[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 438
93 354
113
Na igen, debütált nyugger kolléga, bár oldalamról a pénteki adás lesz az érdekesebb :D

Egyelőre úgy tűnik ez inkább egy erősebb fing a biliben, ahol Viszokopolje és Poszad-Pokrovszkoje térségében lepattantak az orosz VDV-tengerészgyalogos egységekről, az Andrejevka-Lozovoje vonal mentén van minimális előrehaladás. Oroszok 800 métert írnak, ukránok 6 kilométert, legyen középérték és az meg 3. Cserébe Blagodatnojéról és Sznyigirjovkáról szintén lepattant Tarasz. Éjjel lesz majd érdekes, sokan akkorra várják az ukrán aktivitást, cserébe már most magasak a veszteségeik
Sztem ez a hét akkor fontos lesz. Ebben volt sokak reménye.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 733
28 420
113
Sztem ez a hét akkor fontos lesz. Ebben volt sokak reménye.
Én a májusi Harkov környéki események megismétlődését várom. Avagy lehet benne minimális ukrán előretörés, de hamar kifulladnak, mivel nagyon erőltetett volt ez a támadás. Lényegében a hype-t kellett kielégíteni és még így sem volt kellően előkészítve. Orosz hackerek által megszerzett papírok szerint eredetileg augusztus 10-re tervezték a támadást, avagy 19 nappal előbbre. Ez a majd 3 hét meg oroszoknak játszott. Plusz gyanús, hogy pont annál az Andrejevkánál törtek minimálisan előre, ahol Grísa színlelt hátrálással már kétszer tűzzsákba csalta őket és simán kinézek egy harmadik alkalmat is. De mondom, meglátjum hogy alakul, cserébe írhatom át az eddigi cikkem :hadonaszos:
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 639
18 953
113
Na igen, debütált nyugger kolléga, bár oldalamról a pénteki adás lesz az érdekesebb :D

Egyelőre úgy tűnik ez inkább egy erősebb fing a biliben, ahol Viszokopolje és Poszad-Pokrovszkoje térségében lepattantak az orosz VDV-tengerészgyalogos egységekről, az Andrejevka-Lozovoje vonal mentén van minimális előrehaladás. Oroszok 800 métert írnak, ukránok 6 kilométert, legyen középérték és az meg 3. Cserébe Blagodatnojéról és Sznyigirjovkáról szintén lepattant Tarasz. Éjjel lesz majd érdekes, sokan akkorra várják az ukrán aktivitást, cserébe már most magasak a veszteségeik
Gratula! :rolleyes:
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 922
16 934
113

Az Orosz-Ukrán konfliktus nem elhanyagolható következménye.​

A dollár halála?​


2022. AUGUSZTUS 29. 10:25

A világkereskedelem elméletei trianguláris rendszerről beszélnek, amikor egy térségnek nagy szüksége van egy másik térség áruira, de neki nincs olyan áruja, amit cserébe adhatna. Ezért aztán kénytelen bekapcsolni egy harmadik térséget, hogy áthidalja ezt a nehézséget. Ennek klasszikus példája volt a 17–18. század során, hogy Európának nagy szüksége volt az Új Világ áruira (cukornád, gyapot, dohány), de nem tudott kellő mennyiségű árutömeget felajánlani cserébe. Ezért olcsó és gyenge minőségű iparcikkeit Afrikában rabszolga-„árura” cserélte, amit aztán horribilis haszonnal tudott Amerikában értékesíteni, így a háromszög „két szöge” (Európa és Amerika) nagyon jól járt, Afrika viszont totális katasztrófába süllyed ennek nyomán azóta is folyamatosan.

Ilyen „csinált” rendszer volt a „petrodollár”, amellyel Amerika Szaúdi-Arábiával összejátszva az egész világot taszítja fél évszázada katasztrófába, még ha a világ eddig erről nem is nagyon vett tudomást, de most valami nagyon megváltozóban van. Ám előbb lássuk a történetet. Amerika világbirodalmi alapjait a kereskedelem, a pénz és a média jelenti. A gigantikus katonai erő inkább „csak” a nyomaték kedvéért van bekészítve, hogy ha a fenti három szoftfegyverrel nem tudná „jobb belátásra” bírni a világnak e birodalmi rendbe engedelmesen belesimulni nem igazán kívánó szereplőit, akkor legyen mindig egy kis kijózanító „show-műsor” is kéznél.

Az 1944-ben Bretton Woodsban létrejött rendszer adta a pénzhatalmi talapzatát az amerikai birodalom globális uralmának, és ez közel negyed évszázadon át senki által meg nem kérdőjelezhető konstrukciónak bizonyult. Nem volt szükség semmilyen „háromszögre”, mert a világ minden áruja Amerikába özönlött, és ezért Amerika csak „papírral” fizetett. A világ nem aggódott, hiszen ez a „papír-”, vagyis dollártömeg mögött a világtörténelem legnagyobb aranytartaléka és a dollárnak ehhez az aranyhoz való, rögzített árfolyama állt, vagyis ha a már nagyon sok dollártól „felfúvódott” (a felfúvódás latinul infláció) világ túl nagynak találta volna ezt a dollártömeget, akkor bármikor beválthatta azt értékmegőrző aranyra. Ám a hatvanas évek végére már valóban elkezdett aggódni a világ, és elkezdte volna aranyra váltani a dollártömegét, ami Amerika számára végzetes lett volna, mert akkor kiderül, hogy nem tud mivel fizetni a gazdaságát megfinanszírozó világnak. És ekkor jött az újabb „aranyháromszög” ötlete, csak megfelelő „harmadik szöget” kellett találni hozzá, és aki keres, talál. Szaúdi-Arábia, illetve az ő ellenőrzése alatt álló, közel-keleti olajmonarchiák „blokkja” vált ezzé a hiányzó harmadik szöggé.

Az egyezség lényege az volt, hogy ha a világot együttes erővel rá tudják kényszeríteni arra, hogy csak dollárért vásárolhasson olajat, akkor ezzel Amerika megtalálta azt az „árucikket”, amellyel fizet a neki szállító világnak. Már csak arra volt szükség, hogy az így nélkülözhetetlen univerzális „árucikké” váló dollárt diszkréten eloldják az aranytól, hisz a rögzített árfolyam rövid időn belül aláásta volna a rendszer egészét. És ezután még volt egy „apróság”: kellett „csinálni” egy újabb közel-keleti háborút, hogy erre hivatkozva tizenhatszorosára lehessen emelni az olaj árát, amelynek megvásárlásához előbb persze dollárt kellett vásárolni, ügyes ugye?

Az 1971 óta eltelt fél évszázad során az amerikai birodalom ezzel a rejtett globális hatalomgazdasági diktátummal százezermilliárd dollár nagyságrendű erőforrást szívott el a világ többi részétől, főként Európától, Oroszországtól és Kínától, miközben belső hanyatlása miatt egyre degeneratívabb módon használta fel a kiszivattyúzott erőforrásokat, amelynek végső mozgatója ez a petrodollárra épülő „aranyháromszög” volt. A világ olajfüggő többsége ugyan közvetlenül Szaúdi-Arábiának fizette az olajért ezt a horribilis összeget, de annak nagy része – hogy, hogy nem – Amerikában landolt, leginkább fegyvervásárlás formájában.

A most zajló háború kiprovokálása mögött a birodalmi elitek azon felismerése húzódott meg, hogy növekedett az esélye annak, hogy Európa, Oroszország és Kína egyre szorosabb eurázsiai együttműködési rendszere fokozatosan okafogyottá teszi ezt a hatalomgazdasági konstrukciót, és ezzel romba dönti a dollárt és a dollár pénzhatalmi pozíciójára épülő birodalmat. Ám ez a preventív világháború most a birodalom szempontjából is összezavarodni látszik.

Ahogy várható volt, Európa ugyan valóban engedelmesen felszámolja önmagát, és minden eddiginél kiszolgáltatottabb bábjává válik a birodalomnak, ám Oroszország és Kína nemcsak, hogy egyre szorosabb együttműködésben áll ellen, de arra is esélyt ad Szaúdi-Arábiának, hogy felmondja a birodalommal kötött, 1971-es alkut, a birodalom pedig nincs abban a helyzetben, hogy ezt megakadályozza, legfeljebb alázattal esdekelhet a szaúdi trónörökösnek egy kis együttműködésért. Új globális hatalomgazdasági rendszer körvonalai vannak kibontakozóban, és az amerikai birodalom ezért tesz meg láthatólag mindent annak érdekében, hogy Oroszországot végzetes lépések megtételére kényszerítse, és ezzel olyan globális katasztrófát idézzen elő, amelynek nyomán talán még lehet esélye arra, hogy a világ megmentőjének szerepében lépjen fel.

De a jelek szerint most már mindkét fél végzetes csapdában van, amelynek lényege: győzz vagy meghalsz! S ha úgy néz ki, hogy meghalsz, rántsd magaddal a pusztulásba az egész világot. Az amerikai birodalom előtti öt évszázad öt birodalma mindig a pénzhatalmi szerepének bukásával hullott a semmibe. A jelek szerint most is ez van történőben."

Bogár László közgazdász
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 609
48 063
113

A nyomozóbizottság megerősítette a Herson régió kormánya elnökhelyettesének meggyilkolását​


Alekszej Kovaljovet, a regionális adminisztráció elnökhelyettesét az orosz nyomozóbizottság szerint a Herszon régióban ölték meg.

A nyomozóbizottság szerint Kovaljovet augusztus 28-án otthonában lőtték agyon, élettársát is megölték. A hivatal további részleteket nem közölt a történtekről.

A Baza Telegram csatorna értesülései szerint Kovaljov fején lőtt holttestét édesanyja találta meg - a tisztviselőt pumpás sörétes puskával lőtték le. Barátnőjét nyakon szúrták.


Источник: https://rusvesna.su/news/1661784367
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 497
31 850
113
Ehhez van forrásod?
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 922
16 934
113

USA: semmiféle ukrán támadást nem látunk a műholdakon.​


Az Egyesült Államok szerint ez még nem egészen az az offenzíva, amire hónapok óta várunk.

Miközben sorra jönnek a hírek arról, hogy többhónapos előkészület után megindult a Krím-félszigettől északnyugatra található Herszon régiójának felszabadítása, a helyzetet műholdak és más felderítőeszközök tucatjaival monitorozó Egyesült Államok igyekszik hűteni az offenzívával kapcsolatos felfokozott várakozásokat. Két, a legfrissebb hírszerzési jelentésekkel felfegyverzett kormányzati tisztségviselő legalábbis arra figyelmeztette a CNN újságíróját, hogy nem eszik olyan forrón a Szását; a fronton tapasztalható mozgások még mindig csak az előkészületi fázis részei, tényleges előrenyomulás, terület-visszafoglalás még nem történt.

A kormányzati szivárogtatások szerint az ukrán haderő egyebek mellett az orosz nehézfegyverzetet, parancsnoki központokat, lőszerraktárakat és más logisztikailag fontos létesítményeket igyekszik megsemmisíteni, hogy a megpuhított védelmi vonalakon könnyebben át tudjanak hatolni a támadó ékek. Ukrajna a háború első fél évében a védekező harcban túlzás nélkül erőn felül teljesített, azonban a teljesen más képességeket megkövetelő támadó műveletekben eddig nem bizonyított.- írják a libsi lapok.

A dezinfó dezinfójának a dezinfója.

:):D
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 547
44 559
113
A mai ellentámadás és amit tudunk.
1. Blagodatny környékén az ellenség megtámadta, veszteségeket szenvedett, visszavonult a kiindulópontokra.
2. Snigirevka környékén támadtak, veszteségeket szenvedtek, visszahúzódtak a kiindulópontokra.
3. Andreevka térségében a helyzet nem teljesen tiszta, a hírek szerint az ellenség több kilométerre előrenyomult Szuhoj Sztavok faluig, és be is vette. Egyelőre fényképes/videós bizonyítékok nélkül ott folynak a harcok.
4. Davydov Brod körzetében a front stabil marad.
5. Vysokopolye, Olgovka és Potemkino térségében az ukrán fegyveres erők támadásai sikertelenek voltak.
A számozás alulról felfelé!
Fb-Voen-JXg-AAWjx-R.jpg
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 609
48 063
113

USA: semmiféle ukrán támadást nem látunk a műholdakon​


Az Egyesült Államok szerint ez még nem egészen az az offenzíva, amire hónapok óta várunk.

Miközben sorra jönnek a hírek arról, hogy többhónapos előkészület után megindult a Krím-félszigettől északnyugatra található Herszon régiójának felszabadítása, a helyzetet műholdak és más felderítőeszközök tucatjaival monitorozó Egyesült Államok igyekszik hűteni az offenzívával kapcsolatos felfokozott várakozásokat. Két, a legfrissebb hírszerzési jelentésekkel felfegyverzett kormányzati tisztségviselő legalábbis arra figyelmeztette a CNN újságíróját, hogy nem eszik olyan forrón a Szását; a fronton tapasztalható mozgások még mindig csak az előkészületi fázis részei, tényleges előrenyomulás, terület-visszafoglalás még nem történt.

A kormányzati szivárogtatások szerint az ukrán haderő egyebek mellett az orosz nehézfegyverzetet, parancsnoki központokat, lőszerraktárakat és más logisztikailag fontos létesítményeket igyekszik megsemmisíteni, hogy a megpuhított védelmi vonalakon könnyebben át tudjanak hatolni a támadó ékek. Ukrajna a háború első fél évében a védekező harcban túlzás nélkül erőn felül teljesített, azonban a teljesen más képességeket megkövetelő támadó műveletekben eddig nem bizonyított.- írják a libsi lapok.


Én semmit nwm hiszek wl a nyugati hírforrásoknak.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 497
31 850
113
A zellen(szkij) támadásról.





Bedrogozott ukrán...
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 000
16 228
113
Szerintem azért ciki, mert nem vállalja fel a felelősséget, ami a nyugati politikai rendszer legnagyobb problémája jelenleg.

Tegyük fel például, hogy van egy cég, amely asztalokat gyárt. A vezető úgy dönt, hogy a fát egyetlen beszállítótól veszi, mert lényegesen olcsóbb mint a többi. Szemérmetlenül olcsó. Azért tud ilyen olcsó lenni, mert a beszállító adót csal. Lebukik és nem szállíthat, viszont a többi lehetséges beszállító csak bőven határidőn túl vállal, sokkal drágábban szállítást.

A fenti példában kinek a felelőssége, hogy a cég tönkremegy?

A teljes, továbbadhatatlan felelősség a vezetőé. Mindegy, hogy Putyin háborúzik vagy nem háborúzik Ukrajnában, a beszállító adót csal vagy nem csal adót.

Volt konkrét cselekvési terve európa bármely országának az orosz gáz kiesésére? Nem? Ez kinek a felelőssége?

Szóval az átlagembernek el lehet magyarázni, hogy a csúnya Putyin miatt van minden, de jobban megnézve ez csak hárítás.

Ő a miniszterelnök. Minden, értsd MINDEN az ő felelőssége ami a saját országában történik.

Ebben a speciális esetben az európai politikusok tétézték a saját hülyeségüket azzal, hogy egymásra licitálva szankcióztak, és egyik sem vetette fel, hogy el kellene gondolkozni, mi lesz pár hónap múlva, milyen hatása lesz a szankcióknak.

De hiba lenne csak Borist piszkálni emiatt, ő csak a hegy csúcsa.

És ezzel el is érkeztünk a lényeghez. Az az érzésem, hogy a Európai igazi problémája most az, hogy a konkrét politikusok nem ismerhetik el a tévedésüket, mert akkor a politikai karrierjüknek lőttek.

Kimondhatja-e bármelyik vezető nyugati politikus, hogy:
  • ezt benéztük, vissza két lépés, gondoljuk újra a dolgot,
  • az ukránok sem hófehér báránykák, van ott is gond bőven,
  • elköltöttünk egy rakat pénzt Ukrajna támogatására teljesen feleslegesen.
Nekem a demokráciával egy igazi bajom van: a politikusokat nem vonjuk felelősségre. Olyan szabályt kellene bevezetni, hogy a ciklus végén szavazunk, és ha 80 százalék úgy szavaz, akkor a miniszterelnököt lefejezzük. Hidd el, sokkal óvatosabban jelentenék ki a tutit.
Mivel a fontos társadalmi, gazdasági stb. stb döntések Európát illetően nem Európában születnek - kérdéses, hogy milyen jogon lehet felelősségre vonni a F.O.S médiasátor kesztyűzött bohócait? Erre példa Bojo is.. Milyen felelősség terheli az eddigi mutatványaiért? Semmi ilyesmiről nincs szó h eddig mi van a számláján, milyen károkat okozott Angliának, Európának? Hiszen könnyen mondhatnák (de ez nem egy életbiztosítás) hogy cselekedeteiket nem ők találták ki hiszen nekik az eléjük tolt kottából kellett játszani..
Aki túljátssza a szerepét, vagy falsul játszik a kottából - megy a süllyesztőbe...

Putyin azért megtette már az első lépést: hamis híreket degeneráló újságíró?k-nak belengetett 15 év börtönt.

Miért ne lehetne hasonló szellemben ilyen törvényt hozni politikusokra, csak emelt büntetési tételekkel, lévén fontosabb, felelősség teljesebb szerepük van mint egy újságíróé.
Egyáltalán köztörvényes, jogerősen elitélt embereknek miért szavazunk meg még egyszer vezetői bizalmat? Mikor érjük meg hogy politikai pályához tiszta erkölcsi bizonyítvány kelljen?

Jah tudom, megint álmodom, közben a kezem a bilibe lóg...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 848
56 490
113
Na igen, debütált nyugger kolléga, bár oldalamról a pénteki adás lesz az érdekesebb :D

Egyelőre úgy tűnik ez inkább egy erősebb fing a biliben, ahol Viszokopolje és Poszad-Pokrovszkoje térségében lepattantak az orosz VDV-tengerészgyalogos egységekről, az Andrejevka-Lozovoje vonal mentén van minimális előrehaladás. Oroszok 800 métert írnak, ukránok 6 kilométert, legyen középérték és az meg 3. Cserébe Blagodatnojéról és Sznyigirjovkáról szintén lepattant Tarasz. Éjjel lesz majd érdekes, sokan akkorra várják az ukrán aktivitást, cserébe már most magasak a veszteségeik
Nyugger kolléga outingolta magát! :rolleyes:
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 000
16 228
113

Az Orosz-Ukrán konfliktus nem elhanyagolható következménye.​

A dollár halála?​


2022. AUGUSZTUS 29. 10:25

A világkereskedelem elméletei trianguláris rendszerről beszélnek, amikor egy térségnek nagy szüksége van egy másik térség áruira, de neki nincs olyan áruja, amit cserébe adhatna. Ezért aztán kénytelen bekapcsolni egy harmadik térséget, hogy áthidalja ezt a nehézséget. Ennek klasszikus példája volt a 17–18. század során, hogy Európának nagy szüksége volt az Új Világ áruira (cukornád, gyapot, dohány), de nem tudott kellő mennyiségű árutömeget felajánlani cserébe. Ezért olcsó és gyenge minőségű iparcikkeit Afrikában rabszolga-„árura” cserélte, amit aztán horribilis haszonnal tudott Amerikában értékesíteni, így a háromszög „két szöge” (Európa és Amerika) nagyon jól járt, Afrika viszont totális katasztrófába süllyed ennek nyomán azóta is folyamatosan.

Ilyen „csinált” rendszer volt a „petrodollár”, amellyel Amerika Szaúdi-Arábiával összejátszva az egész világot taszítja fél évszázada katasztrófába, még ha a világ eddig erről nem is nagyon vett tudomást, de most valami nagyon megváltozóban van. Ám előbb lássuk a történetet. Amerika világbirodalmi alapjait a kereskedelem, a pénz és a média jelenti. A gigantikus katonai erő inkább „csak” a nyomaték kedvéért van bekészítve, hogy ha a fenti három szoftfegyverrel nem tudná „jobb belátásra” bírni a világnak e birodalmi rendbe engedelmesen belesimulni nem igazán kívánó szereplőit, akkor legyen mindig egy kis kijózanító „show-műsor” is kéznél.

Az 1944-ben Bretton Woodsban létrejött rendszer adta a pénzhatalmi talapzatát az amerikai birodalom globális uralmának, és ez közel negyed évszázadon át senki által meg nem kérdőjelezhető konstrukciónak bizonyult. Nem volt szükség semmilyen „háromszögre”, mert a világ minden áruja Amerikába özönlött, és ezért Amerika csak „papírral” fizetett. A világ nem aggódott, hiszen ez a „papír-”, vagyis dollártömeg mögött a világtörténelem legnagyobb aranytartaléka és a dollárnak ehhez az aranyhoz való, rögzített árfolyama állt, vagyis ha a már nagyon sok dollártól „felfúvódott” (a felfúvódás latinul infláció) világ túl nagynak találta volna ezt a dollártömeget, akkor bármikor beválthatta azt értékmegőrző aranyra. Ám a hatvanas évek végére már valóban elkezdett aggódni a világ, és elkezdte volna aranyra váltani a dollártömegét, ami Amerika számára végzetes lett volna, mert akkor kiderül, hogy nem tud mivel fizetni a gazdaságát megfinanszírozó világnak. És ekkor jött az újabb „aranyháromszög” ötlete, csak megfelelő „harmadik szöget” kellett találni hozzá, és aki keres, talál. Szaúdi-Arábia, illetve az ő ellenőrzése alatt álló, közel-keleti olajmonarchiák „blokkja” vált ezzé a hiányzó harmadik szöggé.

Az egyezség lényege az volt, hogy ha a világot együttes erővel rá tudják kényszeríteni arra, hogy csak dollárért vásárolhasson olajat, akkor ezzel Amerika megtalálta azt az „árucikket”, amellyel fizet a neki szállító világnak. Már csak arra volt szükség, hogy az így nélkülözhetetlen univerzális „árucikké” váló dollárt diszkréten eloldják az aranytól, hisz a rögzített árfolyam rövid időn belül aláásta volna a rendszer egészét. És ezután még volt egy „apróság”: kellett „csinálni” egy újabb közel-keleti háborút, hogy erre hivatkozva tizenhatszorosára lehessen emelni az olaj árát, amelynek megvásárlásához előbb persze dollárt kellett vásárolni, ügyes ugye?

Az 1971 óta eltelt fél évszázad során az amerikai birodalom ezzel a rejtett globális hatalomgazdasági diktátummal százezermilliárd dollár nagyságrendű erőforrást szívott el a világ többi részétől, főként Európától, Oroszországtól és Kínától, miközben belső hanyatlása miatt egyre degeneratívabb módon használta fel a kiszivattyúzott erőforrásokat, amelynek végső mozgatója ez a petrodollárra épülő „aranyháromszög” volt. A világ olajfüggő többsége ugyan közvetlenül Szaúdi-Arábiának fizette az olajért ezt a horribilis összeget, de annak nagy része – hogy, hogy nem – Amerikában landolt, leginkább fegyvervásárlás formájában.

A most zajló háború kiprovokálása mögött a birodalmi elitek azon felismerése húzódott meg, hogy növekedett az esélye annak, hogy Európa, Oroszország és Kína egyre szorosabb eurázsiai együttműködési rendszere fokozatosan okafogyottá teszi ezt a hatalomgazdasági konstrukciót, és ezzel romba dönti a dollárt és a dollár pénzhatalmi pozíciójára épülő birodalmat. Ám ez a preventív világháború most a birodalom szempontjából is összezavarodni látszik.

Ahogy várható volt, Európa ugyan valóban engedelmesen felszámolja önmagát, és minden eddiginél kiszolgáltatottabb bábjává válik a birodalomnak, ám Oroszország és Kína nemcsak, hogy egyre szorosabb együttműködésben áll ellen, de arra is esélyt ad Szaúdi-Arábiának, hogy felmondja a birodalommal kötött, 1971-es alkut, a birodalom pedig nincs abban a helyzetben, hogy ezt megakadályozza, legfeljebb alázattal esdekelhet a szaúdi trónörökösnek egy kis együttműködésért. Új globális hatalomgazdasági rendszer körvonalai vannak kibontakozóban, és az amerikai birodalom ezért tesz meg láthatólag mindent annak érdekében, hogy Oroszországot végzetes lépések megtételére kényszerítse, és ezzel olyan globális katasztrófát idézzen elő, amelynek nyomán talán még lehet esélye arra, hogy a világ megmentőjének szerepében lépjen fel.

De a jelek szerint most már mindkét fél végzetes csapdában van, amelynek lényege: győzz vagy meghalsz! S ha úgy néz ki, hogy meghalsz, rántsd magaddal a pusztulásba az egész világot. Az amerikai birodalom előtti öt évszázad öt birodalma mindig a pénzhatalmi szerepének bukásával hullott a semmibe. A jelek szerint most is ez van történőben."

Bogár László közgazdász
Ez alátámasztja az eddigi itteni véleményemet, hogy a proxiUkrajna álcázó, áldozó füstje mögül kilátszik a patás (nem ló) láb, valójában egy gazdasági világháborúról vonja el az emberek figyelmét az ott történtek, és az Európai F.O.S médiacirkusz bohócainak játéka adja hozzá a zenei aláfestést.. időnkét eléggé falsul, disszonáns játékkal.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
A repülőket visszavonták, ja mikor a heliket az országút mellől vetik be! A szu25 meg az útról mezőrôl száll fel.
Magyarán Ön az augusztusi események fényében, arra a következtetésre jutott, hogy a krími légvedelmet nem erősítették meg? Vagy éppen a Kercsi-hídhoz nem telepítettek légvédelmet (erről itt is volt videó)? Hogy a replülők és helikopterek száma változatlan maradt? Sőt a fronthoz közelebb vitték azokat és a mezőkön végzik az esetleges karbantartásukat, illetve töltik azokat fel üzemanyaggal és lőszerrel?

Egyáltalán volt bármilyen hatással maga szerint az oroszokra az ott történt ukrán támadások/szabotázsakciók?
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
⚡Az ukrán offenzíva során 26 ukrán harckocsit, 23 BMP-t semmisítettek meg, két Szu-25-ös támadó repülőgépet lőttek le - Orosz Föderáció védelmi minisztériuma

⚡Az ellenség több mint 560 katonát vesztett: Orosz Védelmi Minisztérium

Ezekszerint jól sikerült.