Ugyanaz a téma más más napi hírei de aktuálisak még ma is.
Oroszország dezinformációjai / magyarul hazugságai ellen valamit talán lehet tenni
I
Організація Amnesty International стала рупором пропаганди режиму Володимира Путіна, зводячи наклеп на жертв російської агресії – про це пише британське видання The Times.
www-pravda-com-ua.translate.goog
A The Times: Az Amnesty International Putyin propagandájának szócsöve lett, és el kell hagynia a helyszínt
Anastasia Kalatur – 2022. augusztus 7., vasárnap, 04:00
68692
Az Amnesty International az orosz agresszió áldozatait rágalmazva Vlagyimir Putyin rezsimjének propagandájává vált – írja erről a The Times brit kiadvány.
Forrás :
The Times szövege
Szó szerint : „Az Amnesty International, amely a „lelkiismereti foglyok” ügyeinek feltárásával foglalkozik, ezen a héten saját hitelességét akarta aláásni azzal, hogy a Putyin-rezsim propaganda szócsöveként szolgált... A közvélemény nagylelkűen adományozó tagjai és Az időnek abba kell hagynia, hogy az üldöztetés áldozatain segít. Az Amnesty egykor tekintélyes humanitárius kampányként most szomorú közömbösséget tanúsít az elnyomással szemben. Miután elengedte a bűnözést és a fasizmust, tisztességesen kell elmennie."
Részletek : Megjegyzendő, hogy az ukrán erők lakott területeken állomásoznak, mert orosz csapatok támadják őket. Ez az orosz katonai műveletek bevált módszere Csecsenföldön és Szíriában, valamint Ukrajnában. Ehelyett az ukrán erők bátran ellenállnak, és segítik a civileket a veszélyes területek elhagyásában.
A The Times azt írja, hogy létezik a genfi egyezményekben kodifikált jogi kötelezettség a polgári lakosság védelmére a háborúban, és az olyan szervezetek megfigyelő tevékenysége, mint a Vöröskereszt, segíthet ennek teljesítésében. Megjegyzik, hogy "ez egyáltalán nem ugyanaz, mint az agresszió áldozatainak hibáztatása és rágalmazása, amit az Amnesty tesz itt. Nem meglepő, hogy a csoport ukrán irodája, amellyel senki sem konzultált, elítélte ezeket az állítólagos következtetéseket, miközben a londoni orosz nagykövetség készségesen újraalkotta őket." Az Amnesty-jelentés félreértelmezi a nemzetközi jog tartalmát.
A The Times rámutat, hogy az emberi jogi csoport már tavaly megalázta a Kreml-et azzal, hogy megtagadta Alekszej Navalnij orosz ellenzéki vezető lelkiismereti fogolyként való elismerését, mielőtt a bírálatok zápora után sietve visszavonta a döntést, és "nyilvánvalóan az Amnesty semmit sem tanult tőle. ezt a fiaskót".
- Az Amnesty International emberi jogi szervezet augusztus 4-én adott ki jelentést , amelyben leszögezi, hogy az ukrán hadsereg veszélyezteti a civil lakosságot azzal, hogy iskolák és kórházak területén állomásozik.
- Ezt követően a szervezet ukrán irodája kommentárt tett közzé, amelyben kifejti, hogy az ukrán csapat nem vett részt a jelentés elkészítésében, és kezdettől fogva megpróbálta meggyőzni kollégáit az ilyen anyagok elfogadhatatlanságáról és hiányosságairól, és végül elutasította. lefordítani és terjeszteni, de véleményüket nem hallgatták meg.
- Az elnöki hivatal a jelentés megjelenése után hangsúlyozta , hogy az ukránok életét csak az orosz hadsereg fenyegeti, az Amnesty International nyilatkozatai pedig nem mások, mint részvétel Oroszország Ukrajna elleni hiteltelenítő kampányában. Olekszij Reznikov ukrán védelmi miniszter úgy véli, hogy az Amnesty International anyaga a szervezet "megfelelőségének elvesztését" jelzi. Dmitro Kuleba külügyminiszter megjegyezte, hogy egy ilyen jelentés hamis egyensúlyt teremt a bűnöző és az áldozat között.
Egy kicsit off.
A fantáziát az intelligencia egyik legjobb fejlesztőjének tartják néhányan, míg gyermekként ezek a mesék, idősebb korban talán a konteók töltik be ezek szerepét (bár az felnőttkori IQ változásnak, számos kutatás szerint, már kicsi a valószínűsége, s ha ezt elfogadjuk, akkor jóindulattal csak szintentartásnak nevezhetnénk). Akárhogy is, én nagyon szeretem a konteókat, mivel "rákényszerítenek" arra, hogy egy adott cselekményt számos szemszögből vizsgáljon meg az ember, így a jó konteó soha nem "predesztinál", hanem annak jó esetben számos "konklúziója" lehetséges.
Az AI letagadhatatlanul a nyugat egy angolszász terméke 1961-ből, mely elég nagy szavakkal bír, így mindenképpen egy érdekes helyzettel találja szembe magát az ember. Alapvetően én személy szerint három dolgot tudok most elképzelni: kiállt "meglévő értékei" mellett; hibázott; vagy szándékos hibát vétett.
Az első eset attól függetlenül is előfordulhat, hogy azok számára, akik elvesztették a bizalmukat eme szervezetben az elmúlt évtizedekben, ettől a "botlástól" még nem fog helyreállni a bizalmuk, ebből fakadóan azt kell feltételezni, hogy vállalva aktuális pozíciójának részleges és pillanatnyi romlását, magasztos értékei mellett kiállt a szervezet. Bár itt meg kell jegyezni, hogy a cselekmények fényében kijelenthető, hogy a helyi (ukrán) irodát átlépve született meg a döntés, vélhetően nemcsak ennek elkészültéről, de nyilvánosságra hozataláról is (ugye emiatt mondott le az ukrán AI feje), így eme verzió valószínűsége inkább csökken, mint nő, mivel vélelmezem, ha a központ ellentétesnek ítélte volna az ukrán AI álláspontját, egyszerűen kirúgták volna annak vezetőjét korábban.
A második opció, alatt alapvetően a gondatlanságot érteném, a központi irányvonal zavarai (New York Times, Washinton Post némely cikke) ösztökélték az AI-t arra, hogy az ukrán kirendeltségen átlépve írjon az ukrán állam (és katonaság) hibáiról, nem látva előre (s ez ugyanúgy része az elsőnek) a "társas" média reakcióját, melyek megragadva az alkalmat próbálják az AI reputációját rombolni, csökkentve a "versenytársuk" jelentőségét, saját lojalitásukat fitogtatása mellett.
A harmadik lehetőség az, hogy még nem döntötték el, hogy mi fog pontosan történni, így két vasat is a tűzben tartanak, így ha el kell távolodni zelenszkijtől akkor is van mihez nyúlni, ha meg kell tartani, akkor meg lehet maradni az eredeti irányvonalnál (amellett pozitív hozadéka a szövetségesek belső, alapvetően gazdasági eredetű problémáiról legalább részlegesen elterelni a figyelmet).
Akár egy olyan verzió esett meg, amit nem vázoltam fel (például, hogy Putyin szócsöve, vagy egy éppen teljesen független szervezettről van szó)), akár a fentiek, az viszont tény marad, hogy az AI leírta: több esetben iskolák, óvodák területén tüzérségi/parancsnoki pontokat állítottak fel, annak környezetéből pedig nem költöztették el a civileket, ezzel kockáztatva, s egyben növelve a civil áldozatok számát. Ezzel csak nyílt teret adva az egyébként nem eltagadható ez irányú "vádaknak".
A történet folytatása már talán nem is olyan fontos, hisz a lényeg már lezajlott.