[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 443
12 410
113

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
5 777
40 034
113
"Az oroszoknak nincs ehhez hasonló fegyverük, mert ezeket a rendszereket az amerikaiak egyfajta mesterlövész-tüzérségként fejlesztették ki, hogy olyan nehéz körülmények között használják, mint az iraki Fallúdzsa, ahol pontosan kellett eltalálni a célt, amelyet civilek vettek körül.”"
LOL
Mondta Konstadínos Grívasz, aki a fejlett fegyverrendszerekről tanít a Görög Hadsereg Akadémiáján.
No comment.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 422
12 035
113
A GMLRS rakéták GPS zavarvédettségének kulcsa az amerikai műholdak GPS kódolásában (pl M kód) rejlik.

Illetve a Himars kezelőkön valamint a napi titkosítási kulcsokon múlik..

https://file.lu/d/uTe
Nem érted amit írok...
Nem zavarni kell, mert ha egy pillanatra kiesik a zavarás, akkor már kapott gps poziciot korrigalni, max pontatlanabb lesz a vevő folyamatos korrekcioja nélkül.

Valid, katonai hamis adatot kell neki küldeni. És akkor másik kontinensre korrekciózza magát.
(Bár nyilván itt is van plauzabilitfogyelés, hogy a hihetetlen értékeket a kiinduláshoz képest eldobja, stb.. de gondolom az oroszok sem hülyék, tudják azt, hogy mekkora a max korrekcios eltérés amit a kezdethez képest enged egy valid hamis műholdjellel)


Lakossági ahogy néztem nem titkosított, gps spoofing néven van rá megodlás olcsón. Itt max a katonai titkosítás a kérdés, hogy az mennyire törhető. Ha meg van és tudsz valid katonai jelet küldeni, akkor kész.
 
W

Wilson

Guest
Ott van 3 híd egymás szájában. Tök egyertelmű, hogyha kiesik egy akkor az kb semmin nem változtat, főleg nem a vasút központú orosz logisztika esetén. Az a baj, hogy kritka nélkül elhiszed az ukránok hazugságait, mert ez esik egybe a világnézeteddel. Miért nem támadják a másik kettőt? Mert a gátat nem merik a vasútiban meg HIMARS-al nem tudnak kárt tenni, hát marad az, hogy lövik amit tudnak és hazudnak róla.
De dudi honnan veszed ,hogy én kritika nélkül elhiszem az ukránok hazugságait?Hol mondtam/írtam én ilyet?
Én csak az ukránok hivatalos álláspontját ismertettem valamint hozzátettem, hogy majd az idő és az esetleges ellentàmadás igazolja az álláspontjuk helyességét.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 443
12 410
113
⚡️⚡️Az ukránok azt követelték Zelenszkijtől, hogy folytassa a béketárgyalásokat Oroszországgal. A megfelelő petíció megjelent az Országos Elnöki Hivatal honlapján.

Jámbordzsimis hohol menekült a lengyeleknél:

-1 (állítólag) lőszerraktát:

⚡️ Kompátkelőhelyeket alakítanak ki a Dnyeperen Herszon közelében az Antonovszkij híd helyreállítása idejére. A hidat a közeljövőben helyreállítják - Kirill Stremousov, a Herson államigazgatási hivatal helyettes vezetője. @opersvodki

A Spiegel német magazin arról számolt be, hogy Németország jóváhagyta 100 ágyú eladását Ukrajnának.
--
Gáz nem lesz, wc papír nem lesz, semmi nem lesz, de azért küldik a szarokat a hoholoknak.
Valaki érti ezt?

Németek és a besült "Zöld program":

Schroeder személyesen jött Moszkvába, hogy megmentse Németországot a hidegtől. A volt kancellár utazását nem egyeztették a kormánnyal - közölte a német miniszteri kabinet. "Ez Schroeder úr személyes ügye". Egy nappal korábban a német exkancellár felesége azt mondta, hogy Moszkvában tárgyal az energiáról. Persze, ha a német kormány tudná, miért ment Schroeder Oroszországba, nem engednék el.

‼️Az AFU frontvonalának személyi állományával kapcsolatos helyzet egyáltalán nem jó. A fronton lévő rádiós hírszerzők arról adnak tájékoztatást, hogy az AFU egyre gyakrabban helyezi vissza a sebesült és gránátsokkot kapott harcosokat szó szerint másnapra a harcba. Miért, könnyebb a sebesülteket visszavinni a frontvonalba, mint új ágyútöltelékeket üldözni Lvivben idézésekkel.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
De dudi honnan veszed ,hogy én kritika nélkül elhiszem az ukránok hazugságait?Hol mondtam/írtam én ilyet?
Én csak az ukránok hivatalos álláspontját ismertettem valamint hozzátettem, hogy majd az idő és az esetleges ellentàmadás igazolja az álláspontjuk helyességét.
Te szajkózod, hogy az egy szem híd elpusztítása az alapja az ukrán ellentámadásnak. De ez nyilvánvaló marhaság. Ha holnapra elpárologna az összes híd akkor se lenne az ukránoknak ereje az ellentámadáshoz.

Azt meg már bocs de nem hiszem el, hogy annak ellenére beszélsz 2 napja a híd jelentőségéről és az elpusztításáról, hogy tisztában vagy vele hogy marhaság. Az ukrán ellentámadás is dettó.
 
W

Wilson

Guest
Nem érted amit írok...
Nem zavarni kell, mert ha egy pillanatra kiesik a zavarás, akkor már kapott gps poziciot korrigalni, max pontatlanabb lesz a vevő folyamatos korrekcioja nélkül.

Valid, katonai hamis adatot kell neki küldeni. És akkor másik kontinensre korrekciózza magát.
(Bár nyilván itt is van plauzabilitfogyelés, hogy a hihetetlen értékeket a kiinduláshoz képest eldobja, stb.. de gondolom az oroszok sem hülyék, tudják azt, hogy mekkora a max korrekcios eltérés amit a kezdethez képest enged egy valid hamis műholdjellel)



Lakossági ahogy néztem nem titkosított, gps spoofing néven van rá megodlás olcsón. Itt max a katonai titkosítás a kérdés, hogy az mennyire törhető. Ha meg van és tudsz valid katonai jelet küldeni, akkor kész.
Pont erről szól az amerikaiak által kifejlesztett M kódolás és a hozzászólasomban megosztott cikk a Himars rendszerek GPS zavarás és hamis GPS jel elleni védelméről....
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Európa meg fogja szüntetni az orosz gázfüggőséget, csak ehhez még kell pár év.
Hmm, szóval mégis hol a viharban vannak azok a körbekúrt alternatív mezők?
Hosszabb lett az ukrán tüzérség lőtávja és ez bezavar minimum átmenetileg az oroszoknak.
Vaaaagy Luhanksz végén mondták, hogy pihentetés és rotáció miatt lesz egy kisebb hadműveleti szünet. Ezt persze nem kell elhinni, de hogy fel sem merül mint lehetőség?
Én is jártam többször Oroszországban. Ott is normális emberek élnek természetesen vágyakkal, csalódásokkal stb. Ahogy itt is fertőz a propaganda, ott is fertőz.. Ennyi.
Jó hát pártkegyeltként nyilván könnyű volt elvtárs
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 422
12 035
113
Pont erről szól az amerikaiak által kifejlesztett M kódolás és a hozzászólasomban megosztott cikk a Himars rendszerek GPS zavarás és hamis GPS jel elleni védelméről....

Ez egy filozofiai kérdéssé kezd válni...

Mit védsz azon, ha a te értelmezésed szerint az oroszok egy nem hamis, hanem eredeti, értsd valid jelet(ket) küldenek a vevőnek.

Elkorrekciózza magát szépen az északi sarkra.
Ha jammingolod, akkor elnyomod a jelet, akkor az elnyomás idején még inerciálisan elmegy.

Tudod, ez hasonló, mint a törhetetlen enigma sztori. Abba is pakolták a plusz tárcsákat, fél évre rá meg is volt a törés és ismét szedték ki sorba az uboatokat.
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
770
7 008
93
De dudi honnan veszed ,hogy én kritika nélkül elhiszem az ukránok hazugságait?Hol mondtam/írtam én ilyet?
Én csak az ukránok hivatalos álláspontját ismertettem valamint hozzátettem, hogy majd az idő és az esetleges ellentàmadás igazolja az álláspontjuk helyességét.
Ezt már rengetegszer elmondtad. De szerintem mégiscsak ezt hívják: kritika nélüli beszopásnak. Ugyanis szerintem ha valaki valamivel nem ért egyet, azt nem fogja kritika nélkül visszhangozni. Senki nem oszt meg olyan tartalmat amivel nem ért egyet, mindenki csak olyat oszt meg ami az ő ideológiájába belefér. Úgyhogy felesleges ezzel a magyarázattal takarózni. Ja, és szokásod szerint ne gyere azzal, hogy én csak ne szabjam meg, hogy ki mit oszthat meg, mert erre vonatkozóan semmit nem írtam. Kíváncsian várom a bülbülszavú válaszod.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 075
10 210
113
Sírok:D
xzZXjtW.png



Eközben Mariupolban:


A komment az érdekes: A vasúti hídnak semmi baja. Így viszont extra értelmetlen az egész vergődés ezzel a híddal.


A szankciók működnek:


Emlékeztek még a "lerakétázott" plázára ami "tele volt civilekkel"?
wkF4vTM.jpg

Vajon mire szolgálhat az az alagút?


Ukrainian anon reporting in
What happened in my country last night?

The (((official))) media are telling us that:




Ma reggelt állítólag elkezdődött Operation Bagration 2.0, avagy Donyeck felszabadítása.
Az orosz csapatok teljes EW árnyékolás alatt mozognak ezért egyelőre csak kósza pletykák vannak, gondolom szokás szerint 3-4 nap múlva kezdenek majd szivárogni az első felvételek.


TivXrGH.jpg
A kukás kép mindent visz...
A történelem szemétdombja...

:)
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 917
11 563
113
ami szamomra fura volt ebben az interjuban, hogy nagyon nem a kormany hivatalos allaspontjat magyarazzak ezek az NKE-s arcok,
a Racz Andrasnak valoszinu ezert is kellett mennie. nem mondtak ezek az arcok semmi durvat, csak a kulugyminiszterunk Lavrovval pacsizik, ezek az NKE-s arcok meg azt mondjak hogy oroszorszag hosszu tavon vesztesre all.
Tanulmányozd jobban ezeket az "NKE-s arcokat" és rájössz te is, hogy miért ;)
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 647
8 447
113
Hmm, szóval mégis hol a viharban vannak azok a körbekúrt alternatív mezők?
USA, Kanada, Katar, Ausztrália, Szaúd-Arábia, Norvégia. Az USA egyedül többet termel mint Oroszország. A földközi tenger keleti részében is jelentős gáztartalékok vannak. Sok esetben amúgy is kiváltható a gáz mással is, csak ez is átállási idő.

Ki kell építeni az infrastruktúrát és rá kell feküdni az új mezők feltárására, de rohadtul nem csak az orosz gáz létezik a világon. Hatalmas tévedés a nyersanyagot a hatalomhoz kapcsolni. Nem a nyersanyag fog egy országot nagyhatalommá tenni, sokkal inkább a GDP. Sőt rengeteg olyan példa van, hogy a nyersanyagbőség hosszabb távon több kárt okozott mint amennyi hasznot hozott. Az egy csapda ha egy ország gazdasága teljesen egypólusú, ha megszűnik az igény arra az egy dologra, akkor jön az összeomlás.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
USA, Kanada, Katar, Ausztrália, Szaúd-Arábia, Norvégia. Az USA egyedül többet termel mint Oroszország. A földközi tenger keleti részében is jelentős gáztartalékok vannak. Sok esetben amúgy is kiváltható a gáz mással is, csak ez is átállási idő.

Ki kell építeni az infrastruktúrát és rá kell feküdni az új mezők feltárására, de rohadtul nem csak az orosz gáz létezik a világon. Hatalmas tévedés a nyersanyagot a hatalomhoz kapcsolni. Nem a nyersanyag fog egy országot nagyhatalommá tenni, sokkal inkább a GDP. Sőt rengeteg olyan példa van, hogy a nyersanyagbőség hosszabb távon több kárt okozott mint amennyi hasznot hozott. Az egy csapda ha egy ország gazdasága teljesen egypólusú, ha megszűnik az igény arra az egy dologra, akkor jön az összeomlás.
A baj az, hogy amíg ki nem építjük addig az emberek megfagynak a gazdaság meg beomlik. És minden alternatíva drágább az orosz gaznál ami rontja a gazdaságunk (EU) versenyképességét ami megintcsak a gazdaság rovására megy.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 647
8 447
113
Vaaaagy Luhanksz végén mondták, hogy pihentetés és rotáció miatt lesz egy kisebb hadműveleti szünet. Ezt persze nem kell elhinni, de hogy fel sem merül mint lehetőség?
Én itt a fórumon azt olvastam hogy majd jól összeomlanak az ukránok. Amúgy az oroszoknak nincs elég emberük. Valójában Luhansz elfoglalásakor is erőn felül teljesítettek már az oroszok, egy ekkora offenzíva se fenntartható az ő szűkös erőforrásaikkal.
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
754
1 913
93
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Csak a hazug ukránok szerint lada... A CIA 15 ezer halottra és 45 ezer sebesültre, míg a brit hírszerzés 50 ezer főre teszi az orosz összveszteséget. Az a helyzet, hogy ukránok veszthettek vagy 40-60 ezer halottat, 150 ezer sebesültet, 15-20 ezer foglyot. Több tízezer lehet a dezertáltak száma is. Úgy fognak nyerni a kaprok, mint az egyesült balliberális tömb a 2022-es választáson :D