[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 165
23 419
113
A legpufibb vezér kész 100.000 katonát küldeni a népköztársaságok megsegítésére.


Az egyik hadifogolynál volt (ez milyen rangjelzés?):
v6T9Cos.jpg

A csillagok alapjan dandar tabornok lehetne, de szerintem amugy ez valami kitalalt, disz vagy nem is tudom.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 250
37 121
113
Vlagyimir Zelenszkijnek meg kellett volna állapodnia Vlagyimir Putyinnal, és le kellett volna mondania a NATO-csatlakozás gondolatáról (c) Donald Trump volt amerikai elnök.


Közben az usa elkezdett sírni a START projekt miatt.
Közben ők léptek ki mindenféle megállapodásokból.
Az usákoknak a nagy büdös ló@asz a sellyhajukba!
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Én nem értem ezt a helyet. Mi van itt? Régóta olvasom a fórumot, a kezdetektől azért jártam ide, mert egy csomó haditechnikához értő ember értelmesen, kultúrált formában cserélt véleményt, amiből rengeteget lehetett tanulni, okosodni.
De mostanában csak azt látom, hogy ideológiai beállítottságtól függően két oldal minél undorítóbban igyekszik a másikba taposni a saját igazát. Mindenki csak a saját valóságát látja, és nyomja az ellentáborba, tök mindegy, hogy mit diktál a józan ész, vagy a logika, az én oldalam (ál)hírei azok mind igazak, a másik oldaléi meg csak kamuk lehetnek. Ebben amúgy - ahogy én látom - főleg az Oroszország mellett állást foglalók viszik a prímet, a hadiszerencse aktuális állásához igazítják a véleményüket.
ÉS nem, az egyik oldal kamuzása, illetve a vitapartner bunkósága nem mentség a saját bunkóságomra, és kamuzásomra. :/
Hát itt az van, hogy pár embernek elszállt a valóságképe, amit jó lenne visszarángatni a valóság síkrjára, ami nem kis feladat, mivel a fél világ megőrült a gyűlölettől jelenleg.
Ezt látod itt is.

" főleg az Oroszország mellett állást foglalók viszik a prímet, a hadiszerencse aktuális állásához igazítják a véleményüket"
Ezen felröhögtem.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 031
113
A legpufibb vezér kész 100.000 katonát küldeni a népköztársaságok megsegítésére.


Az egyik hadifogolynál volt (ez milyen rangjelzés?):
v6T9Cos.jpg
Valami játék.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

ghullaire

Well-Known Member
2019. május 4.
210
1 717
93
Én nem értem ezt a helyet. Mi van itt? Régóta olvasom a fórumot, a kezdetektől azért jártam ide, mert egy csomó haditechnikához értő ember értelmesen, kultúrált formában cserélt véleményt, amiből rengeteget lehetett tanulni, okosodni.
De mostanában csak azt látom, hogy ideológiai beállítottságtól függően két oldal minél undorítóbban igyekszik a másikba taposni a saját igazát. Mindenki csak a saját valóságát látja, és nyomja az ellentáborba, tök mindegy, hogy mit diktál a józan ész, vagy a logika, az én oldalam (ál)hírei azok mind igazak, a másik oldaléi meg csak kamuk lehetnek. Ebben amúgy - ahogy én látom - főleg az Oroszország mellett állást foglalók viszik a prímet, a hadiszerencse aktuális állásához igazítják a véleményüket.
ÉS nem, az egyik oldal kamuzása, illetve a vitapartner bunkósága nem mentség a saját bunkóságomra, és kamuzásomra. :/
Ja az ukránok győzelmet győzelemre halmoznak éppen aktuális nyugati csodafegyvereikkel. Nem is beszélve az 1 millió fős ellentámadásukról Hersonnál. Mondj például az utóbbi ukrán debilséghez fogható orosz propganadát! Seholsincsenek az ukrán hülyeségekhez képest az orosz túlzások. Vagy te miféle valóságot látsz? ( Mellesleg magyarként hazaáruló az, aki a magyargyűlölő, a magyar államot rendszeresen fenyegető ukránok mellé áll.)
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 651
7 158
113
Én nem értem ezt a helyet. Mi van itt? Régóta olvasom a fórumot, a kezdetektől azért jártam ide, mert egy csomó haditechnikához értő ember értelmesen, kultúrált formában cserélt véleményt, amiből rengeteget lehetett tanulni, okosodni.
De mostanában csak azt látom, hogy ideológiai beállítottságtól függően két oldal minél undorítóbban igyekszik a másikba taposni a saját igazát. Mindenki csak a saját valóságát látja, és nyomja az ellentáborba, tök mindegy, hogy mit diktál a józan ész, vagy a logika, az én oldalam (ál)hírei azok mind igazak, a másik oldaléi meg csak kamuk lehetnek. Ebben amúgy - ahogy én látom - főleg az Oroszország mellett állást foglalók viszik a prímet, a hadiszerencse aktuális állásához igazítják a véleményüket.
ÉS nem, az egyik oldal kamuzása, illetve a vitapartner bunkósága nem mentség a saját bunkóságomra, és kamuzásomra. :/
Ignorálj 10 nicket és akkor csak az infót kapod. Én ezt teszem.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 183
12 392
113
Közben az usa elkezdett sírni a START projekt miatt.
Közben ők léptek ki mindenféle megállapodásokból.
Az amerikai vezető azt javasolta, hogy "azonnal tárgyaljanak" egy új fegyverzetellenőrző rendszerről, amely 2026 után felváltja a START-3-at. Fenntartásokat fogalmazott meg azonban, kizárják ötletének sikerét:

Igen: TÁRGYALNI kellene: Csak nyugaton nincs egy értelmes hatalmi pozcióban levő jelölt sem, aki meg van az meg nem diplomata és tárgyalás képtelen arogáns marionett figura.

1. Követelte, hogy az Orosz Föderáció legyen "lelkiismeretes partner", mert ma már nem az, mivel "brutális és provokálatlan agressziót hajtott végre Ukrajnában". Így az Orosz Föderáció Biden szerint "megsértette az európai békét, ami a nemzetközi rend alapelveibe való beavatkozás".

"Ebben az összefüggésben Oroszországnak kell mutatnia, hogy készen áll a nukleáris fegyverzet-ellenőrzési munka újraindítására az Egyesült Államokkal" - írta az amerikai elnök.

Ez az összefüggésben, amit Biden követel, lehetetlen. Ehhez Moszkvának engedelmeskednie kellene, és legalább február 24.-ei határokra vissza vonulnia.

Egy agyatlan arogáns követelés. Futunk az eltékozolt milliárdok után?

2. Biden követelte, hogy a nukleáris fegyverekkel rendelkező Kína is vegyen részt a tárgyalásokon.

Teljesen jogos, de akkor a többi atom hatalmat is be kellene vonni és vagy leszerelni, Izraelt is.

Kína határozottan ellenzi a párbeszédhez való csatlakozást, és világos, hogy miért – az arzenál összehasonlíthatatlan. Fu Tsu, a kínai külügyminisztérium fegyverzet-ellenőrzési osztályának igazgatója 2022 januárjában kijelentette, hogy Kína akkor csatlakozik a tárgyalásokhoz, amikor az Orosz Föderáció és az Egyesült Államok „a mi szintünkre csökkenti” fegyvertárát.

Megjegyzendő, hogy a hidegháborús időszakra való hivatkozás sem helyénvaló, hiszen ma az Orosz Föderáció és az Egyesült Államok viszonya sokkal rosszabb, ha szankciókkal és az Egyesült Államok részvételével az Oroszország elleni ukrajnai proxy háborúban mérjük.

Putyin előterjeszti feltételeit Bidennek

Hogyan lehet tárgyalni az Egyesült Államokkal, ha az összes korábbi szerződéstől – a rakétavédelemről, a közepes és rövidebb hatótávolságú rakétákról (INF-szerződés) – kilépett.

az Orosz Föderáció most megelőzi az Egyesült Államokat a hiperszonikus szállítójárművek fejlesztésében: a Zircon és a Sarmat rakéták, a Poseidon víz alatti drón stb.

Az Egyesült Államoknak hamarosan még nem lesz ilyen fegyvere.

Nyilvánvalóan az USA-nak szüksége van a START-szerződésre, hogy megkösse Oroszországot az atomfegyverek hordozására alkalmas új fegyverrendszerek fejlesztési és telepítési programjában, hogy felszámolja a szakadékot. A megtévesztés kedvelt és bevált módszere az Egyesült Államok külpolitikájában. Ezért Moszkva, amint úgy tűnik, bemutatja Bidennek a START tárgyalási feltételeit:

- hagyja abba a bűnöző kijevi rezsim támogatását;
— a szankciók megszüntetése, beleértve az Orosz Föderáció vezetését is;
a kelet-európai NATO-erők visszavonása 1997-es állásokra;
– írásban garantálni, hogy a NATO csapásmérő erőit nem telepíti az Orosz Föderáció határa közelébe. – @pravdist PUTIN
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 632
113

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
o_O
Bocsánat?
2014-től mennyi anyagi támogatást is kaptak?
Milyen könnyítéseket hogy a nyersanyagaikat minnél hamarabb pénzé tudják tenni a nyugati piacokon?
Segélyek mennyisége?
NGO-k által bepumpált összegek?
Sok 100 milliárd dollárról beszélünk ami csak a gazdaságuk agóniájának korrumpálására folyattak el , értelmes hazai ipar kiépítése helyett. Lett volna mire építeni, és a külföldi támogatásokból lett is volna miből.
Szerinted az USa és az EU meddig fogja a milliárdokat hozzájuk vagdalni, hogy nyomott áron finanszírozni tudják az állam működését egyáltalán?
Az usa ha összeakad a kínaiakkal, szerinted az ukrán államot fogja finanszírozni vagy a saját, nagyon nem olcsó háborúját, ami full-scale lesz?
Az EU éppen most készül iparilag földbeállni az energiahiány miatt, amire még jól rá akarják szamkcionálni a kínaiakat, úgy hogy golyóstollat nem tud előállítani külföldi beszállítás nélkül az EU csúcsipar.
Pánzcsap "Off" után megnézem meddig tartja magát ukrajna...Mikor ingyen kell menni meghalni elválik ki-mit akar.
( Lásd szakadárok, ahol talán másfél év harc után kezdtek rendes zsoldot adni a katonáknak, mert addig nem volt miből.)
Tulajdonképpen ez mehetne a nagy saktáblába is @Tcat ha úgy ítéled meg töröld, vagy rakd át.
De ide is tartozik. Azt írtad, ez egy nagyobb léptékű játszma. Nos én is így gondolom. Jelenleg három lejátszás van előttem.
Az első, kvázi @neutronbagoly elmélete, ahol az USA, és az OF felosztotta újra a világot. Ennek a kifejeződését látjuk most. Ebben személy szerint nem hiszek.
Második az, ahol Kína gyakorlatilag az OFet használja proxiháborúra, miközben eltereli magáról a figyelmet, és gyengíti vele a nyugatot.
Megmondom őszíntén ebben se hiszek. Ha valaki figyeli a híreket, Kínának rengeteg belső baja van, az elrontott covid kezelés, a belső egyenlőtlenségek, az egyke politika hibái, a fő piacának gyengélkedése, az Afrikai gondok, az innováció hiánya, és ehhez túl erős Oroszország, olyan hadiiparral, ami képes Kína ellen felfegyverezni Indiát, és máris hiányzik az emberelőny.
Ezzel szemben amit gondolok, az az, hogy az oroszok meglátták a lehetőséget. Ugyanis hiába mondják, hogy Gondor gyengül, de Gondor, még gyengeségében is mérhetetlenül erős. Egyfelöl persze korrupció, ráfizetés és hasonló dolgok árán, de fenntartották szinte a teljes ipari skálát. Persze lehet mondani, hogy de csak a 80as évek színtjén, és igaz is lehet. Csak éppen megmaradt a szakember gárda. Lehet öreg, lehet hiányzik egy generáció, de valami tudásmag maradt, amire lehet építeni. Másrészt a k+f iszonyatos erős a mai napig. Nekem a diplomamunkáimban a hivatkozások közel 1/4 a volt orosz, vagy orosz alapú cikk, és nagyon sok területen hasonló az arány.
Harmadrészt megvan az erejük lépni, és mind a nyugat, mind Kína belső gondokkal kűzd, míg az OF nagyjából pacifikálta a saját belső ellenfeleit.
Innen indulunk el, miközben ha valaki olvassa a kortárs irodalmukat, elemzéseiket, nem lehet nem észrevenni, hogy a Cári alapokhoz nyúlnak vissza, a kommunista főtitkárokat is egyfajta cáratyuskává szelidítve. Így lesznek a Sztálinkák a dicső múlt része, mindez egy erős ortodox hitre épített multikultúrális birodalomban, ahol, bár a cáratyuska maga ortodox, de éberen vigyázza soknyelvű, és sokhitű népeinek igazságát. Kvázi úgy pontifex maximusz, hogy egyszerre a pátriákák mellett álló császár, és a Föderáció iszlámjainak imámja.
Ez a belső erő pedig most kifele tör. Egy olyan pillanatban, ahol az utódállamokban felerősödő szovjet nosztalgia van (nem véletlenül tudott szinte minden volt utódállammal szemben előnyösebb egyességeket kötni. Egyszerűen amíg a nagy Szu alatt egy átlag üzbég jobban élt, mint egy átlag orosz, ma felfoghatatlan különbség van az oroszok javára, és a nacionalista szabadságharcos titulus lehet jól mutat az önéletrajzban, de a fizu nem túl jó.
Tulajdonképpen még a volt VSz nagy részén is van egyfajta szoci romantika (jó románia és lengyelország...), így minden esélye megvan nyerni. Mégpedig úgy, hogy akik hajdan utálták, most szeretni fogják.
Afrikában, és a harmadik világban meg a mai napig jól cseng a Szu neve, így nem is nehéz politikai kapcsolatokat újraépíteni. Gyakorlatilag az elmúlt napok eseményei alapján az oroszok bejelentkeztek a globális jelenlét visszaállítására, és ahogy az elején írtam, az egységes európai kultúra, mint ideológia nevében. Aminek immár része a népek egyenlőségének kommunista eszmélye is, de a népírtások, és fekete autók nélküli keresztény erővel, a többi vallást is tiszteletben tartva. A helyi vezetőkkel a kiegyezést keresve, és nem a demokráciát, vagy a maoista világot terjesztve.
Ebben a játszmában meg nem tétel az, hogy egy hadseregnyi erővel bohóckodik Ukrajnában, sőt még előny is.
Lásd még Korell vs Alapítvány. És itt az OF az alapítvány
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 615
113

Ukrajna után a Balkán és Tajvan is robbanhat? - Stier Gábor​


És hozzátenném még Algéria ( Ugye most lép be a BRICS-be elméletileg) - Marokkó viszonylatot. ( = Gibraltár)
Irán-Irak-Yemen triót. ( = Hormuzi szoros-Vörös tenger déli kijárat.)
( Az meg hogy a ruszki mit kavar dél amerikában egyenlőre rejtély...)
A főbb szállítási útvonalak gyakorlatilag a BRICS országok által többszörösen blokkolhatóvá-támadhatóvá válhatnak a rakétacsapataik által, szárazföldről.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 250
37 121
113
És hozzátenném még Algéria ( Ugye most lép be a BRICS-be elméletileg) - Marokkó viszonylatot. ( = Gibraltár)
Irán-Irak-Yemen triót. ( = Hormuzi szoros-Vörös tenger déli kijárat.)
( Az meg hogy a ruszki mit kavar dél amerikában egyenlőre rejtély...)
A főbb szállítási útvonalak gyakorlatilag a BRICS országok által többszörösen blokkolhatóvá-támadhatóvá válhatnak a rakétacsapataik által, szárazföldről.
Banzáááááj!!!!!!!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113

Kína utolsó figyelmeztetést adott ki Pelosi tajvani látogatása miatt​



Nem igazán értem, miért kell Pelosinak fél napra Tajvanra mennie.
Miert, miert... hat csakazert is. Meglatjuk ki a tokosebb Xi, vagy Peloszi. Kina vagy az Usa. Ki fog derulni, lesz egy gyoztes es egy vesztes. A gyoztes pedig kinyilvanitja hatalmat.
Az oreglanyt majd jol eldugjak par zavaro gep koze es leszall Tajvanon.
Onnet meglatjuk mi lesz, remelem odaporkolnek neki.
Nem vak ez a lo csak bator!
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 693
113
És hozzátenném még Algéria ( Ugye most lép be a BRICS-be elméletileg) - Marokkó viszonylatot. ( = Gibraltár)
Irán-Irak-Yemen triót. ( = Hormuzi szoros-Vörös tenger déli kijárat.)
( Az meg hogy a ruszki mit kavar dél amerikában egyenlőre rejtély...)
A főbb szállítási útvonalak gyakorlatilag a BRICS országok által többszörösen blokkolhatóvá-támadhatóvá válhatnak a rakétacsapataik által,
Vagy betelepitenek az oroszok Venezuelába pár ICBMet csak gyakorlatra hivatkozva, igazából csak baráti szándékbol, kezüket széttárva..... aztán meglatjuk hogy reagál egy atomhatalom ha fenyegetve érzi magát.... lásd Oroszország...
 
W

Wilson

Guest

A Fehér Ház nyilvánosságra hozta az Ukrajnának szánt új katonai segélycsomag részleteit...​

2022. AUGUSZTUS 1., HÉTFŐ, 21:25.

7e2c2a5-kirby-getty.jpg

JOHN KIRBY, FOTÓ: GETTY IMAGES

John Kirby, az Egyesült Államok Nemzetbiztonsági Tanácsának stratégiai kommunikációért felelős koordinátora hétfőn nyilvánosságra hozta az Ukrajnának szánt új katonai segélycsomag részleteit .

Erről az " European Truth " számol be .

Kirby tájékoztatása szerint a katonai segély részleteiről Ukrajna és az Egyesült Államok képviselői korábban hétfőn egy telefonbeszélgetésen beszéltek. A segélycsomag költsége 550 millió dollár – ma hozzák nyilvánosságra.

"A ma bejelentett csomag további lövedékeket tartalmaz a rendkívül mobil, fejlett HIMARS rakétarendszerekhez, valamint lőszert a 155 milliméteres tüzérséghez, amelyet már át is szállítottak Ukrajnába" - jegyezte meg a Fehér Ház képviselője.

Kirby szerint ez a Joe Biden-kormányzat 17. katonai segélycsomagja, amelyet elnöki rendelettel osztanak ki az amerikai hadsereg tartalékaiból. Összértékük több mint nyolcmilliárd dollár.

Előtte ismertté vált, hogy további négy HIMARS rendszer érkezett Ukrajna területére .

Hétfőn korábban Reznikov bejelentette a német MARS-II MLRS rakétavető rendszerek Ukrajnába érkezését.