[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Vicces a cikk, mi ott tartunk, hogy "igényt jelentettünk be", még nincs ígéret sem, nemhogy szállítás, illetve hogy már itt lenne a tározóban. A németeknek is van szerződésük, meg igényük, mégsem kapnak gázt, szóval nem látom mire fel ilyen nagy harcos az origó... a Pintér is biztos csak viccből küldte ki a körlevelet az oktatási intézmények fatüzelésre átállításának felméréséről...
Azt nem állítottam, hogy nálunk jobb lesz....
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113

AKNAMENTESÍTŐ HAJÓKAT KAP UKRAJNA NAGY-BRITANNIÁTÓL​

2022.aug.02/06:11


Ukrajna több aknamentesítő hajót is kap az Egyesült Királyság haditengerészetétől – jelentette be Vadim Prisztajko, Ukrajna londoni nagykövete egy televíziós interjúban, adta hírül a Korrespondent hírportál.
aknamentesito-hajokat-kap-ukrajna-nagy-britanniatol

A diplomata elmondta, hogy a napokban felkereste az egyik ilyen hajót, amelyen ukrán tengerészeket képeznek ki.
“TÖBB ILYEN HAJÓNK IS LESZ. UKRAJNÁNAK NAGY SZÜKSÉGE VAN AZ AKNAELHÁRÍTÓ HAJÓKRA. JELENLEG KÉT ILYET KÉSZÍTENEK ELŐ AZ ÁTADÁSRA, DE EZEKET TOVÁBBIAK KÖVETIK MAJD. EZEK OLYAN HADIHAJÓK, AMELYEK ŐFELSÉGE HADITENGERÉSZETÉNEK SZOLGÁLATÁBAN ÁLLNAK, ÉS UGYAN ABBÓL AZ OSZTÁLYBÓL TÖBBEL IS RENDELKEZNEK”
– mondta Ukrajna londoni nagykövete.
Prisztajko hozzátette, hogy a hajókat átalakítják és felfegyverzik, és kiegészítik az Ukrajnának szükséges speciális felszerelésekkel.
Forrás:
korrespondent/KÁRPÁTHÍR
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Ezért nem kell mindent elhinni az origónak. Már 70 éve várjátok a nyugat összeomlását és Moszkva világuralmát, de közben csak Moszkva gyengült meg végérvényesen.
Jókora baromságot írtál....
Kissé leegyszerűsítetted a világot, de látva írásaidat ezt nem is tudom komolyan venni, veled együtt.
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113

PARANCSMEGTAGADÁS MIATT VETTEK ŐRIZETBE EGY UKRÁN KATONÁT​

2022.aug.01/09:45


Bűnösnek mondta ki a bíróság azt az ukrán katonát, aki nem engedelmeskedett feljebbvalója parancsának, megtagadta a törvényesen és jogszerűen kiadott parancs végrehajtását, írja a 368.media.
parancsmegtagadas-miatt-vettek-orizetbe-egy-ukran-katonat

A tényállás szerint a Zaporozsjéban állomásozó lövész század géppuskása harci feladat végrehajtására kapott parancsot közvetlen felettesétől. A katona azonban közölte, hogy nem hajlandó engedelmeskedni a szerinte oktalan parancsnak.
A bíróság bűnösnek mondta ki és katonai fogdában letöltendő 6 havi elzárásra ítélte a közlegényt.
A hivatalos tájékoztató szerint a férfi korábban többször volt büntetve. A seregben való katonáskodását megelőzően több évet ült börtönben.
Forrás:
368.media/KH

Így is túl lehet élni egy háborút.
 

vontod

Well-Known Member
2017. június 14.
803
7 995
93

PARANCSMEGTAGADÁS MIATT VETTEK ŐRIZETBE EGY UKRÁN KATONÁT​

2022.aug.01/09:45


Bűnösnek mondta ki a bíróság azt az ukrán katonát, aki nem engedelmeskedett feljebbvalója parancsának, megtagadta a törvényesen és jogszerűen kiadott parancs végrehajtását, írja a 368.media.
parancsmegtagadas-miatt-vettek-orizetbe-egy-ukran-katonat

A tényállás szerint a Zaporozsjéban állomásozó lövész század géppuskása harci feladat végrehajtására kapott parancsot közvetlen felettesétől. A katona azonban közölte, hogy nem hajlandó engedelmeskedni a szerinte oktalan parancsnak.
A bíróság bűnösnek mondta ki és katonai fogdában letöltendő 6 havi elzárásra ítélte a közlegényt.
A hivatalos tájékoztató szerint a férfi korábban többször volt büntetve. A seregben való katonáskodását megelőzően több évet ült börtönben.
Forrás:
368.media/KH

Így is túl lehet élni egy háborút.
  • Katona, fogja a géppuskáját, rohanjon előre és foglaljon tüzelőállást.
  • ???
  • Na mire vár, induljon.
    -Hülye vagy b+?
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 497
18 550
113
Hadtörténelmi léptékkel mérve ez a mostani háború a csetepaté kategória, milyen egyik legnagyobb kudarcról beszélsz?

Több százezer katonával Európa szélén, egy teljes spektrumú összhaderőnemi, nagyintenzitasú hagyományos háború mikor is volt? Mindez kiterjed gazdasági, információs műveletekkel támogatva.
Ez a háború történelmi jelentőségű.
Nem egy egyszerű helyi háború.
A konkrét hadjárat a modern orosz haderő legnagyobb kudarca. Veszteségei nagyobbak voltak, mint Groznijban.

Szerintem messze nem csetepaté. A világgazdaságra gyakorolt hatása miatt sem.
Jobb mintha Bakunyint vagy Lenint olvasgatna. Te is eldönthetnéd hogy nemzeti érzelmű vagy libsi rettegő vagy

Olvass már vissza. Valaki állított valamit. Ezt megcáfoltam. Hivatkozással,cikkel, fényképpel.
Ki beszélt itt rólam?
Putyin náci kiapcsolatairól volt szó.
Fogalmad sincs rólam, sosem voltam libsi.
Miért kell mindig arrogáns módon kötekedni, személyeskedni?
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 729
17 149
113
Vicces a cikk, mi ott tartunk, hogy "igényt jelentettünk be", még nincs ígéret sem, nemhogy szállítás, illetve hogy már itt lenne a tározóban. A németeknek is van szerződésük, meg igényük, mégsem kapnak gázt, szóval nem látom mire fel ilyen nagy harcos az origó... a Pintér is biztos csak viccből küldte ki a körlevelet az oktatási intézmények fatüzelésre átállításának felméréséről...
46-48%-on állnak a tárolók. 60% a cél, amit simán tudunk tartani (sok bezzeg EU tagállam kézen állna örömében, főleg ha max távoktatás néz ki a télre).
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 684
32 302
113
Szerintem ő kapta volna a vállapokat... Nem tudok keresni a Telegrammon....
 

dragonman

Well-Known Member
2013. április 3.
541
2 518
93
Ezért nagyon nagy árat fizettek az Oroszok!Nekem a véleményem az hogy a fő cél ezzel a több irányú támadással az Ukrán haderő gyors megtérés,Kijevi vezetés eltávolítása volt.Rengeteg harcjárművet,logisztikai járművet stb vesztettek ezzel az Oroszok.A "híres" 60 kilométeres konvoj jelentős része is Ukrán utakon végezte füstölgő roncsként!Véleményem szerint rosszul mérték fel az Ukrán ellenállást és a nagy mennyiségben gyors ütemben leszállított több ezer nyugati páncéltrörő fegyver is hatalmas veszteséget okozott a mélyen benyomuló orosz páncélos erőket.Százas nagyságrendben hagytak hátra használható állapotban harckocsikat az Ukránoknak én ezt nem nevezném sikernek.Egyedül a déli offenzíva ami sikeresnek nevezhető meg egyenlőre a Keleti "felörlő"harcok is kedvezmények az Oroszoknak.
Már amennyire elhiszed az ukrán propagandát! Mert igazából semmit nem tudsz ebből igazolni csak, amit az ukránok összehazudoznak. Ezen a 60 km -es füstölgő roncson mosolyogtam a legjobban! Mert a büdös életben nem támadták meg azt a konvojt! Sem nem hagytak hátra százával technikát. Hagytak el dolgokat, de nem százával! A kilőtt páncélosokról készült képekből is volt, hogy hamisítványok voltak. Szóval fenntartásokkal kéne kezelned ezeket az információkat főleg a számokat! Emlékezz Kijev szellemének esetére és úgy kezeld az uki állításokat különben csak hülyét csinálnak belőled! :D
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 217
29 318
113
A csúnya oroszok terrorszervezetnek akarják nyilvánítani az Azovot, és nácinak tartják:
https://www.krone.at/2775129

A borítóképen az Ausztriában betiltott (mert náci jelkép) Wolfsangeles zászlót az Ausztriában betiltott (mert náci jelkép) Black Sun tetkós fazon tartja. Ha jól emlékszek, a németek az EB alkalmával ennél kevesebbért is csuktak le magyar szurkolókat.
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Ezért nem kell mindent elhinni az origónak. Már 70 éve várjátok a nyugat összeomlását és Moszkva világuralmát, de közben csak Moszkva gyengült meg végérvényesen.
A Nyugat összeomlása nem hetven éve téma, hanem annál régebb óta:
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Decline_of_the_West

Az folyamat eredményét téged leszámítva senki sem összeomlás-szerűen képzeli el. Nem arról van szó, hogy egyszer csak lekapcsolják a villanyt, és volt-nincs nyugat. Ellenben ez egy lassú erodálódási folyamat, hosszú távú trendek eredményeként fog bekövetkezni. Éles határa nem lesz, max a történelemírók fognak 200 év múlva megállapítani egy dátumot.

Ha nem látod a demográfiai trendeket, ha nem látod az általános erkölcsi erodálódást, a társadalmi kohézió felbomlását, a kultúraidegen elemek térnyerését, azzal nem tudok mit kezdeni.

Ha azt hiszed, hogy a Nyugat nevű formációt hosszú távon lehet üzemeltetni utcán pöcsüket rázó seggbekukizókkal, allahuakhbarozó, robbangató papucsos törölközőfejűekkel, lándzsás-macsétás kongoid négerekkel, akkor valószínűleg túl sok varázsgombát ettél, de hamarosan le fogsz jönni a tripről. Szerinted mi fog történni, amikor a kultúraidegen elemek többségbe kerülnek a nyugati társadalmakban?

Te azt hiszed, hogy a cigány vagy arab gyerek majd a te nyugdíjadat fogja fizetni? Hamarabb szét leszel szabdalva macsétával és bele leszel rakva a kebabba, mint hogy kimondanád, hogy "nyugati értékek".
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 779
9 234
113
A Nyugat összeomlása nem hetven éve téma, hanem annál régebb óta:
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Decline_of_the_West

Az folyamat eredményét téged leszámítva senki sem összeomlás-szerűen képzeli el. Nem arról van szó, hogy egyszer csak lekapcsolják a villanyt, és volt-nincs nyugat. Ellenben ez egy lassú erodálódási folyamat, hosszú távú trendek eredményeként fog bekövetkezni. Éles határa nem lesz, max a történelemírók fognak 200 év múlva megállapítani egy dátumot.

Ha nem látod a demográfiai trendeket, ha nem látod az általános erkölcsi erodálódást, a társadalmi kohézió felbomlását, a kultúraidegen elemek térnyerését, azzal nem tudok mit kezdeni.

Ha azt hiszed, hogy a Nyugat nevű formációt hosszú távon lehet üzemeltetni utcán pöcsüket rázó seggbekukizókkal, allahuakhbarozó, robbangató papucsos törölközőfejűekkel, lándzsás-macsétás kongoid négerekkel, akkor valószínűleg túl sok varázsgombát ettél, de hamarosan le fogsz jönni a tripről. Szerinted mi fog történni, amikor a kultúraidegen elemek többségbe kerülnek a nyugati társadalmakban?

Te azt hiszed, hogy a cigány vagy arab gyerek majd a te nyugdíjadat fogja fizetni? Hamarabb szét leszel szabdalva macsétával és bele leszel rakva a kebabba, mint hogy kimondanád, hogy "nyugati értékek".
Oroszországban nem a nyugati kultúra a domináns? Oroszországban nincs bevándorlás? Oroszországban nincs iszlamizáció?

Amit felsoroltál mind igaz Oroszországra, csak mellette Oroszország gazdaságilag sincs sehol.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 696
113
Oroszországban nem a nyugati kultúra a domináns? Oroszországban nincs bevándorlás? Oroszországban nincs iszlamizáció?

Amit felsoroltál mind igaz Oroszországra, csak mellette Oroszország gazdaságilag sincs sehol.
Meszike, arany húsom egy atomhatalom, giga nagy területekkel, végtelen ásványi keszletekkel szerinted sehol nincs.... akkor ezekhez képest hop van ez EU, ahol folyamatos a migráció, romlik a lakossági atlageletkor, nincs kiaknázatlan nyersanyagkeszlet és függ mindenkitől nyersanyagokban az akkor hol van??? Maradjunk a hüvelygombánál....
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Oroszországban nem a nyugati kultúra a domináns? Oroszországban nincs bevándorlás? Oroszországban nincs iszlamizáció?

Amit felsoroltál mind igaz Oroszországra, csak mellette Oroszország gazdaságilag sincs sehol.
Bár tényleg nem tudom, hogy te fizetett vagy önkéntes dilettáns vagy-e, de kicsit próbálj meg kinézni a dobozból amiben ülsz... "you know, thinking out of the box" ne akarj már egyszerű sémák szerint kategorizálni itt mindenkit... szóval én nem vagyok sem orosz barát/ellenes, sem nyugatbarát/ellenes, valaki nem feltétlenül vagy ez, vagy az... ez a te fekete fehér sémád... én a valóságot és az objektív igazságot keresem csak a magyar érdeket szem előtt tartva, és igazság csak egy van, illetve ok-okozatot is figyelembe kell venni kronológiai szempontokkal együtt így lehet felfedni a valóságot ... ez az én ars poetica-m :)
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 641
45 134
113
TÖRÖKORSZÁGBAN EGY OROSZ LÁNY KÉT KHOKHLOVOT VERT MEG

Két részeg álkatona zaklatott egy lányt, mert Putyin tetoválása volt a vállán. Konfliktus tört ki. A két erkölcscsősz fenyegetni kezdte a lányt, és fizikai erőszakot alkalmazott. Ki gondolta volna, hogy a lány orosz harci szambóbajnok. Látnod kellett volna a körülötte lévők reakcióját. Egy "törékeny" lány két nagydarab fickót tett le. Egyiküket mentőautó vitte el. Ennyit a "SZENT UKRAINÁ-ról".
Aki meg akarja nézni a teljes videót az Első Patrioticban
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Megsemmisült ukrán haditechnikai eszközök
m18-ukri-T-80-BV-Privar-Zsitomir-obl-0427-id32387-01.jpg

T-80BV, Privar Zsitomir oblaszt 2022.04.27.
m18-ukri-T-80-BV-Privar-Zsitomir-obl-0427-id32386-02.jpg

T-80BV, Privar Zsitomir oblaszt 2022.04.27.
m-18-ukri-BTR-4-E-Izjum-Harkov-obl-0331-id30840-03.jpg

BTR-4E, Izjum Harkov oblaszt 2022.03.31.
m18-zs-km-nyolt-ukri-92gpsdd-BTR-4-E-Harkov-obl-id31799-01.jpg

Az ukrán 92. gépesített dandártól zsákmányolt BTR-4E, Harkov oblaszt 2022.04.25.
m18-zs-km-nyolt-ukri-Kozak-2-0802-id34263-01.jpg
zsákmányolt Kozak-2
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 641
45 134
113

Homok. Húsdaráló​

Rezonancia Censor.NET háború Ukrajnában

Szerző: Serhiy Gnezdilov
Mit veszíthet, mit lehet még elvenni tőlem személyes poklom hatodik napján, Piszkijben, az ukrajnai Donyeck első utcájától egy kilométerre? A lövészárokban hevernek a 152-es kaliberrel összetörve azoknak a testei, akik kedvesebbek voltak nekem, mint a családom. Ahogy korábban írtam, egy rohadt falunként 6500 kagyló kevesebb, mint egy nap alatt.
Homok.  Húsdaráló 01
Már hat ilyen nap telt el, és el sem tudom képzelni, hogyan élte túl a gyalogságunk kis része is az ellenséges tűzzáporban.
Nem, nem nyafogok.
Két 82-es és 120-as aknavető dolgozik oldalunkon.
Néha felébred, és Donyeck irányába "tüsszent" két tüzérségi csövet.
Alig reagálunk. Nincs ellenütőtűz, a szótól fogva az ellenség gond nélkül tüzérségi lövedékeket rak lövészárkaiinkba, nagyon erős, konkrét állásokat bont le több tíz perc alatt, szünet és minimális pihenés nélkül tolva a védvonalunkat.
Tegnapelőtt beszakadt, két-háromszázas folyó ömlött. Statisztikát nem teszek közzé, nálunk tilos, de a veszteségek számáról és százalékáról fogalmad sincs.
Ez egy pokoli húsdaráló, ahol a zászlóalj egyszerűen testével visszatartja a támadást.
Majdnem egy hete várunk legalább valamiféle segélyt, ami az ellenség tüzérségét sújtja, minket, ismétlem, büntetlenül lövöldöznek mindennel, amiben az orosz katonai rendszer gazdag, a repülés ma működött.
Büszke vagyok a zászlóalj vezetésére, amely itt maradt velünk. A harcos velünk van, mindannyian velünk vagyunk, konzultálva, háromszázan világítanak, bekötözve és pár óra múlva visszatérve a pozícióba, ha lehet így nevezni ezeket a feneketlen szakadékokat.
Háború folyik.
De ellenakkumulátoros harc nélkül értelmetlen húsdarálóvá válik, ahol egy nap alatt őrült mennyiségű gyalogságunkat őrlik fel.
Tényleg az igazságot akartad? Itt van, a meztelen igazság.
A tartalék pozícióba megy, lezárja az áttörést, és öt perc múlva a 15 emberből már csak egy marad épségben.
A testek hazudnak. Ha könnyű 300-as, talán szerencséd lesz, elájulsz, és gyalog kiszállsz, eléred az orvosokat.
Éppen a háromszázadot vitték el. Végig kiabált: - Hol a támogatás? Hol van a tüzérség? Miért hagytak el minket? Miért nem takart minket senki?
Nem tudom, barátom, miért nem takart minket senki... Sikít, én meg szégyellem, hogy még mindig épségben vagyok, csak pár jó fülsüketítés.
Hánytam, feldühítettem magam, bocsánat, és újra akcióba léptem.
Minden tartalék megsemmisült, a haditechnika lángokban áll, az ellenség közeledik és minden gond nélkül elfoglalja állásainkat egy újabb tüzérségi zápor után.
Jelenleg elveszítjük a Homokot, minden emberi és anyagi erőforrásunk szinte kimerült.
Denys, egy mariupoli lakos, aki azt mondta nekem, hogy "jó, bízom a letartóztatottban, hamarosan mindent visszaadunk" meghalt. Kétszer is megsebesült, közvetlenül a lövészárokba kötözték, mondták neki, Denchyk, menj a kiürítésre, de azt válaszolta: "Srácok, nem hagylak el."
Mindketten először megsebesültek, a második sebzés után pedig tovább lőtt.
Még mindig nem vettük el a holttestét. A Homok romjain hever széttárt karral és dermedt tekintetével. Bosszút kér. Hogyan utasíthatom el a legutóbbi kérését? Hogyan hagyhatjuk el Dant?
Azt hiszem, Dimka végül is túlélte. Mert nem halhatott meg, hiszen nemrég tért vissza a kórházból, éppen most kérte meg barátnőjét. Azt mondják, hogy az egyik plébánia után egyszerűen eltűnt. Elaludt a földdel. De úgy gondolom, hogy ez tévedés, és ő él. Ostoba remény és várakozás.
Tudom, hazám nem szeret hangosan gondolkodni. De nem maradt más választásom a győzelem és a letartóztatás között. Az igazságot kell hallani, nem a suttogást a konyhában. Természetesen erre a posztra külön repül, mert hogyan? Igen, az állam hazudik a saját polgárainak?
Nem lepődök meg, ha ma valaki azt mondja: "Sirozs, a Kreml ügynöke a donyecki front győzteseinek zseniális tervéről beszélt, akasszuk fel a Béketeremtőre."
Szórakozottan mondhattam, hogy minden ellenőrzés alatt áll. Most Piskyben nincs minden senki irányítása alatt, de valamiért csitítják a helyzetet.
Harangozzon törött harangokon, miközben testekkel borítjuk be a Homokot.
Tüzérségre van szükségünk.
Adj nekünk valamit, amihez ragaszkodhatunk.
Szergej Hnezdilov Джерело: https://censor.net/ua/r3358083
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 226
12 543
113
Oroszországban nem a nyugati kultúra a domináns? Oroszországban nincs bevándorlás? Oroszországban nincs iszlamizáció?

Amit felsoroltál mind igaz Oroszországra, csak mellette Oroszország gazdaságilag sincs sehol.
Az a jó az írásaidban hogy tisztán látszik mennyire gyerek vagy,ami Jézus szavaival élve jó. de egy haditechnikai gazdasági topicban ezzel a gyerekes együgyüséggel a valósággal szembe menni nem egészséges. a valóvilágban a szankciók mellet Bezárt nagykapu mindenki bontogatja a kiskapukat. és nem győznek kifarolni mindenből mert a tél az nagy ÚR, és nincs szarabb mint egy munka és fütésnélküli ,nélkülőző nagyvárosban politikusként páncélkocsiban kőzáporban közlekedni, az álmos könyv szerint.