszélyes fertőzések (tularémia, nyugat-nílusi láz, kongói-krími láz) egész sorát terjesztő ixodes kullancsok tanulmányozására.

◽️ A kullancsokat főként Ukrajna délkeleti régióiban gyűjtötték be, ahol az Orosz Föderáció területére jellemző fertőzések természetes gócpontjai találhatók. Ugyanakkor a munka egybeesett a kullancsok által terjesztett borreliózis előfordulásának gyors növekedésével az ukrán lakosság körében, valamint a kullancsok számának növekedésével számos Ukrajnával határos oroszországi régióban.

◽️ Ezt a kérdést speciális orosz szakértők vizsgálják az orosz védelmi minisztérium szakembereivel együtt.

Az Ukrajnában folytatott amerikai katonai és biológiai tevékenységekkel kapcsolatos dokumentumok elemzésének eredményeiről szóló tájékoztató teljes szövege

Diák
Dokumentumok .
 

Hunter77

Well-Known Member
2022. február 28.
172
1 622
93
Biztos lemaradtál a Kijevtől északra rendezett buliról. Szelektív látás. :rolleyes:

Ja jól van. Akkor most jön az, hogy észak és északkelet ukrajna megszállása az csak elterelés volt.
Ovis csoportnak add ezt elő, katonai szemmel ez tökéletesen értelmezhetetlen felvetés és ezt te is tudod.

A 2014-es és a 2022-es ukrán hadsereg egyáltalán nem ugyanaz. Sem minőségében, sem mennyiségében, sem utánpótlásában. 14-15-ben beállt egy patthelyzet ott. Az ukránok nem intéztek komoly támadásokat, mert tudták hogy akkor az oroszok azonnal bevonulnának. Ugyanakkor az oroszoknak az akkori befagyasztott helyzet pár évig megfelelt. Most ezt felrúgták, de arra nem igazán számítottak, hogy mik lesznek a következmények. Az ukránok évekig készültek az elkerülhetetlenre, az oroszok meg évekig azt hitték hogy még mindig 2014-et írnak.

Saját tapasztalataid alapján halucináltál dnyeperig érő bekerítést, harkiv bevételét, stb-t is? Nincs agitprop, csak amit bármely időpillanatban mondasz megkülönböztethetetlen az oroszfanok narratívájától.

Unalmas ez.



----------------------------------------------------------

Vótmá? Kígyó sziget:
01e58c0-zmiinyj-prapor-ukrainy--bratchuk-.jpg
Nagy része korrekt, annak, mit írsz. Nyilván az északi orosz "menekülés" költői túlzás, de megértem, miért írtad. Viszont egyet vegyünk figyelembe.....nem az ukrán hadsereg ellen harcolnak a ruszkik, ez netto valótlanság.....az oroszok az ukrán hadsereg emberállományával és a teljes NATO/USA technikai és know-how supportjával (felderítés, stratégiai tervezés, kommunikációs és kiberhadviselés) harcolnak. A kettő valljuk be nem ugyanaz. Értem, miért akarja a NATO behúzni és a még független államokat. De egy védelmi szervezettől offenzív az a lépés, ha a pufferzónát bekebelezi. És a deffenzíva-offenzíva páros eléggé ellentétes értelmet takar. MIndazonáltal, a magam részéről ezt, középtávon veszélyesnek tartom....úgy érzem, nem az építkezés a cél, hanem a bekerítés, ami a szervezet deffenzív voltát okafogyottá teszi és egy klasszikus katonai szövetséggé alakítja át. MI a cél? Védekezés helyett? Orosz nyersanyagok megszerzése egy "demokratizálással", az északi sarki nyersanyagok megszerzése, s mindezek birtokában, Kína megregulázása.....? Valószínűleg ezek is benne vannak.....a legszomorúbb, hogy ezek nem szűkebb pátriának vett kontinensünk céljai, hanem, egy hatalmához görcsösen ragaszkodó világelit és fegyvere, az Egyesül Államok érdekében állnak.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 085
24 478
113
@cirqle @malleusorbis
Hát... nem azért, de egyre több hteng elemző hozza ki, hogy valóban az első rakéta, és nem pedig booster.
Még Sutton is.
én is boosternek gondolom .. de nem vagyok hteng szakértő,ellenben ebből az esetlegesen visszahulló rakétából (szerintem nem az volt) vonunk le következtetést,hogy szar állapotban van a flotta ?

akkor a HMS Queen Elizabethről a vizbe startoló F-35 alapján jelentsük ki hogy a Royal Navy pilótái képzetlenek ?

bármikor előfordulhat.bármelyik haditengerészetnél hasonló esetek,ez alapján szerintem felesleges következtetéseket levonni.


grátisz :

 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 823
86 654
113
Időt akarnak ők is nyerni. Jön a tél. Az ukránoknál sok halott és sebesült. Bűnözők uralkodnak. Gigabesoprozási hullám. Fronttal fenyegetőznek minden senki újságírónak ha az éppen nem ért velük egyet. Szerintetek ez meddig mehet így egy többmillás országban? Mert, hogy Izlandon nem lehetne észrevenni, az tuti, de azért még ha nem is mondják, sokaknak tele a tökük az ukrán kormánnyal és elnökkel.

Ez ott jelenleg a helyzet:

Nos, sok minden 2015 óta nem változott. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek and cirqle

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
én is boosternek gondolom .. de nem vagyok hteng szakértő,ellenben ebből az esetlegesen visszahulló rakétából (szerintem nem az volt) vonunk le következtetést,hogy szar állapotban van a flotta ?

akkor a HMS Queen Elizabethről a vizbe startoló F-35 alapján jelentsük ki hogy a Royal Navy pilótái képzetlenek ?

bármikor előfordulhat.bármelyik haditengerészetnél hasonló esetek,ez alapján szerintem felesleges következtetéseket levonni.
Persze, ha az első volna csak és nem korrelálna a 60% os üzembiztonsághoz...
 

Ashtar

Well-Known Member
2022. március 13.
649
2 244
93
Tompa Tibor honfitársunk nem szép, de legalább nem is okos mellé. Megvolt a 15 perc hírneve, oszt' jó'van. Nem értem amúgy a problémáját, hoholisztánban köztudottan lőnek/kalibrálnak. Nem vagyok az áldozathibáztatás híve, de azért vannak jogos kérdések: #minekmentoda #minekmaradtott #minekszólaltmeg
ÖÖÖÖÖÖ nem lehet lőni senkit!
 
  • Tetszik
Reactions: paul64 and Sniper

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 161
9 274
113
Nem szoktam Friderikuszt nézni, szóval nem tudom miről van szó. De inkább olyan értelemben gondoltam, mint amikor egy rúdtáncost nézel, és kellemes a látvány, és nem nagyon zavar se nem tudod és nem is érdekel, hogy kivel mit művelt a táncos azelőtt. Szóval nekem mint laikusnak egyszerűen kellemes hallgatnom egy szakmainak nevezhető, nyugodt hangvételű beszámolót, amiből 30 perc alatt sokkal többet tudtam meg az ukrán hadi helyzetről mint ebben a trolltopicban.
Fent van a neten, hatalmasat nyalizott Fridinek. Szakmai nulla volt amit ott csinált. Na ezért nem tudom már komolyan venni. És az Ő esetében mégis azt kell értékelni amit mondott és nem amit láttam úgy hiszem :)
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 085
24 478
113
én is boosternek gondolom .. de nem vagyok hteng szakértő,ellenben ebből az esetlegesen visszahulló rakétából (szerintem nem az volt) vonunk le következtetést,hogy szar állapotban van a flotta ?

akkor a HMS Queen Elizabethről a vizbe startoló F-35 alapján jelentsük ki hogy a Royal Navy pilótái képzetlenek ?

bármikor előfordulhat.bármelyik haditengerészetnél hasonló esetek,ez alapján szerintem felesleges következtetéseket levonni.

Persze, ha az első volna csak és nem korrelálna a 60% os üzembiztonsághoz...
a videót is megnézted ??

az RF nem sziget .. az gondolom megvan neked is,ebből fakadóan az is ,hogy nem a haditengerészetre van kihegyezve a haderejük. GB és az USA tekintetében másabb a mutató ezen a téren és ennek függvényében,ettől függetlenül az orosz ht-re ráférne a modernizáció (ami el is indult),viszont mivel mint említettem nem egy sziget,így nyilvánvalóan más területek élveznek prioritást.
 
W

Wilson

Guest
Pl a HIMARS-tól pont megtudják védeni a logisztikai központjaikat légvédelemmel, mert kevés eszközt kaptak és az indítók is kevés rakétásak.
Igen ez egy reális opció, de mivel nincs tökéletes légvédelem, akkor nem egyszerűbb a nyilvánvaló veszély miatt ezeket a lőszerraktárakat az ukrán Himarsok és nyugati tüzérségi eszközök hatótávolságán kívül telepíteni, annál is inkább mert az ukránok a hírek szerint nem találomra lövöldözik el a Himarsokból a rakétákat...

"Az ismert twitter-kommentátor, Trent Telenka szerint állítólag az SMAC (Standoff Munitions Activity Center) amerikai katonai szakemberei segítenek a kilövési küldetések kidolgozásában. Az SMAC feladata többek között az ellenséges légvédelem radartérképeinek elkészítése, illetve a radarlefedettség gyenge pontjainak felkutatása. Ez felhasználható repülőgép- és rakétatámadások irányítására.

Telenko úgy véli, hogy a Starlink terminálokon keresztül a kilövési feladatok közvetlenül az SMAC központból tölthetők fel az ukrán front HIMARS rakétavetőinek tűzvezető rendszereibe.

Ez egy másik példa egy "globális harci hálózat" létrehozására a Starlink műholdkonstelláció segítségével. A hírszerzési és felderítési információkat a Szövetség parancsnoki központjaiban dolgozó szakértők dolgozhatják fel, majd a Starlink segítségével valós időben továbbíthatják az ukrán fronton lévő egységekhez."



Te nem látod a videókat, képeket, amin a nyugati szarok vannak kilőve? Te ennyire szelektálsz? Szánalmas.
Milyen igazság? Pl a nagy kigyó sziget megszállásos kamuáradat még 1-2 hónapja, amikor a hoholok megpróbálták, és szét lettek úgy csapva, hogy öröm volt nézni. Itt bégettetek, hogy naa, az ork oroszok megkapták. Utána kiderült, hogy azok hoholok voltak.
Ezen a színvonalon vagy.

A "kocsmai késodbálós" szövegedet, amit most egyre sűrűbben tolsz, szerintem engedd el, mert egy késdobálónak jobb a szövegételmezési képessége, mint neked. Még az elején próbáltam veled értelmesen beszélni, elmagyarázni, hogy miért hülyeség amit mondasz (pl amikor tocskát lőttek a hoholok kramatorksz vasútállomásra. Te nem akartad elhinni, hogy az ukránok lőtték. Mert ennyi eszed van/volt), de direkt félreérted mindig a dolgokat, mint valami idióta.
Szánalmas ez a vergődésetek, amit itt pár hohol-párti lenyom. Épeszű ember nem támogat olyan államot, mint ukrajna. De te/ti nem is vagytok épeszűek, az is biztos.
És lehet engem orosz agitpropozni, meg ilyen faszságokat irogatni, de magadat nevetteted ki ezzel. Mint már sokszor. De hát hajrá.
Ez a hozzászólásod is azt mutatja, hogy egyszerűen nem vagy képes inteligens felnőtt módra kommunikálni, a veled egyet nem értőkkel csak azokat minősítgetve és velük csak személyeskedve tudsz bármilyen módon kommunikálni, ez bizony kocsmai szint, ami pedig a szövegértelmezést illeti elnézve pár hsz-t szerintem lenne bőven bepótolni valód, az is jellemző rád,hogy látsz néhány orosz felvételt pár nyugati tüzérségi eszköz megsemmisítéséről és máris a végtelenbe extrapolálsz a megsemmisített nyugati tüzérségi eszközök számait tekintve.És ha már Kígyó-sziget ha jól tudom az oroszok feladták a szigetet, vagy szerinted az is ukrán propaganda?Ami pedig a kamatorszki tochkát illeti, tudsz bármilyen egyértelmű bizonyítékot szolgáltatni arra,hogy az ukrán rakéta volt? Segítek neked nem tudsz,mivel még az oroszok sem villantottak ilyen bizonyítékokat, így nekem az nem elég,hogy te kijelented,hogy az volt.
Ami a" faszságokat" illeti pont az ilyen kijelentéseiddel "árazod be" magadat, de ez a te dolgod, csináld tovább ha ezt akarod.
A" jelentős hányadot" mutasd már meg légyszíves, hogy hol írtam. Ismét terelsz. Leírtam, nehéz bármit is ide linkelni, mert pár perc után törlik. De ismét tolod a Narratívadat szokás szerint, ami arra alapoz, ha nem fellehető videós bizonyíték akkor az nem létezhet. Míg az ukrán videóból egyet sem törölnek, az orosz publikált anyagokat elnyeli a föld rövid időn belül.

Akkor csak egy kérdésem van. Miért könyörögnek az Ukránok nap mint nap visítva, fenyegetőzve hadianyagok után, ha egyszer a béna orosz eddig sikeretlen volt? Hol vannak az ukrán páncélosok, tüzérség? Mert hát az orosz hazudik, életükben nem találtak el egy célpontot sem. Miért változik a narratíva a kedvenc mainstreamedben, ahol egyértelműen ukrán bukás felé terelnek jelenleg, a kezdeti hohol győzelem narratívát leváltva?

Észrevehetnéd már végre, hogy kihátrált a Prop-od mögül a mainstream, már csak Ti toljátok egyedül a szekeret, sajnálatos módon a ezen a fórumon.
Ha arra sem veszed a fáradtságot, hogy megnézd azt, hogy amelyik hozzászólásomra reagáltál és annak mi volt az előzménye, akkor neked felesleges reagálni szerintem a hozzászólásaimra, mert csak az energiáidat és az idődet pocsékolod.
Ami pedig a videókat illeti ezzel kapcsolatban két hozzáfűznivalóm van, az első az,hogy bizony törölnek ukrán videókat is, a második pedig az, hogy te linkeltél be videókat és erre született a hozzászólásom,de persze, ha nem nézel utána az előzményeknek akkor teljesen félreértelmezed azt.

És egy szóval sem írtam,hogy az oroszok teljesen sikertelenek lettek volna, a lényeg egy korábbi hozzászólásban lévő "jelentős hányad" kifejezésen volt, de mivel nem vagy tisztában az előzményekkel ,így fogalmad sincs a hozzászólásom lényegéről.Ami pedig az ukránokat illeti, persze,hogy folyton hadianyagot kérnek, mivel számbelileg az oroszok többszörös túlerőben vannak és ezt ellensúlyozniuk kell, és ugye még vannak harctéri veszteségeik is az amortizáció és a tönkrement javításra szoruló így időlegesen vagy véglegesen kieső harceszközök mellett.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 411
79 419
113
Igen ez egy reális opció, de mivel nincs tökéletes légvédelem, akkor nem egyszerűbb a nyilvánvaló veszély miatt ezeket a lőszerraktárakat az ukrán Himarsok és nyugati tüzérségi eszközök hatótávolságán kívül telepíteni, annál is inkább mert az ukránok a hírek szerint nem találomra lövöldözik el a Himarsokból a rakétákat...
Nem egyszerűbb.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 297
12 632
113
Igen, kedves pravoszlav, megismetelted a terelest, gratulalok. ( az eredeti kommentedben meg azzal vadoltal, hogy parasztok vagyunk, erre volt pelda Kopernik, meg hogy a nyugati orszagresz amit felszabaditottunk az a nemeteke volt. Ja, mert ha valami evszazadokig megszallva van, akkor mar az ovek? Mond ezt egy magyarnak, kedves pravoszlav, hogy Erdely az roman, mert regota az. Gratulalok. Szanalmasak vagytok. Nem is ertem egyebkent, hogy minek oltok ennyi energiat a magyar tarsadalom atformalasaba (legalabb 15 orosz es 10 ukran ir itt), nem szlavok, tehat ugyis folytatni fogjatok a kiirtasukat amint kilepnek a NATO-bol, de ti tudjatok. Teged is ignorra teszlek, nem tudom miert maradtal eddig ki. Szep napot.
Khm..., akkor ez ugye jelentheti azt, hogy a Trianonban Lengyelország által megszerzett 12 falut visszaadjátok?
Nagyon szép megnyilvánulása lenne a lengyel-magyar barátságnak!
(hamár mi visszaadtuk valamelyik királyotok páncélruháját)
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Ez a hozzászólásod is azt mutatja, hogy egyszerűen nem vagy képes inteligens felnőtt módra kommunikálni, a veled egyet nem értőkkel csak azokat minősítgetve és velük csak személyeskedve tudsz bármilyen módon kommunikálni, ez bizony kocsmai szint, ami pedig a szövegértelmezést illeti elnézve pár hsz-t szerintem lenne bőven bepótolni valód, az is jellemző rád,hogy látsz néhány orosz felvételt pár nyugati tüzérségi eszköz megsemmisítéséről és máris a végtelenbe extrapolálsz a megsemmisített nyugati tüzérségi eszközök számait tekintve.És ha már Kígyó-sziget ha jól tudom az oroszok feladták a szigetet, vagy szerinted az is ukrán propaganda?Ami pedig a kamatorszki tochkát illeti, tudsz bármilyen egyértelmű bizonyítékot szolgáltatni arra,hogy az ukrán rakéta volt? Segítek neked nem tudsz,mivel még az oroszok sem villantottak ilyen bizonyítékokat, így nekem az nem elég,hogy te kijelented,hogy az volt.
Ami a" faszságokat" illeti pont az ilyen kijelentéseiddel "árazod be" magadat, de ez a te dolgod, csináld tovább ha ezt akarod.
bla bla bla, megint össze-vissza beszéled a sablon dumáidat. Figyi. Attól, hogy használsz pár idegen szót a a mondókádban, attól még tök idiótaként viselkedsz, de szerintem tökre az is vagy amúgy.
Azzal meg te ne foglalkozz légyszi, hogy mivel árazom be magam, meg mivel nem, mert az az én saját dolgom.

"az is jellemző rád,hogy látsz néhány orosz felvételt pár nyugati tüzérségi eszköz megsemmisítéséről és máris a végtelenbe extrapolálsz a megsemmisített nyugati tüzérségi eszközök számait tekintve."
Jó nagy baromság ez is amit írsz. Ha lenne a hoholjaidnak elég fegyvere, nem hisztizne hetente kétszer utánpótlásért.

"És ha már Kígyó-sziget ha jól tudom az oroszok feladták a szigetet, vagy szerinted az is ukrán propaganda?"
Látod, neked ennyi eszed van sajnos, erre már tényleg nem lehet mit mondani. Ennyi jutott.

"Ami pedig a kamatorszki tochkát illeti, tudsz bármilyen egyértelmű bizonyítékot szolgáltatni arra,hogy az ukrán rakéta volt? Segítek neked nem tudsz,mivel még az oroszok sem villantottak ilyen bizonyítékokat, így nekem az nem elég,hogy te kijelented,hogy az volt."
Életem, az oroszok milyen bizonyítékot mutassanak, hogy nem ők voltak? Te normális vagy? :D :D
Az oroszoknál nincs üzemben tocska, egyetlen egy tocskát nem lőttek ki eddig semmilyen ukrán állásra.
Az ukránok folyamatosan tocskáznak, napi pár darabot mindig leszed az orosz légvédelem.
Milyen bizonyíték kell még neked, te észkombájn?

Mindenesetre részemről megy az ingore, eddig csak azért nem léptem meg, mert régebben még hoztál normális híreket. Mára ez teljesen eltűnt, úgyhogy semmi értelme nézegetnem a baromságaidat.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 342
9 011
113
Tompa Tibor honfitársunk nem szép, de legalább nem is okos mellé. Megvolt a 15 perc hírneve, oszt' jó'van. Nem értem amúgy a problémáját, hoholisztánban köztudottan lőnek/kalibrálnak. Nem vagyok az áldozathibáztatás híve, de azért vannak jogos kérdések: #minekmentoda #minekmaradtott #minekszólaltmeg
Ez csupán a faszi hűségesküje az ukránok felé.