Bocsánat?
2014-től mennyi anyagi támogatást is kaptak?
Milyen könnyítéseket hogy a nyersanyagaikat minnél hamarabb pénzé tudják tenni a nyugati piacokon?
Segélyek mennyisége?
NGO-k által bepumpált összegek?
Sok 100 milliárd dollárról beszélünk ami csak a gazdaságuk agóniájának korrumpálására folyattak el , értelmes hazai ipar kiépítése helyett. Lett volna mire építeni, és a külföldi támogatásokból lett is volna miből.
Szerinted az USa és az EU meddig fogja a milliárdokat hozzájuk vagdalni, hogy nyomott áron finanszírozni tudják az állam működését egyáltalán?
Az usa ha összeakad a kínaiakkal, szerinted az ukrán államot fogja finanszírozni vagy a saját, nagyon nem olcsó háborúját, ami full-scale lesz?
Az EU éppen most készül iparilag földbeállni az energiahiány miatt, amire még jól rá akarják szamkcionálni a kínaiakat, úgy hogy golyóstollat nem tud előállítani külföldi beszállítás nélkül az EU csúcsipar.
Pánzcsap "Off" után megnézem meddig tartja magát ukrajna...Mikor ingyen kell menni meghalni elválik ki-mit akar.
( Lásd szakadárok, ahol talán másfél év harc után kezdtek rendes zsoldot adni a katonáknak, mert addig nem volt miből.)
Tulajdonképpen ez mehetne a nagy saktáblába is
@Tcat ha úgy ítéled meg töröld, vagy rakd át.
De ide is tartozik. Azt írtad, ez egy nagyobb léptékű játszma. Nos én is így gondolom. Jelenleg három lejátszás van előttem.
Az első, kvázi
@neutronbagoly elmélete, ahol az USA, és az OF felosztotta újra a világot. Ennek a kifejeződését látjuk most. Ebben személy szerint nem hiszek.
Második az, ahol Kína gyakorlatilag az OFet használja proxiháborúra, miközben eltereli magáról a figyelmet, és gyengíti vele a nyugatot.
Megmondom őszíntén ebben se hiszek. Ha valaki figyeli a híreket, Kínának rengeteg belső baja van, az elrontott covid kezelés, a belső egyenlőtlenségek, az egyke politika hibái, a fő piacának gyengélkedése, az Afrikai gondok, az innováció hiánya, és ehhez túl erős Oroszország, olyan hadiiparral, ami képes Kína ellen felfegyverezni Indiát, és máris hiányzik az emberelőny.
Ezzel szemben amit gondolok, az az, hogy az oroszok meglátták a lehetőséget. Ugyanis hiába mondják, hogy Gondor gyengül, de Gondor, még gyengeségében is mérhetetlenül erős. Egyfelöl persze korrupció, ráfizetés és hasonló dolgok árán, de fenntartották szinte a teljes ipari skálát. Persze lehet mondani, hogy de csak a 80as évek színtjén, és igaz is lehet. Csak éppen megmaradt a szakember gárda. Lehet öreg, lehet hiányzik egy generáció, de valami tudásmag maradt, amire lehet építeni. Másrészt a k+f iszonyatos erős a mai napig. Nekem a diplomamunkáimban a hivatkozások közel 1/4 a volt orosz, vagy orosz alapú cikk, és nagyon sok területen hasonló az arány.
Harmadrészt megvan az erejük lépni, és mind a nyugat, mind Kína belső gondokkal kűzd, míg az OF nagyjából pacifikálta a saját belső ellenfeleit.
Innen indulunk el, miközben ha valaki olvassa a kortárs irodalmukat, elemzéseiket, nem lehet nem észrevenni, hogy a Cári alapokhoz nyúlnak vissza, a kommunista főtitkárokat is egyfajta cáratyuskává szelidítve. Így lesznek a Sztálinkák a dicső múlt része, mindez egy erős ortodox hitre épített multikultúrális birodalomban, ahol, bár a cáratyuska maga ortodox, de éberen vigyázza soknyelvű, és sokhitű népeinek igazságát. Kvázi úgy pontifex maximusz, hogy egyszerre a pátriákák mellett álló császár, és a Föderáció iszlámjainak imámja.
Ez a belső erő pedig most kifele tör. Egy olyan pillanatban, ahol az utódállamokban felerősödő szovjet nosztalgia van (nem véletlenül tudott szinte minden volt utódállammal szemben előnyösebb egyességeket kötni. Egyszerűen amíg a nagy Szu alatt egy átlag üzbég jobban élt, mint egy átlag orosz, ma felfoghatatlan különbség van az oroszok javára, és a nacionalista szabadságharcos titulus lehet jól mutat az önéletrajzban, de a fizu nem túl jó.
Tulajdonképpen még a volt VSz nagy részén is van egyfajta szoci romantika (jó románia és lengyelország...), így minden esélye megvan nyerni. Mégpedig úgy, hogy akik hajdan utálták, most szeretni fogják.
Afrikában, és a harmadik világban meg a mai napig jól cseng a Szu neve, így nem is nehéz politikai kapcsolatokat újraépíteni. Gyakorlatilag az elmúlt napok eseményei alapján az oroszok bejelentkeztek a globális jelenlét visszaállítására, és ahogy az elején írtam, az egységes európai kultúra, mint ideológia nevében. Aminek immár része a népek egyenlőségének kommunista eszmélye is, de a népírtások, és fekete autók nélküli keresztény erővel, a többi vallást is tiszteletben tartva. A helyi vezetőkkel a kiegyezést keresve, és nem a demokráciát, vagy a maoista világot terjesztve.
Ebben a játszmában meg nem tétel az, hogy egy hadseregnyi erővel bohóckodik Ukrajnában, sőt még előny is.
Lásd még Korell vs Alapítvány. És itt az OF az alapítvány