https://moszkvater.com/megvaltoztak...U2BJIKQh2V5KtNt5f8MUncY7BCaaPQBLLejhcVfjcvAB4
Had reagáljak a "Megváltoztak Kijev tervei?" írás egy szakaszára:
„Habár az alakulatot még Kurszk térségében sikerült likvidálni, a tény, hogy 115 kilométert sikerült az ukrán egységnek orosz területen észrevétlenül haladnia, az a határvédelem irányából égető hiányosságokra mutat rá”
1, Nem bejutni nehéz. Erre képzik ki őket. Maximális előnyben vannak. Ők (illetve az akciót tervező elöljáró) választja ki a határ átlépésének a helyét, módját, idejét. Nincs az a megerősített határ, ahol ne lehetne átjutni, csak a megfelelő információ birtokában kell lenni. És az orosz-ukrán határ nem kimondottan megerősített. A 115 kilométeres menet ellenséges területen tiszteletreméltó teljesítmény az ukránoktól, akkor is ha esetleg volt segítség az orosz oldalon.
2, Az akció végrehajtása sem volt egy bonyolult feladat. Valószínűleg 60 mm-es aknavetővel hajtották végre az akciót. A lövéseket kb.1-1,5 km-re a repülőtértől adhatták le. Így nem léptek be a repülőtér közvetlen őrzés-védelmi területére. Ez egy hangos, lármás akció inkább pszichikai hatással mint kézzelfogható rombolással.
3, A kivonás. Ez a bukta az ilyen akcióknak. Ez egy hangos, lármás akció. Ha nincs helikopteres kiemelés, akkor gyalog galopp visszafele. Az FSZB húz egy 30 km-es sugárú kört a repülőtér köré, ellenőrző-áteresztő pontokkal, magaslati pontokon, építményeken megfigyelő posztokkal, helikopterek, drónok, kutyás üldöző csoportok akik valószínűleg az FSZB elit egységei közé tartoznak. Ha folyamatosan nyomás alatt tudják tartani a menekülő csoportot, akkor jó eséllyel olyan terület fele tolják őket ami az üldözőnek kedvez.
Az ilyen akcióknak nagy pszichikai hatása lehet, de ezek álltalában egy irányú akciók, még ha a részt vevő katonák el is hiszik azt, hogy sikeresen visszatérhetnek. Kérdés a beáldozott katonák, és a nyomozás során lebukott esetleges segítők elvesztése hoz-e akkora hasznot, hogy megérje.