[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Brutálisan megverte egy ukrán azt a katonát, aki behívólevelet hozott neki

Nem akart harcolni, most öt év börtönnel nézhet szembe.


Dubroviciában, az ukrajnai Rivnye régióban található városban, egy férfi súlyosan bántalmazott egy egyenruhást, aki épp a behívólevelet vitte ki neki – írta meg a KárpátHír.
Az 54 éves katona egy 32 éves helybélinek akarta odaadni annak a behívóját, amire az megtámadta a munkáját végző személyt. A 32 éves férfi olyan súlyosan bántalmazta a másikat, hogy
az életveszélyes fejsérüléseket és agyrázkódást is szenvedett.
A bántalmazó ellen büntetőeljárást indítottak, tettéért akár öt év börtönbüntetésre számíthat.

---------

Azért a normálisabb ukránoknál, akiknek van agya és átlátnak a szitán, kezd elszakadni a cérna zelenszkij geciskedései miatt...
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 492
18 509
113
Nézd ez a.ki fogjuk bírni meg, kemény lesz részről kb rohadtul senkit nem kérdeztek meg, mint ahogy arról sem hogy akarunk e szo*ni egy velünk ellenségesen viselkedő korrupt fo*halom miatt. Akivel semmilyen védelmi, semmilyen szövetségi szerződésünk nincs. De legalább ti hurráoptimisták elmondhatjátokmagatokról (mint a brian életében a palesztina népi felszabadítási front öngyilkos alakulata) hogy :"Megmutattuk nekik".

Mert senkit nem érdekel az emberek gyarló, csak saját maguk hasznát, kényelmét, önzését szem előtt tartó véleménye.
Vannak közösségi érdekek. Illetve van olyan hosszú távú nemzeti érdek, mellyel szemben az emberek rövid távú kényelme, egyéni boldogulása elsőbbséget élvez. Csak ezt nem lehet lekommunikalni.
De nézd a ruszkit. Kibírja a lakosság az életszínvonal csökkenést. Mi is ki fogjuk.
Ha nem tennénk, látszólag ők nyernének, de valójában mindenki veszítene.
Gyermekeink, unokáink jövője fontosabb, mint a mi önző véleményünk a témában.

Ja, a gázt Putyin zárja el, ott tessék reklamálni.
 
  • Dühítő
Reactions: Centquri prime

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 188
10 712
113
Orosz katonai szakértő: pár hónapon belül döntenie kell a magyaroknak Kárpátaljáról
Korotcsenko állítása szerint „Lengyelország fel akarja falni Nyugat-Ukrajna egy részét”, ezzel szemben „Magyarország nemesen, pontosan és felelősen jár el”.

trianont fájó lelkemnek gyógybalzsam az ilyen szavak, de..... a jelen helyzetben egy lehető legautonómabb Magyar-Ruszin köztársaság (?) lehetne egy probléma mentesebb megoldás.
Azután, ha lenyugodnak a kedélyek akármi is lehet...ne...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 556
32 043
113
Ooorky írta de googlival fordítom.
A labdavágók ok nélkül ukrán terepszemet viselnek
a Z gyártásához használt szigetelőszalag még mindig az autó motorháztetején van (ismeretlen okból) vörös ragasztószalag szintén nem olyan, amit az oroszok használnak a Z-k gyártásához
A Ball Cutterek Z-foltot viselnek az ukrán terepszínen (ha az oroszok öltözködnének nekik, miért tartják meg a Z-foltokat?)
shills azt mondják, hogy valami orosz srác volt, mert találtak egy képet egy srácról, aki hasonló kinézetű kalapot visel, de valójában egy másik sapka (a képhez kapcsolódik, hogy a fehér csík hiányzik a Ball cutter sapkáról), még érdekesebb dolgokat:
Az áldozat hallgat (elhallgatták, hogy ne fedje fel a hamis zászlót, ha mond valamit)
Az áldozat több ukrán zászlót visel az egyenruháján, valószínűleg sokkal többet, mint általában az elkövetőktől, akik levették magukról.
Az ukránok köztudottan kasztrálnak és fenyegetőznek vele, és ismertek háborús bűneikről és hamis zászlóikról.
nincs rajta Wagner kézírás
Ukrán hamis zászlós, aki nagyon furcsa bohóccipőt visel, nagyon furcsa.
A videót ukránok tették közzé (miért tették közzé, amit állítólag az oroszok tettek? nincs értelme)
Úgy tűnik, hogy az áldozat be van kábítva és fel van öltözve (az ingére figyeljen, ne az ukrán egyenruhára)
ezt a videót akkor terjesztik, amikor Ukrajnának sürgősen el kell terelnie a figyelmét kudarcairól, és meg kell akadályoznia katonái megadását
Szokatlan helyzet kasztrálást végezni egy emberen. A kakas és a labda elérése sokkal jobb, ha az áldozat felfelé néz.
miért rakták hasra? hogy elrejtse az arcát, hiányzik a névtábla, a rang hiánya stb.

Tehát a herevideót mindenki döntse el ki csinálta, de gyanús. A film az elkövető teljes hozzá nem értéséről tanúskodik ez nem herélés volt hanem kínzás.





 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Mi-24 puska (12,7) élettartama elméleti tűzgyorsasággal számolva kevesebb mint 3 perc...
Azt én értem, csak a helyzet az - nyugodtan javítson ki bárki ha tévedek - hogy a Mi-24 nek az össz költségének/harcértékének a TÖREDÉKE a géppuska, a PZH 2000-nek meg nem. Illetve a Mi-24 egy valós harci bevetésen lehet hogy nem is fog lőni azzal a géppuskával, az szinte biztos hogy nem kell neki állandóan azzal számolni harcérintkezésnél hogy ellövi a 3percet max tűzgyorsaságon(kb. nincs is annyi lőszer hozzá gondolom én a laikus)!

Ezzel szemben a PZH 2000 meg nem szól másról mint arról hogy LŐSZ a lövegével, mert máshogy nem tud harcolni. Lőni kell vele. Percenként 6-ot, jó gyorsan, aztán összecsomagolsz, és még a válaszcsapás előtt nyúlcipő, áttelepülsz pár km-rel arrébb, és megint lősz. Megint villámgyorsan egy perc alatt 6-ot kitárazol. S ezt ismétled. NA ehhez képest én értem hogy nagy a lőtáv, finom - pontos a technika, ezért a fizika azt adja hogy nagy a cső kitettsége, és kopik mint a barom, csodák meg nincsenek, viszont ez egy hátrány akkor mindenképpen az ilyen finom high end fegyverrendszereknél, hogy ezekkel nem lehet lőni mint a barom, mint ha nem lenne holnap...

Nekem pl. ez eddig laikusként nem volt egyértelmű, hogy 25 nap után kilőtte magát egy ilyen eszköz, mert ahogy ez most Ukrajnában tisztán látszik, ez VALÓS háborúban PROBLÉMA lesz. Mindenkinek, mindenhol ahol nincs mérnök csapat, tábori körülmények közt biztosított csere lehetőség, meg megfelelő alkatrész anyag.

Remélem ezt figyelik és értékelik a mieink is! A modern technikának nem csak előnyei vannak.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Kommunikáció szintjén nem, a valóságban viszont igen.
Na ez a legundorítóbb, hogy az ukrán vezetés is tudja, az amcsi vezetés is tudja és az egész világ tudja, hogy ez van, de hagyják, sőt támogatják (itt a fórumon veled az élen), hogy továbbra is emberek ezreit küldje a vágóhídra Zelenszkij,teljesen feleslegesen.
Persze lehet kreálni mindenféle ideológiai maszlagot, mint a "honvédő háború" , de attól még a halottak száma naprólnapra növekszik és ezen nem változtat akárhány Himmars ajnározó hírt raksz be ide.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 735
113
Brutálisan megverte egy ukrán azt a katonát, aki behívólevelet hozott neki

Nem akart harcolni, most öt év börtönnel nézhet szembe.


Dubroviciában, az ukrajnai Rivnye régióban található városban, egy férfi súlyosan bántalmazott egy egyenruhást, aki épp a behívólevelet vitte ki neki – írta meg a KárpátHír.
Az 54 éves katona egy 32 éves helybélinek akarta odaadni annak a behívóját, amire az megtámadta a munkáját végző személyt. A 32 éves férfi olyan súlyosan bántalmazta a másikat, hogy
az életveszélyes fejsérüléseket és agyrázkódást is szenvedett.
A bántalmazó ellen büntetőeljárást indítottak, tettéért akár öt év börtönbüntetésre számíthat.

---------

Azért a normálisabb ukránoknál, akiknek van agya és átlátnak a szitán, kezd elszakadni a cérna zelenszkij geciskedései miatt...
Hát ez az, ilyen a normálisabb ukrán vagy orosz... félholtra veri a "póstást".
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
Mivel vennénk vissza? A dühös banderistáktól, akik tele lesznek még Javelinekkel és egyebekkel?
s meddig lesz még nekik? már az arany tartalék megy ki az amerikaiaknak.Ki tudja hogy mi lesz télen.... Mellesleg mi nem tudunk ilyeneket szerezni? még legyártani sem kell s a szorosokban kivalló az ukrik elen.
Az oroszok csak terelnek, próbálják az ukránokat még jobban ellenünk hergelni (a lengyelek ellen is megpróbálják, rámutatva, hogy azok bizony történelmileg a jogos birtokosai lennének Nyugat-Ukrajna nagy részének), ők is messze vannak Kárpátaljától, amíg Donbászban havi 2 km sebességgel "törnek előre" messze is lesznek.
Igen, nyomást helyeznek a kormányra, azzal hogy a hátsó ajtók mögül kihozzák ezt a témát és tüzelik a magyar közvéleményt.... én ennek örülök mert nem bízok a Fideszben.S nem is állítanak valótlant...
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 513
113
Azt én értem, csak a helyzet az - nyugodtan javítson ki bárki ha tévedek - hogy a Mi-24 nek az össz költségének/harcértékének a TÖREDÉKE a géppuska, a PZH 2000-nek meg nem. Illetve a Mi-24 egy valós harci bevetésen lehet hogy nem is fog lőni azzal a géppuskával, az szinte biztos hogy nem kell neki állandóan azzal számolni harcérintkezésnél hogy ellövi a 3percet max tűzgyorsaságon(kb. nincs is annyi lőszer hozzá gondolom én a laikus)!

Ezzel szemben a PZH 2000 meg nem szól másról mint arról hogy LŐSZ a lövegével, mert máshogy nem tud harcolni. Lőni kell vele. Percenként 6-ot, jó gyorsan, aztán összecsomagolsz, és még a válaszcsapás előtt nyúlcipő, áttelepülsz pár km-rel arrébb, és megint lősz. Megint villámgyorsan egy perc alatt 6-ot kitárazol. S ezt ismétled. NA ehhez képest én értem hogy nagy a lőtáv, finom - pontos a technika, ezért a fizika azt adja hogy nagy a cső kitettsége, és kopik mint a barom, csodák meg nincsenek, viszont ez egy hátrány akkor mindenképpen az ilyen finom high end fegyverrendszereknél, hogy ezekkel nem lehet lőni mint a barom, mint ha nem lenne holnap...

Nekem pl. ez eddig laikusként nem volt egyértelmű, hogy 25 nap után kilőtte magát egy ilyen eszköz, mert ahogy ez most Ukrajnában tisztán látszik, ez VALÓS háborúban PROBLÉMA lesz. Mindenkinek, mindenhol ahol nincs mérnök csapat, tábori körülmények közt biztosított csere lehetőség, meg megfelelő alkatrész anyag.

Remélem ezt figyelik és értékelik a mieink is! A modern technikának nem csak előnyei vannak.
Mi-24 -> 1470 lőszer,kb fél perc.
 
W

Wilson

Guest
Na ez a legundorítóbb, hogy az ukrán vezetés is tudja, az amcsi vezetés is tudja és az egész világ tudja, hogy ez van, de hagyják, sőt támogatják (itt a fórumon veled az élen), hogy továbbra is emberek ezreit küldje a vágóhídra Zelenszkij,teljesen feleslegesen.
Persze lehet kreálni mindenféle ideológiai maszlagot, mint a "honvédő háború" , de attól még a halottak száma naprólnapra növekszik és ezen nem változtat akárhány Himmars ajnározó hírt raksz be ide.
El vagy de nagyon tévedve ugyanis február 24-én az Orosz hadsereg megtámadta Ukrajnát amelynek a határait Oroszország is hivatalosan elismerte , azóta az orosz hadsereg folyamatosan támadja az ukrán területeket, na ez az undorító dolog, a másik undorító dolog pedig az, hogy te vagy bárki más kétségbevonja az ukránoknak (vagy bármely más népnek) azt a jogát, hogy megvédjék a saját országukat.

A nyugati világ vezetői élükön az USA-l pedig úgy döntöttek hogy minden eszközzel támogatják az ukrànok harcát az orosz haderővel szemben, ha neked ezzel problémád van akkor náluk reklamálj ha javasolhatok valamit akkor kezd a dolgot a magyar kormányzatnál, mert pl ők is megszavazták a szankciókat és elítélték az orosz agressziót.

A vicc az, hogy biztos vagyok abban, hogy te vagy bármelyik másik orosz oldalt preferáló fórum tag ha az Oroszok lennének az Ukránok helyzetében, lenne/lennének a leghangosabb(ak) abban a tekintetben ,hogy az Oroszok honvédő háborút folytatnak, és minden erővel támogatni kell őket ebben a harcban.
 

AchtungPanzer

Well-Known Member
2020. február 9.
227
1 016
93
Nem is régen egyik versenyen hallottam anyázni a japán motor tulajt, hogy már megint beszarik a sosem elromló japán, a szemét olasz meg még mindig megy.

De én is a japán motorosok miatt hagytam abba a javítást. Akkora szemétdombokkal járnak, arra hivatkozva, hogy nem kell javítani, hogy az félelmetes.
De a kocsiban is csak hobbihasználatra valót tudnak, persze vannak a legendák, meg a hitkérdések.. de mutassa már meg valaki az utakon a 30 éve sosem elromló lexusokat, toyotakat. Már mind a szemétdombon van... lassan old timer golf 4, 28x visszatekerve, mai napig 240e kmes óraállással dömping van.
Ahogy a használtpiacon se találsz félmillió kmes japán személyautókat, mert addigra mind a szemétbe kerül. A német autó buzik szerint szarnak mondott 1.6cr caddyket, meg olaszoktól hozzák be félmillióról 198ra visszatekerve.. aztán itt még 1 céget, meg két tulajt kiszolgál.
Marokkóba meg a mai napig a 124es merci a távolsági taxi.

Japán tulajnál, amikor a karter alján csörögnek a dugattyú darabok, akkor szerinte nem lehet nagy baja, mert (a kedvenc indokom:) tegnap még jó volt.
Félgáz felett fullad, az még hibátlan neki.
És amikor már akkora határ szar, hogy igazából a méhbe kéne leadni, akkor nagynehezen elhozza javításra az akkor már leélt szemetet, akkor nem lehet belőle kihúzni, hogy mi a gond, mert szerinte hibátlan. Max szerinte biztos nagy baj, csak a francia gyártású ngk gyertya kehet a baj. Vagy a szemét magyar benzinek.

Bocs az offért... :D
Én csak a saját tapasztalatom alapján tudlak megcáfolni : van egy 91-es ( 31 éves ) Mitsubishi Galant 1.8 GLS TD autóm, a szervizen és a tankoláson kívül nem kell ráköltenem semmit, csak megy és megy. El nem adnám, el nem cserélném bármilyen jelenkori személygépkocsira. Van egy Kawasaki ZX-6R 636-om 2004-ből , az éves felkészítésen és a kopó , fogyó alkatrészek cseréjén kívül csak megy és megy, ha motorokkal foglalkoztál akkor tudnod kell, hogy mennyire. Mivel több mint tíz évig szereltem különféle autókat, ezen tapasztalatból is merítve köteleztem el magam a japán technikák mellett. Elfogadom a véleményed, de az én személyes tapasztalatom nem ez. Elnézést a többiektől az offért ....
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Mi-24 -> 1470 lőszer,kb fél perc.
Na tehát jól gondoltam hogy a teljes javadalmazás 6X. Ezt azért nem lövi el olyan gyorsan valós harchelyzetben hogy gondot okozzon az hogy a géppuska állandóan a szűk keresztmetszet legyen. Egy SPG nek meg ahogy korábban kifejtettem, a löveg a mindene. Ha még úgy is max 25 nap, hogy amúgy adott napon nem lőhetsz vele 100-nál többet, az szerintem egy komoly faktor amit igen is számításba kell venni, mint amúgy most az Ukránok is cirmognak érte.

Kaptak 12 darab nagy harcértékű valamit, 25 napra...

Ez olyan "nyugatos" segítségnek tűnik nekem, már megint. Kezdem érteni amúgy, hogy mitől került ilyen KURVA sokba pl. az amcsiknak az Iraki, meg az Afgán kaland, ha minden szarra ilyen fegyverekkel kell rámozdulni, az elég betyár költségvonzatot jelent.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Töltöttünk, lőttünk!
Töltöttünk, lőttünk!
Aztán már nem is töltöttünk, csak lőttünk!

Nem lehet hogy ezek a srácok a régi Szovjet technikánál azt szokták meg, hogy amíg van malac addig lehet neki csapatni?

Szép dolog megtanulni steril környezetben hogy mit lehet, meg gondolom másabb mikor lőnek rád, vagy a drónról látod hogy már csak egy pár kisebb korrekció és mindjárt a következő teliveri a célpontot (főleg egy fasza tüzérségi párbaj közben).

Ehhez lehet kell a rutin, gondolom NEM direkt baszták szét az ukránok sem a legpotensebb(nek tartott) technikát amit kaptak eddig a háború folyamán...
Szerintem csak nem erre lett tervezve. Ahogy az M777 is nem erre a haborura lett tervezve.
Az rendben hogy nem tudtak "ugy" karbantartani ahogy azt megmutattak nekik a gyakorloteren, csak elesben lehet hogy nem is lehetett!
Ahogy az M777-nal is irtak az elejen, nem erre a mennyisegu lovesre lett tervezve, tudjuk Irak Sivatagi vihar komplett muvelet = 1 nap Donbasszban. Sok loves meg sok karbantartast igenyel. Ugyhogy a PZH is mehet az M777 melle a paradekra, rendeltetesszeru hasznalatra alkalmatlan. Olyan sosem lesz hogy teljes nemet szupport ott fog guggolni laptoppal, hardverrel, plc-vel a loveszarokban a magyar baka mellett es geggyüli 0-24-ben a 18 lovegunket.
Felejtős...
Megvettuk, de haboruba ne vigyük, csak diszfelvonulasra.
Gyanitom a Leo ugyanez, miert lenne mas.
A valosagban meg nagyon faxa az is, de eppugy kiloheto, az arabol meg kijon 10 db T72 B, meg 100 T 55 AM.
Fogyoeszkozok mind.
Egy kerdes, miert tunt el a szipi szupi nyugati kezifegyver a frontvonalbol, es miert vannak ott mindenfele, akar lestrapalt AK-k?

Ez meg akna?
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
El vagy de nagyon tévedve ugyanis február 24-én az Orosz hadsereg megtámadta Ukrajnát amelynek a határait Oroszország is hivatalosan elismerte , azóta az orosz hadsereg folyamatosan támadja az ukrán területeket, na ez az undorító dolog, a másik undorító dolog pedig az, hogy te vagy bárki más kétségbevonja az ukránoknak (vagy bármely más népnek) azt a jogát, hogy megvédjék a saját országukat.

A nyugati világ vezetői élükön az USA-l pedig úgy döntöttek hogy minden eszközzel támogatják az ukrànok harcát az orosz haderővel szemben, ha neked ezzel problémád van akkor náluk reklamálj ha javasolhatok valamit akkor kezd a dolgot a magyar kormányzatnál, mert pl ők is megszavazták a szankciókat és elítélték az orosz agressziót.

A vicc az, hogy biztos vagyok abban, hogy te vagy bármelyik másik orosz oldalt preferáló fórum tag ha az Oroszok lennének az Ukránok helyzetében, lenne/lennének a leghangosabb(ak) abban a tekintetben ,hogy az Oroszok honvédő háborút folytatnak, és minden erővel támogatni kell őket ebben a harcban.
Ukrajnát az Egyesült Államok támadta meg, amikor megpuccsolták a demokratikusan megválasztott ukrán kormányt 2014-ben. A puccs alkalmával átvette a CIA Ukrajna vezetését, foglyul ejtették az ukrán társadalmat és arra kényszerítik őket, hogy az USA birodalmi érdekeikrt ontsák a vérüket.

Oroszország a saját vére árán megpróbálja felszabadítani Ukrajnát a terroristák uralma alól.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 556
32 043
113











 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
De még ez sem oldja fel azt a problémát, ha helyzet megkívánja, hogy Olekszij tolja bele a malacot amíg össze nem esik. Ha egyszer nincs más amivel harcolhatsz, akkor előírással meg amortizációval semmit nem tudsz tenni, mert harcolnod kell vele.
igen a "nagy"mennyiségre mindenféleképpen szükség van az olcsó teknikából azért kell "nagy"mennyiség mert kevésbé hatékony. a modern drága teknikából meg azért kell "nagy"mennyiség hogy folyamatosan meglegyen a szükséges harckéssz mennyiség... az arányok persze mások. de ezért fontos a kiképző járművek megléte a tartalékok képzése és tartalék állományra bízása...
Szerintem csak nem erre lett tervezve. Ahogy az M777 is nem erre a haborura lett tervezve.
Az rendben hogy nem tudtak "ugy" karbantartani ahogy azt megmutattak nekik a gyakorloteren, csak elesben lehet hogy nem is lehetett!
Ahogy az M777-nal is irtak az elejen, nem erre a mennyisegu lovesre lett tervezve, tudjuk Irak Sivatagi vihar komplett muvelet = 1 nap Donbasszban. Sok loves meg sok karbantartast igenyel. Ugyhogy a PZH is mehet az M777 melle a paradekra, rendeltetesszeru hasznalatra alkalmatlan. Olyan sosem lesz hogy teljes nemet szupport ott fog guggolni laptoppal, hardverrel, plc-vel a loveszarokban a magyar baka mellett es geggyüli 0-24-ben a 18 lovegunket.
Felejtős...
Megvettuk, de haboruba ne vigyük, csak diszfelvonulasra.
Gyanitom a Leo ugyanez, miert lenne mas.
A valosagban meg nagyon faxa az is, de eppugy kiloheto, az arabol meg kijon 10 db T72 B, meg 100 T 55 AM.
Fogyoeszkozok mind.
Egy kerdes, miert tunt el a szipi szupi nyugati kezifegyver a frontvonalbol, es miert vannak ott mindenfele, akar lestrapalt AK-k?

Ez meg akna?
van egy olyan érzésem hogy a nyyugat annyira elhitte hogy az antiszimetrikus hadviselés lessz a jövő hogy a fegyvereiket már konvencionális hadviselésre nem is tervezték... igazából érthető mert a meglévő tapasztalatokra épűlve fejlesztették azokat azok a tapasztalatok meg a nálluk jóval gyengébb képességekkel rendelkező ellenfél vólt. ez a folyamat már a HH végefele elkezdődött amikor főleg belső konfliktusokba mentek rendezkedni.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Bohóc