[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
A legfrissebb helyi hírek szerint az Oroszok által megszállt Herszonban Szkadovszk városában "elpukkantak" az orosz lőszerraktárak.



 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant and PPP

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 898
113
Az SBU egy bloggert "szűrőtáborba" küldött az orosz nyelv védelme miatt

Egy harkovi bloggert, Dmitrij Gorodeckijt őrizetbe vették Lvovben, és átadták az SBU-nak, hogy a közösségi oldalakon közzétegyék, ahol bírálta az ukrajnai russzofóbiát – írja a Strana.ua.

Grigorij Kozlovszkij, a Rukh futballklub elnöke "árulással" és az "orosz világ propagandájával" vádolta a bloggert, 10 000 hrivnyát (274 dollár) ígérve annak, aki megnevezi Gorodetszkij címét. „Ennek eredményeként a bloggert „felfedezték”, és Kozlovszkij szerint átadták az SBU-nak” – jegyzi meg az újság, hangsúlyozva, hogy Gorodetszkij „szűrési táborban” van – írja a RIA Novosztyi.

Sajtóértesülések szerint az orosz különleges hadművelet megkezdése után Gorodetszkij Harkovból Lvovba költözött. Rögzített egy videót, amelyen felháborodott, hogy Lvivben az orosz nyelvet „a megszálló nyelvének” nevezik, és felszólították, hogy ne beszélje.
„Annyira érdekel, hogy megtudjam tőled: tényleg nem tudod? nem tudtad? Lehet, hogy este kiesett az ágyból, erősen beütötte a fejét, elfelejtette, hogy fél Ukrajna orosz ajkú?- nyilatkozta Gorodetsky a videóban.

Az elmúlt években Ukrajnában tömegesen betiltották az orosz nyelv használatát, a hatóságok ezt törvényi szinten rögzítették. Korábban Ukrajnában lépett életbe „Az ukrán nyelv államnyelvként való működésének biztosításáról” szóló törvény végrehajtásának következő szakasza, most a törvény megsértése 8,5 ezer hrivnya (300 dollár) pénzbírsággal fenyeget. Valószínűleg a pénzbírságok elsősorban a szolgáltató szektort fenyegetik oroszul.

2019-ben lépett hatályba Ukrajnában az államnyelvről szóló törvény. Megállapítja az ukrán nyelvet az egyetlen államnyelvként az országban. 2021. július 14-én az ukrán alkotmánybíróság alkotmányosnak ismerte el az állami ukrán nyelvről szóló törvényt.
A blogger videója:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 754
80 155
113
Nem akartam Dudit vízre vinni a króm-molibdén , a króm-antinit és egyéb fegyvercső ötvözőkkel kapcsolatba hiszen .

Addig amíg ebben hisz : "
Azt tudod-e, hogy a krómozott cső kevésbé pontos, mert többek közt nem lehet a krómot semmilyen technológiával azonos vastagságban felvinni a csőbe?"

Nincs miről beszélni ! Csak tudnám akkor miért léteznek a következő fegyvercső ötvözetek/típusok/gyártmányok :Böhler Rasant, Böhler Blitz. Böhler Antinit és miért használják ötvözőnek a következőket króm-molibdén , króm-vanadium etc.?
Jajj Istenem! A cső krómozása nem azt jelenti, hogy a cső anyaga krómot is tartalmazt te nagyon te! Azt jelenti, hogy a cső belső felületét krómmal vonják be. Szóval értem én, hogy nagyon okosat akartál mondani, de sajnos nem sikerült, mert nem is érted azt amirő szó van.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 698
45 353
113
Tegnapi összefoglaló.

Az ellenségeskedés és a frontok helyzetének térképe július 31-én este​

Albert Corsa ma 00:23-kor


Az elmúlt nap aktuális adatai
Haditengerészet napja Szevasztopolban kora reggel óta nem működik. Ukrán drón kis teljesítményű robbanószerkezettel megtámadta a Fekete-tengeri Flotta főhadiszállását, melynek következtében öten megsérültek, a városban a haditengerészet napja tiszteletére rendezett összes ünnepi rendezvényt biztonsági okokból lemondták.
Az elmúlt napi helyzet a frontokon:

Donyeck irányában az összes orosz tüzérségi egység megállás nélkül dolgozik az ukrán fegyveres erők állásain Avdejevkában. A DPR 100. dandár tüzérei Peski községből üldözik az ellenséget .
Déli irányban taktikai változás nem történt. Léteznek helyzeti harcok tüzérséggel.
Az orosz határ mentén. A Brjanszki régió kormányzója , Alekszandr Bogomaz bejelentette, hogy az ukrán tüzérség újabb lövöldözést hajtott végre Lomakovka faluban, Starodubszkij önkormányzati körzetében.
"Érkezés"
A jelentések szerint az ukrán fegyveres erők által tegnap este, július 30-án este szétszórt "Petal" típusú tiltott aknák a DPR több településén , önmegsemmisítő mechanizmussal is felszerelhető.
Az orosz légierő rakétacsapásokat mért az irányítópontokra Harkovban.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
‼️☠️ A legfontosabb az AFU vezérkar jelentéséből: ▪️Harkiv irányában az orosz fegyveres erők tankokkal, hordó- és rakétatüzérséggel számos AFU-állást lőttek. ▪️A szlavjanszki irányban az oroszok tüzet nyitottak, Kramatorszk irányában hordótüzérséggel, rakétatüzérséggel és tankokkal lőttek. Légicsapásokat hajtottak végre. ▪️A Bakhmut irányában szintén lövéseket regisztráltak. Az orosz hadsereg támadási akciókat hajt végre Vershina és Szoledar irányában. Bakhmut irányában offenzíva van folyamatban. ▪️Az Avdiivka irányában Peski irányában ágyúzás és támadás zajlik. ▪️Novopavlovszk, Zaporizzsja és Juzsnyobuzha irányában ágyúzás és légicsapások. Az oroszok felderítést végeztek Marinka irányában. Az orosz csapatok Zaporizzsja irányában átcsoportosulnak. ▪️Az orosz hadsereg megerősítette a Krivoj Rog irányában lévő csapatösszevonását.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Jeffrey Sachs amerikai közgazdász: "Ukrajna el fog tűnni a térképről, vagy egy harmadik világháború kezdődik" Az ismert amerikaiak közé, akik nem értenek egyet az ukrajnai események hivatalos fehér házi verziójával, komoly kiegészítéssel: Jeffrey Sachs közgazdász arra figyelmeztetett, hogy az ukrajnai konfliktus nem fog véget érni Vlagyimir Putyin vereségével. "Ukrajna el fog tűnni a térképről, vagy elkezdődik a harmadik világháború" - adott előrejelzést az események alakulásáról a Szabad gondolatok a jövőről című konferencián. Figyelemre méltó, hogy Sacks a Nyugatot hibáztatja a jelenlegi konfliktus kirobbantásáért, mondván, hogy csak egy lehetőség van az ellenségeskedések befejezésére - a NATO-nak be kell látnia, hogy nem fog Ukrajna rovására terjeszkedni. A nyugati katonai szövetség arroganciája, amely nem volt hajlandó figyelembe venni Oroszország biztonságának szavatolására vonatkozó követeléseit, az oka az ellenségeskedések kitörésének Európa közepén. És ha a Nyugat valóban békét akar, véli Sachs, akkor be kell fejeznie az Oroszország elleni háborút, de nem a NATO feltételei szerint, hanem Moszkva érdekeit szem előtt tartva.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Jajj Istenem! A cső krómozása nem azt jelenti, hogy a cső anyaga krómot is tartalmazt te nagyon te! Azt jelenti, hogy a cső belső felületét krómmal vonják be. Szóval értem én, hogy nagyon okosat akartál mondani, de sajnos nem sikerült, mert nem is érted azt amirő szó van.
És te katona vagy ugye ? A csőacél anyagát ötvözik , hogy bizonyos tulajdonságaikat erősítsék mint rugalmasság, szakítószilárdság, felületi keménység, korrózióállóság és ehhez használnak ötvözőket mint króm, vanádium, nikkel, szilícium, mangán etc. ! Vagy úgy gondoltad , hogy a fegyvercsövet is úgy krómozzák mint a kilincset ? Értem én , hogy nem értem ! Tisztában vagy a homogén króm tulajdonságaival ?
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
"Elvis" is likvidálásra került. Fiatal volt.

Mariupol:
⚙️ Mariupol Azovstal, amely a város felszabadítása során súlyosan elpusztult, valószínűleg technológiai parkká válik és munkát ad a lakosoknak, mondta Husnullin orosz miniszterelnök-helyettes az RBC-nek.
Azt is elmondta, hogy Mariupolban az első lakóépületeket már szeptemberben üzembe helyezik.
A technopark egy tudományos és technológiai komplexum, amely a tudományos alapkutatástól a kísérleti gyártáson át az új termékek értékesítéséig minden folyamatot lefed.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
‼️☠️ A legfontosabb az AFU vezérkar jelentéséből: ▪️Harkiv irányában az orosz fegyveres erők tankokkal, hordó- és rakétatüzérséggel számos AFU-állást lőttek. ▪️A szlavjanszki irányban az oroszok tüzet nyitottak, Kramatorszk irányában hordótüzérséggel, rakétatüzérséggel és tankokkal lőttek. Légicsapásokat hajtottak végre. ▪️A Bakhmut irányában szintén lövéseket regisztráltak. Az orosz hadsereg támadási akciókat hajt végre Vershina és Szoledar irányában. Bakhmut irányában offenzíva van folyamatban. ▪️Az Avdiivka irányában Peski irányában ágyúzás és támadás zajlik. ▪️Novopavlovszk, Zaporizzsja és Juzsnyobuzha irányában ágyúzás és légicsapások. Az oroszok felderítést végeztek Marinka irányában. Az orosz csapatok Zaporizzsja irányában átcsoportosulnak. ▪️Az orosz hadsereg megerősítette a Krivoj Rog irányában lévő csapatösszevonását.
Mit értesz hordótüzérség alatt?
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider
T

Törölt tag 1711

Guest
"likely" "probably", tiszta f.o.s. színvonal...
YOqtMzU.jpg
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 209
113
És te katona vagy ugye ? A csőacél anyagát ötvözik , hogy bizonyos tulajdonságaikat erősítsék mint rugalmasság, szakítószilárdság, felületi keménység, korrózióállóság és ehhez használnak ötvözőket mint króm, vanádium, nikkel, szilícium, mangán etc. ! Vagy úgy gondoltad , hogy a fegyvercsövet is úgy krómozzák mint a kilincset ? Értem én , hogy nem értem ! Tisztában vagy a homogén króm tulajdonságaival ?
Midkettő.A fegyveracél ötvözet.De a cső krómozása az egy belső bevonat.Persze az sem elemi króm. @ozymandias bizton tud egy kis fejtágitót tartani belőle,hogyan csinálják,ha szépen megkéritek
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Amit a gépi fordítás mond.
Tudod, ott a link ahonnan van, ha valami nem világos, teljesen nyugodtan lefordíthatod magadnak, és akkor nem kell kérdezned.
Amennyiben jól emlékszem, nem tanácsot, hanem választ kértem, egyébként le tudom fordítani, azt nem értem, hogy miért gépi fordítós anyagot tesznek be és nem eredetit.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Amennyiben jól emlékszem, nem tanácsot, hanem választ kértem, egyébként le tudom fordítani, azt nem értem, hogy miért gépi fordítós anyagot tesznek be és nem eredetit.
Ajánlom figyelmedbe a szabályzatot. Ha valaki lefordítja a nem magyar írásokat, és úgy teszi be, azt megköszönni illik, nem beleokoskodni.
Az eredeti cikk orosz, ha gondolod berakom neked oroszul is, hogy le tudd fordítani magadnak. De még egyszer mondom, oda szoktam rakni a linket minden esetben, nyugodtan fordítsd le magadnak, és akkor nem kell választ kérni, meg okoskodni.