[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Sajnos hiába kerestem forrást nem találtam, de nekem valami olyasmi rémlik, hogy Trump modernizálni (~2017) akarta a nukleáris erőket, s valami 3000 milliárd(!) dollár jött ki, ami természetesen még amerikai mércével mérve is óriási összeg, így ez el is maradt.
Az igazság az, hogy ezek a töltetek papíron biztosan léteznek mindkét oldalon, dehogy ezekből pontosan hány van bevethető állapotban, arról nagyon kevés ember tudhat, s végképp egyik fél sem fog erről beszélni.
Még @Wilson idézett egy cikket 2021-ben egy másik témában, abból egy részlet:
"A Pentagon vezetője [Lloyd Austin] határozott prioritásnak tekinti a nukleáris erők képességeit és modernizációját. Azt is elmondta, hogy nem akarunk ekkora eszkalációt" - mondta a főosztályvezető-helyettes."

Szerk.: Sietek mert utána nem szólhatok hozzá, s mennem is kell. : D
@tong djagbu Az eszközöket igen, de a személyi állomány újrafeltöltése eléggé nehéz, mivel nincs (még?) általános mozgósítás.
Szerintem szélmalomharcot folytatsz, már jó párszor át lett beszélve a téma mindannyiszor el lett mondva,hogy még az amerikai tábornokok is azt nyilatkozták,hogy olyan, hogy sikeres első csapás nem létezik Oroszországgal szemben, de ennek ellenére mindig előkerül valaki aki teljes meggyőződéssel állítja, ennek az ellenkezőjét....
 
  • Tetszik
Reactions: PPP and DTheo

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 572
113
Novofedorovkai robbanás után:

Ka-52 és Mi-8 dolgozik


Mszta-Sz Krasznopol irányított lövedéket használ
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 734
13 651
113
Nem tudom, hogy a meleg miatt, de nekem úgy tünik, ez a konfliktus az ásit kategóriába kezd átmenni. Pettingeznek a partnerek, de egy komolyabb közösülésre várhatunk. :)
Úgy tűnik, mintha a felsőbb katonai vezetések kiadták volna az ukázt a beosztottaknak új tervek kidolgozására, miközben ők elhúztak nyári szabadságra a Különleges Hadművelet eddigi fáradalmait kipihenni... Csak ne is jöjjenek vissza.
Mit kormányfőnk mondta, ne azt figyeljétek, amit mondok, hanem azt amit csinálok :))
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 985
113
A fekete-tengeri flotta légibázisán történtek a robbanások. Az oroszok szerint nincsenek sérültek.
Ha ott megsemmisült, vagy megrongálódott az infra (+ gépek), azért az nem vicces dolog az oroszok szempontjából.
.
.
Ekkora robbanas, mint a videon, es az "orosz VM közlése szerint a krími reptéren lőszerrobbanás következett be, személyi és technikai sérülés nem történtk"?? :) :) Eleg meretes hazugsag, csak igy szemre is az orosz VM reszeröl.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 142
113
Eddig akkor miért nem tették meg?
Mit? Nincs értékelhető Ukrán légierő. Semmi... Az hogy néha összekaparnak 2-4 db valami Szu-25-öt ilyen É-Macedóniától, amit aztán le is lőnek az orosz légvédelmisek pár napon belül, azt ne nevezzük már Ukrán légierőnek.

Teljesen más kategória ez az ukrán légierőlködés, meg az is más lenne ha elkezdenének F-15 el sweepelni mondjuk HARM-al meg JASSM/SDB-vel megrakott F-16 előtt, gyanúsan külföldi repterekről bevetve NEM ukrán pilóták által ukrán felségjelzés alatt.

Már a HARM roncsok amiket bemutattak a ruszkik pár napja is NAGYON meleg pite, engem konkrétan aggaszt, de hogy az ukránok most le is kommunikálták hogy kaptak F-16-ost, toltak hozzá fantázia rajzos ukrán digit camo-s falcon képet, ez über gáz.

Ki fogják valahogy kényszeríteni - ha ez amit fentebb vázoltam igaz - azt hogy elguruljon az oroszok gyógyszere, és tényleg full dózerbe váltanak. Én nem szeretném azt látni, mikor taktikai atomcsapást mérnek egy ilyen bázisra, kezdésnek.

Hidd el, TE sem...
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Az orkok aláaknázták a zaporozzsjai erőművet. Készítik Csernobil 2-t.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 443
12 410
113
‼️Orosz hackerek leadták az első csapást a HIMARS beszállítóira ígért háborúban A KILLNET csoporthoz tartozó orosz hackerek támadást intéztek az amerikai Lockheed Martin hadiipari vállalat irányítórendszere ellen - ugyanaz ellen, amelyik a HIMARS rakétavetőket szállítja Ukrajnának. A támadás következtében a belső műveleteket és logisztikát biztosító szolgálatok "halottak": ▪️A Lockheed Martin és leányvállalatai és kapcsolt vállalkozásai ("LM") egyik fő belső rendszere, amelyet csak az arra jogosult felhasználók használhatnak. ▪️A Lockheed Martin alkalmazottainak engedélyezési rendszere: ▪▪️Hitelesítési rendszer "NASA" smart kártyával + RSA engedélyezési token + ügynökségi felhasználói jelző! ▪️A Lockheed Martin állásokra pályázó összes jelölt adatbázis. ▪️Rendszer az ügynökségi felhasználói azonosító megszerzésére.

@Robur portfolio szinvonal.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
1 982
22 865
113
Mit? Nincs értékelhető Ukrán légierő. Semmi... Az hogy néha összekaparnak 2-4 db valami Szu-25-öt ilyen É-Macedóniától, amit aztán le is lőnek az orosz légvédelmisek pár napon belül, azt ne nevezzük már Ukrán légierőnek.

Teljesen más kategória ez az ukrán légierőlködés, meg az is más lenne ha elkezdenének F-15 el sweepelni mondjuk HARM-al meg JASSM/SDB-vel megrakott F-16 előtt, gyanúsan külföldi repterekről bevetve NEM ukrán pilóták által ukrán felségjelzés alatt.

Már a HARM roncsok amiket bemutattak a ruszkik pár napja is NAGYON meleg pite, engem konkrétan aggaszt, de hogy az ukránok most le is kommunikálták hogy kaptak F-16-ost, toltak hozzá fantázia rajzos ukrán digit camo-s falcon képet, ez über gáz.

Ki fogják valahogy kényszeríteni - ha ez amit fentebb vázoltam igaz - azt hogy elguruljon az oroszok gyógyszere, és tényleg full dózerbe váltanak. Én nem szeretném azt látni, mikor taktikai atomcsapást mérnek egy ilyen bázisra, kezdésnek.

Hidd el, TE sem...
ugyanerre jutottam én is a múltkor .. bár én megelőlegeztem az ukrán pilótákat a "bérelt" gépekbe,külföldi (román.lengyel) repterekről
 
  • Szomorú
  • Tetszik
Reactions: vontod and zsolti

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 795
113

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
1 982
22 865
113
Az orkok aláaknázták a zaporozzsjai erőművet. Készítik Csernobil 2-t.
az a tény miért nem zavar hogy kb május óta ők vannak ott .. gondolod magukra robbantják ? meg ha így is lenne .. biztosan nyiltan kiírja majd hogy

доброе утро товарищи!
Я генерал-майор Валерий Васильев

Я хочу объявить, что мы взорвем АЭС «Энергодар» и поставим вокруг нее мины.

pont a minap volt itt (azt hiszem) téma hogy a NAÜ ellenőreit várják az oroszok,az ellenőröknek akik tényleg minden négyzetcentimétert megvizsgálnak biztos nem szúrna szemet pár akna

a nukleáris kiszóródással meg Csernobil óta az oroszok is tisztában vannak .. szóval erősen széljárás függő hogy mennyit kanának belőle az OF lakosai is !


szokásos Portfóliós mellébeszélés .. tényleg a Portfólió le szokott hozni olyan híreket ahol az ukránok bűneit tárgyalja vagy az nem lényeges mert elfogult ?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 982
113
Szoval az oroszoknak annyi a fegyveruk hogy meg Malit is kistafirungoljak.
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 433
4 786
113
https://moszkvater.com/megvaltoztak...U2BJIKQh2V5KtNt5f8MUncY7BCaaPQBLLejhcVfjcvAB4
Had reagáljak a "Megváltoztak Kijev tervei?" írás egy szakaszára:
„Habár az alakulatot még Kurszk térségében sikerült likvidálni, a tény, hogy 115 kilométert sikerült az ukrán egységnek orosz területen észrevétlenül haladnia, az a határvédelem irányából égető hiányosságokra mutat rá”

1, Nem bejutni nehéz. Erre képzik ki őket. Maximális előnyben vannak. Ők (illetve az akciót tervező elöljáró) választja ki a határ átlépésének a helyét, módját, idejét. Nincs az a megerősített határ, ahol ne lehetne átjutni, csak a megfelelő információ birtokában kell lenni. És az orosz-ukrán határ nem kimondottan megerősített. A 115 kilométeres menet ellenséges területen tiszteletreméltó teljesítmény az ukránoktól, akkor is ha esetleg volt segítség az orosz oldalon.
2, Az akció végrehajtása sem volt egy bonyolult feladat. Valószínűleg 60 mm-es aknavetővel hajtották végre az akciót. A lövéseket kb.1-1,5 km-re a repülőtértől adhatták le. Így nem léptek be a repülőtér közvetlen őrzés-védelmi területére. Ez egy hangos, lármás akció inkább pszichikai hatással mint kézzelfogható rombolással.
3, A kivonás. Ez a bukta az ilyen akcióknak. Ez egy hangos, lármás akció. Ha nincs helikopteres kiemelés, akkor gyalog galopp visszafele. Az FSZB húz egy 30 km-es sugárú kört a repülőtér köré, ellenőrző-áteresztő pontokkal, magaslati pontokon, építményeken megfigyelő posztokkal, helikopterek, drónok, kutyás üldöző csoportok akik valószínűleg az FSZB elit egységei közé tartoznak. Ha folyamatosan nyomás alatt tudják tartani a menekülő csoportot, akkor jó eséllyel olyan terület fele tolják őket ami az üldözőnek kedvez.

Az ilyen akcióknak nagy pszichikai hatása lehet, de ezek álltalában egy irányú akciók, még ha a részt vevő katonák el is hiszik azt, hogy sikeresen visszatérhetnek. Kérdés a beáldozott katonák, és a nyomozás során lebukott esetleges segítők elvesztése hoz-e akkora hasznot, hogy megérje.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 443
12 410
113
Szoval az oroszoknak annyi a fegyveruk hogy meg Malit is kistafirungoljak.
há de nem kifogytak mindenből már?
éneztnemértem