[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 815
48 379
113

Faboo78

Well-Known Member
2018. január 4.
267
1 026
93
Tőke az van.
A jelenlegi donor jelölt országoké és még sokan mások ahogyan a hivatkozott cikkben is szerepel hogy a megjelölt városok kiemelések és már most úgy tervezik hogy lesznek még ilyen helyreállítási irodák másutt is.
A építőanyag ipar a alapanyag gyártó ipart is beleértve amennyiben helyben rendelkezésre áll akkor adja magát hogy nagy léptékű helyreállításnál erre alapoznak.
Hogy stílusosan fogalmazzak.
Ugye cementet sódert homokot nem kanadából fognak a tengeri kikötőtől 500 +km-re lévő faluba szállítani kelet európába amikor csak a fél föld bolygón kéne átszállítani 8szor átrakodni...
Hasonló a helyzet pl. a épületgépészeti elemeknél is.
Nyilván vannak olyan dolgok amiket így is megérheti messziről szállítani meg a donor állam ipari igényei is figyelembe vehetőek.
Kompromisszumról írtam.
Az egy dolog hogy helyileg honnan veszi a építő ipar a alap anyagokat fontos lenne az is hogy ezek a konkrét esetben lehetőleg helyi tulajdonúak legyenek ahogyan a újjáépítési szolgáltatást végző cégek is.
Ma lőttek be a oroszok a Harkovi Egyetem egyik épületébe:mad:
példa ha ezt újjá építik a kivitelező lehet ukrán cég vagy ukrán kanadai vegyes tulajdonú cég pl. helyieket alkalmazva kanadai építész tervei szerint 75%-ban helyi építő ipari anyagokkal de a energiatakarékos automatizált passzív ház technikát /know how/ meg kanadából hozva.
Oroszok csak azért lőttek be, mert észrevették, hogy a Harkovi Egyetem épületén lévő ablakok nem EU szabványnak megfelelő passzív ház követelményeit is kimerítő, háromrétegű, 16 mm-es légkamrás termopan üvegezéssel készültek, és próbálnak segíteni az egyetemnek az újjáépítési alap felhasználásában ... :):)
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Csak, mert a Flotta színvonala magas :D
/nem LoL /

(Az elsőként kilőtt rakéta visszazuhan, 30m-en múlt kb, hogy nem a saját hajóját találva el.)
Szóval a flotta színvonalára következtetsz abból, hogy beszart az egyik Kalibr. Lassan elérkezünk a legaljára ebben a topicban.

Lehet de lehet nem, mivel azt, hogy a nyugat által szállított tüzérség jelentős hányada már megsemmisült egyedül csak az oroszok állítják.


Milyen igazság is derült ki? Légy szíves világosíts fel.De tudod mit ha már ilyen stílust engedsz meg magadnak, akkor megvilágítom neked a dolgok lényegét.
beraktam egy cikket, amelyet @krisss pár szóban véleményezett és mivel ő hivatásos katona kíváncsi voltam a véleményére, ő egy dologban kijavította a cikkben lévő tárgyi tévedést, tudod erre való a fórum és azt is tudom, hogy ezt neked nehéz felfogni mert te a kocsmai késdobálók szintjéhez vagy szokva...
Arról már régen letettem, hogy intelligens felnőtt emberhez méltó módon kommentelj,mert ez láthatóan megugorhatatlan színt a számodra, de arra még látok némi reményt, hogy megértsd egy fórum lényegét...


Két dolog, az első az, hogy ezt az egyik legnagyobb orosz propis mondja a fórumon, a második lásd eggyel feljebb amit a fórum működéséről írtam, remélem fel tudod fogni.
Te nem látod a videókat, képeket, amin a nyugati szarok vannak kilőve? Te ennyire szelektálsz? Szánalmas.
Milyen igazság? Pl a nagy kigyó sziget megszállásos kamuáradat még 1-2 hónapja, amikor a hoholok megpróbálták, és szét lettek úgy csapva, hogy öröm volt nézni. Itt bégettetek, hogy naa, az ork oroszok megkapták. Utána kiderült, hogy azok hoholok voltak.
Ezen a színvonalon vagy.

A "kocsmai késodbálós" szövegedet, amit most egyre sűrűbben tolsz, szerintem engedd el, mert egy késdobálónak jobb a szövegételmezési képessége, mint neked. Még az elején próbáltam veled értelmesen beszélni, elmagyarázni, hogy miért hülyeség amit mondasz (pl amikor tocskát lőttek a hoholok kramatorksz vasútállomásra. Te nem akartad elhinni, hogy az ukránok lőtték. Mert ennyi eszed van/volt), de direkt félreérted mindig a dolgokat, mint valami idióta.
Szánalmas ez a vergődésetek, amit itt pár hohol-párti lenyom. Épeszű ember nem támogat olyan államot, mint ukrajna. De te/ti nem is vagytok épeszűek, az is biztos.
És lehet engem orosz agitpropozni, meg ilyen faszságokat irogatni, de magadat nevetteted ki ezzel. Mint már sokszor. De hát hajrá.
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Ez lenne a jelentős hányad?Tudod egyáltalán mennyi tüzérségi eszközt kaptak eddig az ukránok Nyugatról? Vagy csak a szokásos frázisaidat pufogtatod érdemi ismeretk/információk nélkül?
A" jelentős hányadot" mutasd már meg légyszíves, hogy hol írtam. Ismét terelsz. Leírtam, nehéz bármit is ide linkelni, mert pár perc után törlik. De ismét tolod a Narratívadat szokás szerint, ami arra alapoz, ha nem fellehető videós bizonyíték akkor az nem létezhet. Míg az ukrán videóból egyet sem törölnek, az orosz publikált anyagokat elnyeli a föld rövid időn belül.

Akkor csak egy kérdésem van. Miért könyörögnek az Ukránok nap mint nap visítva, fenyegetőzve hadianyagok után, ha egyszer a béna orosz eddig sikeretlen volt? Hol vannak az ukrán páncélosok, tüzérség? Mert hát az orosz hazudik, életükben nem találtak el egy célpontot sem. Miért változik a narratíva a kedvenc mainstreamedben, ahol egyértelműen ukrán bukás felé terelnek jelenleg, a kezdeti hohol győzelem narratívát leváltva?

Észrevehetnéd már végre, hogy kihátrált a Prop-od mögül a mainstream, már csak Ti toljátok egyedül a szekeret, sajnálatos módon a ezen a fórumon.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 085
24 479
113
Nem kell idehányni mindent. Pont annyi hatása van mint az ukrán lőszerraktárakra mért csapásoknak...
Okoz logisztikai fennakadást csak az ukránok nem tudják pótolni egykönnyen az oroszok meg igen. De lesajnáló szar duma, hogy tüzifát szállítanak az orosz teherautók kissé szánalmas....
Igaza van Wilsonnak tényleg tűzifát szállítanak .... majd befűtenek vele a hoholoknak rendesen!
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 977
11 906
113
Betennétek azt a twitter üzenetet amit a kínai miniszterelnök (?) tett fel az USA támaszpontokról a világban! Nem találom, tegnap láttam, de mintha törölve lett volna. :(
Ha nem is a vilagban, de Kina szomszedsagaban lrvo tamaszpontokrol talaltam egy bejegyzest

 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 977
11 906
113
Ukrán felhívás a fronton és toborzóirodában:

FIGYELEM!
Vakmerő és bátor önkénteseket keresünk a seregbből nyugati technikára való kiképzésre!
Aki egy hétig igazoltan úgy használja a fronton, hogy túléli és nem lövi szét az ellenség 1 hónap pihenőt kap, 2 hét után pedig akár leszerelhet, három hét aktív használatért cserébe minden retorzió nélkül átállhat a családjával együtt az oroszokhoz!
... es viheti magaval a technikat is! :)
 

Hunter77

Well-Known Member
2022. február 28.
172
1 622
93
Pedig annyiszor megfogadom, hogy az UA-RU konfliktus kitörése utáni regekkel nem foglalkozom...
De nyilván fura lehet ez, hogy egy ország nem annyira összeférhetetlen bármelyik másikkal, mint egy bizonyos
Közép-Európai és tudja egyeztetni az érdekeit egy másikkal.
Ha ránk gondolsz, akkor mi most azért harcolunk, amiről ti részben önként lemondtatok....az önrendelkezés és saját gyarapodás jogáért....és igen, ebben benne van a saját neo-arisztokrata rétegünk gazdagodása is....ami ugye ismét nem egy általunk feltalált folyamat. Ami nem tetszik Europapának, az az, hogy rossz példát mutatunk.....a kis orsztág fogja be, nem akadékoskodjon..ez lenne az ideális állapot az Únió nagyjainak. Erre is egy sehonnani, Ázsiából szalasztott népecske, aki felháborító módon szólni mer és ellenkezni.... Ne legyen kétséged kedves brit kandúrunk, ha Viktor bólogatna, nem lenne itt semmi szankció, médialejáratás, támogatásvisszafogás.......senkit se érdekelne itt az se, ha ténylegesen diktatúra lenne itt, de elitje kiszolgálná a brüsszelitákat és az őket irányító háttér-hűbérurakat...csak fogd be a pofád, állj be a sorba....eszedbe se jusson itt külön úton járni! Könnyen modnod, hogy nem vagyunk jóba senkivel....tudod itt volt egy ezeréves királyság, ahol népek éltek békében, mely ereje teljében népeket és az egész kontinenst védte.....ja....te ezt nem biztos hogy vágod...szóval, ez a mucsai keleti országocska és katonái nem gyarmatokon harcoltak kőkorszaki emberek ellen, hogy elvegyék az erőforrásaikat és rájuk kényszerítse magát. És tudod, jött az a fránya versailles-i béke...amikor ez a hipermegabűnös ország, ami az egész első világháborút okozta nyilvánvalóan, szóval, ez a sehonnani ezeréves tákolmány, szét lett szedve...általatok, akiknek a leszármazottai, apáik vérből szerzett vagyona által biztosított jólétből, nem értik mi a francot kavarnak ezek, miért nem fogadják el, hogy majd a nagyok, az egykorvolt mészárosok demokratává vedlett utódai megmondják a frankót. Miért vannak ezek rosszba mindenkivel, miért akarnak jogokat a kisebbségi nemzettársaiknak, miért akarnak profitot, mit képzelnek, hadsereget akarnak, erős és önálló országot, egyenrangúságot....ez hihetetlen pimaszság....antidemoktarikus, illiberális és mocskos korrupt fertő....
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Gyerekek, szakadok a röhögéstől :D :D :D Oltári.

más:
Volodin szerint a bukott dzsoni áll a Belgorod és Kurszk-ban történt civilek lövöldözése mögött.
(Mielőtt betaláltok: nem, nem ő lőtt. Gondolom ő csak az ész volt, aki kitalálta/utasított)